[POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Wookie »

rokter pisze: Flussfieber - fajne, ale na 5 osób zupełnie nie czułem żebym miał kontrolę nad tym co się dzieje. Niczego nie dało się zaplanować, a reagowanie na sytuację na planszy przy trzech kartach na ręce też było raczej żadne (tzn. reagowałem jak mogłem, a potem i tak byłem spychany i blokowany - jak zresztą każdy). Generalnie śmieszne, ale na 5 osób raczej do tego nie wrócę ;-)
Zgadzam się, szczególnie z częścią o braku kontroli - najpierw miałem +/- 2. pozycję, a w kocu dotarłem osatni z pięciu graczy, nawet za jednym chłopakiem, który, bez urazy, grał bardzo słabo i chaotycznie.
Awatar użytkownika
hamanu
Posty: 856
Rejestracja: 16 lis 2006, 14:19
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: hamanu »

Udało się wczoraj dobić do Alibi, niestety wszyscy byli tak pochlonieci rozrywka, ze nawet nie zamienilem slowka ze Zbychem i Pjajem, ale za to zagralem w:

Munchkina z Malwina, edrache i Arturiusem. Bylo smieszne, choc troche na sile. Druga rozgrywka w te gre potwierdzila moja opinie, ze to gra dla teskniacych za rpgiem podstarzalych milosnikow swiata młotków, lochów i smoków.
Dominion bez Malwiny, ktora sie wykrecila niejasnymi wymowkami. Niech ktos mi wytlumaczy o co w tej grze chodzi, bo po pierwszej rozgrywce mialem wrazenie, ze wlasnie skonczylem ukladac pasjansa. Wprawdzie dosc ciekawego, ale jednak pasjansa.
"Jutro to dziś, tyle że jutro."
S. Mrożek
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: edrache »

wczoraj w Alibi było mnóstwo nowych osób. Może dlatego, że tydzień temu byłem krócej, ale nie zdziwię się, jeśli połowę osób widziałem wczoraj pierwszy raz :)
Zagrałem w:
Wysokie Napięcie - ostatnio grałem pewnie rok temu i... przegrałem
Blefuj - nie wiem ilu nas było, ale chyba z 10 osób; wyjątkowo nie przegrałem
Munchkin - trochę za długo trwała ta rozgrywka; nie wygrałem, więc przegrałem
Dominion - grałem drugi raz i podobało mi się; zagram jeszcze trochę i będę miał dosyć, ale póki co - fajna gra; nie wygrałem, więc przegrałem
Jungle Speed - włączyłem się pod koniec gry; nie wygrałem, więc przegrałem ;)
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Pjaj »

Ja wczoraj niestety zabawiłem tylko 3 godziny, co wystarczyło zaledwie na jedną partyjkę Age of Steam z Kmetem, Zbychem i Adamem. Tłumaczenie zasad potrwało ok. 30 minut, a rozgrywka zamknęła się gdzieś w dwóch godzinach, co uważam za całkiem dobry wynik. Pierwsze wrażenia (mam już za sobą rozgrywkę dwuosobową na planszy Barbados ale to zupełnie inna gra)? Gra jest znakomita ale jednocześnie trudna. Zdecydowanie nie wybacza błędów i bardzo łatwo wpaść w niej w spiralę zadłużenia - przykładem Zbyszek, który pod koniec gry zarabiał 10 dolarów na turę podczas gdy jego utrzymanie kosztowało 14 dolarów. Co turę musiał więc wypuszczać kolejne akcje (zwiększające jego koszty utrzymania) tylko po to, by pokrywać deficyt, a o budowaniu nowych torów juz nie mogło być mowy. Sukcesem jednak i tak było to, że w pierwszej grze nikt nie zbankrutował, co podobno zdarza się nie tak rzadko. To odróżnia Age of Steam od wielu gier - zwykle wszyscy gracze uczestniczą w rozgrywce do końca (niezależnie od szans na zwycięstwo) bez względu na to jak słabo im idzie. Tu jest inaczej - można odejść od stołu stosunkowo szybko - to właśnie pierwsze tury decydują zwykle o tym, czy uda się osiągnąć równowagę finansową czy nie. Generalnie gra świetna i koniecznie trzeba będzie zagrać po raz kolejny.
Awatar użytkownika
Chireadan
Posty: 38
Rejestracja: 06 sty 2009, 13:35

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Chireadan »

To żeby się nie odróżniać napiszę o wczorajszym spotkaniu :wink:

Przybyliśmy z Miśkiem i Kaśką ok. 18 i już ludzi było masa. Później zrobiło się ich JESZCZE więcej. Zastanawialiśmy się z Edrache i Kaśką, skąd się biorą i doszliśmy do wniosku, że:
1. Pyrkon
2. wcześniejszy "nabór"
3. i jego echo , czyli "byłem/am tu tydzień temu pierwszy raz i dzisiaj przyprowadziłem/łam kolegów/ koleżanki"
Bardzo fajnie. Niedługo nie będzie miejsca w Alibi :)

W związku z tak dużą frekwencją chyba więcej gier wytłumaczyłam aniżeli zagrałam, a już na pewno bardziej ambitnych.
To wśród tych nielicznych znalazły się:
a. Pędzące żółwie
b. Quoridor na 4 ku wielkiemu niezadowoleniu Roberta, który chyba obraził się na mnie do końca życia, a ja tylko chciałam dobrze
c. Blefuj, bardzo zabawna rozgrywka
d. Sabotażyści, nieźle, nieźle, nawet udało mi się być sabotażystką 2 razy! :twisted:
e. Futbol ligretto, tego chyba nie muszę komentować :P
f. Batik 5x chyba, 4 wygrane. Przyjemna gra. (4 z prezesem, 3 wygrane, 4. dałam mu wygrać, żeby poczuł się dobrze :P)
g. Wikingowie również z Bartkiem, no i muszę się przyznać do sromotnej klęski. Popełniłam chyba błąd zabierając mu w jednej turze same początki wysp, z czego miał więcej rybaków, za których dostał 16 (?) pkt chyba. Kurde flak, ta gra na 2 osoby nabiera na wartości ;) liczę na rewanż

Suma sumarum jak zwykle udanie! :mrgreen:
Świat bez wariatów?
Byłby nienormalny.
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

a ja wczoraj mialem wieczór nietypowy z trzech powodów:

a) grałem z samymi dziewczynami :-)
b) prawie wszystko wygrałem
c) aż dwa razy wygrałem w parze remisując ;-)

a grałem w:

marrakech - remis; w tej grze uwielbiam napuszczanie, podjudzanie, udawanie i prawie wszystko inne na "-anie" :-)

samurai - remis (rzadkość); jedna z najlepszych gier na 2 osoby i jedna z lepszych na 3; na 4 niestety odpada...

san marco - miło i podpuszczalsko ;-) wygrałem.

barbarossa - wygrałem :-) plastelina rządzi.

batik - cztery partyjki z Zośką w jakieś 10 minut :-) Dla niewtajemniczonych - to dziwne coś wygląda tak:

http://www.boardgamegeek.com/image/198672

gracze wrzucają swoje elementy na przemian pomiędzy dwie szybki; przegrywa ten, którego element będzie wystawać poza górną krawędź szybki. śmieszne to takie, ale żebym był w stanie coś zacząć planować wczesniej niż w 3/4 rozgrywki to nie powiem. Za małą głowę mam chyba - wygrałem tylko raz więc Zosi bardzo się spodobało :-)

2 x wikingowie - raz z malwiną i justyną, raz sam na sam z Zosią; w obu wypadkach moi księgowi okazali się bardziej kreatywni od konkurencji ;-)

fajnie, że wciąz nas przybywa. Serdecznie witamy :-)
Ostatnio zmieniony 07 kwie 2009, 15:07 przez rokter, łącznie zmieniany 2 razy.
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Chireadan
Posty: 38
Rejestracja: 06 sty 2009, 13:35

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Chireadan »

Ach! zapomniałam! Szczecin pyta się czy, ktoś z obsługi GR na Pyrkonie nie zostawił przypadkiem Rice Wars? (Ma je Kajetan)
Świat bez wariatów?
Byłby nienormalny.
Awatar użytkownika
idha
Posty: 405
Rejestracja: 04 sty 2009, 00:17
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 36 times

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: idha »

Hmm... Właściwie wczoraj miało mnie nie być, ale jednak przyszłam z założeniem, że będę musiała ewakuować się ok. 19.30. Założenie okazało się błędne, ale zdeterminowało cały mój wieczór :/ Na pierwszy ogień poszło Coloretto z Błażejem, Mikołajem, Pawłem i Łukaszem. Wygrał Błażej, a ja utwierdziłam się w przekonaniu, że Coloretto zdecydowanie nie jest moją ulubioną grą.

Następnie kontynuowałam rozpoczętą na Pyrkonie misję wytłumaczenia Wikingów jak największej ilości osób :twisted: Zgarnęłam więc grupę niczego nieświadomych "nowych" (z tego miejsca pragnę serdecznie pozdrowić i zaprosić na następne spotkanie Kubę-informatyka, przyszłego filozofa oraz ekonomistkę, których imion niestety nie zapamiętałam :oops: ) proponując niewinną rozgrywkę w Blokusa, którą wspominam bardzo miło, a potem rozpoczęłam swoją krucjatę :twisted: Wytłumaczyłam zasady, a w międzyczasie przyłączył się do nas Grzesiek, który ostatecznie zajął moje miejsce przy planszy.

Następnie kolejna partia Blokusa z kolejną grupą nowych dla mnie twarzy (w tym miejscu pozdrawiam Idę oraz 2 kolegów, których imion również nie zapamiętałam :oops: ) i Dominion, którego wreszcie udało mi się wygrać :) (buhahaha!!!).

Potem właściwie wieczór upłynął mi pod znakiem tłumaczenia gier i próby znalezienia czegoś sensownego do zagrania. Była np. próba munchkinowa zakończona niepowodzeniem (za co serdecznie przepraszam Artura, edrache i hamanu). Na koniec wieczoru zagrałam partyjkę Wikingów z rokterem i Justyną (którą również pozdrawiam i zapraszam raz jeszcze :) ). Zgadnijcie kto wygrał...

Ot taki dziwny to wieczór był... Choć odniosłam mały osobisty sukcesik w postaci spotkania w Alibii Pauliny i Darka, którzy przyli specjalnie zagrać sobie w Wikingów :mrgreen:
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

tik tak tik tak... 10 kwietnia upływa termin wpłacania zaliczek na kaszubkon (zaliczka po 100 zł od osoby):

http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 48&start=0

jeśli ktoś zdecyduje się na wyjazd po 10 kwietnia zapłaci 10% więcej.
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
chaos_maker
Posty: 51
Rejestracja: 01 maja 2008, 18:15

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: chaos_maker »

pozdrawiam Was mordy kochane :)

na moim koncu nie mam na razie zadnych widokow na granie (jedyne co mnie ratuje to niezmiernie rzadkie rozgrywki roboraly online)

a widokow na tak znamienite towarzystwo jak Wasze to nawet nie mam nadziei miec ;)

niemniej jestem obecna duchem i czytuje co tam wypisujecie... sprawujcie mi sie ladnie
wszystkich i kazdego z osobna sciskam

chaos (maker)
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

ej, Aśka, a może zgadamy nie na prtyjkę wikingera na http://www.yucata.de ? :-)
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
chaos_maker
Posty: 51
Rejestracja: 01 maja 2008, 18:15

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: chaos_maker »

8) sure thing !!
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: edrache »

chaos_maker pisze:na moim koncu nie mam na razie zadnych widokow na granie (jedyne co mnie ratuje to niezmiernie rzadkie rozgrywki roboraly online)

a widokow na tak znamienite towarzystwo jak Wasze to nawet nie mam nadziei miec ;)
no cześć :)

to jednak nie grasz w Arkham Horror?
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

Wyngiel! Wyngiel przywieźli! Wyngiel je we wiosce!

(czyli: kaska wrzuciła zdjęcia http://www.gramajda.pl/node/108)

dzięki squirrel
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Robert (Harkonnen)
Posty: 106
Rejestracja: 15 kwie 2008, 22:14

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Robert (Harkonnen) »

Prezes wygrał 2 razy w Wikingeera, a to dlatego, że mamy tydzień przerwy :) Pozdrowienia dla Nowoprzybyłych pisał Robert alias Harkonnen :)
'Uratować kogoś przed omyłką to podarować mu raj.' Frank Herbert "Diuna"
Awatar użytkownika
Senaszel
Posty: 776
Rejestracja: 03 cze 2006, 21:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Senaszel »

Ej :( Jak tydzien przerwy nareszcie mam wolne : (
Chyba ze Alibi jest zamkniete -> Nużze (?!jak to sie w ogole pisze)
wychodzcie ktos z jakas inicjatywa...
chyba ze chcecie do murowanej przyjechac :D ?
Wingmakers
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

W najbliższy poniedziałek Alibi będzie zamknięte.

Spotykamy się więc 20 kwietnia (no chyba, że ktoś wyskoczy wcześniej z jakąś inicjatywą i lokacją nieco bliższą niż Murowana Goślina ;-) )
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

mam zafoliowaną nówkę sztukę Manili za 59,00:
http://www.boardgamegeek.com/images/thing/15817

oraz zafoliowaną nówkę sztukę Alhambry za 49,00:
http://www.boardgamegeek.com/boardgame/6249

sprzedane

oba wydania międzynarodowe; brak jakichkolwiek elementów zależnych językowo.

jakby ktoś chciał, uderzać na priv. dostawa do Alibi gratis :-)
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2009, 09:46 przez rokter, łącznie zmieniany 1 raz.
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Pjaj »

Ponieważ już piątek, chyba najwyższy czas życzyć wszystkim wszystkiego planszówkowego na święta :)
Robert (Harkonnen)
Posty: 106
Rejestracja: 15 kwie 2008, 22:14

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Robert (Harkonnen) »

Wszystkim rodzinnych i pogodnych świąt i żeby żadna gra nie została uszkodzona w dyngusa :)

Ps. Zosiu na Ciebie nie można być złym :) to jest niemożliwe hehe po prostu ta gra na 4 nie wypala...
'Uratować kogoś przed omyłką to podarować mu raj.' Frank Herbert "Diuna"
Awatar użytkownika
Senaszel
Posty: 776
Rejestracja: 03 cze 2006, 21:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Senaszel »

Dobra kto chce grac w ten czas zgryzot z pozamykanych sklepow i barow niech daje znac.
Mile widziane propozycje terminu i lokalu.
Szczegolnie to pierwsze trzeba ustalic.
organizacja: Zo&ZLo
Wingmakers
Awatar użytkownika
Itsuma Oki
Posty: 208
Rejestracja: 18 maja 2008, 11:52

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Itsuma Oki »

Planszówkowych Świąt życzę :)
Nie szatan zdobi człowieka.

www.gramajda.pl
cannehal
Posty: 323
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: cannehal »

Dla wszystkich chrześcijan - Alleluja!
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

wszystkiego dobrego
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
nixnicky
Posty: 87
Rejestracja: 26 lis 2008, 20:15

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: nixnicky »

I ja się dołączam do ogólnych życzeń dla wszystkich owe czytających!!
ODPOWIEDZ