Mała sprytna gra do pogrania w barze (ogródku)

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
hxvrt
Posty: 40
Rejestracja: 05 kwie 2015, 13:47
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Mała sprytna gra do pogrania w barze (ogródku)

Post autor: hxvrt »

Szukam jakiejś gry zajmującej mało miejsca, żeby można było ją zabrać do jakiejś knajpy. (List miłosny i dobble juz mam) myślę o Gejszach, chociaż coraz częściej spotykam się ze zdaniem ze to wcale nie taka dobra gra. Może red7? Plus tej gry ze można grac do 4 osób a nie tylko 2 jak w przypadku gejsz. Ważne żeby rozgrywka trwała max 20 minut (wolę zagrać parę razy niż kończyć jedną grę bardzo długo)
SnoWho
Posty: 173
Rejestracja: 25 mar 2020, 10:10
Has thanked: 30 times
Been thanked: 29 times

Re: Mała sprytna gra do pogrania w barze (ogródku)

Post autor: SnoWho »

Poleciłbym Kolejowy Szlak :) Szbka, ładna i mała.

Możesz też zobaczyć Urbaniste - gra w podobnym stylu aczkolwiek lepiej sprawdza się na dwie osoby. No i Klasycznie Jungle Speed.
azazelmo
Posty: 923
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 155 times
Been thanked: 295 times

Re: Mała sprytna gra do pogrania w barze (ogródku)

Post autor: azazelmo »

Hive pocket, jesli chcesz pogimnastykować głowę. Tylko na dwie osoby.
The Mind wydaje się ciekawą opcją - podobno można się pośmiać i jest satysfakcja z gry. Podobno, bo nie grałem.
Ja samemu poluję od kilku dni na dwie gry, które spełniają chyba Twoje wymagania i do niedawna były wszędzie dostępne: Skull i Wilkołaki (One Night Werewolf). Ale chyba obie się niedawno wyprzedały, bo nawet w Internecie nie ma.
Będę śledził wątek. Lubię mobilność w grach planszowych.

PS. Ja w kawiarniach grałem w Neuroshimę Hex. Ale mam podróżną planszę i woreczki na armie.
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1488
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 257 times
Been thanked: 725 times

Re: Mała sprytna gra do pogrania w barze (ogródku)

Post autor: arturmarek »

Roll/flip&write'y wydaja się dobrym wyborem. Nawet jak sok się wyleje to niewielka szkoda. Ja osobiście najbardziej lubię kartografów, ale oni trochę miejsca zajmują i warto mieć kredki. Do grania w barze chyba wybrałbym Welcome to...
mluckner
Posty: 346
Rejestracja: 13 lip 2015, 10:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 98 times
Been thanked: 97 times

Re: Mała sprytna gra do pogrania w barze (ogródku)

Post autor: mluckner »

hxvrt pisze: 26 maja 2021, 19:58 Szukam jakiejś gry zajmującej mało miejsca, żeby można było ją zabrać do jakiejś knajpy. (List miłosny i dobble juz mam) myślę o Gejszach, chociaż coraz częściej spotykam się ze zdaniem ze to wcale nie taka dobra gra. Może red7? Plus tej gry ze można grac do 4 osób a nie tylko 2 jak w przypadku gejsz. Ważne żeby rozgrywka trwała max 20 minut (wolę zagrać parę razy niż kończyć jedną grę bardzo długo)
Gejsze to bardzo dobra gra, ale jej główny mechanizm może być bardzo irytujący dla graczy, bo musisz oddać karty przeciwnikowi. BTW w jednej z warszawskich azjatyckich knajp jest na stanie dla umilenia oczekiwania na zamówienie.
cezaras
Posty: 1926
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 16 times

Re: Mała sprytna gra do pogrania w barze (ogródku)

Post autor: cezaras »

oczywistości:
TeamPlay, Zero, 6 Bierze, Rzuć na tacę, Sticheln, No merci, Qwixx i wiele, wiele innych kieszonkowych gier głownie karcianych - popatrz np na ofertę G3

mniej oczywiste:
Crypt, Razzia, High Society, Sushi go
j_g
Posty: 2011
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 512 times
Been thanked: 255 times

Re: Mała sprytna gra do pogrania w barze (ogródku)

Post autor: j_g »

cappuccinko
Posty: 25
Rejestracja: 05 lut 2020, 09:39
Has thanked: 38 times
Been thanked: 8 times

Re: Mała sprytna gra do pogrania w barze (ogródku)

Post autor: cappuccinko »

Red7 mnie nie porwało, Gejsze tak sobie, ale Origami już tak :).
P.S. Ostatnio Piotrek z Grania w chmurach zrobił mi smaka na Miodek
ODPOWIEDZ