Malowanie planszówkowych figurek

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Awatar użytkownika
Fyei
Posty: 394
Rejestracja: 13 lut 2018, 11:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 56 times
Been thanked: 165 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: Fyei »

tomwro pisze: 20 lip 2021, 10:17 Hej. Gdzie kupujecie farby vallejo/citadel. Na allegro raczej jak sortuje po popularności to ofert zakupu raczej mało. Przede wszystkim chciałem zobaczyć jakie są najpopularniejsze i zapewne co idzie z tym w parze najfajniejsze kolory, żeby coś dokupić do siebie. A może ktoś coś polecić, albo ma jakiegoś linka do fajnych setów? Raczej od mówię tutaj o gotowych zestawach.
Polecam ten sklep: https://agtom.eu/246-zestawy-farb. Dobre pakowanie, szybka wysyłka i oczywiście oprócz farb możesz tam chyba kupić większość potrzebnych rzeczy ;).
"Jego zdaniem fakt, że osoba nieznająca ani jednej reguły gry zawsze wygrywa, oznaczał, że same te zasady zawierają jakiś poważny błąd"
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 577
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 246 times
Been thanked: 298 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: andrzejstrzelba »

To ja wersji wysyłkowej polecę sklep graal. Farbki Vallejo mają za 8,50 zł i wybór ogromny.
MgK1989
Posty: 322
Rejestracja: 10 cze 2014, 10:34
Has thanked: 54 times
Been thanked: 126 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: MgK1989 »

Takie spontaniczne malowanie:)

Obrazek
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8756
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2670 times
Been thanked: 2353 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: Curiosity »

Ja bym dał spodnie w kolorze piaskowym, mało prawdopodobne, żeby nosił białe :wink:

EDIT: i płaszcz widać, że malowany na "od...wal się". :P Znaczy się SZCZEGÓLNIE płaszcz.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
MgK1989
Posty: 322
Rejestracja: 10 cze 2014, 10:34
Has thanked: 54 times
Been thanked: 126 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: MgK1989 »

Nie było z czego wybierać bo nie malowałem u siebie:) dzięki za komentarz
MrPi82
Posty: 18
Rejestracja: 06 wrz 2020, 19:59
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: MrPi82 »

Cześć malarze, nie jedno małe arcydzieło już tu się przewinęło, to i mnie trochę natchnęliście na pomalowanie figurek do gry Nemesis. Jak wyszło sami ocenicie, od razu mówię to mój debiut :)
Spoiler:
Ostatnio zmieniony 29 lip 2021, 13:01 przez MrPi82, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 577
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 246 times
Been thanked: 298 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: andrzejstrzelba »

Całkiem spoko. Wzór na podstawkach bohaterów już był czy sam go robiłeś?
Na pierwszym zdjęciu po prawej stronie figurka wygląda jaki była tylko zapodkładowana. Fajnie gdybyś ją jeszcze porozjaśniał miejscami. Nawet jeżeli ma być mroczna i ciemna.
W każdym razie jak na pierwszy raz wydaje mi się, że 5+
Awatar użytkownika
Zmij
Posty: 571
Rejestracja: 29 gru 2016, 11:00
Has thanked: 113 times
Been thanked: 208 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: Zmij »

Wszystko fajnie ale jak rozumiem najlepsza figurka została na koniec gdzie wykorzystasz zdobyte doświadczenie żeby ją dopiescic:)królowa nie może pozostać w takim stanie;)
MrPi82
Posty: 18
Rejestracja: 06 wrz 2020, 19:59
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: MrPi82 »

Na pierwszym zdjęciu pokazałem bardzie etap prac: 1. podkład, 2 bazowe kolory, 3. Efekt końcowy. Kilka zdjęć niżej jest już pomalowana na gotowo. Podstawki nie robiłem tylko pomalowałem.
Ostatnio zmieniony 29 lip 2021, 12:53 przez MrPi82, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 577
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 246 times
Been thanked: 298 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: andrzejstrzelba »

MrPi82 pisze: 29 lip 2021, 12:38 Na pierwszym zdjęciu pokazałem bardzie etap prac: 1. podkład, 2 bazowe kolory, 3. Efekt końcowy. Kilka zdjęć niżej jest już pomalowana na gotowo.
No to jeszcze lepiej :D . A co z tymi podstawkami ? Sam robiłeś ? Pytam i wzór oczywiście a nie kolory.
MrPi82
Posty: 18
Rejestracja: 06 wrz 2020, 19:59
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: MrPi82 »

Podstawki były gotowe ja je tylko mazłem farbą :)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5261
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1080 times
Been thanked: 1694 times
Kontakt:

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: BOLLO »

Dla mnie bomba i mam wrażenie że używałeś aerografu bo widać ziarna.
MrPi82
Posty: 18
Rejestracja: 06 wrz 2020, 19:59
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: MrPi82 »

BOLLO pisze: 29 lip 2021, 13:15 Dla mnie bomba i mam wrażenie że używałeś aerografu bo widać ziarna.
Nie takiego sprzętu się jeszcze nie dorobiłem a i nawet nie wiem czy umiałbym to obsługiwać :) wszystko malowane pędzelkami.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5261
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1080 times
Been thanked: 1694 times
Kontakt:

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: BOLLO »

MrPi82 pisze: 29 lip 2021, 13:21
BOLLO pisze: 29 lip 2021, 13:15 Dla mnie bomba i mam wrażenie że używałeś aerografu bo widać ziarna.
Nie takiego sprzętu się jeszcze nie dorobiłem a i nawet nie wiem czy umiałbym to obsługiwać :) wszystko malowane pędzelkami.
CZYLI TO TEN BIAŁY DAJE TAKIE ZIARNA
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 577
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 246 times
Been thanked: 298 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: andrzejstrzelba »

Hej. Kiedyś czytałem albo słyszałem że wash'a można samemu zrobić. Powiedzcie czy dobrze kombinuję. Do wybranej farby daje dużo glaze medium i już ? Czy coś trzeba dodać ?
Misiekg3
Posty: 106
Rejestracja: 12 mar 2018, 22:44
Has thanked: 14 times
Been thanked: 43 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: Misiekg3 »

No glaze medium to nie bardzo. Jego zadaniem jest zrobienie farby bardziej transparentnej żeby poprzez nakładanie warstw uzyskiwać łatwiej efekty przechodzenia kolorów, filtrów etc. Coś jak lahmian medium od GW.
Przy washash trzeba rozbić napięcie powierzchniowe aby farba lepiej płynęła i rozrzedzić tak aby nie zniszczyć struktury farby. Na chwilę obecną jak sam robiłem testy i trochę się naogladalem najbliższy efekt jest z INK+ matt medium+ flow improver.
Owocnych testów, ja dalej wolę kupować gotowe washe :D
Awatar użytkownika
Zmij
Posty: 571
Rejestracja: 29 gru 2016, 11:00
Has thanked: 113 times
Been thanked: 208 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: Zmij »

Mozna nawet zrobic swoje Contrasty dokladnie z tych skladnikow (tusz akrylowy,matt medium,flow improver), widzialem filmik od Goobertown Hobbies na yt i zainspirowal mnie do zrobienia takiej mieszanki i faktycznie to dziala. Mam tylko czarny tusz wiec udalo mi sie zrobic cos na wzor basilicanum grey ale jak ktos ma tusze w roznych kolorach to mysle ze warto sie pobawic i np stworzyc odcienie ktorych w lini contrast nie ma. Przepis na washa taki sam tylko proporcje inne (mniej medium a wiecej flow improvera)
Link do filmiku TU
Awatar użytkownika
Thoro
Posty: 27
Rejestracja: 25 mar 2021, 22:45
Been thanked: 1 time

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: Thoro »

To ja też wrzucę moje figurki z Nemesis. Jesli chodzi o kolor, to wzorowałem się grafiką z pudełka. To dopiero trzecia planszówka jaką pomalowałem i jeszcze długa droga do zdobycia większego skilla :D Wszystkie figurki malowane contrastami + srebny metalik i farbka "blod for the blood god" do imitacji krwi.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 18 sie 2021, 23:01 przez Thoro, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 577
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 246 times
Been thanked: 298 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: andrzejstrzelba »

Nie wiem czy z moim telefonem jest coś nie tak, ale na tych zdjęciach prawie nic nie widzę. Chyba za małe i za mało ostre.
ArtIO
Posty: 549
Rejestracja: 27 cze 2020, 12:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 22 times
Been thanked: 36 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: ArtIO »

Czy ktoś używa do malowania aerografem ten kompresor? Czy poziom hałasu w 60 dB jest mocno przeszkadzający? Czy w przypadku tego kompresora warto od razu zaopatrzyć się w filtr? https://www.jula.pl/catalog/narzedzia-i ... or-008334/
Awatar użytkownika
Zmij
Posty: 571
Rejestracja: 29 gru 2016, 11:00
Has thanked: 113 times
Been thanked: 208 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: Zmij »

ArtIO pisze: 19 sie 2021, 11:37 Czy ktoś używa do malowania aerografem ten kompresor? Czy poziom hałasu w 60 dB jest mocno przeszkadzający? Czy w przypadku tego kompresora warto od razu zaopatrzyć się w filtr? https://www.jula.pl/catalog/narzedzia-i ... or-008334/
60dB to juz sporo, bedzie przeszkadzal. Mam taki co ma 49dB i szczerze mówiąc to taka granica gdzie jeszcze to jest znośne ale już lekko drażniące
W troszkę niższej cenie można kupić lepszy wg mnie sprzęt do malowania z m.in.zbiornikiem wyrównawczym np tu z darmowa wysyłką link
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 386 times
Been thanked: 452 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: KamradziejTomal »

ArtIO pisze: 19 sie 2021, 11:37 Czy ktoś używa do malowania aerografem ten kompresor? Czy poziom hałasu w 60 dB jest mocno przeszkadzający? Czy w przypadku tego kompresora warto od razu zaopatrzyć się w filtr? https://www.jula.pl/catalog/narzedzia-i ... or-008334/
60 dB to mniej więcej poziom normalnej rozmowy z dziećmi (czyli trochę głośniej niż tylko dorośli :D ). Samo natężenie nie jest jednak problemem, tylko ciągłość tego dźwięku - rozmowa ma od czasu do czasu 60 dB a kompresor będzie pyrkotał cały czas. Ogólnie nie urywa uszu ale będzie słychać także w sąsiednich pokojach. Raczej urządzenie do warsztatu niż do salonu :)

https://www.commodious.co.uk/xiveillanc ... t2-sml.png
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2434
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 529 times
Been thanked: 459 times
Kontakt:

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: Jiloo »

Szukaj czegoś co ma bliżej 50 dB. Mój Sparmax ma 53 dB i jest ok, ale on się odpala tylko co jakiś czas jak nabija zbiornik. Jakby miał pracować tak non stop to bym oszalał. Ale generalnie żona może w tym samym pomieszczeniu oglądać film kiedy maluję.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 991
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 626 times
Been thanked: 543 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: Irr3versible »

Zmij pisze: 19 sie 2021, 12:14
ArtIO pisze: 19 sie 2021, 11:37 Czy ktoś używa do malowania aerografem ten kompresor? Czy poziom hałasu w 60 dB jest mocno przeszkadzający? Czy w przypadku tego kompresora warto od razu zaopatrzyć się w filtr? https://www.jula.pl/catalog/narzedzia-i ... or-008334/
60dB to juz sporo, bedzie przeszkadzal. Mam taki co ma 49dB i szczerze mówiąc to taka granica gdzie jeszcze to jest znośne ale już lekko drażniące
W troszkę niższej cenie można kupić lepszy wg mnie sprzęt do malowania z m.in.zbiornikiem wyrównawczym np tu z darmowa wysyłką link
Mam ten model lub bliźniaczo podobny (kupowałem w Agtomie), mogę polecić. Często maluję po nocach w innym pokoju, żona czy dzieci nigdy nie przyszły ze skargą ;)
ArtIO
Posty: 549
Rejestracja: 27 cze 2020, 12:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 22 times
Been thanked: 36 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: ArtIO »

Dziękuję za odpowiedzi, chyba wybiorę któryś z tych 186. Jeszcze pytanie czy ktoś z Was używa coś takiego do czyszczenia dysz 0.15 - 0.2 https://agtom.eu/akcesoria-do-czyszczen ... 50446.html
ODPOWIEDZ