Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: Blue »

Gab pisze: 11 lip 2021, 21:41 Nigdzie niestety nie ma instrukcji do Reebot boxa w razie potrzeby moge porobić skany.
Ja bym przytulił i te rulesy do abo które tam są i specjalnych zombiaków :).
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 623
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 87 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: Gab »

Ok jutro porobię skany nie ma problemu.
Mogę wrzucić też skany wszystkich kart abominacji.
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 623
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 87 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: Gab »

Dobrze słowem wstępu chciałbym powiedzieć, że mój skaner ostro nawalał w trakcie skanowania i całość zajęła mi prawie 3h (od 6 rano) stąd prośba o nie wytykanie, że jest gdzieś jakieś przejaskrawienie itp. naprawdę starałem się, abyście otrzymali jak najlepszy produkt końcowy.
Proszę, aby moje skany nie były udostępniane w sieci - zrobiłem je wyłącznie dla ludzi z tego forum na użytek własny. Oświadczam, że skany udostępniam za darmo, wszystkich chętnych proszę o wysłanie adresu mailowego w wiadomości prywatnej.
Zeskanowane rzeczy:
1. Instrukcja Reboot Box (8plików jpg)
2. Pimp weapons z Reboot Box (3 pliki jpg)
3. Karty abominacji z Reebot Box (2 pliki jpg)
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 878
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 304 times
Been thanked: 303 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: KOSHI »

Dużo, tanio, Tes...

Link do homerules dla Daily spawn set z Reboota. Dla każdej figurki pierdyliard nowych zastosowań jakby komu było mało. Sporo ciekawych ale też słabych lub zawiłych. Coś tam można wybrać dla siebie jak kto zainteresowany Daily. Osobiście nie wiem, czy mi by się chciało pamiętać co robi każda figurka chyba, że wprowadziłbym sensowny limit i grał tylko z podstawką.

https://boardgamegeek.com/thread/229562 ... ed-zombies
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: Blue »

A ja sobie dzisiaj ogarnalem wreszcie zegar i żetony latarek :D.
Spoiler:
A jutro ma dojsc upgrade pack :).
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 878
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 304 times
Been thanked: 303 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: KOSHI »

Brawo ty! Drukarka 3d czy jakaś inna metoda?
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: Blue »

Laser co2 i akryl :).
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 623
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 87 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: Gab »

Muszę przyznać, że bardzo ładnie wyszło. Trwałość takich komponentów na pewno większa niż oryginalnych. Zastanów się czy nie zrobiłbyś paru kompletów dla forumowiczów w jakiejś dobrej cenie, myślę że paru chętnych by się znalazło.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: Blue »

Pewnie się uda ogarnąć, kiedyś takie rzeczy robiłem do planszówek, ale to raczej zrobię zbiórkę chętnych i jednorazowo większa partię się ogarnie. Ale to jeszcze porobie inne rzeczy, które chcę dorobić z tym związane i zobaczymy czy beda zeinteresowani :).
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 623
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 87 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: Gab »

Jakoś w tym tygodniu będę miał upgrade kit, jacyś chetni na skany?
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 623
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 87 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: Gab »

Tak
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: Blue »

Jakby co mam zrobiony zestaw do wydruku naklejek na żetony dla Berserkerów, Seekerów, Toksycznych i Kruków, też mogę podesłać na priv jak ktoś chce - przy czym mam je przygotowane pod różne rozmiary żetonów tak żeby dodatkowo było prosto to odróżniać(choć i bez tego imho powinno być ok) :). Jeszcze pewnie przygotuję resztę(pieski, seekerów, companionów) później.

A krążki wycięte w plexi pod to naklejki tez mogę ogarnąć ;).
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 623
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 87 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: Gab »

Czytając instrukcję Washington Z.C. jedna rzecz zwróciła moją uwagę - liczba kart ekwipunku. Zauważyliście, że w tym znacznie mniejszym gabarytowo tworze jest wiecej kart niż w podstawce?
Awatar użytkownika
Zmij
Posty: 586
Rejestracja: 29 gru 2016, 11:00
Has thanked: 117 times
Been thanked: 217 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: Zmij »

Gab pisze: 14 lip 2021, 08:30 Czytając instrukcję Washington Z.C. jedna rzecz zwróciła moją uwagę - liczba kart ekwipunku. Zauważyliście, że w tym znacznie mniejszym gabarytowo tworze jest wiecej kart niż w podstawce?
Tak bo sa dwa decki jeden do podmiany z podstawki z alloutem a drugi uzywany tylko i wylacznie w kampanii
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 623
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 87 times

Re: Zombicide: 2nd Edition/ 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: Gab »

Gab pisze: 30 cze 2021, 07:12 Na ebay jest masa dodatków Upgrade Kit tyle że po włosku, język raczej nie będzie przeszkadzać.
Widzę, że tanie włoskie upgrade kity znalazły już nabywców - polskich Januszy biznesu, na olx pojawiła się super atrakcyjna oferta tego produktu za jedyne 149zł :) Szczerze odechciewa sie człowiekowi wszystkiego jak widzi takie coś...
Info dla ludzi szukających okazji - na Facebooku był kompletny Presidential Pledge w folii za 850zł. Także szukajcie a znajdziecie - ja się spóźniłem niestety, liczę że ktoś z was zdążył.
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Zombicide: 2nd Edition/ 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: dwaduzepe »

Gab pisze: 15 lip 2021, 08:58
Gab pisze: 30 cze 2021, 07:12 Na ebay jest masa dodatków Upgrade Kit tyle że po włosku, język raczej nie będzie przeszkadzać.
Widzę, że tanie włoskie upgrade kity znalazły już nabywców - polskich Januszy biznesu, na olx pojawiła się super atrakcyjna oferta tego produktu za jedyne 149zł :) Szczerze odechciewa sie człowiekowi wszystkiego jak widzi takie coś...
Info dla ludzi szukających okazji - na Facebooku był kompletny Presidential Pledge w folii za 850zł. Także szukajcie a znajdziecie - ja się spóźniłem niestety, liczę że ktoś z was zdążył.
nie bardzo rozumiem tego potepienia - na tym polega handek, ze ktos taniej kupuje i drozej sprzedaje, to sie moze wydawac januszowe chyba tylko dla kogos kto ma 13 lat
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Zombicide: 2nd Edition/ 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: Blue »

Gab pisze: 15 lip 2021, 08:58 Info dla ludzi szukających okazji - na Facebooku był kompletny Presidential Pledge w folii za 850zł. Także szukajcie a znajdziecie - ja się spóźniłem niestety, liczę że ktoś z was zdążył.
Pisałem do gościa dość szybko, zaraz po wystawieniu we wtorek, jeżeli to tak oferta i niestety już była rezerwacja ustawiłem się w kolejce, ale pewnie poszło :).
Awatar użytkownika
dispe
Posty: 359
Rejestracja: 03 gru 2019, 12:42
Lokalizacja: WWA
Has thanked: 276 times
Been thanked: 114 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: dispe »

Zagraliśmy wczoraj kolejne dwa scenariusze z poziomem "medium" i poszło dosyć gładko. Mieliśmy jedną porażkę spowodowaną pechowym namnażaniem i dwa sukcesy. Może rzeczywiście coś jest na rzeczy i scenariusze są trochę łatwiejsze do przejścia. Zobaczymy przy tych z poziomem "hard". Generalnie bardzo podoba mi się ich zróżnicowanie i te fabularne wstępy na początku wprowadzające w klimat.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: Blue »

U mnie właśnie karty namnażania powodują przegraną i póki co każdy scenariusz wtopiony tak naprawdę(chociaż moi uważają że losowość ameri trzeba ogarniać tak żeby było cięzko ale jak ma spowodować przegraną to proszę tę kartę wtasować dalej, teraz nie wyszła ;p).

Tak naprawde to co innego może tu spowodować przegraną jak się jako tako ogarnia? :) Masz 3-4 akcje, jak skończysz w odległości 1 od kilku przeciwników wychodzi karta aktywacji to pozamiatane, albo zryw i karta aktywacji. Tak naprawdę ciężko się przed tym zawsze zabezpieczyć. Biegacze sami sie ruszają szybko + jest 1 aktywacja, Szwędacze się ruszają wolno ale są 2 karty aktywacji w talii, jak wyjdą razem, to pozamiatane. Większość broni jest stosunkowo krótkodystansowa, a te plansze mimo że pożerają stół przez realny rozmiar to realnie są dość ciasne mechanicznie i jak jestes w odległości 1 od przeciwników/miejsca spawnu to jest duża szansa że Cię dopadną, a jak jestes w odległości 2, to wcale nie jesteś zabezpieczony...
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 623
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 87 times

Re: Zombicide: 2nd Edition/ 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: Gab »

dwaduzepe pisze: 15 lip 2021, 09:20
Gab pisze: 15 lip 2021, 08:58
Gab pisze: 30 cze 2021, 07:12 Na ebay jest masa dodatków Upgrade Kit tyle że po włosku, język raczej nie będzie przeszkadzać.
Widzę, że tanie włoskie upgrade kity znalazły już nabywców - polskich Januszy biznesu, na olx pojawiła się super atrakcyjna oferta tego produktu za jedyne 149zł :) Szczerze odechciewa sie człowiekowi wszystkiego jak widzi takie coś...
Info dla ludzi szukających okazji - na Facebooku był kompletny Presidential Pledge w folii za 850zł. Także szukajcie a znajdziecie - ja się spóźniłem niestety, liczę że ktoś z was zdążył.
nie bardzo rozumiem tego potepienia - na tym polega handek, ze ktos taniej kupuje i drozej sprzedaje, to sie moze wydawac januszowe chyba tylko dla kogos kto ma 13 lat
Kolego widzę, że bardzo łatwo przychodzi Ci drwina z kogoś. Ciekaw jestem czy tyle samo energii wkładasz w to, aby pomóc innym na tym forum. Ja jestem dla innych zawsze czy to w wiadomościach prywatnych czy to kiedy jestem wywoływany do tablicy, ponadto staram się wyszukiwać i pokazywać ludziom ciekawe oferty itp. dlatego wku....wia (przepraszam musiałem) mnie sytuacja kiedy piszę tutaj na forum, że jest w miarę tanio coś czego nie ma na polskim rynku i nagle po 2-3 tygodniach taka rzecz ląduje na olx. Jasne nikogo za rękę nie złapałem ale jakaś lampka się w człowieku zapala.
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 623
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 87 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: Gab »

dispe pisze: 15 lip 2021, 10:21 Zagraliśmy wczoraj kolejne dwa scenariusze z poziomem "medium" i poszło dosyć gładko. Mieliśmy jedną porażkę spowodowaną pechowym namnażaniem i dwa sukcesy. Może rzeczywiście coś jest na rzeczy i scenariusze są trochę łatwiejsze do przejścia. Zobaczymy przy tych z poziomem "hard". Generalnie bardzo podoba mi się ich zróżnicowanie i te fabularne wstępy na początku wprowadzające w klimat.
Porad garść, kto chce skorzystać niech korzysta :)
1. Nigdy nie kończ swojej tury w odległości mniejszej niż 2 pola od pierwszej strefy namnażania.
2. Staraj się otwierać budynki których drzwi zaczynają się od jasnego pomieszczenia
3. Budynki do których chcecie wejść otwierajcie jak najszybciej (najlepiej 1 postacią np Wanda)
4. Doświadczenie oraz broń starajcie się zdobywać w miarę równomiernie.
5. Przeszukiwania róbcie zawsze w pierwszej turze
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 623
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 87 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: Gab »

Gab pisze: 13 lip 2021, 12:28 Jakoś w tym tygodniu będę miał upgrade kit, jacyś chetni na skany?
Mam już zeskanowany upgrade kit w wersji angielskiej, chętni standardowo proszeni są o przesłanie maila w wiadomości prywatnej.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: Blue »

Ja ogarnąłem spolszczenie do upgrade kita na abominacje i companionów, czyli wszystko co tam jest istotne jak o tekst chodzi :).
Gab pisze: 15 lip 2021, 10:57 Porad garść, kto chce skorzystać niech korzysta :)
1. Nigdy nie kończ swojej tury w odległości mniejszej niż 2 pola od pierwszej strefy namnażania.
2. Staraj się otwierać budynki których drzwi zaczynają się od jasnego pomieszczenia
3. Budynki do których chcecie wejść otwierajcie jak najszybciej (najlepiej 1 postacią np Wanda)
4. Doświadczenie oraz broń starajcie się zdobywać w miarę równomiernie.
5. Przeszukiwania róbcie zawsze w pierwszej turze
1. Dlaczego tylko od pierwszej? Fakt tam jest większa szansa na combo, ale przy drugiej też Cię mogą killym. Tak samo musiałbyś jednoczęśnie kończyć każdą turą w odległości najmniej 2 od dowolnej grupy szwędaczy(bo raz się porusza w fazie zombie, a drugi raz z aktywacji), a dopiero odległość 3 gwarantuje spokój, co jest często nierealne.
Ostatnio zmieniony 15 lip 2021, 11:15 przez Blue, łącznie zmieniany 1 raz.
MgK1989
Posty: 322
Rejestracja: 10 cze 2014, 10:34
Has thanked: 54 times
Been thanked: 126 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: MgK1989 »

Panowie i Panie,jeśli ktoś potrzebuje upgrade kitu to mam zrobiony własny- gotowy do wydruku. Przygotowałem karty do dodatków, które posiadam ale jeśli ktoś coś chce to mogę zrobić kartę pod kogoś(mam template, który przygotowałem z pomocą bgg). Jeśli macie możliwości druku to udostępnię „za darmo”- nie chcę rozpoczynać dyskusji na temat biznesu więc proszę nie oceniać decyzji:)
ODPOWIEDZ