Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Babik
Posty: 245
Rejestracja: 08 maja 2013, 18:55
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 214 times
Been thanked: 72 times

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: Babik »

U mnie podobnie jeśli chodzi o kod kreskowy. Samo załamanie nie było duże, bardziej fala. Wczoraj przez parę minut traktowałem matę ciepłym nadmuchem z suszarki, potem zwinąłem rulon odwrotnie i odłożyłem na noc do pudełka, a dziś fala jest już ledwo widoczna z boku. Możliwe zatem, że pamięć maty w tym przypadku nie jest długotrwała :)
"Życie społeczne wyposażone jest w ponadbiologiczne formy użyczające mu wyższe wartości w postaci zabaw lub gier. W nich właśnie społeczeństwo wyraża swoje poglądy na świat i życie".
Johan Huizinga, Homo ludens
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: BartP »

Nono, spoko, niemniej wolałbym matę z pełną amnezją.
Babik
Posty: 245
Rejestracja: 08 maja 2013, 18:55
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 214 times
Been thanked: 72 times

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: Babik »

Jak się nie ma co się lubi, to się orze jak może... :) A dla tych, co mają to co mają może mój sposób z suszarką pomoże. Zawsze można (a nawet wskazanym jest) reklamować od razu, jeśli zagięcie przeszkadza lub uniemożliwia grę.
"Życie społeczne wyposażone jest w ponadbiologiczne formy użyczające mu wyższe wartości w postaci zabaw lub gier. W nich właśnie społeczeństwo wyraża swoje poglądy na świat i życie".
Johan Huizinga, Homo ludens
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 635 times
Been thanked: 550 times

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: eveni »

BartP pisze: 12 sie 2021, 11:17 Czy ktoś ma grywalną matę z nowego druku? Czy należy raczej założyć, że cała partia wadliwa i należy nie kupować?
Również kupiłam ostatnio w Empiku, również jestem ma etapie prostowania maty :|
Alcarin
Posty: 29
Rejestracja: 04 gru 2019, 00:33
Has thanked: 15 times
Been thanked: 3 times

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: Alcarin »

Również empik - również mata z 'falą" : (
MgK1989
Posty: 320
Rejestracja: 10 cze 2014, 10:34
Has thanked: 53 times
Been thanked: 125 times

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: MgK1989 »

Czy ta fala jest bardzo widoczna czy dopiero widać ją na stole? Bo ja swoją rozłożyłem „w rękach” i nie zauważyłem nic podejrzanego
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 635 times
Been thanked: 550 times

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: eveni »

Prostowałam 24 godziny pod dużym ciężarem, efekt prawie żaden :(

Obrazek
Syndelis
Posty: 122
Rejestracja: 17 maja 2016, 12:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 1 time

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: Syndelis »

To zdjęcia mojej, wersja z dodruku. Idzie reklamacja.

Obrazek

Obrazek
Chętnie pomogę:
Rebel - 5 %
3Trolle - 7 %
Babik
Posty: 245
Rejestracja: 08 maja 2013, 18:55
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 214 times
Been thanked: 72 times

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: Babik »

eveni pisze: 12 sie 2021, 17:34 Prostowałam 24 godziny pod dużym ciężarem, efekt prawie żaden :(
Spoiler:


O, dokładnie tak wyglądała i moja.
Dzisiaj wygląda tak:
Spoiler:
Ja swojej nie będę reklamował ale mimo wszystko uważam, że reklamacja jest najwłaściwszym wyjściem.
"Życie społeczne wyposażone jest w ponadbiologiczne formy użyczające mu wyższe wartości w postaci zabaw lub gier. W nich właśnie społeczeństwo wyraża swoje poglądy na świat i życie".
Johan Huizinga, Homo ludens
Alcarin
Posty: 29
Rejestracja: 04 gru 2019, 00:33
Has thanked: 15 times
Been thanked: 3 times

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: Alcarin »

A co dokładnie z nią zrobiłeś, ze sie naprawiła? Próbowałem prostowanie ciezarem ale średnio pomoglo.
meDarq
Posty: 78
Rejestracja: 13 sty 2020, 22:23
Has thanked: 15 times
Been thanked: 15 times

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: meDarq »

Alcarin pisze: 12 sie 2021, 19:02 A co dokładnie z nią zrobiłeś, ze sie naprawiła? Próbowałem prostowanie ciezarem ale średnio pomoglo.
Babik pisze: 12 sie 2021, 12:28 U mnie podobnie jeśli chodzi o kod kreskowy. Samo załamanie nie było duże, bardziej fala. Wczoraj przez parę minut traktowałem matę ciepłym nadmuchem z suszarki, potem zwinąłem rulon odwrotnie i odłożyłem na noc do pudełka, a dziś fala jest już ledwo widoczna z boku. Możliwe zatem, że pamięć maty w tym przypadku nie jest długotrwała :)
Awatar użytkownika
Tyrek
Posty: 663
Rejestracja: 10 gru 2011, 13:47
Lokalizacja: Lubin
Has thanked: 72 times
Been thanked: 151 times

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: Tyrek »

Czy to mata neoprenowa/materiałowa?

Jeśli tak, to pomóc teoretycznie może woda. Namoczyć wodą, powiesić pionowo i pod własnym ciężarem powinna się wyprostować. Można też próbować z suszarką.

Jeśli mata ma odpowiedni ciężar sama z siebie to pionowe powieszenie może rozwiązać problem nawet bez wody. Jak myślicie?
MgK1989
Posty: 320
Rejestracja: 10 cze 2014, 10:34
Has thanked: 53 times
Been thanked: 125 times

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: MgK1989 »

Panowie i Panie to ja chyba na farcie- prosto po wyjęciu z pudła. Są minimalne fale ale przy niektórych fotkach to wygląda dobrze:)
Obrazek
radarek
Posty: 140
Rejestracja: 02 cze 2019, 23:47
Has thanked: 16 times
Been thanked: 54 times

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: radarek »

MgK1989 pisze: 12 sie 2021, 19:51 Panowie i Panie to ja chyba na farcie- prosto po wyjęciu z pudła. Są minimalne fale ale przy niektórych fotkach to wygląda dobrze:)
Spoiler:
To ciągle tak nie powinno wyglądać. Gra, w której chodzi o pstrykanie po materiałowej powierzchni może mieć kiepskie wszystkie inne komponenty, ale mata i tym czym pstrykamy muszą być praktycznie idealnie. Pstrykanie i to jak te krążki suną po macie jest kwintesencją. Nie chciałbym się przy każdym ustawianiu krążka przy krawędzi irytować, że krążek nie leży na płasko albo że na jego ruch wpływa krzywizna maty. No chyba, że to nowy dodatek do gry pt. "wzburzone morze", ale nic mi o tym nie wiadomo :P.
Ostatnio zmieniony 13 sie 2021, 11:44 przez radarek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
AntBehindLeaf
Posty: 376
Rejestracja: 19 sty 2021, 20:59
Has thanked: 72 times
Been thanked: 137 times

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: AntBehindLeaf »

Odpisał Wam ktoś z reklamacji od foxów?
Awatar użytkownika
Backero
Posty: 389
Rejestracja: 31 maja 2015, 21:34
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 143 times
Been thanked: 82 times

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: Backero »

Ja trochę z innej beczki akurat, ale ma już ktoś dodatek "Kataklizm" (chyba powinien już być świeżo dostępny) i mógłby mi powiedzieć jak rozwiązano kwestię piątego gracza, skoro wciąż mamy 4 chmurki (a dodatek mówi o możliwości gry w 5 osób)? Oraz ogólne wrażenia z rozgrywki lub chociaż instrukcji? Nigdzie nie mogę znaleźć info o tym.
MgK1989
Posty: 320
Rejestracja: 10 cze 2014, 10:34
Has thanked: 53 times
Been thanked: 125 times

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: MgK1989 »

Backero pisze: 13 sie 2021, 02:35 Ja trochę z innej beczki akurat, ale ma już ktoś dodatek "Kataklizm" (chyba powinien już być świeżo dostępny) i mógłby mi powiedzieć jak rozwiązano kwestię piątego gracza, skoro wciąż mamy 4 chmurki (a dodatek mówi o możliwości gry w 5 osób)? Oraz ogólne wrażenia z rozgrywki lub chociaż instrukcji? Nigdzie nie mogę znaleźć info o tym.
Gdzieś mi się rzuciło w oczy, że polska wersja przewidziana jest na październik.
Awatar użytkownika
AntBehindLeaf
Posty: 376
Rejestracja: 19 sty 2021, 20:59
Has thanked: 72 times
Been thanked: 137 times

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: AntBehindLeaf »

Backero pisze: 13 sie 2021, 02:35 Ja trochę z innej beczki akurat, ale ma już ktoś dodatek "Kataklizm" (chyba powinien już być świeżo dostępny) i mógłby mi powiedzieć jak rozwiązano kwestię piątego gracza, skoro wciąż mamy 4 chmurki (a dodatek mówi o możliwości gry w 5 osób)? Oraz ogólne wrażenia z rozgrywki lub chociaż instrukcji? Nigdzie nie mogę znaleźć info o tym.
Asia z OnTable przeprowadziła wywiad z tworcami, jest na youtube. Zdradza trochę szczegółów. Piąty gracz chyba moze wybrac dowolną chmurkę z tego co pamiętam.
Awatar użytkownika
kruker
Posty: 436
Rejestracja: 27 gru 2008, 00:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 53 times

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: kruker »

Jestem raczej zwolennikiem zero waste, więc postanowiłem ogarnąć matę sam - 10 minut prasowania z użyciem stacji parowej (nie mam zwykłego żelazka, więc nie próbowałem) i potem wygięcie mocne w drugą stronę i mata jest ok. Gumowany tył prasowałem przez ścierkę, żeby żelazko łatwo się ślizgało.
Apeluję więc o próbę naprawienia maty samemu - po co kolejne śmieci i dodatkowy transport :D
Awatar użytkownika
Azel
Posty: 280
Rejestracja: 16 gru 2018, 17:04
Has thanked: 77 times
Been thanked: 39 times

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: Azel »

AntBehindLeaf pisze: 13 sie 2021, 00:16 Odpisał Wam ktoś z reklamacji od foxów?
Złożyłem reklamację w czwartek rano i nadal żadnego odzewu.
Sprzedaję: Etherfields - Dreamwalker Pledge Sundrop PL + Thorn + Funeral Witch + Sphinx + Creatures
radarek
Posty: 140
Rejestracja: 02 cze 2019, 23:47
Has thanked: 16 times
Been thanked: 54 times

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: radarek »

AntBehindLeaf pisze: 13 sie 2021, 00:16 Odpisał Wam ktoś z reklamacji od foxów?
Ja złożyłem w środę i dostałem odpowiedź, że wyślą mi nową matę. Czy faktycznie przesyłka została już nadana to niestety nie wiem.
Awatar użytkownika
AntBehindLeaf
Posty: 376
Rejestracja: 19 sty 2021, 20:59
Has thanked: 72 times
Been thanked: 137 times

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: AntBehindLeaf »

kruker pisze: 13 sie 2021, 09:39 Jestem raczej zwolennikiem zero waste, więc postanowiłem ogarnąć matę sam - 10 minut prasowania z użyciem stacji parowej (nie mam zwykłego żelazka, więc nie próbowałem) i potem wygięcie mocne w drugą stronę i mata jest ok. Gumowany tył prasowałem przez ścierkę, żeby żelazko łatwo się ślizgało.
Apeluję więc o próbę naprawienia maty samemu - po co kolejne śmieci i dodatkowy transport :D
A to ciekawe, bo u mnie prasowanie i suszarka nie pomogły :roll: aktualnie mata jest pod 20 kg obciążeniem na idealnie płaskiej płycie, zaraz po rozgrzaniu suszarką, zobaczymy jak będzie wyglądać po 24 h.
Spoko zero waste, nie zazdroszcze problemu foxom, bo to nie tak powinno wyglądać.
theres
Posty: 13
Rejestracja: 01 gru 2019, 17:19
Has thanked: 34 times
Been thanked: 9 times

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: theres »

FYI: Ja też ostatnio kupowałem na promce w Empiku - mata była zwinięta w rulon, zero zagnieceń, także dobre egzemplarze też są.
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1738
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 107 times
Been thanked: 27 times

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: Tommy »

Niestety u mnie fala podobna do zdjęć z poprzednich postów... to jest jakiś absurd.
Spróbuję coś z tym zrobić w weekend, ale jak się nie poprawi to w poniedziałek telefon i reklamacja...

Tak jak już zostało powiedziane - w tego typu grze, element, który musi byćna tip top to właśnie mata.
Zwyczajnie dali dupy!
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Awatar użytkownika
wrojka
Posty: 445
Rejestracja: 10 cze 2018, 00:00
Lokalizacja: Gdańsk Wrzeszcz
Has thanked: 221 times
Been thanked: 207 times

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: wrojka »

Też mam garba :<
Zostawiłem w pudełku zwiniętą 'przeciwnie' do garba na 4h. Niewiele dało.
Na noc zostawiam ją pod obciążeniem i zdam raport rano :D
Jak nie pyknie to leci reklamacja. Trochę szkoda, że będą mieli ich masę przez takie niedopatrzenie.
ODPOWIEDZ