Zapowiedz polskiej wersji Black Rose Wars

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5324
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1722 times
Kontakt:

Re: Polska wersja Black Rose Wars

Post autor: BOLLO »

japanczyk pisze: 18 maja 2021, 12:40
BOLLO pisze: 18 maja 2021, 12:35 A co to?
KAŻDY, KTO ZAMÓWI GRĘ OTRZYMA NOWY DODATEK – ORDALIA – GRATIS!!!

Dodatek Ordalia nie będzie dostępny w regularnej sprzedaży w sklepach i na naszej stronie.
https://shop.ludusmagnusstudio.com/prod ... 4JeQReoIbE
Ale rozumiem że te karty to tak naprawde tylko 12 szt tyle tylko ze w dwóch językach tak?
spikexxl
Posty: 16
Rejestracja: 03 kwie 2020, 20:37
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: spikexxl »

Przyznać się, komu udało się dorwać Sator Boxa BRW ?
Wiem, że przedsprzedaż startowała dziś o 10:00, szybko rozeszły się Satury?
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2765
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 332 times
Been thanked: 1259 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Yuri »

spikexxl pisze: 18 maja 2021, 21:42 Przyznać się, komu udało się dorwać Sator Boxa BRW ?
Wiem, że przedsprzedaż startowała dziś o 10:00, szybko rozeszły się Satury?
Na Forum pisano, że rozeszły się w minutę. Dosłownie.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Probe9
Posty: 2472
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 154 times
Been thanked: 659 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Probe9 »

Yuri pisze: 18 maja 2021, 21:44
spikexxl pisze: 18 maja 2021, 21:42 Przyznać się, komu udało się dorwać Sator Boxa BRW ?
Wiem, że przedsprzedaż startowała dziś o 10:00, szybko rozeszły się Satury?
Na Forum pisano, że rozeszły się w minutę. Dosłownie.
Niestety, takie czasy nastały. Z tych 10, które były, pewnie ze 3 pojawią się od razu po premierze za 150% ceny.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2765
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 332 times
Been thanked: 1259 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Yuri »

Probe9 pisze: 18 maja 2021, 22:38
Spoiler:
Niestety, takie czasy nastały. Z tych 10, które były, pewnie ze 3 pojawią się od razu po premierze za 150% ceny.
Coś chyba nisko estymujesz. Niemniej godną pochwały jest Twa wysoka opinia o ludziach 8)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11179
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3392 times
Been thanked: 3311 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: japanczyk »

Probe9 pisze: 18 maja 2021, 22:38
Niestety, takie czasy nastały. Z tych 10, które były, pewnie ze 3 pojawią się od razu po premierze za 150% ceny.
Nikt tego za tyle nie kupi
Za 700 wisi na olx chyba ze 3 miesiące sator juz
Probe9
Posty: 2472
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 154 times
Been thanked: 659 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Probe9 »

Yuri pisze: 18 maja 2021, 22:41
Probe9 pisze: 18 maja 2021, 22:38
Spoiler:
Niestety, takie czasy nastały. Z tych 10, które były, pewnie ze 3 pojawią się od razu po premierze za 150% ceny.
Coś chyba nisko estymujesz. Niemniej godną pochwały jest Twa wysoka opinia o ludziach 8)
Nie no ktoś przecież musiał to kupić dla siebie. Prawda ? :cry:
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Probe9
Posty: 2472
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 154 times
Been thanked: 659 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Probe9 »

japanczyk pisze: 18 maja 2021, 22:43
Probe9 pisze: 18 maja 2021, 22:38
Niestety, takie czasy nastały. Z tych 10, które były, pewnie ze 3 pojawią się od razu po premierze za 150% ceny.
Nikt tego za tyle nie kupi
Za 700 wisi na olx chyba ze 3 miesiące sator juz
Jak ludziom podstawka podejdzie to może się popyt nieco zwiększyć.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
spikexxl
Posty: 16
Rejestracja: 03 kwie 2020, 20:37
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: spikexxl »

Probe9 pisze: 18 maja 2021, 22:44
japanczyk pisze: 18 maja 2021, 22:43
Probe9 pisze: 18 maja 2021, 22:38
Niestety, takie czasy nastały. Z tych 10, które były, pewnie ze 3 pojawią się od razu po premierze za 150% ceny.
Nikt tego za tyle nie kupi
Za 700 wisi na olx chyba ze 3 miesiące sator juz
Jak ludziom podstawka podejdzie to może się popyt nieco zwiększyć.
Właśnie gdzieś na forum wyczytałem, że kupno SB to 300+ za granicy. Niestety boli to, że nie w PL.
Podstawkę PL teraz można dopiero zamówić na Czacha Games.
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 142 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Paskuder »

japanczyk pisze: 14 maja 2021, 11:39 Dyskusja o polskiej wersji wydzielona: viewtopic.php?f=64&t=71757
Ale dlaczego? Polska wersja językowa jest jakaś inna (lepsza/bardziej ułomna) że zasługuje na osobny wątek? Teraz jak jakaś gra będzie miała wersję pl to będą odrębne wątki dla każdej wersji? :?: Każda gra która będzie do kupienia w różnych językach będzie miała osobne wątki czy tylko br kopnął taki zaszczyt? Strasznie to wygodne jak ktoś chce przeczytać o grze i musi skakać po całym forum. Tak bardzo przejrzyście... :? Kurde chcę zakupić diunę idę sprawdzić czy są osobne wątki do każdej wersji bo tej pory żyłem w złudnej nadziei że jak znalazłem temat Diuna to tam było wszystko :cry:
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: dwaduzepe »

Paskuder pisze: 18 maja 2021, 23:57
japanczyk pisze: 14 maja 2021, 11:39 Dyskusja o polskiej wersji wydzielona: viewtopic.php?f=64&t=71757
Ale dlaczego? Polska wersja językowa jest jakaś inna (lepsza/bardziej ułomna) że zasługuje na osobny wątek? Teraz jak jakaś gra będzie miała wersję pl to będą odrębne wątki dla każdej wersji? :?: Każda gra która będzie do kupienia w różnych językach będzie miała osobne wątki czy tylko br kopnął taki zaszczyt? Strasznie to wygodne jak ktoś chce przeczytać o grze i musi skakać po całym forum. Tak bardzo przejrzyście... :? Kurde chcę zakupić diunę idę sprawdzić czy są osobne wątki do każdej wersji bo tej pory żyłem w złudnej nadziei że jak znalazłem temat Diuna to tam było wszystko :cry:
tez tego nie rozumiem, balagan sie robi straszny
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 142 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Paskuder »

Nie no to przecież ułatwia życie i utrzymuje porządek... (według adminów) :D :D :D :D
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11179
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3392 times
Been thanked: 3311 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: japanczyk »

Paskuder pisze: 18 maja 2021, 23:57
japanczyk pisze: 14 maja 2021, 11:39 Dyskusja o polskiej wersji wydzielona: viewtopic.php?f=64&t=71757
Ale dlaczego? Polska wersja językowa jest jakaś inna (lepsza/bardziej ułomna) że zasługuje na osobny wątek? Teraz jak jakaś gra będzie miała wersję pl to będą odrębne wątki dla każdej wersji? :?: Każda gra która będzie do kupienia w różnych językach będzie miała osobne wątki czy tylko br kopnął taki zaszczyt? Strasznie to wygodne jak ktoś chce przeczytać o grze i musi skakać po całym forum. Tak bardzo przejrzyście... :? Kurde chcę zakupić diunę idę sprawdzić czy są osobne wątki do każdej wersji bo tej pory żyłem w złudnej nadziei że jak znalazłem temat Diuna to tam było wszystko :cry:
Ależ to bardzo proste
W wątku o grze nie ma miejsce na dywagacje o tym ile osób sie zalapalo na Sator Boxa w przedsprzedaży, a tutaj jest - proste? Bardzo proste
To nie watek o polskiej wersji gry per se, tylko o zapowiedzi, przedsprzedaży i tych wszystkich dywagacjach, które ciagna sie stronami bez jakiegokolwiek związku z sama gra i jej rozgrywka
keldorn
Posty: 577
Rejestracja: 29 sty 2014, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 42 times
Been thanked: 26 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: keldorn »

japanczyk pisze: 19 maja 2021, 07:50
Ależ to bardzo proste
W wątku o grze nie ma miejsce na dywagacje o tym ile osób sie zalapalo na Sator Boxa w przedsprzedaży, a tutaj jest - proste? Bardzo proste
To nie watek o polskiej wersji gry per se, tylko o zapowiedzi, przedsprzedaży i tych wszystkich dywagacjach, które ciagna sie stronami bez jakiegokolwiek związku z sama gra i jej rozgrywka
Obrazek
spikexxl
Posty: 16
Rejestracja: 03 kwie 2020, 20:37
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Zapowiedz polskiej wersji Black Rose Wars

Post autor: spikexxl »

Gra obecnie jest w przedsprzedaży. Mam pytanie do osób, które grały w trybie 2u osobowym:
Czym właściwie gra Was zauroczyła?
Co tak specjalnego jest w tej grze, że chcecie zagrać w tę pozycję raz jeszcze?
Cyel
Posty: 2601
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1237 times
Been thanked: 1460 times

Re: Zapowiedz polskiej wersji Black Rose Wars

Post autor: Cyel »

spikexxl pisze: 20 maja 2021, 01:52 Gra obecnie jest w przedsprzedaży. Mam pytanie do osób, które grały w trybie 2u osobowym:
Czym właściwie gra Was zauroczyła?
Co tak specjalnego jest w tej grze, że chcecie zagrać w tę pozycję raz jeszcze?
Grałem trochę 1vs1 i trochę w 4 osoby i gra nie zauroczyła wcale ;) A uwielbiam figurki i skirmishe. Według mnie to gra bardzo ładna, ale też dość słaba i jak czytam ten hype to widzę oczyma wyobraźni te wszystkie komentarze wyrażające rozczarowanie w przyszłości. Jak pisałem w temacie o grze, gdzie proszono o porównanie z Gloomhaven
BRW bardzo daleko do GH moim zdaniem. Ja GH przeszedłem całe a swojej BRW się pozbyłem. Założenia spoko ale całość chaotyczna, niepotrzebnie rozdęta, nieprzewidywalna w ten słaby sposób, ktory sprawia, że myślisz "eh,whatever". W podobnych momentach w których w GH myślałeś "O kurde, ale to było sprytne!"

Dla przykładu- fajnym mechanizmem jest to, że LOS przez pokoje ciągniesz w linii prostej. Pomyślałby ktoś, że to prowokuje do nieustannego ciekawego manewrowania by kogoś złapać na celownik lub się schować. Nie. Mnóstwo czarów działa wszędzie bez ograniczeń, żeby mózg się nie spocił.
W dwie osoby jest zupełnie nudno, bo się chodzi po sporej planszy niewiele sobie przeszkadzając. Ale tak czy inaczej jest nudnawo, grę zapamiętałem jako składającą się głównie z momentów "ej, poczekajcie, ja jeszcze nie wszystko przeczytałem/łam" bo kart czarów jest mnóstwo, mają po dwa efekty i ciągle trzeba wybierać, które zostawiać, które odrzucać, które wystawiać. Myślę, że nieprędko problem by zniknął, bo przy tej liczbie czarów potrzeba mnóstwo gier w tej samej ekipie nim będą one mogły być wybierane po krótkim rzucie okiem.

A z kolei te "ciekawe" momenty jak np walka Ewokacji, spektakularne czary czy niszczenie pokoi są rozstrzygane raczej w dość suchy i szybki sposób, mało emocjonujący. No ok, dobra, niszczenie pokoi jest fajne i satysfakcjonujące ;)

Losowy deckbuilding jest mało satysfakcjonujący, są czary, które działają mocno bez wkładania w to specjalnego wysiłku a są takie, które mają mnóstwo ograniczeń a efekt strasznie biedny. Kto szybciej wylosował więcej tych pierwszych łatwo wysuwał się na prowadzenie.

Manewrowanie po planszy nie jest specjalnie ciekawe, bo manewrujesz tylko jedną figurką i nie ma co specjalnie mierzyć zasięgów czy LOS, bo wiele czarów i tak cię dopadnie, nieważne co zrobisz a z kolei innych łatwo uniknąć.

W grze nie było nic specjalnego co by sprawiło, że żałuję, że sprzedałem albo, żebym myślał "dobrze, że sprzedałem, ale fajnie byłoby kiedyś zagrać jeszcze". W ogóle nie mam ochoty na choćby jedną rozgrywkę BRW. Widzę długie tłumaczenie (jeśli są nowi gracze), bardzo długi setup, mnóstwo chwil gdy część graczy mówi "poczekajcie, jeszcze nie przeczytałem wszystkiego" a reszta z nudów bawi się telefonami, drętwe manewrowanie po planszy, talie wydarzeń, których równie dobrze mogłoby nie być, szkoły magii, których nikt nie chce i zawsze żałuje jak w ramach eksperymentu coś z nich wylosował, przypadkowy deckbuilding...

A uwielbiam gry z figurkami, uwielbiam skirmishe, i bardzo lubię MTG.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5324
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1722 times
Kontakt:

Re: Zapowiedz polskiej wersji Black Rose Wars

Post autor: BOLLO »

Wsparte. W Mage Wars Arene raczej nie zagram a w to i owszem....
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11179
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3392 times
Been thanked: 3311 times

Re: Zapowiedz polskiej wersji Black Rose Wars

Post autor: japanczyk »

Cyel pisze: 20 maja 2021, 06:38
Grałem trochę 1vs1 i trochę w 4 osoby i gra nie zauroczyła wcale ;) A uwielbiam figurki i skirmishe. Według mnie to gra bardzo ładna, ale też dość słaba i jak czytam ten hype to widzę oczyma wyobraźni te wszystkie komentarze wyrażające rozczarowanie w przyszłości. Jak pisałem w temacie o grze, gdzie proszono o porównanie z Gloomhaven
W ogole nie widze sensu porownania do Gloomhaven :P
Cyel pisze: 20 maja 2021, 06:38 W dwie osoby jest zupełnie nudno, bo się chodzi po sporej planszy niewiele sobie przeszkadzając. Ale tak czy inaczej jest nudnawo, grę zapamiętałem jako składającą się głównie z momentów "ej, poczekajcie, ja jeszcze nie wszystko przeczytałem/łam" bo kart czarów jest mnóstwo, mają po dwa efekty i ciągle trzeba wybierać, które zostawiać, które odrzucać, które wystawiać. Myślę, że nieprędko problem by zniknął, bo przy tej liczbie czarów potrzeba mnóstwo gier w tej samej ekipie nim będą one mogły być wybierane po krótkim rzucie okiem.
Do ogarniecia czarów potrzeba moze ze 3 gier, a jak osoba tlumaczaca gre zna decki to blyskawicznie jest w stanie opisac co sie w nich kryje (rodzaje, bo nie kazdy czar oczywiscie)
Cyel pisze: 20 maja 2021, 06:38 Losowy deckbuilding jest mało satysfakcjonujący, są czary, które działają mocno bez wkładania w to specjalnego wysiłku a są takie, które mają mnóstwo ograniczeń a efekt strasznie biedny. Kto szybciej wylosował więcej tych pierwszych łatwo wysuwał się na prowadzenie.
Ale dlaczego losowy?
Niewatpliwie gra zyskuje przy kolejnych rozgrywkach, pierwsza dla mnie była bardzo długa - cos kolo 3h, w kolejnych gra toczyla sie zdecydowanie szybciej
Awatar użytkownika
Mp02
Posty: 98
Rejestracja: 29 maja 2018, 08:29
Has thanked: 14 times
Been thanked: 11 times

Re: Zapowiedz polskiej wersji Black Rose Wars

Post autor: Mp02 »

Mam dwa pytanie odnośnie zasad gry z sator box, nie wiem czy akurat w tym dziale? Szukałem na BGG i nic nie znalazłem....

Pierwsze pytanie, Jeśli robię setup na 4 gracz, każdy wybiera postać oraz szkolę magi przypisanej danej postaci, teraz pytanie wybieramy losowe jeszcze 2, czy jakiś stos z pozostałych 13 szkół?

Drugie pytanie jest w sumie śmieszne, jak pozbyć się "wiader z woda"? :) W instrukcji jest zasada ze własna inwokacja nie może być celem naszych ataków, wiec pytanie czy w takim przypadku te wiadra zostają z nami do końca gry? :)
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 663
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 248 times
Been thanked: 381 times

Re: Zapowiedz polskiej wersji Black Rose Wars

Post autor: Nilis »

Przeczytałem post Cyela i jedna rzecz mnie zastanowiła. Czy Ci co grali więcej niż raz mogą potwierdzić że faktycznie większość czarów z podstawki może we mnie buchnąć mimo że nie jestem na linii widzenia innego maga? Jeżeli tak to trochę głupie.
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 867
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Zapowiedz polskiej wersji Black Rose Wars

Post autor: Szewa »

Nilis pisze: 20 maja 2021, 13:40 Przeczytałem post Cyela i jedna rzecz mnie zastanowiła. Czy Ci co grali więcej niż raz mogą potwierdzić że faktycznie większość czarów z podstawki może we mnie buchnąć mimo że nie jestem na linii widzenia innego maga? Jeżeli tak to trochę głupie.
Zależy. Z czarów mamy Contingency (przywołania, ruch, dobranie rzeczy), Combat (obrażenia, debuffy), Traps (pułapki), Protection (tarcze).
I każdy z nich ma określony zasięg tzn. na siebie, jeden cel w odległości X, pokój w odległości X, * czyli specjalny cel oznaczony zapiskiem na karcie. Pułapki aktywują się gdy wchodzi się do odpowiedniego pokoju/w odpowiedzi na dany efekt. Tarcze aktywują się w odpowiedzi na dany efekt.
To nie jest tak, że kulą ognia rzucasz kogoś kto jest po drugiej stronie planszy, zaklęcie to rzucisz na odległość 2 pokoi, ale już pułapkę możesz odpalić z każdego miejsca, gdy przeciwnik w nią wejdzie (mi się to podoba, bo ktoś zastawił pułapkę, a ja wszedłem na nią).
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Cyel
Posty: 2601
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1237 times
Been thanked: 1460 times

Re: Zapowiedz polskiej wersji Black Rose Wars

Post autor: Cyel »

japanczyk pisze: 20 maja 2021, 12:26
1.W ogole nie widze sensu porownania do Gloomhaven :P


2.Ale dlaczego losowy?
Niewatpliwie gra zyskuje przy kolejnych rozgrywkach, pierwsza dla mnie była bardzo długa - cos kolo 3h, w kolejnych gra toczyla sie zdecydowanie szybciej
1. Dlaczego? Wiadomo, że można wymieniać różnice, bo to różne gry, ale aspekty pozycjonowania na planszy i programowania ruchów za pomocą dwu-funkcyjnych kart umiejętności w celu wykręcania satysfakcjonujących kombosów są na pewno podobne i porównywalne (i wdg mnie GH robi te rzeczy dużo lepiej)

2. Czy to nie było tak, że czary ze szkół dobiera się nie wiedząc dokładnie co dostaniesz (grałem półtora roku temu, więc może źle pamiętam). Możesz szukać srogiego fireballa, którym rzucisz co turę i dużej Ewokacji a dostaniesz corner-case popierdółki i bezużyteczny totem. Nie ukrywam, że grałem tylko parę razy, więc jeśli ktoś masteruje w tej samej grupie grę to może potrafi robić superkomba z czarów, które na pierwszy rzut oka wyglądają na śmieciowe. Ja nie chciałem sprawdzać czy na pewno Ludus Magnus tak mistrzowsko zaprojektowało swoją grę. Zresztą znajomych też ciężko było namówić po początkowych nudnych i rozczarowujących partiach.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11179
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3392 times
Been thanked: 3311 times

Re: Zapowiedz polskiej wersji Black Rose Wars

Post autor: japanczyk »

Cyel pisze: 20 maja 2021, 15:47 1. Dlaczego? Wiadomo, że można wymieniać różnice, bo to różne gry, ale aspekty pozycjonowania na planszy i programowania ruchów za pomocą dwu-funkcyjnych kart umiejętności w celu wykręcania satysfakcjonujących kombosów są na pewno podobne i porównywalne (i wdg mnie GH robi te rzeczy dużo lepiej)
Tylko, ze karty w Gloomhaven zastepuja akcje - masz góra lub dół. W BRW masz akcje + czary, wiec egzekucja troche inaczej tu wychodzi. Ja podobienstwa tutaj jednak nie widze w tym jak gra przebiega.
Cyel pisze: 20 maja 2021, 15:47 2. Czy to nie było tak, że czary ze szkół dobiera się nie wiedząc dokładnie co dostaniesz (grałem półtora roku temu, więc może źle pamiętam). Możesz szukać srogiego fireballa, którym rzucisz co turę i dużej Ewokacji a dostaniesz corner-case popierdółki i bezużyteczny totem. Nie ukrywam, że grałem tylko parę razy, więc jeśli ktoś masteruje w tej samej grupie grę to może potrafi robić superkomba z czarów, które na pierwszy rzut oka wyglądają na śmieciowe. Ja nie chciałem sprawdzać czy na pewno Ludus Magnus tak mistrzowsko zaprojektowało swoją grę. Zresztą znajomych też ciężko było namówić po początkowych nudnych i rozczarowujących partiach.
Ja tez juz chwile nie gralem, wiec nie dam sobie reki uciac, ale masz startowa reke + dobierane czary, wiec naprawde mozna z tego cos ciekawszego wykrecic niz szukanie tego jednego fireballa :P
Ja nie widze sensu masterowania, ale gra mi sie na tyle spodobała, ze kupiłem ja ponownie po tym jak ja sprzedalem :P
Awatar użytkownika
Mp02
Posty: 98
Rejestracja: 29 maja 2018, 08:29
Has thanked: 14 times
Been thanked: 11 times

Re: Zapowiedz polskiej wersji Black Rose Wars

Post autor: Mp02 »

Prosba o pomoc, odnośnie zasad gry z sator box, szukałem na BGG i nic nie znalazłem....

Pierwsze pytanie, Jeśli robię setup na 4 gracz, każdy wybiera postać oraz szkolę magi przypisanej danej postaci, teraz pytanie wybieramy losowe jeszcze 2, czy jakiś stos z pozostałych 13 szkół?

Drugie pytanie jest w sumie śmieszne, jak pozbyć się "wiader" czyli bucket spell? :) W instrukcji jest zasada ze własna inwokacja nie może być celem naszych ataków, wiec pytanie czy w takim przypadku te wiadra zostają z nami do końca gry? :)
Awatar użytkownika
Blacezard
Posty: 62
Rejestracja: 30 mar 2020, 01:46
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Zapowiedz polskiej wersji Black Rose Wars

Post autor: Blacezard »

Taka sytuacja ; )


Obrazek
ODPOWIEDZ