Bolt Action - pomalowane figurki

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Golfang
Posty: 1977
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 227 times
Been thanked: 310 times

Bolt Action - pomalowane figurki

Post autor: Golfang »

Wczoraj skończyłem swoją armię brytyjską do Bolt Action. Było tego bardzo dużo (jak dla mnie) i nie malowałem Contrastami - poza skórą oraz płachtami na kilku pojazdach.
Wszystkie budynki i ozdobniki pola bitwy także sam malowałem - wydruk 3D , obróbka oraz malowanie. Droga jest zrobiona z płyty piankowo-papierowej i także pomalowana. Jeszcze czeka mnie dużo pracy w tym kontekście. Trzeba dorobić więcej dróg, więcej budynków (mam już wydruk zbombardowanego kościoła oraz jeszcze jeden zniszczony budynek) - ale na razie chciałem się pochwalić.
Wynik oceńcie sami.
Armia Brytyjska na swoich pierwszych manewrach przed lądowaniem w Normandii.
Spoiler:
W kolejce do malowania czekają jeszcze, ale to może kiedyś(na razie moi żołnierze muszą mieć przeciwnika - Waffen-SS już czeka w kolejce do malowania):
- inżynierowie
- Montgomery i Hobart
- Northover Projector
- Churchill wraz z opcją Crocodile
- Quad Tracotr
- AEC Matador
- Valentine
Ostatnio zmieniony 29 maja 2021, 19:54 przez Golfang, łącznie zmieniany 8 razy.
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
Gibon26
Posty: 36
Rejestracja: 11 lut 2018, 22:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 27 times
Been thanked: 14 times

Re: Bolt Action - pomalowane figurki

Post autor: Gibon26 »

Cześć.

Niestety zdjęcia się nie wyświetlają. Z chęcią bym zobaczył jak prezentuje się Twoja armia, liczę że może mnie to zmotywuje do pomalowania swojej ekipy ;)

Pozdrawiam.
Golfang
Posty: 1977
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 227 times
Been thanked: 310 times

Re: Bolt Action - pomalowane figurki

Post autor: Golfang »

Gibon26 pisze: 27 maja 2021, 07:33 Cześć.

Niestety zdjęcia się nie wyświetlają. Z chęcią bym zobaczył jak prezentuje się Twoja armia, liczę że może mnie to zmotywuje do pomalowania swojej ekipy ;)

Pozdrawiam.
ale nędza... co one przez tydzień są hostowane? Spróbuję to jakoś zmienić
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2728
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 321 times
Been thanked: 1241 times

Re: Bolt Action - pomalowane figurki

Post autor: Yuri »

Golfang pisze: 27 maja 2021, 08:38
Gibon26 pisze: 27 maja 2021, 07:33 Cześć.

Niestety zdjęcia się nie wyświetlają. Z chęcią bym zobaczył jak prezentuje się Twoja armia, liczę że może mnie to zmotywuje do pomalowania swojej ekipy ;)

Pozdrawiam.
ale nędza... co one przez tydzień są hostowane? Spróbuję to jakoś zmienić
2-3 dni temu oglądałem Twoje figsy i wszystko grało.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Cyel
Posty: 2554
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1209 times
Been thanked: 1408 times

Re: Bolt Action - pomalowane figurki

Post autor: Cyel »

Spróbuj Imgura.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2728
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 321 times
Been thanked: 1241 times

Re: Bolt Action - pomalowane figurki

Post autor: Yuri »

Cyel pisze: 27 maja 2021, 08:58 Spróbuj Imgura.
Ja polecę Ci za to imgBB. Fajny, prosty, intuicyjny, darmowy.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Golfang
Posty: 1977
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 227 times
Been thanked: 310 times

Re: Bolt Action - pomalowane figurki

Post autor: Golfang »

Gibon26 pisze: 27 maja 2021, 07:33 Cześć.

Niestety zdjęcia się nie wyświetlają. Z chęcią bym zobaczył jak prezentuje się Twoja armia, liczę że może mnie to zmotywuje do pomalowania swojej ekipy ;)

Pozdrawiam.
Zdjęcia znowu dostępne :) zapraszam do oglądania
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
Gibon26
Posty: 36
Rejestracja: 11 lut 2018, 22:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 27 times
Been thanked: 14 times

Re: Bolt Action - pomalowane figurki

Post autor: Gibon26 »

Super! Naprawdę świetnie się te modele prezentują. Tereny też bardzo fajne, szczególnie ten efekt błota bardzo realistyczny.

Tak z ciekawości, ile czasu zajęło Ci pomalowanie tych wszystkich figurek? Miałeś wcześniej jakieś doświadczenie z malowaniem?
Golfang
Posty: 1977
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 227 times
Been thanked: 310 times

Re: Bolt Action - pomalowane figurki

Post autor: Golfang »

Gibon26 pisze: 30 maja 2021, 22:14 Super! Naprawdę świetnie się te modele prezentują. Tereny też bardzo fajne, szczególnie ten efekt błota bardzo realistyczny.

Tak z ciekawości, ile czasu zajęło Ci pomalowanie tych wszystkich figurek? Miałeś wcześniej jakieś doświadczenie z malowaniem?
Generalnie miałem doświadczenie z malowaniem. Dawno temu malowałem Warhammer Fantasy Battle - później miałem bardzo długą przerwę. Teraz maluję od około 2 lat. Głownie ostatnio malowałem figurki do gier planszowych - np Warhammer Shadespire, Zombicide, Nemesis itp. Od kiedy weszły Contrasty, bardzo je polubiłem i sporo nimi maluję figsy do gier planszowych. Szybciej się nimi maluje - efekt nie jest lepszy, ale dzięki temu maluję szybciej a efekty mnie całkowicie zadowalają (mnie wystarczy poziom TableTop). Jednak większość Bolta pomalowałem zwykłymi farbkami (Contrasty kolorystycznie wg mnie nie pasują - jedynie plandeki pojazdów oraz skórę malowałem Contrastami).
Jeśli chodzi o czas - całość maluję od lutego/marca - wtedy kupiłem podstawkę Brytyjczyków do Bolta. Maluję krótko bo średnio po 2 czy 3 godziny dziennie (w weekendy raczej nie mam czasu na to), dlatego średnio jak liczyłem kiedyś malowałem 5 ludzi i pojazd na tydzień (nie jestem bardzo szybki w malowaniu). Co do efektów błota - używam materiałów modelarskich Vallejo oraz Citadel - zrobienie czegoś takiego jest bardzo proste. Woda jest trudniejsza - bo trzeba zalewać dziury powoli - na raty, tj. zalać odrobinę poczekać aż wyschnie, później znowu odrobinę i znowu czekać i tak dalej. Jeśli zalejesz dużo wody od razu - lubi pękać powierzchnia i nie wygląda wtedy jak woda.
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
Gibon26
Posty: 36
Rejestracja: 11 lut 2018, 22:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 27 times
Been thanked: 14 times

Re: Bolt Action - pomalowane figurki

Post autor: Gibon26 »

Golfang pisze: 31 maja 2021, 07:00
Spoiler:
Dzięki za obszerną odpowiedź. Pięć figurek i pojazd na tydzień to niezłe tempo, przynajmniej z mojego punktu widzenia. Sam mam o wiele skromniejsze doświadczenie, raptem kilka figurek z Imperium Atakuje i to z tutorialem od Sorastro. ;)
Do samego Bolta mam obecnie tylko Kompanie Braci, kupioną gdzieś na promocji plus kilka mniejszych paczek z Niemcami, posklejałem na razie część figurek. Niestety najtrudniej znaleźć czas i siły, szczególnie po pracy. Mam nadzieję, że niebawem uda mi się ruszyć do przodu z tym tematem.
Golfang
Posty: 1977
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 227 times
Been thanked: 310 times

Re: Bolt Action - pomalowane figurki

Post autor: Golfang »

Gibon26 pisze: 31 maja 2021, 09:53 Dzięki za obszerną odpowiedź. Pięć figurek i pojazd na tydzień to niezłe tempo, przynajmniej z mojego punktu widzenia. Sam mam o wiele skromniejsze doświadczenie, raptem kilka figurek z Imperium Atakuje i to z tutorialem od Sorastro. ;)
Do samego Bolta mam obecnie tylko Kompanie Braci, kupioną gdzieś na promocji plus kilka mniejszych paczek z Niemcami, posklejałem na razie część figurek. Niestety najtrudniej znaleźć czas i siły, szczególnie po pracy. Mam nadzieję, że niebawem uda mi się ruszyć do przodu z tym tematem.
Znam ten ból... pieniądze zawsze się znajdą - wcześniej czy później. Najgorzej jest z czasem. No ale pamiętaj, że jak skleisz figurki to już możesz grać. Przynajmniej ja nie miałbym nic na przeciwko gdybyś chciał grać niepomalowanymi figurkami lub pomalowanymi tylko częściowo.
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
Gibon26
Posty: 36
Rejestracja: 11 lut 2018, 22:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 27 times
Been thanked: 14 times

Re: Bolt Action - pomalowane figurki

Post autor: Gibon26 »

Golfang pisze: 31 maja 2021, 10:35 Znam ten ból... pieniądze zawsze się znajdą - wcześniej czy później. Najgorzej jest z czasem. No ale pamiętaj, że jak skleisz figurki to już możesz grać. Przynajmniej ja nie miałbym nic na przeciwko gdybyś chciał grać niepomalowanymi figurkami lub pomalowanymi tylko częściowo.
Dokładnie. To jest mój plan minimum, zagrać i sprawdzić czy chcę brnąć dalej. Na szczęście kompan jest i jest już na tyle duży, że powinien ogarnąć zasady, choćby w jakiejś podstawowej formie. ;)
ODPOWIEDZ