[Warszawa-Czw] Herba Thea

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: W-wskie czwartki z grami, Herba Thea

Post autor: ja_n »

samur pisze:Caylus, Giganten i Power Grid
Ta dyskusja jest o Giganten, czy też o Giganten der Lufte aka Airships? To spora różnica :) (pytam jako fan tego pierwszego)...
Awatar użytkownika
samur
Posty: 770
Rejestracja: 06 maja 2008, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: W-wskie czwartki z grami, Herba Thea

Post autor: samur »

ja_n pisze:
samur pisze:Caylus, Giganten i Power Grid
Ta dyskusja jest o Giganten, czy też o Giganten der Lufte aka Airships? To spora różnica :) (pytam jako fan tego pierwszego)...
Pierwsze :) To jako fan moze sie skusisz w czwartek? :D
-->
To, co mam: http://tinyurl.com/5pg3nu
Moj blog okolo-growy: http://blog.samur.pl
<--
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: W-wskie czwartki z grami, Herba Thea

Post autor: ja_n »

samur pisze:Pierwsze :) To jako fan moze sie skusisz w czwartek? :D
W czwartek pytasz. W zasadzie - kto wie... mamy opiekę dla Klary, może uda się nam wyrwać. Potencjalnie wykonalne, okaże się pewnie w środę.
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: W-wskie czwartki z grami, Herba Thea

Post autor: stalker »

Choć w Giganten grałem raz, chętnie zagram ponownie, bo bardzo mi się podobało. Jeśli zdołam się wyrwać w czwartek (dam znać do środy), to dołączę z wielką chęcią.

Jak dla mnie El Grande zawsze możesz wziąć ;) Ale jeśli dogadam się na partyjkę Hexera, to wtedy pewnie nie zdążę zagrać we wszystko....
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
bazyn
Posty: 288
Rejestracja: 16 lut 2008, 22:30
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: W-wskie czwartki z grami, Herba Thea

Post autor: bazyn »

Ja jutro jednak najprawdopodobniej się spóźnię i będę o 18:30 licząc na to, że się na coś załapię albo możliwe, że w ogóle nie dam rady :(
Mam
Chcę


Pragnę poznać: Above and Below, Arcadia Quest, Clank!, Pathfinder, Trickerion, Blood Rage, Mechs vs Minions
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: W-wskie czwartki z grami, Herba Thea

Post autor: yosz »

Prawdopodobnie ja się zjawię oddać samurowi jego Cavum. Czy zostanę w coś pograć - czas pokaże. Może jak będzie grane jakiś Small World. Chociaż El Grande też nie pożałuję. O której będę - jeszcze nie wiem.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: W-wskie czwartki z grami, Herba Thea

Post autor: zephyr »

O której to jutrzejsze granie?
Jest niezerowe prawdopodobieństwo, że się pojawię.
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
Smerf Maruda
Posty: 1131
Rejestracja: 15 mar 2009, 20:53
Lokalizacja: Stolyca

Re: W-wskie czwartki z grami, Herba Thea

Post autor: Smerf Maruda »

Na Caylusa się ktoś pisze?
Awatar użytkownika
Jarek B.
Posty: 148
Rejestracja: 17 wrz 2007, 08:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 10 times

Re: W-wskie czwartki z grami, Herba Thea

Post autor: Jarek B. »

Stalker, z Hexerem musimy poczekać na któryś z następnych czwartków - zasady "się rozpracowują".
Z tego, co wiem Puniek opanował już zasady Giganten, dosiadam się więc do stolika z tą grą.

Przyznam, że najchętniej to zagrałbym w Shoguna (mogę przynieść). Znajdą się chętni znający zasady? Grałem na razie tylko jeden raz, ciężko więc byłoby mi tłumaczyć reguły innym graczom. Jeżeli grałbym w tę grę, to jestem gotowy nieodpłatnie odstąpić swoje miejsce przy stole z Giganten ;)
Do Shoguna mam chętnego kumpla, czyli są już dwie osoby.
Awatar użytkownika
puniek
Posty: 182
Rejestracja: 23 kwie 2008, 20:03
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: W-wskie czwartki z grami, Herba Thea

Post autor: puniek »

Jarek B. pisze:Stalker, z Hexerem musimy poczekać na któryś z następnych czwartków - zasady "się rozpracowują".
komu pożyczyłeś? :lol:
Jarek B. pisze:Z tego, co wiem Puniek opanował już zasady Giganten, dosiadam się więc do stolika z tą grą.
Nawet już zdążyłem zagrać Jarku :)
Jarek B. pisze:Przyznam, że najchętniej to zagrałbym w Shoguna (mogę przynieść). Znajdą się chętni znający zasady?


Grałem w Shoguna ze 3 razy, dosyć dawno ale jak nie będziesz się czuł na siłach mogę spróbować wytłumaczyć. Chętnie też zagram bowiem lubię, niestety nie zdążymy zagrać w obie ze względu na czas, więc albo rybka albo pipka. Jutro się zobaczy na miejscu.

pozdrawiam i do zobaczenia.
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: W-wskie czwartki z grami, Herba Thea

Post autor: zephyr »

Caylus zawsze chętnie, praktycznie w każdej konfiguracji (na 2 jest świetny, tylko potrzeba graczy o zbliżonym poziomie bo inaczej różnice drastycznie odbijają się na punktacji, przy większej ilości graczy jest jeszcze szansa na niespodzianki i próby bicia lidera)

Shoguna mogę wytłumaczyć, ale osobiście nie przepadam.
- setup początkowy ma IMO za duże znaczenie
- najskuteczniejsza strategia to siedzieć cicho i spokojnie żeby cie nie pojechali
- sama rozgrywka to 6 tur a gra trwa długo
- jak już coś wychodzi to inni powinni się na ciebie rzucić, a nie bardzo masz jak się bronić, bo przyrost kostek na gracza jest praktycznie stały (chyba że straciłeś podatki), a żadnych sztuczek taktycznych nie ma, liczy się tylko ilość kostek i łaskawość wieży
- zbiory ryżu i podatków to też spora makabra, jeśli przeciwnicy złupią ci prowincję przed zbiorami to masz duży minus, a tak naprawdę często to nie był jakiś wielki błąd w planowaniu, bo ciężko trzymać ogromną armię w każdej prowincji w której zbiera się podatki
osobiście wolę SW - też można się po naparzać, a klimat jest lżejszy i więcej taktyki (tylko wieży brakuje :) )
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
Hiszp_Inkwizycja
Posty: 72
Rejestracja: 17 paź 2007, 16:08
Lokalizacja: Wawa

Re: W-wskie czwartki z grami, Herba Thea

Post autor: Hiszp_Inkwizycja »

Puniek, zgaduj kto odwala całą czarną robotę z czytaniem instrukcji:):P Ale chyba nawet instrukcja już wróciła do Jarka, z tego co mi wiadomo:)
HIszpan
Nikt sie nie spodziewał Hiszpańskiej Inkwizycji!

Moja kolekcja na BGG
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: W-wskie czwartki z grami, Herba Thea

Post autor: yosz »

Czy na ulicy Bruna jest gdzie zaparkować? powinienem być w miarę punktualnie. Może wcześniej jak nie będzie nic wielkiego do roboty w pracy (na co się nie zanosi). Będzie ktoś miał Small World Z chęcią bym w końcu zagrał - zasady prawie znam, mogę doczytać.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: W-wskie czwartki z grami, Herba Thea

Post autor: waffel »

Parkuje się raczej bez problemu w zaułku za knajpą, przynajmniej w niedziele był luz.
Awatar użytkownika
samur
Posty: 770
Rejestracja: 06 maja 2008, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: W-wskie czwartki z grami, Herba Thea

Post autor: samur »

Ja bede o 17:30. Mam El Grande (jakos w pracy przeczytam instrukcje do dodatku). Mam tez Medici i Iliade i Pick and Pack do oddania Yoshowi. Ale wlasnie tez pomyslalem, ze przeciez moj Cavum sie pojawi - moze ktos bylby chetny? Bo ja jednak chetniej bym w niego zagral nawet niz w El Grande! :)
-->
To, co mam: http://tinyurl.com/5pg3nu
Moj blog okolo-growy: http://blog.samur.pl
<--
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: W-wskie czwartki z grami, Herba Thea

Post autor: stalker »

Będę -- 17:30 do 18 max. Mam Ra. El Grande bardzo chętnie, Cavum mnie tak nie pociąga. A skoro Hexer jest na razie out... to w cokolwiek ciekawego też nie pogardzę.
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
puniek
Posty: 182
Rejestracja: 23 kwie 2008, 20:03
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: W-wskie czwartki z grami, Herba Thea

Post autor: puniek »

Będę ok. 17. Potwierdzam, z parkowaniem nie ma problemu :). Wezmę ze sobą Small World, Giganten oraz Dominiona.

Do zobaczenia.
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: W-wskie czwartki z grami, Herba Thea

Post autor: Filippos »

Ja też wreszcie wpadnę do Herba Thei :D
Będe ok. 17.30 i bardzo chętnie jeszcze raz zagram w Small World. Ktoś jeszcze oprócz Yosza się pisze?
Ze sobą mam na wszelki wypadek dwie dwuosobówki: Ninja vs Ninja i Battlestar Galactica: the Card Game :wink:
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: W-wskie czwartki z grami, Herba Thea

Post autor: yosz »

Będę po 17 z Agą (też pewnie zagra w Small World'a więc jest nas już trójka). Akurat zdążę wytłumaczyć może zasady Adze (sam już przeczytałem).
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: W-wskie czwartki z grami, Herba Thea

Post autor: Don Simon »

yosz pisze:Będę po 17 z Agą (też pewnie zagra w Small World'a więc jest nas już trójka).
A to Aga juz ma tak dobry kontakt z dzieckiem, ze mozna je uznac za trzeciego gracza? 8)
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: W-wskie czwartki z grami, Herba Thea

Post autor: yosz »

wprawdzie Klara jest dość ruchliwa ale aż tak dobrze nie jest 8) Natomiast dokładna analiza wątku przez Twoje przenikliwe oko Szykonie, powinna Ci podpowiedzieć, że miałem na myśli w sumie trzy osoby chętne do SW: Filipposa, mnie i Agę :>
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Jarek B.
Posty: 148
Rejestracja: 17 wrz 2007, 08:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 10 times

Re: W-wskie czwartki z grami, Herba Thea

Post autor: Jarek B. »

Puniek, nie zabieram Shoguna, skupiam się na Giganten. Będę z kumplem, który chętnie dołączy do gry - jest jeszcze wolne miejsce przy tej grze?
Awatar użytkownika
puniek
Posty: 182
Rejestracja: 23 kwie 2008, 20:03
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: W-wskie czwartki z grami, Herba Thea

Post autor: puniek »

Jarek B. pisze:Puniek, nie zabieram Shoguna, skupiam się na Giganten. Będę z kumplem, który chętnie dołączy do gry - jest jeszcze wolne miejsce przy tej grze?
hehe, w końcu to twoja gra więc to ja się pytam czy są jeszcze miejsca :wink: Zobaczymy jak będzie z chętnymi już w Herba, jakby co to ja mogę wytłumaczyć zasady w 5min i zagrać np w Small Worda albo coś.
Awatar użytkownika
Mustafa
Posty: 537
Rejestracja: 31 gru 2007, 12:21
Lokalizacja: Szkocja

Re: W-wskie czwartki z grami, Herba Thea

Post autor: Mustafa »

Ja dzisiaj postaram się pierwszy raz przyjść może nawet w coś zagram jak będzie wolne miejsce, jest szansa że pojawię się razem z Sir Lothar'em .
Monsoon Group Rulez

A.J.Mustafa
Awatar użytkownika
samur
Posty: 770
Rejestracja: 06 maja 2008, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: W-wskie czwartki z grami, Herba Thea

Post autor: samur »

Jak cos, to wlasnie przeczytalem instrukcje tego dodatku do El Grande: Krol i Intrygant, wiec chetnie zagram :) Szczegolnie, ze wydaje sie bardzo ciekawy... El Grande staje sie bardziej wymagajace dla graczy :)
-->
To, co mam: http://tinyurl.com/5pg3nu
Moj blog okolo-growy: http://blog.samur.pl
<--
ODPOWIEDZ