The Dark Summer: Normandy 1944 (Ted Raicer)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4747
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1254 times
Been thanked: 1469 times

The Dark Summer: Normandy 1944 (Ted Raicer)

Post autor: Mr_Fisq »

Obrazek

___________________________Obrazek___________________________


The Dark Summer: Normandy 1944

O grze: Kolejna gra wojenna z serii "The dark ..." (The dark valley) - tym razem teatrem działań jest Normandia w ramach operacji Overlord.
Liczba graczy: 1-2
Instrukcja: PDF, eng
Ciekawe linki
: Oficjalna strona gry (GMT), BGG, Recenzja od Wise Guy History (eng)
Ostatnio zmieniony 14 lip 2021, 09:03 przez Mr_Fisq, łącznie zmieniany 1 raz.
Sprzedam: Obniżki: Deep Space D-6, Etherfields PL, Pożeracze Snów, Lands of Galzyr, Inferno
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Cyel
Posty: 2598
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1236 times
Been thanked: 1455 times

Re: The Dark Summer: Normandy 1944 (Ted Raicer)

Post autor: Cyel »

Wreszcie ktoś się zajął tym zapomnianym teatrem działań.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4747
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1254 times
Been thanked: 1469 times

Re: The Dark Summer: Normandy 1944 (Ted Raicer)

Post autor: Mr_Fisq »

W tej skali (pułku/brygady) chyba ostatnio rzeczywiście niewiele się działo - jest dobrze oceniane: Normandy '44 z 2010 roku (porównanie:youtube).

Gorzej jest z np. Kurskiem i operacją Cytadela. Tu oprócz: Conflict of Heroes: Storms of Steel – Kursk 1943 gdzie skala jest mniejsza, ciężko znaleźć coś sprawdzonego na BGG.
Sprzedam: Obniżki: Deep Space D-6, Etherfields PL, Pożeracze Snów, Lands of Galzyr, Inferno
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: The Dark Summer: Normandy 1944 (Ted Raicer)

Post autor: karawanken »

Mr_Fisq pisze: 14 lip 2021, 10:04
Gorzej jest z np. Kurskiem i operacją Cytadela. Tu oprócz: Conflict of Heroes: Storms of Steel – Kursk 1943 gdzie skala jest mniejsza, ciężko znaleźć coś sprawdzonego na BGG.
https://boardgamegeek.com/boardgame/154 ... -totenkopf

;)
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4747
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1254 times
Been thanked: 1469 times

Re: The Dark Summer: Normandy 1944 (Ted Raicer)

Post autor: Mr_Fisq »

11 ocen i 11 komentarzy od 2014 roku? To prawie dwa na rok :mrgreen:
Może zaprawieni wojennicy nie wchodzą na BGG...
Sprzedam: Obniżki: Deep Space D-6, Etherfields PL, Pożeracze Snów, Lands of Galzyr, Inferno
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: The Dark Summer: Normandy 1944 (Ted Raicer)

Post autor: karawanken »

Mr_Fisq pisze: 14 lip 2021, 10:56 11 ocen i 11 komentarzy od 2014 roku? To prawie dwa na rok :mrgreen:
Może zaprawieni wojennicy nie wchodzą na BGG...
Myślę, że cena też robi swoje. Aby kupić wszystkie gry z tej serii i móc rozegrać cały Kursk trzeba by lekko jakieś 1000€ wydać.
Ale faktycznie gier o Kursku praktycznie nie ma.

Za to ten Dark Summer chodzi za mną już od jakiegoś czasu. Jest raczej łatwiejszy od Normandy 44 no i system aktywacji oddziałów jest przyjazny grze solo.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4747
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1254 times
Been thanked: 1469 times

Re: The Dark Summer: Normandy 1944 (Ted Raicer)

Post autor: Mr_Fisq »

karawanken pisze: 14 lip 2021, 11:29 Za to ten Dark Summer chodzi za mną już od jakiegoś czasu. Jest raczej łatwiejszy od Normandy 44 no i system aktywacji oddziałów jest przyjazny grze solo.
Ja wahałem się między Dark Summer, a Deadly Woods => ten sam autor, ta sama mechanika (sprzyjająca grze solo). Obie pozycje to nowości z tego roku. DS wygrywa jednak ceną, zwłaszcza jeśli porównywać do pudełkowej wersji DW (~200PLN vs ~300PLN).
karawanken pisze: 14 lip 2021, 11:29 Myślę, że cena też robi swoje. Aby kupić wszystkie gry z tej serii i móc rozegrać cały Kursk trzeba by lekko jakieś 1000€ wydać.

Cena gier wojennych to osobny temat - zwłaszcza jak się spojrzy na to brutto => czyli doliczy jeszcze cenę szkła/plexi/antyramy do map, pincety i przycinarki do rogów znaczników oddziałów :mrgreen: (o tackach na żetony nie wspominając).
Sprzedam: Obniżki: Deep Space D-6, Etherfields PL, Pożeracze Snów, Lands of Galzyr, Inferno
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: The Dark Summer: Normandy 1944 (Ted Raicer)

Post autor: rastula »

Mr_Fisq pisze: 14 lip 2021, 12:05
karawanken pisze: 14 lip 2021, 11:29 Za to ten Dark Summer chodzi za mną już od jakiegoś czasu. Jest raczej łatwiejszy od Normandy 44 no i system aktywacji oddziałów jest przyjazny grze solo.
Ja wahałem się między Dark Summer, a Deadly Woods => ten sam autor, ta sama mechanika (sprzyjająca grze solo). Obie pozycje to nowości z tego roku. DS wygrywa jednak ceną, zwłaszcza jeśli porównywać do pudełkowej wersji DW (~200PLN vs ~300PLN).
karawanken pisze: 14 lip 2021, 11:29 Myślę, że cena też robi swoje. Aby kupić wszystkie gry z tej serii i móc rozegrać cały Kursk trzeba by lekko jakieś 1000€ wydać.

Cena gier wojennych to osobny temat - zwłaszcza jak się spojrzy na to brutto => czyli doliczy jeszcze cenę szkła/plexi/antyramy do map, pincety i przycinarki do rogów znaczników oddziałów :mrgreen: (o tackach na żetony nie wspominając).
I jeszcze trzeba komuś zapłacić, żeby w to z tobą zagrał :D...za to bardzo dobrze prezentują się na półce ;)...
mk20336
Posty: 1600
Rejestracja: 02 sty 2019, 09:46
Has thanked: 76 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: The Dark Summer: Normandy 1944 (Ted Raicer)

Post autor: mk20336 »

Video Unboxing – The Dark Summer Normandy 1944

Kolejna gra z wakacyjnej wyprzedaży GMT trafia na stół. Tym razem The Dark Summer od Teda Raicera. Dzisiaj analizujemy komponenty i mapę, kolejne materiały pojawią się wkrótce.

LINK: Video Unboxing – The Dark Summer Normandy 1944

Obrazek
Mój blog, serdecznie zapraszam!
https://theboardgameschronicle.com/
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4747
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1254 times
Been thanked: 1469 times

Re: The Dark Summer: Normandy 1944 (Ted Raicer)

Post autor: Mr_Fisq »

stary gracz pisze: 04 maja 2022, 21:09 Do Dark Summer spolszczyłem instrukcję, co prawda nie całą ale mechanika gry jest po polsku. Ktoś chce to PW z namiarem gdzie słać.
Może tutaj ktoś się skusi :)
Sprzedam: Obniżki: Deep Space D-6, Etherfields PL, Pożeracze Snów, Lands of Galzyr, Inferno
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
mk20336
Posty: 1600
Rejestracja: 02 sty 2019, 09:46
Has thanked: 76 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: The Dark Summer: Normandy 1944 (Ted Raicer)

Post autor: mk20336 »

The Dark Summer: Normandy 1944 – First Impressions

Przy okazji kolejnej rocznicy lądowań w Normandii miałem okazję ogrywać kolejny tytuł związany z tematem - The Dark Summer. Moje wrażenie z rozgrywek solowych i wieloosobowych - bardzo wstępna na razie - poniżej. Miłej lektury!

LINK: The Dark Summer: Normandy 1944 – First Impressions

Obrazek
Mój blog, serdecznie zapraszam!
https://theboardgameschronicle.com/
mk20336
Posty: 1600
Rejestracja: 02 sty 2019, 09:46
Has thanked: 76 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: The Dark Summer: Normandy 1944 (Ted Raicer)

Post autor: mk20336 »

How to Play – The Dark Summer

W poniższym materiale prezentuję zasady gry The Dark Summer na przykladzie kilku początkowych tur - zwłaszcza skupiając się na desancie. Mam nadzieję, że pomoże to graczom podjąc decyzje czy to gra dla nich. Miłego oglądania!

LINK: How to Play – The Dark Summer
Obrazek
Mój blog, serdecznie zapraszam!
https://theboardgameschronicle.com/
ODPOWIEDZ