Hero Realms - pytania i wątpliwości

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
dareiosh
Posty: 157
Rejestracja: 27 mar 2021, 14:59
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

Re: Hero Realms - pytania i wątpliwości

Post autor: dareiosh »

Księga przygody strona 11 "zasada specjalna :za każdym razem gdy pokonacie diablika,nie odkładajcie jego karty na stos kart odrzuconych Herszta - zamiast tego umieśćcie go w odrębnym stosie -kart znajdujących się poza grą.
Wtedy losując żółta kropkę umieszczasz diabliki z tego stosu na planszy
Wrotek
Posty: 189
Rejestracja: 12 maja 2017, 16:05
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 16 times
Been thanked: 34 times

Re: Hero Realms - pytania i wątpliwości

Post autor: Wrotek »

To są karty które można mieć ale nie trzeba. Chyba jedna karta z frakcji zielonych jest dość dobra i tania niczym iskra. A tak to nie wydaje mi się, że trzeba na nie polować.
Mayh
Posty: 25
Rejestracja: 14 lip 2021, 14:03
Has thanked: 19 times

Re: Hero Realms - pytania i wątpliwości

Post autor: Mayh »

dareiosh pisze: 18 lip 2021, 21:45 Księga przygody strona 11 "zasada specjalna :za każdym razem gdy pokonacie diablika,nie odkładajcie jego karty na stos kart odrzuconych Herszta - zamiast tego umieśćcie go w odrębnym stosie -kart znajdujących się poza grą.
Wtedy losując żółta kropkę umieszczasz diabliki z tego stosu na planszy
Czy jeśli umieszczam diabliki (spoza talii) w grze to znowu rozpatruję kolor znaczka diablika? Jeśli herszt jest na 2 poziomie to mogą pojawić się 2 diabliki, jeśli będą mieć kolor żółty to znowu mam umieścić nowe diabliki w grze?

dareiosh pisze: 17 lip 2021, 20:49 w skrócie
Spoiler:
Gdy masz kartę "przeciwnik odrzuca kartę" vs Herszt, bierzesz z jego stosu pierwszą kartę, oglądasz i decydujesz czy zostawiasz ja (wraca z powrotem na wierzch) czy herszt ją discarduje.
Nie rozumiem na jakiej podstawie mam decydować czy te karte zostawiam hersztowi czy nie, jeśli ją zostawię to utrudniam sobie gre ponieważ mam prawdopodobnie nowego sługusa do ubicia.
Wrotek
Posty: 189
Rejestracja: 12 maja 2017, 16:05
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 16 times
Been thanked: 34 times

Re: Hero Realms - pytania i wątpliwości

Post autor: Wrotek »

Co do diablików, to zawsze jak masz czerwoną kartę to diabliki od herszta spadają. Jak herszt jest na drugim poziomie to dodajesz 2 diabliki na żółtej zdolności.
Decyzja jest dość ważna, czasami warto odrzucić kartę (np ucieczkę w drugim scenariuszu) a czasami warto zostawić kartę na stosie (np gdyby nie była to ucieczka w drugim scenariuszu 😂). Wszystko zależy od sytuacji.
Mayh
Posty: 25
Rejestracja: 14 lip 2021, 14:03
Has thanked: 19 times

Re: Hero Realms - pytania i wątpliwości

Post autor: Mayh »

Wrotek pisze: 18 sie 2021, 07:48 Co do diablików, to zawsze jak masz czerwoną kartę to diabliki od herszta spadają. Jak herszt jest na drugim poziomie to dodajesz 2 diabliki na żółtej zdolności.
Decyzja jest dość ważna, czasami warto odrzucić kartę (np ucieczkę w drugim scenariuszu) a czasami warto zostawić kartę na stosie (np gdyby nie była to ucieczka w drugim scenariuszu 😂). Wszystko zależy od sytuacji.
Chyba nie rozumiem, jeszcze raz: herszt (2 poziom) odkrył kartę z żółtym znaczkiem więc umieszczam dodatkowo 2 diabliki przed graczem, czy przy tych diablikach znowu patrzę jaki kolory mają i wykonuję akcje wedlug karty herszta (jeśli mają żółty kolor to przecież znowu bym musiał dodać 2 dodatkowe diabliki)?
Wrotek
Posty: 189
Rejestracja: 12 maja 2017, 16:05
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 16 times
Been thanked: 34 times

Re: Hero Realms - pytania i wątpliwości

Post autor: Wrotek »

Mayh pisze: 18 sie 2021, 08:18
Wrotek pisze: 18 sie 2021, 07:48 Co do diablików, to zawsze jak masz czerwoną kartę to diabliki od herszta spadają. Jak herszt jest na drugim poziomie to dodajesz 2 diabliki na żółtej zdolności.
Decyzja jest dość ważna, czasami warto odrzucić kartę (np ucieczkę w drugim scenariuszu) a czasami warto zostawić kartę na stosie (np gdyby nie była to ucieczka w drugim scenariuszu 😂). Wszystko zależy od sytuacji.
Chyba nie rozumiem, jeszcze raz: herszt (2 poziom) odkrył kartę z żółtym znaczkiem więc umieszczam dodatkowo 2 diabliki przed graczem, czy przy tych diablikach znowu patrzę jaki kolory mają i wykonuję akcje wedlug karty herszta (jeśli mają żółty kolor to przecież znowu bym musiał dodać 2 dodatkowe diabliki)?
Chwilę mi zajęło, żeby znaleźć odpowiedź na to pytanie, bo wiedziałem, że ktoś już na to odpowiedział, ale nie pamiętałem gdzie.
Odpowiedź znalazłem na forum na bgg. Impy które wchodzą z oddzielnej talii nie odpalają umiejętności herszta.
Precyzując swoje poprzednie odpowiedzi: jeżeli masz opcję, żeby herszt odrzucił lub zostawił kartę, to tzrba się nad tym zastanowić. Jeżeli jest to scenariusz z ucieczką to czasami warto zostawić kartę, żeby ta druga ucieczka za szybko nie weszła. A jeżeli po podejrzeniu karty będzie to właśnie ucieczka to trzeba odrzucić. Tak naprawdę to tylko w tym scenariuszu ma to sens, w innych się raczej odrzuca.
No a jeżeli masz Impy przed sobą i zagrasz kartę z czerwonej frakcji to wszystkie stworki spadają.
Mam nadzieję, że rozwiałem wszelkie wątpliwości.
Tak na marginesie: udało się komuś przejść wszystkie misje bez powtarzania scenariusza?
dareiosh
Posty: 157
Rejestracja: 27 mar 2021, 14:59
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

Re: Hero Realms - pytania i wątpliwości

Post autor: dareiosh »

Kiedyś zadawałem pytanie co do ilości impow które odchodzi przy czerwonej karcie i na forum mi odpowiedzieli że 1:1 , teraz piszą, że jedna karta czyści wszystkie... Ktoś mógłby to sprecyzować?
Wrotek
Posty: 189
Rejestracja: 12 maja 2017, 16:05
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 16 times
Been thanked: 34 times

Re: Hero Realms - pytania i wątpliwości

Post autor: Wrotek »

dareiosh pisze: 20 sie 2021, 19:44 Kiedyś zadawałem pytanie co do ilości impow które odchodzi przy czerwonej karcie i na forum mi odpowiedzieli że 1:1 , teraz piszą, że jedna karta czyści wszystkie... Ktoś mógłby to sprecyzować?
Na forum bgg twierdzą, że jedna czerwona niszczy wszystkie
https://boardgamegeek.com/thread/234716 ... 1#33777981
Sam opis impa nie jest precyzyjny.
Mayh
Posty: 25
Rejestracja: 14 lip 2021, 14:03
Has thanked: 19 times

Re: Hero Realms - pytania i wątpliwości

Post autor: Mayh »

Wrotek pisze: 20 sie 2021, 21:26
dareiosh pisze: 20 sie 2021, 19:44 Kiedyś zadawałem pytanie co do ilości impow które odchodzi przy czerwonej karcie i na forum mi odpowiedzieli że 1:1 , teraz piszą, że jedna karta czyści wszystkie... Ktoś mógłby to sprecyzować?
Na forum bgg twierdzą, że jedna czerwona niszczy wszystkie
https://boardgamegeek.com/thread/234716 ... 1#33777981
Sam opis impa nie jest precyzyjny.
Troszkę irytują mnie te Ruiny, fajnie mi się gra ale mam wrażenie, że żałowano papieru na kilka dodatkowych stron instrukcji i zamiast skupiać się na taktyce to kombinuję o co w instrukcji chodzi.
Benson
Posty: 77
Rejestracja: 19 cze 2019, 23:18
Has thanked: 15 times
Been thanked: 11 times

Re: Hero Realms - pytania i wątpliwości

Post autor: Benson »

Kilka pytań do podstawki:
1. Np karta "Zwołanie wojsk" - czy główną akcją jest atak za 5 plus 5 pkt życia dla mnie? Pytam, bo niektóre karty mają "lub" między akcjami.
2. "Lys, Nieuchwytny" - mogę poświęcić kartę i mam za to atak +2. Czy jeśli poświęcę np. klejnot, to do tych 2 dodatkowo mam +3 z poświęcenia klejnotu?
3. Jak dokładnie zagrywać akcje? Trzeba zagrać najpierw wszystkie akcje główne, a dopiero potem sojuszu, czy można je łączyć? Np. w głównych mam 6 złota, a w sojuszu 1 złota. Czy muszę najpierw wydać 6, a potem ewentualnie 1 (jeśli jest na co), czy też mogę wydać od razu 7 albo ewentualnie 4 z głównych i potem 3 (2 reszty z głównych plus 1 z sojuszu)?
4. Dobieram kartę i dostaję kartę z np. z czerwonym sojuszem. Na ręce mam już takie dwie. Odpalam sojusz tylko do tej nowej karty, czy też do tych dwóch kolejny raz?
5. "Dar Elfów" - czy mogę odrzucić kartę, które już zagrałem, np. złotą monetę, która już wydałem?
gregoff
Posty: 789
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 510 times
Been thanked: 153 times

Re: Hero Realms - pytania i wątpliwości

Post autor: gregoff »

Jak byś wrzucił zdjęcia tych kart było by szybciej pewnie.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Wrotek
Posty: 189
Rejestracja: 12 maja 2017, 16:05
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 16 times
Been thanked: 34 times

Re: Hero Realms - pytania i wątpliwości

Post autor: Wrotek »

Benson pisze: 23 sie 2021, 20:58 Kilka pytań do podstawki:
1. Np karta "Zwołanie wojsk" - czy główną akcją jest atak za 5 plus 5 pkt życia dla mnie? Pytam, bo niektóre karty mają "lub" między akcjami.
2. "Lys, Nieuchwytny" - mogę poświęcić kartę i mam za to atak +2. Czy jeśli poświęcę np. klejnot, to do tych 2 dodatkowo mam +3 z poświęcenia klejnotu?
3. Jak dokładnie zagrywać akcje? Trzeba zagrać najpierw wszystkie akcje główne, a dopiero potem sojuszu, czy można je łączyć? Np. w głównych mam 6 złota, a w sojuszu 1 złota. Czy muszę najpierw wydać 6, a potem ewentualnie 1 (jeśli jest na co), czy też mogę wydać od razu 7 albo ewentualnie 4 z głównych i potem 3 (2 reszty z głównych plus 1 z sojuszu)?
4. Dobieram kartę i dostaję kartę z np. z czerwonym sojuszem. Na ręce mam już takie dwie. Odpalam sojusz tylko do tej nowej karty, czy też do tych dwóch kolejny raz?
5. "Dar Elfów" - czy mogę odrzucić kartę, które już zagrałem, np. złotą monetę, która już wydałem?
1. Jeżeli masz symbol ataku i symbol leczenia to owszem. Wtedy masz to i to.
2. Poświęcasz kartę z ręki, nie zagraną.
3. Zagrywając kartę zbierasz sobie do poszczególnych worków punkty: ataku, życia i monet. Później możesz dysponować jak chcesz. Również zdolności sojuszu wrzucasz do tych worków.
4. Odpalasz zdolności sojuszu wszystkich kart.
5. Nie, odrzucasz karty z ręki, jeszcze nie zagrane.
Polecam zagrać w bliźniacze Star Realms na androida - wiele wątpliwości podczas gdy się wyjaśnia.
Benson
Posty: 77
Rejestracja: 19 cze 2019, 23:18
Has thanked: 15 times
Been thanked: 11 times

Re: Hero Realms - pytania i wątpliwości

Post autor: Benson »

Dzięki :)
Ad. 2
Mogę poświęcić też ze stosu odrzuconych. I czy wtedy mam +2 z Lysa i +3 z klejnotu?
Wrotek
Posty: 189
Rejestracja: 12 maja 2017, 16:05
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 16 times
Been thanked: 34 times

Re: Hero Realms - pytania i wątpliwości

Post autor: Wrotek »

Benson pisze: 24 sie 2021, 19:40 Dzięki :)
Ad. 2
Mogę poświęcić też ze stosu odrzuconych. I czy wtedy mam +2 z Lysa i +3 z klejnotu?
Tak
dareiosh
Posty: 157
Rejestracja: 27 mar 2021, 14:59
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

Re: Hero Realms - pytania i wątpliwości

Post autor: dareiosh »

Wrotek pisze: 24 sie 2021, 19:47
Benson pisze: 24 sie 2021, 19:40 Dzięki :)
Ad. 2
Mogę poświęcić też ze stosu odrzuconych. I czy wtedy mam +2 z Lysa i +3 z klejnotu?
Tak
No właśnie nie, używając klejnot dostajesz złoto. + 3 ataku za to ,że usuniesz kartę (jeżeli ja tylko odrzucisz wciąż masz możliwość jej dociągu, ale nie dostajesz ataku- trzeba ją dać na cmentarzysko po atak, Lys wykorzystuje kartę z reki lub ze stosu odrzuconych ( nie tych z cmentarza)
Wrotek
Posty: 189
Rejestracja: 12 maja 2017, 16:05
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 16 times
Been thanked: 34 times

Re: Hero Realms - pytania i wątpliwości

Post autor: Wrotek »

dareiosh pisze: 24 sie 2021, 19:59
Wrotek pisze: 24 sie 2021, 19:47
Benson pisze: 24 sie 2021, 19:40 Dzięki :)
Ad. 2
Mogę poświęcić też ze stosu odrzuconych. I czy wtedy mam +2 z Lysa i +3 z klejnotu?
Tak
No właśnie nie, używając klejnot dostajesz złoto. + 3 ataku za to ,że usuniesz kartę (jeżeli ja tylko odrzucisz wciąż masz możliwość jej dociągu, ale nie dostajesz ataku- trzeba ją dać na cmentarzysko po atak, Lys wykorzystuje kartę z reki lub ze stosu odrzuconych ( nie tych z cmentarza)
Chodziło mi o klejnot w grze. Jeżeli użyjemy złota i potem odrzucimy na stos klejnotów to wtedy mamy +3 ataku. Jeżeli odrzucimy klejnot że stosu kart odrzuconych to mamy tylko +2 z Lysa, a klejnot ląduje na stos klejnotów.
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 758
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 660 times
Been thanked: 771 times
Kontakt:

Re: Hero Realms - pytania i wątpliwości

Post autor: anitroche »

Hej, rozgrywam kampanię w Ruiny Thandaru i w drugiej potyczce ze Złośliwym Diablikiem trafiła mi się poniższa sytuacja i nie wiem, czy gram dobrze:
Spoiler:
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Wrotek
Posty: 189
Rejestracja: 12 maja 2017, 16:05
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 16 times
Been thanked: 34 times

Re: Hero Realms - pytania i wątpliwości

Post autor: Wrotek »

anitroche pisze: 01 wrz 2021, 14:30 Hej, rozgrywam kampanię w Ruiny Thandaru i w drugiej potyczce ze Złośliwym Diablikiem trafiła mi się poniższa sytuacja i nie wiem, czy gram dobrze:
Spoiler:
Działa tylko na karty z ręki
Haisenberg83
Posty: 123
Rejestracja: 12 wrz 2021, 20:36
Has thanked: 141 times
Been thanked: 27 times

Re: Hero Realms - pytania i wątpliwości

Post autor: Haisenberg83 »

Hej.
Dobrze rozumiem że aktywowany/użyty, czyli obrócony o 90 stopni champion strażnik, traci swoją moc strażnika i wtedy można atakować bezpośrednio pkt. gracza a strażnik działa tylko wtedy gdy jest w pozycji pionowej?
Wrotek
Posty: 189
Rejestracja: 12 maja 2017, 16:05
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 16 times
Been thanked: 34 times

Re: Hero Realms - pytania i wątpliwości

Post autor: Wrotek »

Strażnik na koniec Twojej tury jest obracany do pionu. Czyli zawsze Cię chroni.
kkowalik123
Posty: 9
Rejestracja: 18 lis 2020, 19:56
Has thanked: 2 times

Re: Hero Realms - pytania i wątpliwości

Post autor: kkowalik123 »

Hej, pytanie o umiejętność jednorazową Maga: Kula Ognia. Zadaje ona po 4 obrażenia championom i bohaterowi. Czy jeśli champion przeciwnika ma np. 5 punktów wytrzymałości, aby go pokonać muszę przeznaczyć z puli obrażeń jeden punkt czy 5 po rzuceniu czaru Kula Ognia?

Wielkie dzięki za odpowiedź ☺️
dareiosh
Posty: 157
Rejestracja: 27 mar 2021, 14:59
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

Re: Hero Realms - pytania i wątpliwości

Post autor: dareiosh »

Ja gram tak, że ten jeden brakujący muszę dołożyć inna karta, żeby się"przebić"
MaciekK5454
Posty: 353
Rejestracja: 09 sie 2020, 20:44
Has thanked: 167 times
Been thanked: 191 times

Re: Hero Realms - pytania i wątpliwości

Post autor: MaciekK5454 »

Hej,

Pytanie dotyczące 3 potyczki Ruin Thandaru, konkretnie niebieskiej umiejętności Ingarasha Nienasyconego:
Spoiler:
Damon22
Posty: 205
Rejestracja: 13 gru 2018, 20:09
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 93 times
Been thanked: 42 times

Re: Hero Realms - pytania i wątpliwości

Post autor: Damon22 »

MaciekK5454 pisze: 21 gru 2021, 07:00 Hej,

Pytanie dotyczące 3 potyczki Ruin Thandaru, konkretnie niebieskiej umiejętności Ingarasha Nienasyconego:
Spoiler:
Spoiler:
MaciekK5454
Posty: 353
Rejestracja: 09 sie 2020, 20:44
Has thanked: 167 times
Been thanked: 191 times

Re: Hero Realms - pytania i wątpliwości

Post autor: MaciekK5454 »

Dzięki za powyższą odpowiedź, tak naprawdę mam jednak jeszcze jedno pytanie dotyczące ruin, rozdział 11 pkt 4 dotyczący przetasowania kart herszta.
Spoiler:
PS: Czy tylko ja się zastanawiam, jaki związek ma tytuł tego dodatku z jego fabułą? Bo ja nie widzę tu żadnego powiązania ;)
ODPOWIEDZ