Warhammer Underworlds - cała seria (David Sanders)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Gildiril Blackcairn
Posty: 209
Rejestracja: 03 gru 2020, 20:04
Has thanked: 75 times
Been thanked: 15 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: Gildiril Blackcairn »

Lambrso pisze: 18 gru 2020, 08:51
Kondzio167 pisze: 17 gru 2020, 22:22 Myślałem o wejściu w Age of sigmar i rozgrywaniu sobie jakichś skrimishy czy tam scenariuszy. Ma ktoś doświadczenia w graniu figurkami z Underworlds? Czy są one w pełni kompatybilne?
Modele z UW bez problemu można wykorzystać w innej grze GW pt. "WAR CRY".
Typowy skirmish, maksymalna ilość jednostek po 15 modeli na stronę, gra jest prosta i szybka.
Do tego dysponuje dużą ilością scenariuszy.
Jestem na ukończeniu zestawu kart do WarCry ze wszystkich dotychczasowych band. Trochę informacji z sieci połączonych z Excelem do liczenia punktacji i grafiki ze strony GW. Dla mnie i dzieciaków jest wystarczająco dobrze. Po ukończeniu projekt pójdzie do druku. Jakby ktoś chciał pdf, to PW (nie wiem czy takie rzeczy można publikować, choć jedną bandę wrzuciłem na forum).
kpr
Posty: 32
Rejestracja: 23 sie 2018, 14:54
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: kpr »

wow. ok. 100zł za nową bandę. powaliło brytoli z tymi cenami/z tym brexitem.
Gildiril Blackcairn
Posty: 209
Rejestracja: 03 gru 2020, 20:04
Has thanked: 75 times
Been thanked: 15 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: Gildiril Blackcairn »

70, 80, 90... Można się było spodziewać... Chyba na tym sezonie skończę kolekcję... A potem zrobią coś, że za 110 też człowiek będzie chciał...
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1684 times
Kontakt:

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: BOLLO »

Gildiril Blackcairn pisze: 30 sty 2021, 18:25 70, 80, 90... Można się było spodziewać... Chyba na tym sezonie skończę kolekcję... A potem zrobią coś, że za 110 też człowiek będzie chciał...
Miałem kupic sezon 4 i dalej kompletowac bandy ale pas. Mam SkyTears i inne skirmisze więc czas powiedzieć basta. Tym bardziej że nawet nie ograłem tego co mam a do domowego pojedynkowania się w zupełności mi wystarczy. Ale rozumiem osoby które wesprą bo mają fajnie rozwiniętą scene i grają też turniejowo. Może od kogoś używkę kiedyś odkupię. Tak więc na tę chwile kończe na sezonie 3 i z 9cioma bandami :-)
Gildiril Blackcairn
Posty: 209
Rejestracja: 03 gru 2020, 20:04
Has thanked: 75 times
Been thanked: 15 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: Gildiril Blackcairn »

Zastanawia mnie, czy 1szy sezon będzie taniał z biegiem czasu czy drożał... Mam jak na razie komplet 1, 2 i 3, ale trzymam niepomalowane, aż skille podciągnę (i moje chłopaki, bo to wspólna kolekcja) albo sprzedam za worek złota.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1684 times
Kontakt:

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: BOLLO »

Gildiril Blackcairn pisze: 31 sty 2021, 12:58 Zastanawia mnie, czy 1szy sezon będzie taniał z biegiem czasu czy drożał... Mam jak na razie komplet 1, 2 i 3, ale trzymam niepomalowane, aż skille podciągnę (i moje chłopaki, bo to wspólna kolekcja) albo sprzedam za worek złota.
Mam tak jak ty i powiem ci ze nie zastanawiam sie nad tym czy zrobie na tym kokosy. Bo 1-2 traktuje po prostu tak ze jest i juz. Dla kolekcjonera wiadomo ze jedynka bedzie w cenie. Dla gracza turniejowego calkowicie bez wartosci. Jak masz gdzie trzymac to trzymaj. Jesc nie wola wiec co ci tam. A ja juz podchodze do kazdej gry inaczej jak kiedys. Kiedya jak moglem zarobic 50pln na grze to sprzedawalem teraz chernje wracam do gier z dziecinstwa ktore sa bezcenne historycznie i przywula mile wspomnienia. Pomysl sobie ze za 20lat odpalisz pierwszy sezon gdy na stole bedzie krolowala wersja 24sezonu na bazie hologramow.
kpr
Posty: 32
Rejestracja: 23 sie 2018, 14:54
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: kpr »

Ja chyba dokończę ten sezon. Bo lizardmeni. And completionist in me. Potem basta. Aristeia bardziej mnie bawi. Skytear czeka na wypróbowanie.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1684 times
Kontakt:

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: BOLLO »

Jak by kogoś ineteresowało to już jest na aleplanszówki.
Ja mam tam jakiś rabat i wychodzi 191pln wiec jak cos to moge komus kupic ze swojego konta.
https://aleplanszowki.pl/warhammer-unde ... results=42

Biłem się jeszcze z myślami czy nie wejść jeszcze w te edycję ale ostatecznie odpuszczam nówkę. Tak jak wspomniałem może używkę nabędę. Na ten rok (a dopiero styczeń) mam już rozpiskę wish na 25tytuów więc trzeba fundusze dozować na "priorytety" :mrgreen:
Gildiril Blackcairn
Posty: 209
Rejestracja: 03 gru 2020, 20:04
Has thanked: 75 times
Been thanked: 15 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: Gildiril Blackcairn »

Wiecie może czy brak wampirów jest tymczasowy czy może już zniknął z rynku na dobre?
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 200 times
Been thanked: 98 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: zioombel »

Gildiril Blackcairn pisze: 30 maja 2021, 22:31 Wiecie może czy brak wampirów jest tymczasowy czy może już zniknął z rynku na dobre?
Pisałem do 3 trolli w tej sprawie. Odpisali mi, że czekają na dodruk.
pridebowl
Posty: 174
Rejestracja: 19 lip 2014, 22:24
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: pridebowl »

Jeżeli ktoś tęskni za Shadespire ;) to do 7 czerwca za darmo można nabyć wersję online.
https://store.steampowered.com/app/1022 ... CIGQrYLO6U

Obrazek
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1684 times
Kontakt:

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: BOLLO »

pridebowl pisze: 03 cze 2021, 21:22 Jeżeli ktoś tęskni za Shadespire ;) to do 7 czerwca za darmo można nabyć wersję online.
https://store.steampowered.com/app/1022 ... CIGQrYLO6U

Obrazek
Tutaj musze miec tylko konto Steam czy coś tam jeszcze? Widzę ze bandy też można dokupować.
pridebowl
Posty: 174
Rejestracja: 19 lip 2014, 22:24
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: pridebowl »

Wystarczy konto steam.
Bandy kupujesz jako DLC - około 20 zł. Oczywiście idzie nabyćje za połowę ceny przy okazji częstych promocji. Wszystkie paczki z kartami neutralnymi są za free.
W zestawie darmowym są Steelheart’s Champions oraz Magore's Fiends.
Dodatkowo zabawa w WHOnline oprócz typowych rozgrywek polega na graniu rankingowym tzn. zaczyna sie od 25 poziomu na przedmieściach Shadeshpire i zmierza do centrum czyli grupy graczy którzy osiągneli poziom egzalted. W nagrodę po zakończneniu sezonu dostaje sie np. specjalne koszulki na karty.
Grając ulubiona bandą dodatkowo zdobywa się również kolejne poziomy odblokowując dodatkowe graficzne nagrody.
Ogólnie moim zdaniem gra aktualnie spełnia doskonałą rolę w zakresie:
- nauki zasad - są zaktualizowane do tych z Direchasm i formatu turniejowego Champions
- możliwość powrotu do 1/2 sezonu
- wzrostu cen figurek z 1/2 sezonu ;)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1684 times
Kontakt:

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: BOLLO »

pridebowl pisze: 04 cze 2021, 10:32
Ogólnie moim zdaniem gra aktualnie spełnia doskonałą rolę w zakresie:
- nauki zasad - są zaktualizowane do tych z Direchasm i formatu turniejowego Champions
- możliwość powrotu do 1/2 sezonu
- wzrostu cen figurek z 1/2 sezonu ;)
No właśnie o to miałem pytać bo troszkę szkoda że nie ma jednak zasad ze starego Shadespire którego jakotako ogarniałem. Ale może za rączke mnie poprowadzi więc będę do przodu z zasadami?

A czemu figsy miałby wzrosnąc?
pridebowl
Posty: 174
Rejestracja: 19 lip 2014, 22:24
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: pridebowl »

BOLLO pisze: 04 cze 2021, 11:04
pridebowl pisze: 04 cze 2021, 10:32
Ogólnie moim zdaniem gra aktualnie spełnia doskonałą rolę w zakresie:
- nauki zasad - są zaktualizowane do tych z Direchasm i formatu turniejowego Champions
- możliwość powrotu do 1/2 sezonu
- wzrostu cen figurek z 1/2 sezonu ;)
No właśnie o to miałem pytać bo troszkę szkoda że nie ma jednak zasad ze starego Shadespire którego jakotako ogarniałem. Ale może za rączke mnie poprowadzi więc będę do przodu z zasadami?

A czemu figsy miałby wzrosnąc?
Dobrze, że nie ma starych zasad bo były kulawe. Ceny rosną bo figurek nie ma na rynku a część osób zachęcona wersją online chce też pograć w realu.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1684 times
Kontakt:

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: BOLLO »

pridebowl pisze: 04 cze 2021, 10:32 Wystarczy konto steam.
Bandy kupujesz jako DLC - około 20 zł. Oczywiście idzie nabyćje za połowę ceny przy okazji częstych promocji. Wszystkie paczki z kartami neutralnymi są za free.
W zestawie darmowym są Steelheart’s Champions oraz Magore's Fiends.
Dodatkowo zabawa w WHOnline oprócz typowych rozgrywek polega na graniu rankingowym tzn. zaczyna sie od 25 poziomu na przedmieściach Shadeshpire i zmierza do centrum czyli grupy graczy którzy osiągneli poziom egzalted. W nagrodę po zakończneniu sezonu dostaje sie np. specjalne koszulki na karty.
Grając ulubiona bandą dodatkowo zdobywa się również kolejne poziomy odblokowując dodatkowe graficzne nagrody.
Ogólnie moim zdaniem gra aktualnie spełnia doskonałą rolę w zakresie:
- nauki zasad - są zaktualizowane do tych z Direchasm i formatu turniejowego Champions
- możliwość powrotu do 1/2 sezonu
- wzrostu cen figurek z 1/2 sezonu ;)
Hmmm...ani nie mogę zalogowac sie na swoje stare konto steam ani utworzyc nowe. Na żadnym z 3 kompów i 2 komórek nie bangla. Coś ten steam jest pośledzony.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1404
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 187 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: Błysk »

W zasadzie jakby gra była na tym samym etapie co planszówki, to pewnie miałaby większy playerbase niż planszowa. Łatwiej robić turnieje, łatwiej znaleźć graczy... Wszystko łatwiej. I jeszcze taniej :D
pridebowl
Posty: 174
Rejestracja: 19 lip 2014, 22:24
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: pridebowl »

Błysk pisze: 05 cze 2021, 23:25 W zasadzie jakby gra była na tym samym etapie co planszówki, to pewnie miałaby większy playerbase niż planszowa. Łatwiej robić turnieje, łatwiej znaleźć graczy... Wszystko łatwiej. I jeszcze taniej :D
... ale nie jest i nie będzie bo GW tego nie chce co już zostało zakomunikowane. Jest to zrozumiałe o tyle, ze nie potrzebują promować czegoś co i tak się sprzedaje w miesiąc po premierze i w dodatku nie ma planów dodruku. Wyjątkiem jest pseudo-starter (z figurkami z recyklingu) a tak naprawdę wersja demo dla tych, którym wystarczy do gry w domu jedno pudło. Te dwie nowe bandy niespodziewanie pojawiły się w świecie band 1/2 sezonu i wygrywają pewnie z 80% gier swoją pulą kart. Są one już bardziej grywalne i zaprojektowane w oparciu o 4 letnie doświadczenie w projektowaniu gry.
Obrazek
Bohr
Posty: 160
Rejestracja: 16 maja 2009, 00:52
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 30 times
Been thanked: 42 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: Bohr »

Przypadkiem odkryłem tego Warhammera i już zacząłem się wkręcać......w sumie biorę w ciemno a później zobaczymy. Teraz tylko pytanie czy mam brać Warhammer Underworlds: Direchasm (czyli ten 4 sezon, co już udało mi się zorientować), czy Warhammer Underworlds: Starter Set (ten z obrazka post wyżej). ?
Gra do użytku domowego....
pridebowl
Posty: 174
Rejestracja: 19 lip 2014, 22:24
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: pridebowl »

Bohr pisze: 03 lip 2021, 18:40 Przypadkiem odkryłem tego Warhammera i już zacząłem się wkręcać......w sumie biorę w ciemno a później zobaczymy. Teraz tylko pytanie czy mam brać Warhammer Underworlds: Direchasm (czyli ten 4 sezon, co już udało mi się zorientować), czy Warhammer Underworlds: Starter Set (ten z obrazka post wyżej). ?
Gra do użytku domowego....
Jeżeli planujesz zakupić z czasem dodatki to zdecydowanie Direchasm. Jeżeli ma to być jednorazowy zakup żeby grę mieć w kolekcji, ale bez dodatków to wtedy ten niby "starter set". Direchasm posiada pulę kart neutralnych, którą można rozwijać poprzez karty z dodatków, nowe plansze, nowe mechaniki - hunger/primacy. Pseudo starter natomiast posiada karty tylko dla dwóch band i stare przedrukowane plansze z 1 i 2 sezonu. Kupuj Direchasm a w "pseudo starter" możesz pograć online bo akurat jest on dostępny w wersji elektronicznej.
Gildiril Blackcairn
Posty: 209
Rejestracja: 03 gru 2020, 20:04
Has thanked: 75 times
Been thanked: 15 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: Gildiril Blackcairn »

Wiecie może, czy Krabowe Elfy to ostatni band w tym sezonie? Spodziewać się czegoś jeszcze czy już odkładać na Killteam? :mrgreen:
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 386 times
Been thanked: 452 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: KamradziejTomal »

Gildiril Blackcairn pisze: 21 sie 2021, 21:40 Wiecie może, czy Krabowe Elfy to ostatni band w tym sezonie? Spodziewać się czegoś jeszcze czy już odkładać na Killteam? :mrgreen:
To ostatnia banda z tego sezonu i pewnie w ogóle ostatnie pudełko dla tego sezonu.
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
Cvvenu
Posty: 116
Rejestracja: 30 maja 2020, 14:47
Has thanked: 20 times
Been thanked: 15 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: Cvvenu »

Wiecie może, czy Krabowe Elfy to ostatni band w tym sezonie? Spodziewać się czegoś jeszcze czy już odkładać na Killteam? :mrgreen:
Ma być jeszcze arena mortis 4 sezonu, czyli nowe boardy i karty uniwersalne.
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 200 times
Been thanked: 98 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: zioombel »

https://www.warhammer-community.com/202 ... oming+soon
Jest zajawka 5 sezonu. Możemy spodziewać się nowych orków (tych z Dominiona). Sądzę, że w podstawce. Ciekawe kogo do nich dorzucą.
wisniax
Posty: 142
Rejestracja: 02 gru 2019, 18:21
Has thanked: 24 times
Been thanked: 15 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: wisniax »

Możliwe, że to tylko ja tak mam ale jak patrzę na te zajawkę to się zastanawiam kto taką biedna figurkę tu wpakował i jeszcze tak szkaradnie ja pomalował. Do tych z Dominiona jej daleko.
ODPOWIEDZ