Ostatnio kupiliśmy...bo...

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Ryszard2280
Posty: 28
Rejestracja: 18 kwie 2021, 18:04
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Ryszard2280 »

Tzolkin, Brass Birmingham i Bonfire - bo mi się spodobały kolorki i opinie
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1804
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 78 times
Been thanked: 337 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: hipcio_stg »

Ryszard2280 pisze: 26 cze 2021, 18:34 Tzolkin, Brass Birmingham i Bonfire - bo mi się spodobały kolorki i opinie
Mocne klasyczne tytuły. Dobre wybory IMO
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5324
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1721 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: BOLLO »

W czerwcu już nic nie wejdzie do koszyka a więc czas podsumować moje zakupy.
W tym miesiącu jednak nieco inaczej, zdecydowanie spokojniej ale i kontrowersyjnie.

Zamówiłem BlackRoseWars bo raczej w Mage Warsów nie pogram więc taka namiastka bitewniaka magów.
Wsparłem Wiedźmina Deluxe bo wspieram Polskę lub jestem tak samo głupi jak pozostali 40tysięczni wspierający ten projekt.
Manhatan bo moja mama go lubi.
Catan bo cena mnie podkusiła a to klasyk który trzeba mieć w kolekcji.
Lisek Urwisek....ceneo dało pokaz cenowy.
The Others ze wszystkimi dodatkami jakie wyszły do tej pory PL. Bo Lang i zawsze chciałem mieć a cena nie była masakrtyczna więc wziąłem i niech dojrzewa na regale.

I taka nowość u mnie co prawda nie planszówki ale nie mogłem się oprzeć pokusie która sporo czasu za mną chodziła więc zapraszam starsze osoby które coś jeszcze grywają na PC lub tak jak ja zamierzają kiedyś wrócić zimowymi wieczorkami do grania.
Spoiler:
Ostatnio zmieniony 29 cze 2021, 15:04 przez BOLLO, łącznie zmieniany 1 raz.
mineralen
Posty: 978
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:07
Has thanked: 576 times
Been thanked: 647 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: mineralen »

W tym miesiącu kupiłem:

Zaginiona Wyspa Arnak - partnerka jest fanką Indiany Jonesa, więc sprawiłem jej prezent
Alchemicy - oboje lubimy dedukcję, więc zobaczymy z czym to się je
Monety do Scythe - bo lepiej mieć walutę, którą inflacja nie zżera :D
Pięc Klanów z dodatkami w przedsprzedaży - poszedłem z falą hypeu, zobaczymy czy te gremialne głosy o powrót były słuszne
No i na dniach ma mi przyjść Unmatched z dodatkiem zamówionym w przedsprzedaży w Ogry Games jeszcze w kwietniu.
Dazir
Posty: 216
Rejestracja: 14 maja 2019, 19:18
Has thanked: 71 times
Been thanked: 66 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Dazir »

BOLLO pisze: 28 cze 2021, 12:21
Tak więc zakupiłem:
1) Baldurs Gate kompletna kolekcja
2) Ice Wind Dale kompletna kolekcja
3) Fallout 1-3
4) Planescape Torment
5) Diablo 2 +LOD
6) Heroes of M&M 1-3 + Armageddon Blades
7) Settlers 1-3
8) Starscraft + Broodwar
9) Incubation
10) Red Alert 3
11) Gears War
12) Total Anihilation
13) Dungeon Siege 2
14) Bioshock 2
15) Crisis maximun Edition
16) Diablo 3

Wiem oszalałem już doszczętnie.... :mrgreen:
O panie jak mi to przypomina coś co zrobiłem w zeszłym roku na którejś wyprzedaży na Steamie... BG, IWD i cała reszta, co za piękne gry. Incubation!!! zapomoniałem o tym już, ależ to było miodne. Do niedawna zagrywałem sie w BG I z modami - ta gra jest arcygenialna...

Wracając do tematu ostatnio zakupiłem:

7-8 decków do Pathfinder ACG
Folklore the Affliction beastmaster KS, bo właśnie przypomina mi BG, zwariowałem do reszty, jak Ty:)
Atk
Posty: 1412
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 504 times
Been thanked: 295 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Atk »

dzisiaj wjechal karton z portalu
dodatkiem do teo! bo brakuje do kompletu i bardzo lubie teo
zgliszcza, bo podobno must have
2 nowe frakcje do 51, frakcji nigdy malo
znaczniki frakcji do 51, zeby ladniej wygladalo

i musialem zrobic zamowienie, bo przy okazji chcialem dostac karty promocyjne z CI do PM oraz wymienic drewienko z Barrage, bo odpadl rog tamy

w aleplanszowki czeka na odbior tylko nie mam kiedy podjechac
Glory Droga do chwaly. Na dzien ojca dostalem mozliwosc wyboru planszowki,wpadlem na ta gre przypadkiem szukajac monet i namowily mnie pozytywne opinie na forum
2 zestawy monet z Glory bo w sumie cena spoko, a podobno nie sa takie zle
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3387
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1055 times
Been thanked: 2063 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Ardel12 »

W czerwcu lista zamknięta:
- komplet badaczy do AH - dodruk + kolekcjonerstwo
- Kanban Driver Edition - od dawna chciałem kupić Kanbana, ale nie byłem przekonany na tyle by zainwestować w wersję EV. Ogram tańszy odpowiednik i może kiedyś wymienię.
- resztę dodatków do MC z serii Strażnicy Galaktyki oraz resztę ostatniego cyklu AH.

Na razie w planach zakupowych nic nie mam, ale pewnie jakieś wydawnictwo mnie jak zwykle zaskoczy, wyrywając ode mnie kolejne pieniądze. Z dumą mogę powiedzieć, że powstrzymałem się od inwestycji w Darkest Dungeon(pograłem w oryginał i meh) oraz odrzuciłem plany zakupu dodatku do On Mars. Coop mam aż nadto, więc przerabianie euro na nie jakoś nie widzę (starczy, że mam Spirit Island oraz CO2, które zapełniają lukę coop euro).
fitzroy
Posty: 292
Rejestracja: 28 sie 2012, 16:08
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 189 times
Been thanked: 111 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: fitzroy »

Po majowej posusze, w czerwcu trochę poleciałem z zakupami. Oto lista:
1. Lisboa- udało się dorwać grę w spolszczonej wersji w dobrej czyli normalnej cenie. Podobno dobrze chodzi na 2 osoby( najlepiej z wielkiej piątki Vitala)

2. Dodatki do Lords of Hellas (Atlas, City of Steel, Lord ofthe Sun)- ile ja na to czekałem. Najpierw obiecali, że będą w wersji sklepowej, potem przerzucali się dystrybucją; nie wiadomo było czy Phalanx czy AR. Później, pojawiły się w sklepie ale wymiotło je momentalnie( pewnie było ich mało) więc mimo, że miałem ustawione powiadomienie nie udało się kupić bo za rzadko wchodzę na maila. W końcu ostatnio pojawiły się ponownie więc od razu zakupiłem wszystko co mi brakuję. Jaram się jak wiadomo co lub kto Stannisa bo to najlepsze area control w jakie grałem, uwielbiam mitologiczne klimaty, szczególnie greckie, lubię jak w grze jest dużo różnych możliwości a gra nie jest wcale aż tak skomplikowana i długa.

3. Londyn 2ed.- chciałem coś nie dużego ale nie tak prostackiego jak splendor co chodzi dobrze na 2 jak i na 3 czy 4 osoby. Mylę się?

4. Nieustraszeni Normandia- sam nie wiem, mimo, że nie jestem jakimś wielkim fanem wojennych klimatów chciałem coś spróbować w tym settingu; czegoś co nie jest duże i skomplikowane, w miarę nie drogie i na 2 osoby ponieważ kolega, z którym mam zamiar w to grać bardzo lubi te klimaty. Pogramy zobaczymy; albo sprzedam albo wjedzie jeszcze Afryka.

5. Diuna Imperium- zamówione w maju, odebrane na dniach więc zaliczam do czerwca mimo, że płacone w maju. Kupione prawie w ciemno bo bardzo lubię połączenie deck building'u z worker placement'em (Arnaka uwielbiam), do tego tematyka Diuny kupiła mnie.

6. Wiedźmin: Stary Świat- wiem, wiem........biłem się z myślami niemalże do końca kampanii. Mimo iż wiem, że Wookie robi przeciętne gry,( nie kupiłem dotychczas żadnej z jego gier), stwierdziłem, że lubię bardzo ten świat, gra jest ładna, dużo komponentów, będzie mam nadzieje czymś więcej niż talizmanem, najwyżej sprzedam; raczej bez straty. Zatem wsparłem wersję delux.

7. Glory: droga do chwały- drugi niespodziewany zakup po dodatkach do LoH. Miałem od dawna na wishliście, odkąd Asia z OnTable pokazała prototyp na swoim kanale. Jako, że nie wspieram gier (wspomniany Wiedźmin jest pierwszą grą, która wsparłem) nie za bardzo tą grę śledziłem, nawet pomyślałem, że projekt upadł albo po prostu bez echa trafiła tylko do wspierających. Aż tu nagle wyskakuje mi wersja sklepowa z informacją, że premiera za kilka dni. Od razu zakupiłem z metalowymi monetami. Nie powiem; pochlebne opinie z tego forum, które uspokoiły mnie, iż nie jest to przekombinowany potworek, podbiły hype. Jednym z głównych argumentów była również dość oryginalna, mało wyeksploatowana tematyka.
Ostatnio zmieniony 05 sie 2021, 12:14 przez fitzroy, łącznie zmieniany 1 raz.
Bohr
Posty: 167
Rejestracja: 16 maja 2009, 00:52
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 37 times
Been thanked: 43 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Bohr »

BOLLO pisze: 28 cze 2021, 12:21
Tak więc zakupiłem:
1) Baldurs Gate kompletna kolekcja
2) Ice Wind Dale kompletna kolekcja
3) Fallout 1-3
4) Planescape Torment
5) Diablo 2 +LOD
6) Heroes of M&M 1-3 + Armageddon Blades
7) Settlers 1-3
8 ) Starscraft + Broodwar
9) Incubation
10) Red Alert 3
11) Gears War
12) Total Anihilation
13) Dungeon Siege 2
14) Bioshock 2
15) Crisis maximun Edition
16) Diablo 3
17) Painkiller
19) Wathdog
20) Half-Life 2
21) Warhammer 40k Trylogia

Na co poluje jeszcze? Half-Life 1, Warcraft 1-2 + Frozen Throne, Shogun Total War, Anno 1602 oraz Age of Empires 3 i jak się uda to Tiberian Sun.

Wiem oszalałem już doszczętnie.... :mrgreen:

[/spoiler]
Taki off top ale musiałem się pochwalić tutaj :P
Spoiler:
Awatar użytkownika
Piaskoryb
Posty: 423
Rejestracja: 14 lis 2016, 18:56
Has thanked: 112 times
Been thanked: 153 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Piaskoryb »

Kalaha, znaleziona w jednym z kartonów na targu, zakupiona za 5zł. Piękne drewniane wydanie z ładnymi kamykami. Jedna z najstarszych gier na świecie. 3 zasady :) Zaiste godna by dołączyć do mej bardzo skromnej kolekcji klasyków 8)
BOLLO pisze: 28 cze 2021, 12:21
Spoiler:
A teraz wyobraź sobie że pomimo tylu lat, żadna gra planszowa nawet się nie zbliżyła do tego co da ci każdy z tych starych obecnie hardkorowych tytułów (pomijam RPG pin and paper bo te według mnie jako jedyne biją gry "komputerowe")
Atk
Posty: 1412
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 504 times
Been thanked: 295 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Atk »

Nie wytrzymam jak się nie pochwale 😂😂

W końcu po tygodniu znalazłem chwilę na odebranie ze sklepu Glory Droga do chwały.
Nie byłoby w tym nic szczególnego, żebym przy okazji nie wyszedł z nowym Bonfire 😃

I już nie muszę czekać na dodruk 🥳
rdbeni0
Posty: 402
Rejestracja: 19 sty 2020, 00:06
Has thanked: 65 times
Been thanked: 72 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: rdbeni0 »

Ostatnio kupiłem...

-- Horror w Arkham 2ed
-- Eldritch Horror
-- Eldritch Horror: dodatek Zaginiona Wiedza

bo...

mamy przesyt typowych gier euro-ekonomicznych.
A powyższe gry to coś zupełnie innego: ameritrashe z rozbudowaną fabułą oraz klimatem, przystosowane do grania drużynowego i kooperacyjnego
Awatar użytkownika
Koklusz
Posty: 116
Rejestracja: 26 lis 2020, 16:47
Has thanked: 29 times
Been thanked: 40 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Koklusz »

Ostatnio kupiłem Urbanistę bo
- jest w tematyce mojej branży
- jest kompaktowa
- zbliża się zagraniczny wyjazd i w coś będzie można pograć jak dzieci zasną :)
- przez promocję producenta szybko kończył się nakład

Dodakowo, do walizki dorzucę pewnie Welcome To i Spacer po Burano.
Kto wie, może Pagoda też się zmieści.
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1933
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 154 times
Been thanked: 176 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: tomuch »

Czerwiec trochę spokojniejszy. Z podstawek doszło mi:
- Dixit, bo zawsze chciałem pobiegać króliczkiem ;)
- WdP: Dookoła świata, bo stateczki takie ładne,
- Monopoly Junior, bo wrocławskie krasnoludki (ale jak nie zagram, to płakać nie będę :lol: ),
- Super Gol, bo szukałem fajnej gry piłkarskiej (i nawet taka jest),
- Capital, bo gra ma potencjał (i była tania).
Doszło też parę dodatków:
- do Władcy Pierścieni LCG (już mam wszystkie deluksy i skompletowany kolejny cykl: Twórcy pierścienia),
- Wsiąść do Pociągu: Zjednoczone Królestwo i Pensylwania, bo ponoć najlepszy dodatek.
W lipcu będzie się działo (nawet już dostawa doszła... :mrgreen: ).
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Bohr
Posty: 167
Rejestracja: 16 maja 2009, 00:52
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 37 times
Been thanked: 43 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Bohr »

Jutro odbieram Warhammer Underworlds: Direchasm Starter set z paczkomatu. Kupiłem bo przeczytałem posty z tematu Gra Miesiąca Czerwca - dzięki Cvvenu (dlaczego mi to zrobiłeś:P:P). Nakręciłem się na tą grę jak nie wiem, już nawet myślałem o setach w ciemno ale jakiś cudem odpuściłem. Ciekawe czy takie świetne jak mi się wydaję....

Jednocześnie jutro odbieram Pax Renesansce bo niespodziewanie siostra przyjechała z Niemiec i przywiozła......urodzaj jak nie wiem:)
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: kastration »

Dodatek do Fortune and Glory - Treasure Hunters Expansion. Bo akurat było jedno pudło w Polsce i się skusiłem dla uzupełnienia o drugi dodatek.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5324
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1721 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: BOLLO »

Lipiec bardzo spokojny ale wpadło Runeage. Lubię karcianki a ta wydaję się być całkiem spoko no i kosztowała mnie niecałe 40pln.

Ahhh zapomniałbym o This War of Mine....tak kupiłem go bo jestem mega ciekaw tej przygnębiającej gry.
Awatar użytkownika
Sirius_Black
Posty: 141
Rejestracja: 17 sty 2016, 13:29
Has thanked: 226 times
Been thanked: 151 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Sirius_Black »

W lipcu kupiłem Mombase. Trafiłem jakiś zapomniany egzemplarz w małej, stacjonarnej księgarni.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3387
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1055 times
Been thanked: 2063 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Ardel12 »

W lipcu zakupiłem/wsparłem następujące tytuły:
- Zaginiona wyspa Arnak - promka w 3t i gra weszła za mniej niż 100zł. Jestem jej ciekaw, a dodatkowo brakowało mi czegoś do odpalenia zamówienia na...
- tonę komiksów z Marvel Fresh(Hulk, Wolverine, Deadpool, X-men) - zbieram i kolekcjonuję, niektóre fale. NOW był super, NOW2.0 zasysał(nic nie kupiłem z niego). Fresh wygląda na powrót do korzeni, które uwielbiam. Dodatkowo kupuję wydania zbiorcze by poznać resztę historii.
- Chronicles of Drunagor - wsparłem podstawkę w Hero + nowy dodatek by załapać się na SG. Cena robi wrażenie, ale po przejrzeniu wielu wątków w celu znalezienia następcy Middary ten wygrał(Stormsunder mnie ciekawi, ale za mało jak dla mnie jest recenzji, KMD jeszcze droższy i trzeba być figurkowcem a nim nie jestem, Tainted Grail mechanicznie mnie nie przekonuje i po ostatnich opiniach na forum widzę, że wielu to podziela itd.)

Wciąz czekam na FCM i... kolejne świetne niespodzianki :D
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 994
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 633 times
Been thanked: 544 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Irr3versible »

Ardel12 pisze: 04 sie 2021, 20:00 ...
- Chronicles of Drunagor - wsparłem podstawkę w Hero + nowy dodatek by załapać się na SG. Cena robi wrażenie, ale po przejrzeniu wielu wątków w celu znalezienia następcy Middary ten wygrał(Stormsunder mnie ciekawi, ale za mało jak dla mnie jest recenzji, KMD jeszcze droższy i trzeba być figurkowcem a nim nie jestem, Tainted Grail mechanicznie mnie nie przekonuje i po ostatnich opiniach na forum widzę, że wielu to podziela itd.)

Wciąz czekam na FCM i... kolejne świetne niespodzianki :D
Ardel12,
A Arenę The Contest / Tanares Adventures odrzuciłeś czy nigdy nie rozważałeś? Ja czekam na Arenę z dodatkiem, ale wciąż zastanawiam się czy Cod lub Stormsunder nie dorzucić na ostatni moment... (a z dużych mam też w oczekiwaniu Oathsworn... ).
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11170
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3391 times
Been thanked: 3306 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: japanczyk »

Ja czekam na Storage Box z Areny, w konvu otworze i zagram w te gre

A ostatnio kupilem Tikal od Super Meeple
Stwierdzilem, ze sprobuje bo Namurenai opchnal bezczelnie cala trylogię zanim mieliśmy okazję zagrac (przeklęte Dylematy Króla!)
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: jakmis83 »

W ramach wymiany przyjąłem:

This War of Mine i jest to powrót na półkę.
Kemet
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2765
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 332 times
Been thanked: 1259 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Yuri »

Dracula, bo zawsze chciałem zagrać, bo już nie ma, bo 150 to dobra cena.

Defenders of the Last Stand w wersji KS, bo zawsze chciałem zagrać, bo ciężko znaleźć bardzo i było w bardzo dobrej cenie.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Dazir
Posty: 216
Rejestracja: 14 maja 2019, 19:18
Has thanked: 71 times
Been thanked: 66 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Dazir »

Castle Ravenloft - bo „klasyka”, bo brakuje mi do kompletu trylogii, bo bardzo lubię prostotę tej serii. Teraz pomalować wszystkie figurki, dodać fanowski content i projekt gotowy.

KDM - po latach oporu chyba dojrzałem do tej gry. Fascynuje mnie klimat, mechanika, długowieczność gry. Cena boli…

Lotr lcg masa fanowskiego contentu w profesjonalnym druku i dwa rozszerzenia oficjalne. W sumie to nie wiem dlaczego:) chyba uzależnienie od posiadania większej kolekcji lotr - i te karty, klimat są genialne.
tommyray
Posty: 1353
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 416 times
Been thanked: 573 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: tommyray »

Unsettled - wystarczyło, że kolega Leviathan zrobił unboxing na swoim YT i coś w mózgu przeskoczyło. SF jakiego chciałem, szukałem, nie widziałem nigdzie i nawet sam zacząłem planować swój proto a tu bach, ktoś takie cuś już stworzył. Czuję zazdrość jak Lem o "Imię Róży" Eco ;)
ODPOWIEDZ