Pakowanie próżniowe zawartości gier

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Korba
Posty: 2
Rejestracja: 07 sty 2018, 14:05

Pakowanie próżniowe zawartości gier

Post autor: Korba »

Cześć,
zwykle zawartość gry przenoszę do woreczków strunowych lub insertów (własnej roboty lub kupnych).
Ostatnio otrzymałem w prezencie maszynkę do próżniowego pakowania żywności i myślałem nad wykorzystaniem jej do pakowania gier. Jedyny problem - po odessaniu powietrza zgrzewa ona woreczki. Czyli byłoby to jednorazowe. Woreczki też są w ograniczonych rozmiarach.
Czy znacie urządzenie, które odessie powietrze i stworzyć próżnię, a następnie zaciśnie szczelnie strunowy zamek ?
Mam świadomość, że nie jest to rozwiązanie na szybko, do stosowania po zakończeniu każdej gry. Zresztą proces pakowania pionów, kostek, kart, plansz zawsze jest wolny.
Awatar użytkownika
AntBehindLeaf
Posty: 376
Rejestracja: 19 sty 2021, 20:59
Has thanked: 72 times
Been thanked: 137 times

Re: Pakowanie próżniowe zawartości gier

Post autor: AntBehindLeaf »

Mam tylko jedno, skromne pytanie - PO CO?
Awatar użytkownika
addekk
Posty: 642
Rejestracja: 28 gru 2018, 11:54
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 44 times
Been thanked: 103 times

Re: Pakowanie próżniowe zawartości gier

Post autor: addekk »

AntBehindLeaf pisze: 30 sie 2021, 14:27 Mam tylko jedno, skromne pytanie - PO CO?
Może ma ogromną wilgoć w domu, mieszka na statku, albo w latarni morskiej ?
Weźże chodźże grać BGG
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 928
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 322 times
Been thanked: 380 times

Re: Pakowanie próżniowe zawartości gier

Post autor: sliff »

addekk pisze: 30 sie 2021, 14:49
AntBehindLeaf pisze: 30 sie 2021, 14:27 Mam tylko jedno, skromne pytanie - PO CO?
Może ma ogromną wilgoć w domu, mieszka na statku, albo w latarni morskiej ?
To już chyba lepiej trzymać gry w ryżu ;)

A odpowiadając na pytanie, można dostać wielorazowe woreczki z zaworkiem do pakowania jedzenia ale raczej w większych rozmiarach tak od 20x20 w górę gdzieś.
wisniax
Posty: 142
Rejestracja: 02 gru 2019, 18:21
Has thanked: 24 times
Been thanked: 15 times

Re: Pakowanie próżniowe zawartości gier

Post autor: wisniax »

Ja znam takie urządzenie. Odkurzacz mianowicie. I dedykowane worki :) Ale też myślę, że to gra nie warta świeczki. Chyba, że ktoś zakłada leżenie gier odłogiem przez najbliższe parę lat.
ODPOWIEDZ