Gry podobne do Time Stories

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
rabb.bbit
Posty: 8
Rejestracja: 26 kwie 2020, 17:42
Has thanked: 3 times

Gry podobne do Time Stories

Post autor: rabb.bbit »

Cześć! Tak jak w tytule szukam gier podobnych do Time Stories. Razem ze znajomymi jesteśmy zakochani w tej grze, jej mechanice... No po prostu wszystkim :D Z białego cyklu zostały nam już tylko trzy dodatki, pochłaniamy je w zastraszająco szybko, a jak wiadomo z ostatnich wypowiedzi Rebela - tłumaczenie niebieskiego cyklu (póki co) nie jest planowane, więc trzeba będzie trochę poczekać :( Dlatego szukamy czegoś, co tak samo nas zachwyci i zadziwi. Przyjmiemy wszystkie porady!
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4764
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1263 times
Been thanked: 1472 times

Re: Gry podobne do Time Stories

Post autor: Mr_Fisq »

Może Detektyw od Portalu?
Sprzedam: Dochodzi: Necromunda. Obniżki: Deep Space D-6, Etherfields PL, Pożeracze Snów, Lands of Galzyr, Inferno
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero), figurki do Kill Team, Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Gry podobne do Time Stories

Post autor: donmakaron »

Detektyw jest dość dobrym tropem. Kroniki Zbrodni może, choć bardziej odległe.

Z angielskojęzycznych tytułów na pewno będzie większy wybór - przychodzi mi do głowy Forgotten Waters, trochę 7th Continent - ale z tego co rozumiem gra musi być po naszemu, tak?

edit: będzie zdaje się polska wersja Destinies, to w zasadzie przygodowa gra video, tylko nie do końca video bo z planszą, ale trochę tak bo z aplikacją.
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1488
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 257 times
Been thanked: 725 times

Re: Gry podobne do Time Stories

Post autor: arturmarek »

Seria Kronik Zbrodni (szczególnie 1400 i 1900) bardziej mi się kojarzą z TIME Stories niż Detektyw. Obie gry są mocno cyfrowe.

Jak zagrałem w Tainted Grail to miałem poczucie, że gram w TIME Stories na sterydach. Największa różnica jest taka, że TG to długa kampania w konkretnym świecie, a nie oddzielne scenariusze w różnych klimatach.

Wg. mnie TIME Stories to system gdzie fabuła i grafiki są kluczowe. Moim zdaniem tam jest bardzo mało gry w grze, nie mam poczucia, że moje wybory mają znaczenie. Jeżeli macie podobne odczucie i to Wam się podoba, poszukajcie gier, które mają ciekawą fabułę i dobrze wyglądają. Dla mnie Kroniki Zbrodni i Tainted Grail spełaniają te wymagania, mimo, że obie gry leżą dość daleko od siebie na planszówkowym spektrum.
rabb.bbit
Posty: 8
Rejestracja: 26 kwie 2020, 17:42
Has thanked: 3 times

Re: Gry podobne do Time Stories

Post autor: rabb.bbit »

arturmarek pisze: 15 cze 2021, 15:04
Jak zagrałem w Tainted Grail to miałem poczucie, że gram w TIME Stories na sterydach. Największa różnica jest taka, że TG to długa kampania w konkretnym świecie, a nie oddzielne scenariusze w różnych klimatach.
Bardzo dziękuję wszystkim za dotychczasowe polecenia! Właśnie zastanawiałam się nad Tainted Grail, ale trochę przeraziła mnie cena i na pierwszy rzut oka wydawało mi się, że może być bardziej podobne do Gloom Heaven niż Time Stories, ale w takim wypadku - poświęcę grze jeszcze kilka myśli :)
rabb.bbit
Posty: 8
Rejestracja: 26 kwie 2020, 17:42
Has thanked: 3 times

Re: Gry podobne do Time Stories

Post autor: rabb.bbit »

donmakaron pisze: 15 cze 2021, 14:36 Detektyw jest dość dobrym tropem. Kroniki Zbrodni może, choć bardziej odległe.

Z angielskojęzycznych tytułów na pewno będzie większy wybór - przychodzi mi do głowy Forgotten Waters, trochę 7th Continent - ale z tego co rozumiem gra musi być po naszemu, tak?
Taaak, zależy nam na grze po polsku, bo chcemy w pełni cieszyć się rozgrywką, a nie skupiać na słownictwie - niestety nie wszyscy z towarzystwa czują się pewnie z angielskim.
Asurmar
Posty: 325
Rejestracja: 22 mar 2019, 08:54
Has thanked: 118 times
Been thanked: 175 times

Re: Gry podobne do Time Stories

Post autor: Asurmar »

Jeśli podoba wam się Time Stories, to może powinniście spróbować zagrać w jakieś RPG? Swego czasu Portal wydał system RPG o nazwie „Władcy Losu” autorstwa Krzysztofa Piskorskiego. System oparty na podobnym pomyśle jak Time Stories. Jeśli spodoba wam się granie w RPG to z pewnością znajdziecie sobie ciekawy system - można wybierać od My Little Pony, przez Cthulhu, aż po DnD albo Neuroshimę.
ODPOWIEDZ