Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Archaniol101
Posty: 120
Rejestracja: 05 lip 2020, 20:59
Has thanked: 10 times
Been thanked: 11 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: Archaniol101 »

Luk83bb pisze: 06 maja 2021, 06:44 Karty P
https://zapodaj.net/74dc9e8f880b4.jpg.html
Ta koperta juz odbiega tematycznie od zwyklego spaceru, wiec nie musze miec tej promki.
Dzieki Luk83bb za udostepnienie zdjec.
pcyzm
Posty: 698
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 214 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: pcyzm »

kuki25 pisze: 06 maja 2021, 00:41 Ludzie nie sprawdza co kupują i się rzucając że ich oszukano.
Ludzie nie czytają że zrozumieniem, a potem wrzucają post bo w innym przypadku wiedziałbyś, że o dodatku P nie było wcześniej informacji.

Jeżeli chodzi o to co wnosi taka promka, a raczej podejrzenie, że to set kart 'wyłączony' z samej podstawki z jakichś enigmatycznych powodów to na przykładzie kopert z pudełka i tej dodatkowej R twierdzę, że tak nie jest.
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: REBEL.pl »

pcyzm pisze: 05 maja 2021, 16:41
REBEL.pl pisze: 05 maja 2021, 16:07 Przygotowujemy mapę lokacji, w których będzie można zdobyć ten dodatek "Koperta P" i niebawem (najpewniej jutro) ją opublikujemy.
I to jest jakieś rozwiązanie, pytanie czy w tych sklepach będzie można kupić sam dodatek P?
Z uwagi na dość niepewny czas w którym przychodzi sklepom się otwierać (i pytanie czy zaraz nie zamykać) nie narzucamy formy dystrybucji tej koperty promocyjnej.

pcyzm pisze: 06 maja 2021, 08:22(...) o dodatku P nie było wcześniej informacji. (...)
Nie było, ale będzie. Nakład jest wystarczający, żeby każdy komu zależy na kopercie "P"romocyjnej mógł ją zdobyć.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
mementomoris
Posty: 145
Rejestracja: 21 wrz 2020, 12:09
Has thanked: 66 times
Been thanked: 41 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: mementomoris »

MaciekK5454 pisze: 06 maja 2021, 07:46 Ja w ogole nie rozumiem sensu istnienia ekskluzywnych promek. Serio wycięcie jakiejś zawartości i dawanie jej osobno dla wybranych tak znacząco podnosi sprzedaż? Naprawdę ludzie się tak rzucili na grę w przedsprzedaży tylko dlatego ze bali się że stracą szansę na kartę rudzika? Rozumiem info że promka dana dodatkowo działa na podswiadomos że niby to coś extra, ale czy pozbawianie jej jakiejś części graczy i dzielenie ich na lepszych czy gorszych służy wizerunkowi firmy?
Jedni patrzą na takie coś jak na akcję promocyjną, a dla mnie jest to po prostu forma podziękowania klientowi za zaufanie. Osoby kupujące po premierze mają o wiele więcej źródeł informacji o grze, niż te składające zamówienia przedpremierowe.
Zapallo
Posty: 52
Rejestracja: 07 mar 2021, 13:20
Has thanked: 34 times
Been thanked: 4 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: Zapallo »

Pytałam w sklepie MagPlanszowy (Wrocław), mają dodatek P u siebie. Sprzedają też internetowo.
Spoiler:
Ostatnio zmieniony 27 maja 2021, 23:28 przez Zapallo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Karh
Posty: 166
Rejestracja: 13 lis 2011, 13:01
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 14 times
Been thanked: 1 time

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: Karh »

Promka " Rudzik" była dodawana tylko do przedsprzedaży na stronie Rebela czy inne sklepy też dodawały tę kartę do zamówienia? Pytam, bo zamawiałem w przedsprzedaży a nie dostałem nic gratis. :P
I was born too late
And I'll never be like you
Witchma
Posty: 450
Rejestracja: 19 sty 2020, 11:25
Has thanked: 145 times
Been thanked: 85 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: Witchma »

Karh pisze: 07 maja 2021, 15:43 Promka " Rudzik" była dodawana tylko do przedsprzedaży na stronie Rebela czy inne sklepy też dodawały tę kartę do zamówienia? Pytam, bo zamawiałem w przedsprzedaży a nie dostałem nic gratis. :P
Zamawiałam na aleplanszowki.pl i dostałam zarówno kartę promocyjną, jak i kopertę P.
MaciekK5454
Posty: 358
Rejestracja: 09 sie 2020, 20:44
Has thanked: 170 times
Been thanked: 193 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: MaciekK5454 »

W mojej paczce od aleplanszowek na pewno nie było koperty p. Rudzik był. Wiem, bo czekam na jeszcze inną promkę, z innego wydawnictwa, której oczywiście też nie było, ale dość gruntownie przeszukałem papiery w paczce.
pcyzm
Posty: 698
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 214 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: pcyzm »

Łąkę można obejrzeć w najnowszym GamePlay Show: https://youtu.be/r9hXJPLVpGQ
Zapallo
Posty: 52
Rejestracja: 07 mar 2021, 13:20
Has thanked: 34 times
Been thanked: 4 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: Zapallo »

pcyzm
Posty: 698
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 214 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: pcyzm »

Myślę, że dałoby się wybrać jakąś ilustrację pod matę do gry. Chętnie bym taką zakupił.
Zapallo
Posty: 52
Rejestracja: 07 mar 2021, 13:20
Has thanked: 34 times
Been thanked: 4 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: Zapallo »

pcyzm pisze: 09 maja 2021, 21:15 Myślę, że dałoby się wybrać jakąś ilustrację pod matę do gry. Chętnie bym taką zakupił.
To świetny pomysł, mata do gry by się przydała!
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: REBEL.pl »

wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
pcyzm
Posty: 698
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 214 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: pcyzm »

W jednej z recenzji padł bardzo fajny pomysł na rozszerzenie gry. Mianowicie chodziłoby o dodanie kart ukrytych celów (a te można sobie różne wyobrazić typu '3 karty z lasem obok siebie' albo 'n punktów za stos ułożonych 6 kart'). Kto wie, może kiedyś coś takiego się pojawi :)
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: mikeyoski »

Pomysł moim zdaniem trochę poroniony. W tej grze jest od groma kart i wszechobecna losowość, która sprawia, że potrzebne karty mogłyby się w ogóle nie pojawić. Albo by się pojawiły. Przeciwnikowi. Poza tym, większym problemem byłaby wycena tych dodatkowych celów, żeby zachować balans rozgrywki.
kmd7
Posty: 1019
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 42 times
Been thanked: 30 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: kmd7 »

Sam się dziwię, że mnie losowość w tej grze nie boli. Występuje, to prawda, czasem człowiek dostaje białej gorączki czekając na jakiś symbol, ale... Kilkanaście rozgrywek za mną, bo gra bardzo spodobała się żonie a i ja chętnie zagram w coś lekkiego i krótkiego na koniec dnia. Tym bardziej, że oprawa graficzna tej gry cieszy oko. Wracając do losowości, mimo wszystko w grze na dwie osoby wyniki końcowe mamy bardzo zbliżone. Oprócz pierwszej czy drugiej rozgrywki, kiedy głównie poznawaliśmy zależności między kartami, różnica mieści się w granicach 3-5 pkt, a zdarzyło się wygrać/przegrać 1 punktem, np. 59-60 ;). Oczywiście, może też być tak, że kilkanaście rozgrywek to za mało i po następnych -nastu zmienię zdanie :D.
pcyzm
Posty: 698
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 214 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: pcyzm »

kmd7 pisze: 24 maja 2021, 21:42 Sam się dziwię, że mnie losowość w tej grze nie boli. Występuje, to prawda, czasem człowiek dostaje białej gorączki czekając na jakiś symbol (...)
Mam podobne odczucia, ta losowość tutaj jakoś naturalnie pasuje. Np. ta zmiana talii na N w środku gry jest już takim stałym elementem na który się czeka, a nuż się mogą trafić potrzebne karty ;) Ale jakoś nie odczuwam by była na takim poziomie by jeden gracz nagle dostał turbo doładowanie.
MaciekK5454
Posty: 358
Rejestracja: 09 sie 2020, 20:44
Has thanked: 170 times
Been thanked: 193 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: MaciekK5454 »

Mam wrażenie, że w tej grze nie chodzi o to, by maksować punkty i realizować jakieś cele, a raczej o cieszenie się zbieraniem kart i relaksującym budowaniem swojej łąki. Widzę, że kilka osób pisze, że dobierając karty kieruje się nie punktami czy symbolami a ich urodą, co wydaje się zgodne z duchem gry.

Bardzo ciekawe jest to spojrzenie na grę autora zalinkowane przez Rebel powyzej. Czekam na drugą część.
pcyzm
Posty: 698
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 214 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: pcyzm »

MaciekK5454 pisze: 25 maja 2021, 13:11 Mam wrażenie, że w tej grze nie chodzi o to, by maksować punkty i realizować jakieś cele, a raczej o cieszenie się zbieraniem kart i relaksującym budowaniem swojej łąki.
Zasadniczo jedno nie wyklucza drugiego :) Temat nie jest bojowy i gra koi estetyką, ale w sumie jest to też jakiś wyścig po punkty.
pcyzm
Posty: 698
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 214 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: pcyzm »

Chodzą słuchy, że trwają już prace nad dodatkiem (coś więcej niż pakiet samych kart). Czekam na jakieś oficjalne info od Rebela, w sensie nie tyle, że takie rozszerzenie będzie (bo tego się można było domyślić) tylko z przynajmniej krótkim opisem czego się można spodziewać i kiedy.
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 814
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 128 times
Been thanked: 384 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: kurdzio »

pcyzm pisze: 29 maja 2021, 20:04 Chodzą słuchy, że trwają już prace nad dodatkiem (coś więcej niż pakiet samych kart). Czekam na jakieś oficjalne info od Rebela, w sensie nie tyle, że takie rozszerzenie będzie (bo tego się można było domyślić) tylko z przynajmniej krótkim opisem czego się można spodziewać i kiedy.
To ciekawe, gdzie widziałeś to info? Na ten moment brałbym w ciemno, Łąka mi strasznie siadła ;)
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
pcyzm
Posty: 698
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 214 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: pcyzm »

kurdzio pisze: 29 maja 2021, 20:33 To ciekawe, gdzie widziałeś to info? Na ten moment brałbym w ciemno, Łąka mi strasznie siadła ;)
Komentarz w jednym wątku na BGG (dotyczył trybu solo) : "right now we are working on future expansions, slightly different from this one so it's good time to think about it."

link: https://boardgamegeek.com/thread/266451 ... 5#37772815

no i jeden bardziej nieoficjalny komentarz na grupie Gry planszowe na FB sugerujący, że dodatek jest już w fazie testów
Awatar użytkownika
dispe
Posty: 357
Rejestracja: 03 gru 2019, 12:42
Lokalizacja: WWA
Has thanked: 274 times
Been thanked: 114 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: dispe »

Jestem ciekaw jakie są wasze najwyższe wyniki, wczoraj udało mi się zdobyć 67 w grze dwuosobowej. Wystarczyło do tego 6 podłoży :) Ostatnią kartę zagrałem za 1 pkt, gdyby była dostępna jakaś "czwóreczka" to byłoby okrągłe 70. Czyli jest to do osiągnięcia :)
Spoiler:
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 814
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 128 times
Been thanked: 384 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: kurdzio »

dispe pisze: 05 cze 2021, 10:06 Jestem ciekaw jakie są wasze najwyższe wyniki, wczoraj udało mi się zdobyć 67 w grze dwuosobowej. Wystarczyło do tego 6 podłoży :) Ostatnią kartę zagrałem za 1 pkt, gdyby była dostępna jakaś "czwóreczka" to byłoby okrągłe 70. Czyli jest to do osiągnięcia :)
Spoiler:
Świetny wynik, myślę że kluczem do tych punktów było właśnie umiejętne poruszanie się na tak skromnej liczbie podłoży + oczywiście szczęście w pojawianiu się pasujących kart. Wysokie karty krajobrazów i znalezisk też zrobiły swoje. U nas najlepszy wynik to na razie 62 punkty :)
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
Dazir
Posty: 216
Rejestracja: 14 maja 2019, 19:18
Has thanked: 70 times
Been thanked: 66 times
Kontakt:

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: Dazir »

Nasza najlepsza partia do tej pory to 4os punktacja 69, 55, 51, 45 - najwyższa punktacja dla całej czwórki jednocześnie :)
Kolejne partie w okolicach 50-60 - gramy bez żadnych kopert -nie wiem co w nich jest i czy może (przy szczęściu) wpłynąć znacząco na wynik.
ODPOWIEDZ