Concordia (Mac Gerdts)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
bestea
Posty: 15
Rejestracja: 04 cze 2020, 08:45
Has thanked: 3 times
Been thanked: 9 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: bestea »

Czy już wiadomo, w którym miesiącu ma się dodruk pojawić w sklepach?
kokonen
Posty: 1
Rejestracja: 15 lip 2021, 11:10

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: kokonen »

Pisałem dzisiaj na Messengerze do Egmont Polska:
Dzień dobry 🙂 Dodruk Concordii pojawi się na przełomie III i IV kwartału. Jeszcze nie znamy dokładnej daty, ale jest planowana na ten okres. Pozdrawiamy 🙂
kozz84
Posty: 731
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 158 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: kozz84 »

Ciśnijcie również kwestię dodatku Venus.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4614
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1196 times
Been thanked: 1408 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: Mr_Fisq »

bestea pisze: 12 lip 2021, 08:43 Czy już wiadomo, w którym miesiącu ma się dodruk pojawić w sklepach?
Druga połowa sierpnia; źródło: FB Planszowych Newsów
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 940
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 333 times
Been thanked: 720 times
Kontakt:

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: Apos »

Trochę żałuję, że nie podjęto decyzji o wydaniu od razu wersji Venus. Nie ma też słowa o Salsie.

Lepszy rydz niż nic.
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 952
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 652 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: Bart Henry »

Apos pisze: 04 sie 2021, 09:38 Trochę żałuję, że nie podjęto decyzji o wydaniu od razu wersji Venus. Nie ma też słowa o Salsie.

Lepszy rydz niż nic.
A czemu miałoby być o Salsie, która zalega w sklepach?
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 940
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 333 times
Been thanked: 720 times
Kontakt:

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: Apos »

Bart Henry pisze: 04 sie 2021, 09:47
Apos pisze: 04 sie 2021, 09:38 Trochę żałuję, że nie podjęto decyzji o wydaniu od razu wersji Venus. Nie ma też słowa o Salsie.

Lepszy rydz niż nic.
A czemu miałoby być o Salsie, która zalega w sklepach?
Salsa to moim zdaniem dodatek typu must have to Concordii. Mogli chociaż napisać, że Salsa również jest w sprzedaży ;)
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4614
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1196 times
Been thanked: 1408 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: Mr_Fisq »

Apos pisze: 04 sie 2021, 09:38 Trochę żałuję, że nie podjęto decyzji o wydaniu od razu wersji Venus. Nie ma też słowa o Salsie.
Myślę, że ze względu na ograniczony rynek w PL, rozsądniejsze byłoby wydanie przez Egmont tylko jednej wersji Venus, i to w formie dodatku.
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10801
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3325 times
Been thanked: 3188 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: japanczyk »

Mr_Fisq pisze: 04 sie 2021, 09:56 Myślę, że ze względu na ograniczony rynek w PL, rozsądniejsze byłoby wydanie przez Egmont tylko jednej wersji Venus, i to w formie dodatku.
Jak dla mnie bez sensu, ze dodrukowuja podstawke zamiast wydac po prostu Venus w wersji samodzielnej.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4614
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1196 times
Been thanked: 1408 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: Mr_Fisq »

japanczyk pisze: 04 sie 2021, 10:03 Jak dla mnie bez sensu, ze dodrukowuja podstawke zamiast wydac po prostu Venus w wersji samodzielnej.
Tylko wydając Venus "standalone", wymuszają na graczach zainteresowanych dodatkiem zakup nowej podstawki, który zapewne pociągnie za sobą sprzedaż starej podstawki. Na rynku pojawi się sporo przecenionych starych podstawek, które obniżą sprzedaż Venus wśród nowych graczy.
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10801
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3325 times
Been thanked: 3188 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: japanczyk »

Mr_Fisq pisze: 04 sie 2021, 10:17 Tylko wydając Venus "standalone", wymuszają na graczach zainteresowanych dodatkiem zakup nowej podstawki, który zapewne pociągnie za sobą sprzedaż starej podstawki. Na rynku pojawi się sporo przecenionych starych podstawek, które obniżą sprzedaż Venus wśród nowych graczy.
Na poczatku nie zrozumialem w ogole co napisałeś
Rynek wtórny na prawde nie ma az takiego wpływu na sprzedaż jak Ci sie wydaje. Ile tych osób sprzeda te stare podstawki wyświechtane zebem czasu - 50? Ludzie lubią nowe, lubia sami rozpakowac gre, spróbowac - zobacz jak wyglada teraz sprzedaż Abyss, czy zapowiedzianych Pięciu Klanów i Pór Roku - ludzie masowo nie pozbywają się starych wersji (wiem, sytuacja troche inna, ale wciaz). Wiele osób satysfakcjonuje podstawowa Concordia, albo po prostu Concordia z Salsa - posiadacze starej wersji tez nie pozbywaliby sie starej podstawki, bo przecież w Wenus nie masz tych samych map (brak Italii jesli dobrze patrzylem?)

IMHO głupia decyzja - można było wydać coś nowego, a nie dodrukowywac stara wersje, która ladowala na wyprzedażach, a mape Italii wydac jako expansion pack jak to zrobiono za granica.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4614
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1196 times
Been thanked: 1408 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: Mr_Fisq »

japanczyk pisze: 04 sie 2021, 11:00 Rynek wtórny na prawde nie ma az takiego wpływu na sprzedaż jak Ci sie wydaje. Ile tych osób sprzeda te stare podstawki wyświechtane zebem czasu - 50? Ludzie lubią nowe, lubia sami rozpakowac gre, spróbowac - zobacz jak wyglada teraz sprzedaż Abyss, czy zapowiedzianych Pięciu Klanów i Pór Roku - ludzie masowo nie pozbywają się starych wersji (wiem, sytuacja troche inna, ale wciaz). Wiele osób satysfakcjonuje podstawowa Concordia, albo po prostu Concordia z Salsa - posiadacze starej wersji tez nie pozbywaliby sie starej podstawki, bo przecież w Wenus nie masz tych samych map (brak Italii jesli dobrze patrzylem?)
Dlaczego od razu zakładasz, że będą wyświechtane? Może to będą głównie aktualizacje "półki wstydu"?
"Ludzie lubią nowe (...)" - ja lubię, ale nie wiem, czy taka postawa jest powszechna wśród nie geeków.
Z jednym się zgodzę - Abyss/ Pięć Klanów to zupełnie inne przypadki - nie należy ich porównywać.
Co do trzymania podstawki Concordii dla samej mapy Italii to dodatek: Baleary / Italia jest dostępny w polskich sklepach (w wersji ENG/GER).

Osobna kwestia to IMHO bycie fer względem tych którzy kupili wcześniej podstawkę Concordii:
- Hej mamy dla was dodatek, tylko musicie go kupić razem z zwartością podstawki którą już macie na półce :roll:
(chyba że różnice podstawka zwykła i Venus nie mają powtórzonych ~75% elementów, tylko bliżej 50%, wtedy można się zastanawiać)

PS. Jakie widzisz korzyści w wydaniu Venus "Standalone"? Mnie argument: mogli wydać Venus "S" zamiast wznowienia podstawki, nie przekonuje o tyle, że równie dobrze mogliby dodrukować podstawkę i wydać Venus.
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
kozz84
Posty: 731
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 158 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: kozz84 »

Dla mnie jest to obojętne jak wydadzą Venus byle by wydali. Jak wydaliby nową podstawkę to pozbywam się starej, kupuję nową i brakującą mapę. Jak wydaliby Venus jako dodatek nic nie sprzedaję, tylko muszę dokupić Venus dodatek + inną brakującą mapę.

W momencie gdy zrobili dodruk starej podstawki to Venus podstawka odpada, mogą wydać tylko Venus dodatek. Czekam.

IMO Rozbijanie produktu na dwa ma sens, ponieważ próg wejścia jest niższy.
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 952
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 652 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: Bart Henry »

japanczyk pisze: 04 sie 2021, 11:00
Mr_Fisq pisze: 04 sie 2021, 10:17 Tylko wydając Venus "standalone", wymuszają na graczach zainteresowanych dodatkiem zakup nowej podstawki, który zapewne pociągnie za sobą sprzedaż starej podstawki. Na rynku pojawi się sporo przecenionych starych podstawek, które obniżą sprzedaż Venus wśród nowych graczy.
Na poczatku nie zrozumialem w ogole co napisałeś
Rynek wtórny na prawde nie ma az takiego wpływu na sprzedaż jak Ci sie wydaje. Ile tych osób sprzeda te stare podstawki wyświechtane zebem czasu - 50? Ludzie lubią nowe, lubia sami rozpakowac gre, spróbowac - zobacz jak wyglada teraz sprzedaż Abyss, czy zapowiedzianych Pięciu Klanów i Pór Roku - ludzie masowo nie pozbywają się starych wersji (wiem, sytuacja troche inna, ale wciaz).
Złe przykłady, bo te gry wyjdą w tej samej wersji, mają tylko dodruk. Wydanie Venus porównałbym raczej do Great Western Trail. Nowa wersja w drodze, zmian jeszcze mniej niż w przypadku Venus, ale można dorwać od ręki używkę za 110-120 zł. W sklepach już za około 160-170 zł. Sam mam wystawioną i nawet miałem zapytanie o to, czy sprzedam za 90 zł już razem z wysyłką. Do niedawna nie do pomyślenia, bo przy takiej dostępności za 130-140 zł schodziłaby jak złoto. Ot, zbicie wartości bardzo dobrego produktu wydaniem jego nowej wersji. Ja nie lubię takiego postępowania i wolałbym, aby Venus wyszło jako rozszerzenie, co też jest uczciwe dla osób, które już nabyły podstawową grę. Wydanie nowej podstawki to granie na emocjach wielu osób, które lubią podstawkę, i choć ona ich zadowala, to chętnie sprawdzą co wprowadza dodatek. Tym bardziej, że zmian jest więcej niż w przypadku wspomnianego GWT.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10801
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3325 times
Been thanked: 3188 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: japanczyk »

Mr_Fisq pisze: 04 sie 2021, 11:19 PS. Jakie widzisz korzyści w wydaniu Venus "Standalone"? Mnie argument: mogli wydać Venus "S" zamiast wznowienia podstawki, nie przekonuje o tyle, że równie dobrze mogliby dodrukować podstawkę i wydać Venus.
Takie, ze jeśli stara Concordia znowu się nie sprzeda to Venus w ogóle nie wyjdzie, a tak mogłaby się pojawić na rynku
Wróże, ze stara Concordia znowu się nie sprzeda, bo specjalnie nic się nie zmieniło w kwesti jaka to jest gra - podstawka jest przestarzała i wymaga inwestycji od razu w Salse, zbey była ciekawsza
Gdyby wyszła jako Concordia Venus byłaby ciekawsza dla nowych graczy, a tym samym zacheciłaby do inwestycji w kolejne mapy i dodatki

a twój argument równie dobrze mogliby dodrukować podstawkę i wydać Venus. jest... przepraszam, ale głupi.
Grasz nie od dziś - łatwiej wrzucić wydawcy hajs w minimalne nakłądy dwóch gier i liczyć straty jeśli sie nie sprzedadza czy jednej?
Bart Henry pisze: 04 sie 2021, 11:30 Złe przykłady, bo te gry wyjdą w tej samej wersji, mają tylko dodruk. Wydanie Venus porównałbym raczej do Great Western Trail. Nowa wersja w drodze, zmian jeszcze mniej niż w przypadku Venus, ale można dorwać od ręki używkę za 110-120 zł. W sklepach już za około 160-170 zł. Sam mam wystawioną i nawet miałem zapytanie o to, czy sprzedam za 90 zł już razem z wysyłką. Do niedawna nie do pomyślenia, bo przy takiej dostępności za 130-140 zł schodziłaby jak złoto. Ot, zbicie wartości bardzo dobrego produktu wydaniem jego nowej wersji. Ja nie lubię takiego postępowania i wolałbym, aby Venus wyszło jako rozszerzenie, co też jest uczciwe dla osób, które już nabyły podstawową grę. Wydanie nowej podstawki to granie na emocjach wielu osób, które lubią podstawkę, i choć ona ich zadowala, to chętnie sprawdzą co wprowadza dodatek. Tym bardziej, że zmian jest więcej niż w przypadku wspomnianego GWT.
Zgodze się, ale sie nie zgodze - GWT miało ostatnio dodruk, i wciąż można je sprzedać w uczciwych pieniądzach, sam sprzedałem miesiac po ogłoszeniu dodruku za 120 zł.
Rozumiem, ze nowa wersja GWT też jest graniem na emocjach włascicieli pierwszej wersji? :D

Mam wrazenie, ze wasze oczekiwania przesłaniaja wam rynek wydawniczy i efekt takiej a nie innej decyzji ze strony Egmontu. Bo ja wole mieć kawałek tortu niz cytryne wyciskać do cna - jak to ujął mój kolega.
kozz84
Posty: 731
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 158 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: kozz84 »

japanczyk pisze: 04 sie 2021, 11:31 Wróże, ze stara Concordia znowu się nie sprzeda, bo specjalnie nic się nie zmieniło w kwesti jaka to jest gra - podstawka jest przestarzała i wymaga inwestycji od razu w Salse, zbey była ciekawsza
Kontrowersyjne słowa. Moim zdaniem Concordia absolutnie nie potrzebuje salsy. Podstawa sama w sobie jest bardzo dobra. Salsa (mam na myśli pół salsy, kafle forum są takie sobie) jest fajna, ale nie jest niezbędna.
japanczyk pisze: 04 sie 2021, 11:31Gdyby wyszła jako Concordia Venus byłaby ciekawsza dla nowych graczy, a tym samym zacheciłaby do inwestycji w kolejne mapy i dodatki
Venus wprowadza przede wszystkim tryb drużynowy i nowe mapy. Nie sądzę, żeby były to rzeczy które trzeba mieć od razu. Nowe mapy można kupić taniej a tryb drużynowy dział na +4 graczy, więc też jest nie dla każdego.
poxi
Posty: 237
Rejestracja: 28 kwie 2020, 21:37
Has thanked: 50 times
Been thanked: 106 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: poxi »

Moim zdaniem Concordia potrzebuje ładniejszego pudełka i Venus je ma.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10801
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3325 times
Been thanked: 3188 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: japanczyk »

kozz84 pisze: 04 sie 2021, 11:38
japanczyk pisze: 04 sie 2021, 11:31 Wróże, ze stara Concordia znowu się nie sprzeda, bo specjalnie nic się nie zmieniło w kwesti jaka to jest gra - podstawka jest przestarzała i wymaga inwestycji od razu w Salse, zbey była ciekawsza
Kontrowersyjne słowa. Moim zdaniem Concordia absolutnie nie potrzebuje salsy. Podstawa sama w sobie jest bardzo dobra. Salsa (mam na myśli pół salsy, kafle forum są takie sobie) jest fajna, ale nie jest niezbędna.
Ja nie mówie, że jest zła. Twierdzę za to, że jest trochę nudna i trąci myszką mimo, że wciąż trzeba podejmować ciężkie decyzje - ale, co ważne, podstawowe mapy są słabe na 2 osoby i o to gra może się rozbić.
Dla mnie z Salsą ocena gry poszła w górę o jedno oczko, bo więcej decyzji = więcej zabawy.

Oczywiscie jedno pytanie które pominąłem - jaka byłaby różnica cenowa pomiedzy Concordia a Concordia Venus
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4614
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1196 times
Been thanked: 1408 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: Mr_Fisq »

japanczyk pisze: 04 sie 2021, 11:31 a twój argument równie dobrze mogliby dodrukować podstawkę i wydać Venus. jest... przepraszam, ale głupi.
Grasz nie od dziś - łatwiej wrzucić wydawcy hajs w minimalne nakłądy dwóch gier i liczyć straty jeśli sie nie sprzedadza czy jednej?
Masz rację, ale z drugiej strony:
- Egmontowi zapewne łatwiej od strony formalnej zrobić dodruk, niż wydać Venus "S"
- Dodatek mógłby trafić zarówno do osób które mają Concordię, jak i do osób które czekały z zakupem podstawki na rozstrzygnięcie kwestii Venus, a co za tym idzie Venus "Dodatek" kupiłoby więcej osób niż Venus "S"; dodatkowo cena dodatku byłaby niższa => myślę, że te dwa czynniki (większy rynek zbytu, oraz niższy wkład własny Egmontu) mogą zauważalnie obniżyć ryzyko wydania Venus.

Najlepiej jakby wypowiedział się na ten temat ktoś z branży ;)

Tyle z mojej strony; na koniec dorzucę jeszcze jedno stwierdzenie z którym pewnie obaj się zgodzimy:
- polska scena planszówkowa potrzebuje Venus - w jakiejkolwiek formie
:)
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 952
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 652 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: Bart Henry »

japanczyk pisze: 04 sie 2021, 11:31 a twój argument równie dobrze mogliby dodrukować podstawkę i wydać Venus. jest... przepraszam, ale głupi.
Grasz nie od dziś - łatwiej wrzucić wydawcy hajs w minimalne nakłądy dwóch gier i liczyć straty jeśli sie nie sprzedadza czy jednej?
Ale tłumaczenie gry to też dodatkowy koszt. Nie wiemy jakie warunki dostali na Venus odnośnie minimum produkcyjnego i jaki byłby koszt pojedynczej gry. Może bardziej opłaca im się kontynuować z podstawką, może też chcą zwiększyć liczbę odbiorców podstawki przed wydaniem dodatku.

Sam tak naprawdę zwróciłeś uwagę na coś, co zaprzecza Twoim teoriom - jeżeli ludzie byliby zadowoleni z podstawki, to po co mieliby kupować Venus? Dlaczego ludzie, którzy nie kupili Concordii, albo ich ona nie przekonywała, mieliby kupić teraz Venus? To plus koszty wydania i marketingu nowej gry stawia dużo znaków zapytania co do sensu wydania Venus standalone.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1799
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 76 times
Been thanked: 332 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: hipcio_stg »

kozz84 pisze: 04 sie 2021, 11:38
japanczyk pisze: 04 sie 2021, 11:31 Wróże, ze stara Concordia znowu się nie sprzeda, bo specjalnie nic się nie zmieniło w kwesti jaka to jest gra - podstawka jest przestarzała i wymaga inwestycji od razu w Salse, zbey była ciekawsza
Kontrowersyjne słowa. Moim zdaniem Concordia absolutnie nie potrzebuje salsy. Podstawa sama w sobie jest bardzo dobra. Salsa (mam na myśli pół salsy, kafle forum są takie sobie) jest fajna, ale nie jest niezbędna.
Jak gram przez neta to jest różnie z tym dodatkiem. W domu nigdy nie zagram bez Salsy. Dodam, że kafle forum cenię sobie bardziej niż sól. Ta gra dostała kopa z Salsą, chociaż sama w sobie nie jest łatwa co sobie oczywiście cenię.
bartekb8
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2011, 11:03
Has thanked: 66 times
Been thanked: 59 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: bartekb8 »

Nie grałem w Concordię ale od dawna mam te grę na oku. Natomiast jako potencjalny nowy nabywca naturalnie wolałbym standalone Concordia Venus, który jest nowszy i ma więcej zawartości (wszak to gra z dodatkiem), niż starszy i uboższy w treść standalone Concordii, nawet jeśli goła wersja zapewnia wystarczająco wiele zabawy. W przypadku planszówek nie ma czegoś takiego jak nadmiar zawartości, więc wydanie nowszej, bogatszej wersji byłoby krokiem w dobrą stronę. Analogicznie wydawanie na nowo starej wersji gdy na rynku sprzedawana jest wersja deluxe jest dla mnie krokiem w tył. Chyba nie jesteśmy gorsi i też moglibyśmy mieć rodzimą wersję Concordii Venus.
mattee1988
Posty: 1
Rejestracja: 09 sie 2021, 20:55

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: mattee1988 »

Wspaniała wiadomość o dodruku, tutył było trudno dostać w ostatnim czasie więc tym bardziej czekam.
Awatar użytkownika
sin
Posty: 669
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 174 times
Been thanked: 298 times
Kontakt:

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: sin »

Skontaktowałem się z Egmontem, dodatek Venus ma być wydany po polsku, na tę chwilę przewidywany termin to Q3 2022, ale wiadomo jak w dzisiejszym świecie z tymi szacunkami bywa.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
kozz84
Posty: 731
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 158 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: kozz84 »

sin pisze: 13 wrz 2021, 09:57 Skontaktowałem się z Egmontem, dodatek Venus ma być wydany po polsku, na tę chwilę przewidywany termin to Q3 2022, ale wiadomo jak w dzisiejszym świecie z tymi szacunkami bywa.
Dobre wieści :) Szkoda, że dopiero za rok (co najmniej).
ODPOWIEDZ