Chyba już wiem czego szukam (a raczej współgracz)

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
ko2a
Posty: 761
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:06
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 195 times
Been thanked: 22 times

Chyba już wiem czego szukam (a raczej współgracz)

Post autor: ko2a »

Siema wszystkim.
Ostatnio pokusiłem się o temat z le havre po którym dodatkowo kupiłem tzolkina i gwt. W le havre jeszcze nie zagraliśmy. Ale tzolkin i gwt mocno się nie przyjęło.
Dla przypomnienia grywamy we dwie osoby. Szukam/y euro. Coś co mogę zastąpić za 51 ms/zamki Burgundii/5 klanów.

Tzolkin i gwt nie siadło. Z zapytaniem czemu - brak ukazania celu gry + mało interakcji - każdy sobie.

Także szukam euro ale interakcyjnego. Czy cos do polecenia?
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1488
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 257 times
Been thanked: 725 times

Re: Chyba już wiem czego szukam (a raczej współgracz)

Post autor: arturmarek »

Nie wiem czy to podchodzi pod twoją definicję euro, ale gorąco polecam Cywilizację Poprzez Wieki
foxikos
Posty: 492
Rejestracja: 16 kwie 2020, 18:40
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 134 times
Been thanked: 245 times

Re: Chyba już wiem czego szukam (a raczej współgracz)

Post autor: foxikos »

Może nie jakaś mega interakcja, ale popatrz na Barrage - gdzie naprawdę każdy każdemu może przeszkodzić, ale gra rozwija skrzydła przy 4 graczach na 2 jest mapa za duża moim zdaniem. Ale może być jakiś home rules.

Euro i interakcja to też Scythe.
Moja kolekcja
Potrzebujesz insertu - zaglądnij https://insertme.pl/
Awatar użytkownika
obo_bb
Posty: 139
Rejestracja: 18 sie 2017, 15:23
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 258 times
Been thanked: 76 times

Re: Chyba już wiem czego szukam (a raczej współgracz)

Post autor: obo_bb »

Jeżeli z większą interakcją to ja bym Ci polecił:
Keyflower - najlepsza gra kafelkowa wg mnie, licytacja, możliwość produkcji na kaflach swoich, licytowanych i u przeciwnika powoduje niesamowitą dynamikę. To w ogóle jedna z moich ulubionych gier, bardzo dobrze chodzi na 2 osoby. Rozgrywka jest szybka.
Dominant Species
Brass'a widzę że masz..

Jeżeli niekoniecznie Euro, to może FCM - moim zdaniem dobrze chodzi na 2 osoby, jest wtedy dość szybka i bardziej przewidywalna, łatwiej też wtedy zapanować nad mechanizmami gry.. gracze muszą być na podobnym poziomie, no i gra praktycznie do pierwszego błędu/uzyskania przewagi (tylko wtedy nie ciągnąć gry tylko zaczynać nową)

Z mniejszą interakcją to może Terra Mystica (dla mnie to planszowy majstersztyk), ew. Klany Kaledonii (lubię gry z mapkami ;)
Ostatnio zmieniony 20 lip 2021, 10:29 przez obo_bb, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1304 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Chyba już wiem czego szukam (a raczej współgracz)

Post autor: vinnichi »

We wrześniu polskie wydanie Food chain Magnate, będzie Pan zadowolony, interakcja na 101%.
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Filut
Posty: 124
Rejestracja: 27 sty 2020, 12:18
Has thanked: 61 times
Been thanked: 115 times

Re: Chyba już wiem czego szukam (a raczej współgracz)

Post autor: Filut »

Cywilizacja Poprzez Wieki na 2 osoby może być strzałem w kolano:

- gra trwa od minimum 1,5 h do 3-4 godzin. I nie będzie to czysty relaks a umiarkowany (bądź nieumiarkowany) mózgożer wymagający permanentnego przeliczania surowców. Paradoksalnie jak na tak angażującą zwoje mózgowe grę ten tytuł oferuje zaskakująco małą przestrzeń dla stosowania jakichś przebojowych, kreatywnych zagrań/taktyk. Karta którą właśnie zdobywasz jest już za moment przestarzała więc trzeba pozyskać lepszą, i tak w kółko.

- jeśli z Waszej dwójki jednemu graczowi ten tytuł podejdzie bardziej (co może się zdarzyć na 50%) to już po 30-60 minutach rozgrywki będzie jednoznacznie wiadomo kto wygrał, a gra będzie się toczyć przez kolejne 60-120 minut.

- jeśli jeden z graczy popełni duże błędy w pierwszych 15 minutach to do 60 minuty będzie w tak głębokiej d... że kontynuacja rozgrywki traci sens.

Od siebie polecam z interakcyjnego "euro" - Lords of Waterdeep
a z dużo lepszych rzeczy:

Gaia Project (kontynuacja Terry Mistyki) oraz Eclipse (II ed. działa dobrze na 2), oba tytuły są bardzo interakcyjne (Gaia poprzez blokowanie się, a Ecli nie musi ale może być czystą agresją). Lecz obie gry mogą Was rozczarować - uchodzą za trudne, na pewno trudniejsze od Tzolkina, Zamków Burgundii, GWT.
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1675
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 371 times
Kontakt:

Re: Chyba już wiem czego szukam (a raczej współgracz)

Post autor: nidhog »

A może Solar City?
Moim zdaniem świetna gra, która dość dobrze chodzi na 2 osoby.
Dość regrywalna przez duża ilość typów kafelków, z których do gry używamy tylko kilku. Wymaga planowania kiedy pracować na "złocie" a kiedy generować PZ.
Gra się na planszy 4 x 4 - wykłada kafelek funkcyjny lub go ulepsza ( obraca). Interakcja niby znikoma, ale jednak duża - wyłożenie kafelka aktywuje dany rzad lub kolumnę. A jednocześnie blokuje aktywację tego rzędu i kolumny do koca tury przeciwnikowi. Co może kompletnie popsuć szyki przeciwnikowi.
Moje zbiórki - szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
ko2a
Posty: 761
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:06
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 195 times
Been thanked: 22 times

Re: Chyba już wiem czego szukam (a raczej współgracz)

Post autor: ko2a »

Z tych wszystkich wymienionych żadna poza solar city nie działa dobrze wg bgg (not recommend conajmniej na poziomie 15%) na dwie osoby
Atk
Posty: 1412
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 504 times
Been thanked: 295 times

Re: Chyba już wiem czego szukam (a raczej współgracz)

Post autor: Atk »

Nie grałem w prawdzie na 2 osoby ale może smartphone?

Mi mimo luzu, Barrage na 2 osoby też wchodzi. Jak chce bez interakcji, to jest na tyle luzno, że każdy może sobie sam budować. Jak chce interakcje, to pakuje się przeciwnikowi od razu i walczymy o każdą krople wody. Zależy od chęci i strategii
Filut
Posty: 124
Rejestracja: 27 sty 2020, 12:18
Has thanked: 61 times
Been thanked: 115 times

Re: Chyba już wiem czego szukam (a raczej współgracz)

Post autor: Filut »

ko2a pisze: 20 lip 2021, 23:25 Z tych wszystkich wymienionych żadna poza solar city nie działa dobrze wg bgg (not recommend conajmniej na poziomie 15%) na dwie osoby
Nawet gra której kupno odradzam z wymienionych powodów - Cywilizacja Poprzez Wieki - sama w sobie działa dobrze na 2. W Gaie on-line są gracze którzy mają za sobą setki partii i nie usiądą to gry na więcej niż 2. Eclipse to ulubiona gra mojej czwartej żony (mamy ze sobą dziesiątki partii w 2, czasem dochodzi druga żona).

Wg. wspomnianego BGG Terraformacja Marsa to lepsza strategia niż Gaia Project. Tymczasem każdy kto zna obie gry wie, że ta pierwsza jest na pewno lepsza, ale do herbaty i biszkoptów w dzień babci. W tym samym rankingu "Na skrzydłach" jest lepszą strategią od Eclipse :D

Bynajmniej nie piszę tutaj aby cokolwiek narzucać autorowi wątku, po prostu - przypadkowi forumowicze czytając tematy pod kątem wyboru gry nie powinni być wprowadzani w błąd.
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3415
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Chyba już wiem czego szukam (a raczej współgracz)

Post autor: Lothrain »

Na pewno nie Barrage na dwoje, Cywilizacja jest zapewne za długa na Wasze potrzeby. Gaia Project to dobry kandydat, ale gra jest dłuższa i cięższa od tego, co gracie. Najlepszą propozycją z powyższych jest moim zdaniem Keyflower. Od siebie dorzuciłbym Lorenzo Il Magnifico, a z lżejszych, ale satysfakcjonujących Carcassonne: Łowcy i Zbieracze, albo Zamek.
ODPOWIEDZ