Bardzo negatywna ocena produktów od gametables Board Game Tables - Mateusz Wójcik

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
chemik22
Posty: 77
Rejestracja: 13 sty 2020, 21:32
Has thanked: 9 times
Been thanked: 6 times

Bardzo negatywna ocena produktów od gametables Board Game Tables - Mateusz Wójcik

Post autor: chemik22 »

Witam,

Ostatnio kupiłem stół do gry od Board Game Tables - Mateusz Wójcik. Widzę że jest już ciekawy wątek ta temat tego producenta stołów do gier na Facebook. Pech chciał, że zamówienie złożyłem przed pojawieniem się tamtych wpisów.

Podsumowując, dokonuj zakupu tylko, jeśli osobiście możesz wybrać się do nich i obejrzeć wygląd produktu. Wysyłka tak jak w moim przypadku kończy się otrzymaniem bubla, którego nie można zwrócić na zasadach, do których przywykliśmy robiąc zakupy na odległość. Mateusz Wójcik jest bardzo opryskliwy podczas próby dyskusji na temat gwarancji, zwrotu czy rekompensaty, oczywiście przed zakupem miałem opinię, że to równy gość i łatwo się z nim dogadać.

Poniżej więcej szczegółów. Zamówiłem stół do gry z płyty meblowej i mam co najmniej kilka uwag na temat tego produktu, który otrzymałem.

Po pierwsze nogi do stołu montowane są za pomocą specjalnych kołków do płyty meblowej. Jest to możliwe do wykonania TYLKO RAZ w czasie życia stołu. Jak to zrobisz nieumiejętnie to na starcie masz problem. Tzn. po zamontowaniu nie będzie można zdemontować nóg od stołu. Bardziej precyzyjnie, gdy np. nogi by się poluzowały (co jest raczej pewne z czasem) lub byś był zmuszony podczas np. przeprowadzki odkręcić nogi. Po takim zabiegu będziesz zmuszony do przytwierdzenia nóg w inny sposób, który zapewne oszpeci Ci jeszcze bardziej wygląd nóg tego stołu. Poniżej zdjęcia jak to wygląda w praktyce. Dodam, choć pewnie to się wydaje oczywiste, że przed zakupem nie zostałem powiadomiony o takiej przypadłości, nie można też tego wywnioskować oglądając zdjęcia na stronie. Kołki są oczywiście montowane od zewnątrz, na które dostaje się w zestawie naklejki maskujące. Powiem szczerze, że wygłąda to nieestetycznie. Gdybym o tym wiedział zakupu bym nie dokonał.

Obrazek

Obrazek

Druga sprawa to uchwyty na napoje robione POD KOLOR stołu. Po pierwsze montuje je się na wcisk na bandę. Raczej nie daje temu rozwiązaniu depozytu zaufania i nie zdziwię się jak po kilku czy kilkunastu użycia szklanka z takim uchwytem wyląduje na podłodze. Poniżej są zdjęcia uchwytu na tle stołu, każdy niech sobie oceni czy to są uchwyty pod kolor. Tak tylko nad,mienię, że na stronie internetowej tego sklepu i Facebooku są pokazane uchwyty na tle stołu, który jest w identycznym kolorze. Chciałem je zwrócić jak tylko rozpakowałem paczkę właśnie ze względu na kolor, niestety jak się można domyślić nie ma takiej możliwości. Uchwyty trafiły do pudła, w którym trzymam tzw. "chińskie buble", dcelowo wylądują w koszu.

Obrazek

Jest oczywiście wiele innych uwag mniejszego kalibru. Jak ślady "od dziurkacza" na bandzie stołu patrz na zdjęciu poniżej czy krzywo przycięte lub spasowane deski w kilku miejscach, oraz smugi po prawdopodobnie byle jakim położeniu lakieru.

Obrazek

Obrazek

Generalnie za 1600zł jest to poniżej standardu, tym bardziej że w rozmowie przed zakupem podkreślałem, że po pierwsze jest dla mnie ważna jakość, cena to sprawa w pewnym sensie drugorzędna. Podsumowując, przed zakupem weź pod uwagę, że inwestycja w produkt od Board Game Tables - Mateusz Wójcik jest bardzo ryzykowna, być może jest to wypadek przy pracy. Problem polega na tym że nie masz co liczyć na jakiekolwiek rekompensaty w takim przypadku.

Post możecie kopiować i dzielić się nim dowoli w ramach ostrzeżenia.
Ostatnio zmieniony 10 cze 2021, 16:17 przez chemik22, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4509
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1365 times
Been thanked: 863 times
Kontakt:

Re: Bardzo negatywna ocena produktów od Board Game Tables - Mateusz Wójcik

Post autor: Hardkor »

Ja tylko powiem, że przy poście na FB pan Mateusz tłumaczył sie, że "gorsza jakość stołów" to było przez podwykonawców (i pierwotnie próbował na nich zwalić winę mimo, że umowa była podpisana z nim) albo, że to był początek kariery, wtedy się uczył i teraz jest lepiej.
Ostatnio zmieniony 10 cze 2021, 16:30 przez Hardkor, łącznie zmieniany 1 raz.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2760
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 330 times
Been thanked: 1257 times

Re: Bardzo negatywna ocena produktów od Board Game Tables - Mateusz Wójcik

Post autor: Yuri »

chemik22 pisze: 10 cze 2021, 14:49 ...Generalnie za 1600zł jest to poniżej standardu...
Za bodajże 2000zł dla siebie zrobiłem stół z litego drewna, a nie z płyty meblowej, oczywiście beż żadnych wystających śrub jak z głowy Frankensteina. To na FV chociaż było ? Czy "do reki" ?
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
chemik22
Posty: 77
Rejestracja: 13 sty 2020, 21:32
Has thanked: 9 times
Been thanked: 6 times

Re: Bardzo negatywna ocena produktów od Board Game Tables - Mateusz Wójcik

Post autor: chemik22 »

Mam paragon, umowę w sumie też, ale gość się zastawia że zwroty nie są możliwe bo to produkt robiony pod klienta. A raczej nie będę mu wysyłał paczki której nie odbierze, a samochodem to mam 300 km to bez dobrej woli drugiej strony po prostu lipa.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Bardzo negatywna ocena produktów od Board Game Tables - Mateusz Wójcik

Post autor: c08mk »

Jeżeli jest robione na zamówienie to faktycznie zwykłe odstąpienie od umowy zawartej na odległość nie obwiązuje. Możesz składać reklamacje przy wadach produktu ale nie wiem czy łączenia widoczne na zdjęciu pod to by podchodziły. Jak stół stoi i się nie kiwa to pewnie nie.
Darkstorm
Posty: 865
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 139 times
Been thanked: 217 times

Re: Bardzo negatywna ocena produktów od Board Game Tables - Mateusz Wójcik

Post autor: Darkstorm »

Ta podstawka "pod kolor" jest ewidentnie do wymiany.
Pytanie jeszcze jak była umowa sformułowana. Powinno być coś takiego jak np. standard wykończenia.

Podwykonawcy nie mają tu nic do gadania. Jako sprzedający odpowiada za ich błędy jak za własne.
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2808
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 310 times
Been thanked: 526 times

Re: Bardzo negatywna ocena produktów od Board Game Tables - Mateusz Wójcik

Post autor: kaszkiet »

Hardkor pisze: 10 cze 2021, 14:55 Ja tylko powiem, że przy poście na FB pan Mateusz tłumaczył sie, że "gorsza jakość stołów" to było pod podwykonawców (i pierwotnie próbował na nich zwalić winę mimo, że umowa była podpisana z nim) albo, że to był początek kariery, wtedy się uczył i teraz jest lepiej.
Tłumaczył też, że deski mają inny kolor, bo "tak wyrosło drzewo" i generalnie jest pełen pretensji do klientów, do siebie zarzutów specjalnych nie ma.

@chemik22 - może przynajmniej część kosztów uda Ci się odzyskać?
Uchwyty nie są w tym samym kolorze, no chyba że określimy go jako brązowy.
Czy dostałeś razem z umową projekt stołu? Czy jest w nim zawarty sposób montowania nóg i zaślepki?
chemik22
Posty: 77
Rejestracja: 13 sty 2020, 21:32
Has thanked: 9 times
Been thanked: 6 times

Re: Bardzo negatywna ocena produktów od Board Game Tables - Mateusz Wójcik

Post autor: chemik22 »

kaszkiet pisze: 10 cze 2021, 15:43
Hardkor pisze: 10 cze 2021, 14:55 Ja tylko powiem, że przy poście na FB pan Mateusz tłumaczył sie, że "gorsza jakość stołów" to było pod podwykonawców (i pierwotnie próbował na nich zwalić winę mimo, że umowa była podpisana z nim) albo, że to był początek kariery, wtedy się uczył i teraz jest lepiej.
Tłumaczył też, że deski mają inny kolor, bo "tak wyrosło drzewo" i generalnie jest pełen pretensji do klientów, do siebie zarzutów specjalnych nie ma.

@chemik22 - może przynajmniej część kosztów uda Ci się odzyskać?
Uchwyty nie są w tym samym kolorze, no chyba że określimy go jako brązowy.
Czy dostałeś razem z umową projekt stołu? Czy jest w nim zawarty sposób montowania nóg i zaślepki?

Niestety wykazałem się pewnie dużą naiwnością i nieznajomością procedur, projektu stołu nie dostałem, nie zdawałem sobie sprawy że powinienem go dostać. Umowa pisemna była tak sformułowana że w skrócie że jak przelejesz kasę to zrobimy Ci stół. Dogadałem się przez telefon, taka nauczka na przyszłość. Nie ma tam określonych standardów wykończenia. Jasne mój błąd bo nie dopilnowałem, szkoda tylko że druga strona wolała abym pisał ten post niż się jakoś dogadać na zwrot uchwytów i jakaś rekompensatę. Po zakupie podjąłem z Panem Wójcikem rozmowę w dobrej wierze i myślałem że się dogadamy, szybko i sprawnie. Skończyło się na przekazaniu solidnej dawki motywacji do założenia tego wątku.
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1385
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Bardzo negatywna ocena produktów od Board Game Tables - Mateusz Wójcik

Post autor: Emil_1 »

Współczuję:(
Dobrze, że stół nie był drogi
Miłego dnia! :)
chemik22
Posty: 77
Rejestracja: 13 sty 2020, 21:32
Has thanked: 9 times
Been thanked: 6 times

Re: Bardzo negatywna ocena produktów od Board Game Tables - Mateusz Wójcik

Post autor: chemik22 »

Emil_1 pisze: 10 cze 2021, 16:11 Współczuję:(
Dobrze, że stół nie był drogi

Faktycznie dobrze że nie zamówiłem drewnianego, a miałem pokusę.
Darkstorm
Posty: 865
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 139 times
Been thanked: 217 times

Re: Bardzo negatywna ocena produktów od Board Game Tables - Mateusz Wójcik

Post autor: Darkstorm »

chemik22 pisze: 10 cze 2021, 16:03
kaszkiet pisze: 10 cze 2021, 15:43
Hardkor pisze: 10 cze 2021, 14:55 Ja tylko powiem, że przy poście na FB pan Mateusz tłumaczył sie, że "gorsza jakość stołów" to było pod podwykonawców (i pierwotnie próbował na nich zwalić winę mimo, że umowa była podpisana z nim) albo, że to był początek kariery, wtedy się uczył i teraz jest lepiej.
Tłumaczył też, że deski mają inny kolor, bo "tak wyrosło drzewo" i generalnie jest pełen pretensji do klientów, do siebie zarzutów specjalnych nie ma.

@chemik22 - może przynajmniej część kosztów uda Ci się odzyskać?
Uchwyty nie są w tym samym kolorze, no chyba że określimy go jako brązowy.
Czy dostałeś razem z umową projekt stołu? Czy jest w nim zawarty sposób montowania nóg i zaślepki?

Niestety wykazałem się pewnie dużą naiwnością i nieznajomością procedur, projektu stołu nie dostałem, nie zdawałem sobie sprawy że powinienem go dostać. Umowa pisemna była tak sformułowana że w skrócie że jak przelejesz kasę to zrobimy Ci stół. Dogadałem się przez telefon, taka nauczka na przyszłość. Nie ma tam określonych standardów wykończenia. Jasne mój błąd bo nie dopilnowałem, szkoda tylko że druga strona wolała abym pisał ten post niż się jakoś dogadać na zwrot uchwytów i jakaś rekompensatę. Po zakupie podjąłem z Panem Wójcikem rozmowę w dobrej wierze i myślałem że się dogadamy, szybko i sprawnie. Skończyło się na przekazaniu solidnej dawki motywacji do założenia tego wątku.
A masz coś w umowie zapisane apropo tego uchwytu "pod kolor"?
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2808
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 310 times
Been thanked: 526 times

Re: Bardzo negatywna ocena produktów od Board Game Tables - Mateusz Wójcik

Post autor: kaszkiet »

chemik22 pisze: 10 cze 2021, 16:03
kaszkiet pisze: 10 cze 2021, 15:43
Hardkor pisze: 10 cze 2021, 14:55 Ja tylko powiem, że przy poście na FB pan Mateusz tłumaczył sie, że "gorsza jakość stołów" to było pod podwykonawców (i pierwotnie próbował na nich zwalić winę mimo, że umowa była podpisana z nim) albo, że to był początek kariery, wtedy się uczył i teraz jest lepiej.
Tłumaczył też, że deski mają inny kolor, bo "tak wyrosło drzewo" i generalnie jest pełen pretensji do klientów, do siebie zarzutów specjalnych nie ma.

@chemik22 - może przynajmniej część kosztów uda Ci się odzyskać?
Uchwyty nie są w tym samym kolorze, no chyba że określimy go jako brązowy.
Czy dostałeś razem z umową projekt stołu? Czy jest w nim zawarty sposób montowania nóg i zaślepki?

Niestety wykazałem się pewnie dużą naiwnością i nieznajomością procedur, projektu stołu nie dostałem, nie zdawałem sobie sprawy że powinienem go dostać. Umowa pisemna była tak sformułowana że w skrócie że jak przelejesz kasę to zrobimy Ci stół. Dogadałem się przez telefon, taka nauczka na przyszłość. Nie ma tam określonych standardów wykończenia. Jasne mój błąd bo nie dopilnowałem, szkoda tylko że druga strona wolała abym pisał ten post niż się jakoś dogadać na zwrot uchwytów i jakaś rekompensatę. Po zakupie podjąłem z Panem Wójcikem rozmowę w dobrej wierze i myślałem że się dogadamy, szybko i sprawnie. Skończyło się na przekazaniu solidnej dawki motywacji do założenia tego wątku.
Pytanie zadałem nie ze swoich doświadczeń, ale z lektury długieeeego wątku o tym mistrzu cieśli na FB. Niektórzy z jego klientów umowę mieli. I na nią można by się jakoś powoływać.
Jeśli masz FB zachęcam do założenia podobnego wątku na grupie Gry-Planszowe. Poprzedni był z miesiąc-dwa temu, tamta grupa ma o wiele większy zasięg niż nasze forum, nie zaszkodzi przypomnieć o typie i jego praktykach.
chemik22
Posty: 77
Rejestracja: 13 sty 2020, 21:32
Has thanked: 9 times
Been thanked: 6 times

Re: Bardzo negatywna ocena produktów od Board Game Tables - Mateusz Wójcik

Post autor: chemik22 »

Darkstorm pisze: 11 cze 2021, 08:44
A masz coś w umowie zapisane apropo tego uchwytu "pod kolor"?


Jest tylko podane cos w stylu "Stół w kolorze K082 dodatkowo z uchwytami na napoje". Telefonicznie była mowa że będą pod kolor. Umowa ustna wiadomo jaką ma wartość. Literalnie z umowy pisemnie pewnie to nie jest takie oczywiste. Między innymi dlatego założyłem ten wątek, aby na przyszłość potencjalni klienci byli bardziej roztropni niż ja.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4718
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1238 times
Been thanked: 1454 times

Re: Bardzo negatywna ocena produktów od Board Game Tables - Mateusz Wójcik

Post autor: Mr_Fisq »

chemik22 pisze: 11 cze 2021, 12:33 Jest tylko podane cos w stylu "Stół w kolorze K082 dodatkowo z uchwytami na napoje". Telefonicznie była mowa że będą pod kolor. Umowa ustna wiadomo jaką ma wartość. Literalnie z umowy pisemnie pewnie to nie jest takie oczywiste. Między innymi dlatego założyłem ten wątek, aby na przyszłość potencjalni klienci byli bardziej roztropni niż ja.
Pozostaje nagrywać rozmowy z takimi osobami :roll:

Dzięki za ostrzeżenie :+1:
Sprzedam: Sands of Shurax, Dawn of the Zeds, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Darkstorm
Posty: 865
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 139 times
Been thanked: 217 times

Re: Bardzo negatywna ocena produktów od gametables Board Game Tables - Mateusz Wójcik

Post autor: Darkstorm »

Raczej możliwie jak najdokładniej spisać umowę jak zamówienie ma być wykonane.
W tym przypadku raczej nie warto odwoływać się do wyższych instancji - za mała szkoda.
Jedyną sensowną "karą" wydaje się być obsmarowanie gościa gdzie się da.
chemik22
Posty: 77
Rejestracja: 13 sty 2020, 21:32
Has thanked: 9 times
Been thanked: 6 times

Re: Bardzo negatywna ocena produktów od gametables Board Game Tables - Mateusz Wójcik

Post autor: chemik22 »

Darkstorm pisze: 11 cze 2021, 15:41

Jedyną sensowną "karą" wydaje się być obsmarowanie gościa gdzie się da.


Też tak myślę dlatego proszę dowoli korzystać i rozpowszechniać w dowolny sposób wpis i zdjęcia które zamieściłem.
ODPOWIEDZ