Malowanie planszówkowych figurek

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 534
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 387 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: Gribbler »

Nie maluję oczu, level jeszcze nie ten. Raz spróbowałem i figurka wyglądała, jakby zobaczyła Chaos Black po 5,90. Manekiny FTW! :D
Ostatnio zmieniony 26 cze 2021, 01:23 przez Gribbler, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: donmakaron »

Zdecydowanie wash wystarczy przy większości figurek. Jeśli figurki nie są realistyczne, pozwalam sobie na malowanie: odcień skóry, na to wash, na to jaśniejszy odcień, na to czarny punkt źrenicy i tęczówki i poprawka - jeszcze raz odcień skóry, wash, jaśniejszy, czarny... aż do akceptowalnego efektu.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: RUNner »

Czy znacie może jakieś dobre podkłady w sprayu, które by mogły zastąpić Army Paintera? I najlepiej gdyby były jeszcze korzystniejsze cenowo. Z białym AP mam od pewnego czasu problemy. Niezależnie od tego w jakich warunkach psikam i jak długo wymieszam farbę, figurki się nieznacznie kleją. W szarym i czarnym ten problem nie występuje. Może jakaś wadliwa partia mi się trafiła?
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
MgK1989
Posty: 320
Rejestracja: 10 cze 2014, 10:34
Has thanked: 53 times
Been thanked: 125 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: MgK1989 »

RUNner pisze: 27 cze 2021, 09:11 Czy znacie może jakieś dobre podkłady w sprayu, które by mogły zastąpić Army Paintera? I najlepiej gdyby były jeszcze korzystniejsze cenowo. Z białym AP mam od pewnego czasu problemy. Niezależnie od tego w jakich warunkach psikam i jak długo wymieszam farbę, figurki się nieznacznie kleją. W szarym i czarnym ten problem nie występuje. Może jakaś wadliwa partia mi się trafiła?
Sprawdź sobie ofertę firmy montana- są to spreje do grafitti i cena jest dużo bardziej adekwatna do jakości niż wszystkie markowe psikadła do figurek. Dodatkowo ogromna ofera capów(główek) może otworzyć nowe możliwości w malowaniu podkładu
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 386 times
Been thanked: 452 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: KamradziejTomal »

MgK1989 pisze: 27 cze 2021, 09:59
RUNner pisze: 27 cze 2021, 09:11 Czy znacie może jakieś dobre podkłady w sprayu, które by mogły zastąpić Army Paintera? I najlepiej gdyby były jeszcze korzystniejsze cenowo. Z białym AP mam od pewnego czasu problemy. Niezależnie od tego w jakich warunkach psikam i jak długo wymieszam farbę, figurki się nieznacznie kleją. W szarym i czarnym ten problem nie występuje. Może jakaś wadliwa partia mi się trafiła?
Sprawdź sobie ofertę firmy montana- są to spreje do grafitti i cena jest dużo bardziej adekwatna do jakości niż wszystkie markowe psikadła do figurek. Dodatkowo ogromna ofera capów(główek) może otworzyć nowe możliwości w malowaniu podkładu
A testowałeś te Montany? Bo prawdę powiedziawszy jak oglądałem je na YT u Marco Frisoniego to wyglądały na tak strasznie ziarniste, że figurek do planszówek bym zdecydowanie tym nie psikał.

Niezmiennie polecam podkłady od Den Braven/Bostik. Biały mają bardzo dobry.
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
Awatar użytkownika
Zmij
Posty: 561
Rejestracja: 29 gru 2016, 11:00
Has thanked: 109 times
Been thanked: 202 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: Zmij »

RUNner pisze: 27 cze 2021, 09:11 Czy znacie może jakieś dobre podkłady w sprayu, które by mogły zastąpić Army Paintera? I najlepiej gdyby były jeszcze korzystniejsze cenowo. Z białym AP mam od pewnego czasu problemy. Niezależnie od tego w jakich warunkach psikam i jak długo wymieszam farbę, figurki się nieznacznie kleją. W szarym i czarnym ten problem nie występuje. Może jakaś wadliwa partia mi się trafiła?
Biały od Vallejo tez jest bardzo dobry i troszke tanszy od AP
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 82 times
Been thanked: 194 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: 13thSON »

Aha jeszcze odnośnie palety to do takiej samoróbki mokrej palety wykorzystałem pudełko na maseczkę z tigera. Jest zamykane i jeszcze po tygodniu (upałów) można było farbę użyć. Polecam bo to kosztowało 2 czy 3 zł, a IMHO lepsze niż wieczko od lodów z LIDLa.
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
Rbsn
Posty: 198
Rejestracja: 27 gru 2016, 12:19
Lokalizacja: Słupsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 32 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: Rbsn »

Osobiście jako mokra paletę używam pudełka po ferrero Rocher, takie płaskie przezroczyste (Marco frisoni pokazywał je kiedyś u siebie) ma ścianki około 20 cm, dzięki czemu powierzchnia robocza jest mega duża.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 841 times
Been thanked: 363 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: Gromb »

I polecam ściereczki celulozowe. Kupując już są wilgotne i później trzymają wilgoc w pojemniku przez wiele tygodni.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: Jiloo »

13thSON pisze: 28 cze 2021, 08:02 Jest zamykane i jeszcze po tygodniu (upałów) można było farbę użyć.
Z trzymaniem farby tak długo na palecie bym uważał. Nie chodzi o samą używalność, ale pleśń się wkrada jak się długo trzyma tę samą wodę. Ja na początku nie zdawałem sobie z tego sprawy i mi pleśń zjadła pierwszą gąbkę. Teraz wymieniam wodę i papier regularnie.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: donmakaron »

Jiloo pisze: 28 cze 2021, 10:33 Z trzymaniem farby tak długo na palecie bym uważał. Nie chodzi o samą używalność, ale pleśń się wkrada jak się długo trzyma tę samą wodę. Ja na początku nie zdawałem sobie z tego sprawy i mi pleśń zjadła pierwszą gąbkę. Teraz wymieniam wodę i papier regularnie.
Redgrass zaleca przechowywanie swojej palety w lodówce, żeby spowolnić rozwój pleśni.
shod
Posty: 572
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 266 times
Been thanked: 177 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: shod »

ja jako rozwiązanie budżetowej palety stosuję pudełko blaszane po ołówkach z Action. Koszt 4,45. Pudełko jest niskie i tym samym wygodne.
Awatar użytkownika
Polzcount
Posty: 92
Rejestracja: 05 lip 2019, 23:13
Has thanked: 54 times
Been thanked: 11 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: Polzcount »

Jaki jest idealny rozmiar dyszy aero do nakładania farb podkładowych 0.4 , 0.5?
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 2332 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: Curiosity »

Polzcount pisze: 01 lip 2021, 07:49 Jaki jest idealny rozmiar dyszy aero do nakładania farb podkładowych 0.4 , 0.5?
Raczej zależy od powierzchni figurki. Na normalne figurki 28mm czy 32mm nakładam podkład tą samą dyszą, którą maluję. Jak masz jakiś czołg albo makietę, to już szybciej pójdzie większą.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: rastula »

Polzcount pisze: 01 lip 2021, 07:49 Jaki jest idealny rozmiar dyszy aero do nakładania farb podkładowych 0.4 , 0.5?
szczerze - nie ma to większego znaczenia. Teoretycznie mniejsza dysza pozwala ci malować mniejsze punkty i cieńsze linie...ale w praktyce i tak więcej zależy od dobrze dobranego stosunku farby / ciśnienia. Większa dysza przepuści nieco większe cząstki pigmentu ale dobry malarz zrobi praktycznie to samo z 04 co słabszy z 02. Odpowiadając konkretnie na twoje pytanie - 04 czy 05 nie ma różnicy - patrz na inne parametry aero.
McNab
Posty: 221
Rejestracja: 19 paź 2015, 20:32
Has thanked: 43 times
Been thanked: 139 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: McNab »

rastula pisze: 01 lip 2021, 09:05
Polzcount pisze: 01 lip 2021, 07:49 Jaki jest idealny rozmiar dyszy aero do nakładania farb podkładowych 0.4 , 0.5?
szczerze - nie ma to większego znaczenia. Teoretycznie mniejsza dysza pozwala ci malować mniejsze punkty i cieńsze linie...ale w praktyce i tak więcej zależy od dobrze dobranego stosunku farby / ciśnienia. Większa dysza przepuści nieco większe cząstki pigmentu ale dobry malarz zrobi praktycznie to samo z 04 co słabszy z 02. Odpowiadając konkretnie na twoje pytanie - 04 czy 05 nie ma różnicy - patrz na inne parametry aero.
Potwierdzam, święte słowa, mam Ultre 0,2 i 0,5 i wszystko od podkładu do detal maluję 0,2. Jak kolega wspomniał zależy to od: rozcieńczenia farby, ciśnienia i umiejętnego operowania spustem.
Nie dyskutuj z trolem, bo najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: BOLLO »

Maluje Talizmana. Sporo figurek ma na karcie postaci figurki na "kostce brukowej". Próbowałem malować kostkę ale poległem i wykańczałem piaskiem/trawami. Czy ktoś może polecić mi jakoś tutorial na YT wykonanie kostki lub podpowiedzieć jak mogę to namalować?
chodzi mi mniej więcej o takie coś jak tu: od góry 2rząd, 2 i 4 od lewej
https://a.allegroimg.com/s720/114a73/03 ... KI-FANTASY
Awatar użytkownika
BasiekD
Posty: 323
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 197 times
Been thanked: 242 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: BasiekD »

Jakaś masa na podstawkę (miliput, greenstuf) a potem:
1. Wyciac nozykiem szczeliny w kostce. albo
2. Rolling pin z wybranym wzorem.

Tutaj pokazuje jak zrobić kostkę z wyprasek od modeli. Kupa roboty, ale efekt wyszeł mu super. Sam kiedyś spróbuję.
https://www.youtube.com/watch?v=ONdnDzarly4

Albo jeszcze seria Zombiecide Black Plague od Sorastro. Tam malował kostkę.
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 386 times
Been thanked: 452 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: KamradziejTomal »

BOLLO pisze: 02 lip 2021, 09:25 Maluje Talizmana. Sporo figurek ma na karcie postaci figurki na "kostce brukowej". Próbowałem malować kostkę ale poległem i wykańczałem piaskiem/trawami. Czy ktoś może polecić mi jakoś tutorial na YT wykonanie kostki lub podpowiedzieć jak mogę to namalować?
chodzi mi mniej więcej o takie coś jak tu: od góry 2rząd, 2 i 4 od lewej
https://a.allegroimg.com/s720/114a73/03 ... KI-FANTASY
Ciach, ciach, ciach
Spoiler:
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
shaigan
Posty: 311
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:32
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 9 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: shaigan »

Potrzebuje pomocy z primerem Den Braven. Kupiłem po latach używania citadel, coś takiego na próbę: https://allegro.pl/oferta/spray-super-l ... 9572463514, do tego jeszcze szary. To jest ten podkład którego używacie, czy są jakieś inne rodzaje? Na dwa egzemplarze, ten szary pluje jak wściekły, biały delikatniejszy chociaż potrafi kroplami zalać, do tego powierzchnia jest lekko śliska farba się tego trzyma tak sobie. To że strasznie śmierdzi można przeboleć... ale coś musi być nie tak, skoro fajnie się wam na tym maluje, obstawiam że może są do różnych powierzchni czy coś w ten deseń. Jeszcze może gdzieś znajdę stara końcówkę (atomizer?) od citadel żeby tak nie pluł, ale najgorsza ta powierzchnia, to nie jest taki fajny "matowy aksamit", kilka warstw i trzyma, ale tak to można i bez podkładu pomalować. Dwa dni po malowaniu figurki pachną jak lamperie w szkole po wakacjach :).

[edit] końcówek nie da się przełożyć bo rureczka jest w pojemniku citadel, a w Den Braven w końcówce :/, no to chyba na smietnik.
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 386 times
Been thanked: 452 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: KamradziejTomal »

shaigan pisze: 03 lip 2021, 10:06 Potrzebuje pomocy z primerem Den Braven. Kupiłem po latach używania citadel, coś takiego na próbę: https://allegro.pl/oferta/spray-super-l ... 9572463514, do tego jeszcze szary. To jest ten podkład którego używacie, czy są jakieś inne rodzaje? Na dwa egzemplarze, ten szary pluje jak wściekły, biały delikatniejszy chociaż potrafi kroplami zalać, do tego powierzchnia jest lekko śliska farba się tego trzyma tak sobie. To że strasznie śmierdzi można przeboleć... ale coś musi być nie tak, skoro fajnie się wam na tym maluje, obstawiam że może są do różnych powierzchni czy coś w ten deseń. Jeszcze może gdzieś znajdę stara końcówkę (atomizer?) od citadel żeby tak nie pluł, ale najgorsza ta powierzchnia, to nie jest taki fajny "matowy aksamit", kilka warstw i trzyma, ale tak to można i bez podkładu pomalować. Dwa dni po malowaniu figurki pachną jak lamperie w szkole po wakacjach :).

[edit] końcówek nie da się przełożyć bo rureczka jest w pojemniku citadel, a w Den Braven w końcówce :/, no to chyba na smietnik.
To jest ten. Wszystkie Twoje problemy brzmią jak kiepsko wymieszany podkład. Puszkę można potrzymać kilka minutek w misce z ciepłą wodą a potem trzeba energicznie wytrząchać przez 2 minutki. Jeśli chodzi o mocne psikanie to nie mam innej rady jak naciskać delikatniej i w krótkich psikach.

Jak chcesz to można kupić inne "capy", jakich używają graficiarze, bywają w modelarskim albo w sklepach artystycznych ale nie testowałem z Den Braven em.
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
Awatar użytkownika
Thoro
Posty: 27
Rejestracja: 25 mar 2021, 22:45
Been thanked: 1 time

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: Thoro »

Na necie znalazłem ciekawy filmik, jak koleś robi kostkę brukową na postawkach...tnąc wypraskę, która zostaje po modelu. Może komuś się przyda

https://www.youtube.com/watch?v=ONdnDzarly4
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: BOLLO »

Thoro pisze: 15 lip 2021, 21:44 Na necie znalazłem ciekawy filmik, jak koleś robi kostkę brukową na postawkach...tnąc wypraskę, która zostaje po modelu. Może komuś się przyda

https://www.youtube.com/watch?v=ONdnDzarly4
Wow... 3 posty wyżej jest ten sam link...kurcze martix chyba???
tomwro
Posty: 338
Rejestracja: 12 kwie 2021, 07:47
Has thanked: 21 times
Been thanked: 56 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: tomwro »

Hej. Gdzie kupujecie farby vallejo/citadel. Na allegro raczej jak sortuje po popularności to ofert zakupu raczej mało. Przede wszystkim chciałem zobaczyć jakie są najpopularniejsze i zapewne co idzie z tym w parze najfajniejsze kolory, żeby coś dokupić do siebie. A może ktoś coś polecić, albo ma jakiegoś linka do fajnych setów? Raczej od mówię tutaj o gotowych zestawach.
popsmoke
Posty: 30
Rejestracja: 03 lip 2020, 13:24
Has thanked: 15 times
Been thanked: 11 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: popsmoke »

tomwro pisze: 20 lip 2021, 10:17 Hej. Gdzie kupujecie farby vallejo/citadel. Na allegro raczej jak sortuje po popularności to ofert zakupu raczej mało. Przede wszystkim chciałem zobaczyć jakie są najpopularniejsze i zapewne co idzie z tym w parze najfajniejsze kolory, żeby coś dokupić do siebie. A może ktoś coś polecić, albo ma jakiegoś linka do fajnych setów? Raczej od mówię tutaj o gotowych zestawach.
Wnioskując po nicku jesteś z Wrocławia - sprawdź Bolter Cafe, tam stacjonarnie robię zakupy malarskie. Jeżeli chodzi o zakupy internetowe to głównie Allegro z uwagi na smarta - 3,4 farbki i wysyłka za free.
ODPOWIEDZ