Gale Force Nine

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Xardas123
Posty: 352
Rejestracja: 22 kwie 2018, 18:33
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Gale Force Nine

Post autor: Xardas123 »

W tamtym roku dość niepodziewanie wraz z pojawieniem się polskiej wersji Dune, pojawiła się informacja, że to wydawnictwo będzie samo wydawało gry w naszym rodzimym języku. Chyba nigdzie nie ma tematu odnośnie tego wydawnictwa i jego planów na nasz rynek. Ktoś coś wie ?? Z tego co się orientuję to na pewno ma pojawić się Spartakus w nowej szacie graficznej i chyba WOT. Ciekawe jak z resztą tytułów. Nie ukrywam iż gdyby taki StarTrek Ascendancy pojawił się to raczej znalazłby chętnych. Za Tyrants of underdark chyba też odpowiada to wydawnictwo? i wiele osób jest żądnych tego tytułu.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2082
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 429 times

Re: Gale Force Nine

Post autor: tomp »

W poprzednim roku krążyła plotka od dodruku (lub odnowieniu) Tyranów. Póki co ucichło, a przynajmniej nie widzę nowych informacji.
Spartakus info z planszowych newsów w nowej szacie (chyba przez kwestie licencyjne). Może coś w tym jest...

Jeśli chodzi o pobożne życzenia to może polska wersja Firefly ? eh pomarzyć można.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Xardas123
Posty: 352
Rejestracja: 22 kwie 2018, 18:33
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Gale Force Nine

Post autor: Xardas123 »

No właśnie o to chodzi, że w portfolio mają zacne tytuły, pojawia się informacja o wydawaniu gier po polsku i tu się wszystko urywa. Może jest ktoś kto współpracuje z nimi i pomaga im tu na miejscu ogarnąć nasz rynek to fajnie jakby rzucił nam trochę światła na to wszystko. Tym bardziej że w tym roku jest masa dobrych gier zapowiedzianych :)
mejsu
Posty: 37
Rejestracja: 09 wrz 2013, 13:53
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Gale Force Nine

Post autor: mejsu »

No i jakieś ziarno prawdy było w tym, że GFN ma wydawać samodzielnie gry w naszym języku. Tyrants of the Underdark ma mieć dodruk oraz ma być wydane w języku polskim. Może przy dodruku innych gier np.: Star Trek Ascendancy albo Firefly też doczekamy się polskiej wersji językowej. Szanse na pewno są. Może dobra sprzedaż TotU w tym pomoże.
probbi
Posty: 950
Rejestracja: 28 gru 2016, 15:13
Lokalizacja: Nadarzyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 91 times

Re: Gale Force Nine

Post autor: probbi »

Patrząc na polski tytuł, nie wiem czy bym chciał, żeby tłumaczyli pozostałę swoje pozycje
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Gale Force Nine

Post autor: Curiosity »

mejsu pisze: 22 kwie 2021, 11:32 Może przy dodruku innych gier np.: Star Trek Ascendancy albo Firefly też doczekamy się polskiej wersji językowej. Szanse na pewno są.
To może się do nich odezwę z propozycją współpracy. Polska instrukcja do Firefly gotowa, po co robić to samo dewa razy 8)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
mejsu
Posty: 37
Rejestracja: 09 wrz 2013, 13:53
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Gale Force Nine

Post autor: mejsu »

Curiosity pisze: 22 kwie 2021, 14:52
mejsu pisze: 22 kwie 2021, 11:32 Może przy dodruku innych gier np.: Star Trek Ascendancy albo Firefly też doczekamy się polskiej wersji językowej. Szanse na pewno są.
To może się do nich odezwę z propozycją współpracy. Polska instrukcja do Firefly gotowa, po co robić to samo dewa razy 8)
Patrząc na polski tytuł TotU - Tyrani Underdarku, to może lepiej zaproponuj im współpracę. Nie chciałbym zobaczyć Gwiezdny Trek a już tym bardziej tłumaczenia na polskie Firefly :lol: :lol:
Swoją drogą ciekawi mnie historia tłumaczenia tego tytułu. Oby to był jedyny "kwiatek" tłumaczeniowy w tej grze.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 782 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Gale Force Nine

Post autor: mat_eyo »

Kwestie licencyjne. W najnowszym podręczniku D&D od Rebela jest już Underdark, nie Podmrok.
mejsu
Posty: 37
Rejestracja: 09 wrz 2013, 13:53
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Gale Force Nine

Post autor: mejsu »

mat_eyo pisze: 22 kwie 2021, 15:06 Kwestie licencyjne. W najnowszym podręczniku D&D od Rebela jest już Underdark, nie Podmrok.
No to sprawa tytułu wyjaśniona.
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1281
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 360 times
Been thanked: 213 times

Re: Gale Force Nine

Post autor: ShapooBah »

Wszystkie nazwy własne lokacji pozostały niezmienione: Baldursgate, Neverwinter, Icewind Dale, Underdark ird.
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1487
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Gale Force Nine

Post autor: Tringa »

A wiecie ktoś coś może o PL wersji dodatku do DUNE?
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Gale Force Nine

Post autor: Largo »

A jak zostało przez nich przetłumaczone Dune? Tyrantsów kupię na pewno tylko cały czas dumam nad wersją językową
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1487
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Gale Force Nine

Post autor: Tringa »

Grałam po PL i o dziwo było całkiem spoko. :)
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
motti
Posty: 142
Rejestracja: 08 sie 2014, 11:49
Has thanked: 76 times
Been thanked: 13 times

Re: Legendary Encounters: Firefly

Post autor: motti »

NIe bardzo wiedziałem gdzie to wrzucić, rzuciłem K6 i wyszło tu. I tak tu nikt nie zagląda.

Szykuje się nowy deckbuilder w świecie Firefly. Na razie to chyba pieśń przyszłości, poszukiwani są testerzy:

https://www.boardgamegeek.com/thread/26 ... -card-game

Może kogoś to zainteresuje.
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Gale Force Nine

Post autor: Shodan »

Zapowiedzieli polską wersję Dune Betrayal.
Jak widzę każdy kto może podpina się pod spodziewany sukces filmu :-)
fitzroy
Posty: 292
Rejestracja: 28 sie 2012, 16:08
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 189 times
Been thanked: 111 times

Re: Gale Force Nine

Post autor: fitzroy »

Kiedy Dune betrayal pl pojawi się na sklepowych półkach? Ostatnie informacje mówią o początku listopada.
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Gale Force Nine

Post autor: Shodan »

fitzroy pisze: 16 lis 2021, 14:05 Kiedy Dune betrayal pl pojawi się na sklepowych półkach? Ostatnie informacje mówią o początku listopada.
No właśnie informacje o tej Diunie trudno znaleźć, bo jakoś są pokątnie udzielane. Nawet na ich własnej stronie nie ma konkretnej informacji, chociaż jest jakiś link do przedsprzedaży, lecz bez daty premiery. W dodatku zamieszanie potęguje fakt, że praktycznie jednocześnie GF9 wydaje Dune: A game of conquest and diplomacy (remake gry z 1979), którą w Polsce już wkrótce ma wydać Rebel. :?
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1487
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Gale Force Nine

Post autor: Tringa »

fitzroy pisze: 16 lis 2021, 14:05 Kiedy Dune betrayal pl pojawi się na sklepowych półkach? Ostatnie informacje mówią o początku listopada.
Jak dzwoniłam do mojego sklepu to podobno gra idzie razem z dodatkiem do Dumy z 2019 i obie te pozycje mają być jeszcze w tym roku.
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Gale Force Nine

Post autor: Shodan »

Tringa pisze: 16 lis 2021, 14:35 z dodatkiem do Dumy z 2019
Która jest z kolei reprintem wspomnianej przeze mnie wcześniej Diuny z 1979 :roll:
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1487
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Gale Force Nine

Post autor: Tringa »

Dokładnie. Napisałeś: Dune: A game of conquest and diplomacy (remake gry z 1979), a to nie jest remake. Remake to ta Diuna z 2019. Dune: A game of conquest and diplomacy to przerobiona Diuna z 2019 i zbalansowana pod 2-4 graczy (remake działa mega na 6 osób, w mniej nie grałam i nie zamierzam).
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Gale Force Nine

Post autor: Shodan »

pierwotna wersja Dune z 1979 -> jej ponowny druk z 2019 -> przeróbka z 2021 (polski tytuł Diuna Planeta Intryg i Konfliktów)
Dodatkowo Dune Betrayal z 2021 oparta na mechanice The Resistance
Czyli na rynku są dostępne 3 różne Diuny od GF9. :-)
fitzroy
Posty: 292
Rejestracja: 28 sie 2012, 16:08
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 189 times
Been thanked: 111 times

Re: Gale Force Nine

Post autor: fitzroy »

Jakaś aktualizacja Dune Betryal pl ?
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1487
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Gale Force Nine

Post autor: Tringa »

Aleplanszówki mają dostać na dniach. Spora szansa na ten tydzień - wszystko zależy ile będą trzymać gry na cle.
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
fitzroy
Posty: 292
Rejestracja: 28 sie 2012, 16:08
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 189 times
Been thanked: 111 times

Re: Gale Force Nine

Post autor: fitzroy »

Tringa pisze: 14 gru 2021, 21:53 Aleplanszówki mają dostać na dniach. Spora szansa na ten tydzień - wszystko zależy ile będą trzymać gry na cle.
Chyba coś nie pykło, czy się mylę?
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1487
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Gale Force Nine

Post autor: Tringa »

Chyba się mylisz. Dodatek jest u mnie od jakiś 2 tygodni :)
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
ODPOWIEDZ