Figurkowa gra 9+

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Gildiril Blackcairn
Posty: 209
Rejestracja: 03 gru 2020, 20:04
Has thanked: 75 times
Been thanked: 15 times

Figurkowa gra 9+

Post autor: Gildiril Blackcairn »

Witam. Szukam czegoś dla siostrzeńca 9L. Mają w domu różne euro, więc chcę mu coś z figurkami sprawić. Na razie na listę trafiły:

* Bitwa legend
* mały starter WH40k (recruit)
+ Drako
+ Dungeon saga

Znacie jakieś alternatywy przygodowe lub skirmishowe w przedziale ok 100-130? Wszystko co mam na półce w tym klimacie jest raczej 200-300+.
Ostatnio zmieniony 30 cze 2021, 15:55 przez Gildiril Blackcairn, łącznie zmieniany 2 razy.
McNab
Posty: 221
Rejestracja: 19 paź 2015, 20:32
Has thanked: 43 times
Been thanked: 139 times

Re: Figurkowa gra 9+

Post autor: McNab »

Pomijając tematykę, która może być nieodpowiednia dla 9-cio latka to dowolne Zombicide, ze swoim ogranym 6-cio latkiem ogrywałem Gears of War, ale chyba jest już niedostępne. W małych pieniądzach polecam Drako, sporo bitew w to stoczyliśmy.
Mógłbyś też sprecyzować 'gra figurkowa' bo można pod to podłączyć gry od Talizmana, po X-Winga, a złośliwiec i szachy by podpiął.
Nie dyskutuj z trolem, bo najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem.
Gildiril Blackcairn
Posty: 209
Rejestracja: 03 gru 2020, 20:04
Has thanked: 75 times
Been thanked: 15 times

Re: Figurkowa gra 9+

Post autor: Gildiril Blackcairn »

W zasadzie może być to zarówno skirmish, przygodowa, dungeon crawler. Chodzi o granie bohaterami, a nie figurki które mogłyby być żetonem (jak w Wikingowie na pokład, czy Sztuka wojny).

Xwinga już mu kupiłem, a Talismana nie darzę szacunkiem ;)

Drako nie znałem, wygląda ciekawie, muszę obejrzeć recenzję.

Zombiecide chyba nie przejdzie z uwagi na rodziców (bo bym brał zombie 15)
zajudzony
Posty: 103
Rejestracja: 12 maja 2020, 18:46
Has thanked: 50 times
Been thanked: 3 times

Re: Figurkowa gra 9+

Post autor: zajudzony »

Siema, A Dungeon Saga ? Ostatnio w dobrej cenie, za 115 pln do kupienia a dużo dobra w pudełku.
Gildiril Blackcairn
Posty: 209
Rejestracja: 03 gru 2020, 20:04
Has thanked: 75 times
Been thanked: 15 times

Re: Figurkowa gra 9+

Post autor: Gildiril Blackcairn »

Tego też nie znałem! Wysuwa się na prowadzenie. Wygląda jak Descent :)
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Figurkowa gra 9+

Post autor: ariser »

Gildiril Blackcairn pisze: 29 cze 2021, 16:58 mały starter WH40k (recruit)
Tego nie kupuj, nie da się grać sensownie takim małym zestawem, a jest chyba za młody żeby samemu zbierać.
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
ODPOWIEDZ