Etherfields (Michał Oracz)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
dawid
Posty: 520
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:59
Has thanked: 184 times
Been thanked: 243 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: dawid »

Ja się tym trybem strasznie zawiodłem. Generalnie ten tryb jest trochę na zasadzie, że jak nie chcesz rozgrywać drzemki to nie musisz. Tak o tym mówili, że oczekiwałem czegoś ciekawszego.

Generalnie to zgadzam się z dużą częścią recenzentów, że fabuła snów jest świetna, ale obsług gry upierdliwa. Myślę, że nie trzeba przechodzić całej gry żeby sobie taką opinię wyrobić.
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1235
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 476 times
Been thanked: 447 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Shodan »

Samouczek po polsku od Asia On Table

https://youtu.be/P7hj9m3ihPU
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1235
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 476 times
Been thanked: 447 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Shodan »

Trwają prace nad spolszczeniem apki do EF (tworzonej przez fanów, lecz z błogosławieństwem AR), która zawiera w sobie księgę skryptów. Na BGG znalazłem taki wątek:

https://boardgamegeek.com/thread/269341 ... ranslation

Pod koniec sierpnia wersja polska była ukończona w zaledwie nieco ponad 10%. Może ktoś z forumowiczów, kto ukończył wersję angielską pomógłby w tym przedsięwzięciu? Kontakt do autorów apki w linku powyżej.
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Jools »

Obrazek
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4486
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1445 times
Been thanked: 1103 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: garg »

Ale zwróciłeś uwagę, że on czeka w otoczeniu zieleni, czyli to jest pewnie wiosna lub lato przyszłego roku :mrgreen:
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
Muleq
Posty: 615
Rejestracja: 13 cze 2018, 21:44
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 166 times
Been thanked: 157 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Muleq »

A skąd przekonanie, że przyszłego?? :D
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4486
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1445 times
Been thanked: 1103 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: garg »

Muleq pisze: 01 wrz 2021, 16:17 A skąd przekonanie, że przyszłego?? :D
Posypuję głowę popiołem za pochopne myśli 8) .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
ixi24
Posty: 479
Rejestracja: 03 lut 2015, 00:23
Has thanked: 110 times
Been thanked: 41 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: ixi24 »

Czy polska wersja KS będzie jeszcze dostępna gdzieś do kupna ?
Sprzedam Kupie IG

Zniżki: 3% ALEplanszowki
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4486
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1445 times
Been thanked: 1103 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: garg »

ixi24 pisze: 02 wrz 2021, 20:26 Czy polska wersja KS będzie jeszcze dostępna gdzieś do kupna ?
Zapytaj po premierze, na wiosnę 2023 :lol:
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 420
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 182 times
Been thanked: 144 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: aduko »

ixi24 pisze: 02 wrz 2021, 20:26 Czy polska wersja KS będzie jeszcze dostępna gdzieś do kupna ?
Tylko od osób które kupiły więcej egzemplarzy z myślą o odsprzedaży - póki co, żaden wydawca nie zobowiązał się do wydania Etherfields. Nawet AR.
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Jools »

Tam jest tyle tekstu i kart, że może nikomu się nie opłacać.
Lepiej wydawać kiepskie area z toną figurek (sarkazm).
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 542
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 121 times
Been thanked: 393 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Gribbler »

Chciałbym wydrukować poziomą playmatę do tej gry. Podobno MB Print dobrze drukuje, ale z tego co widzę w ich ofercie jest tylko playmata lateksowa, a ja chciałbym taką miękką, z materiału na górze i pianki na dole, najlepiej obszytą na krawędziach. Polecacie jaką firmę? Najbardziej zależy mi na jakości.
shaigan
Posty: 311
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:32
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 9 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: shaigan »

https://playmaty.pl/ Zapytaj o mate, robiłem tam do KDM, dostarczałem im plik graficzny, tylko najlepiej napisać do nich mail z opisem czego potrzebujesz. Akurat moja była z materiału a pod spodem guma.
Awatar użytkownika
addekk
Posty: 642
Rejestracja: 28 gru 2018, 11:54
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 44 times
Been thanked: 103 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: addekk »

Gribbler pisze: 02 wrz 2021, 23:04 Chciałbym wydrukować poziomą playmatę do tej gry. Podobno MB Print dobrze drukuje, ale z tego co widzę w ich ofercie jest tylko playmata lateksowa, a ja chciałbym taką miękką, z materiału na górze i pianki na dole, najlepiej obszytą na krawędziach. Polecacie jaką firmę? Najbardziej zależy mi na jakości.
Zajrzyj tutaj, była drukowana mata w playmats.eu i wyszła bardzo dobrze
viewtopic.php?f=55&t=70431&hilit=etherfields
Weźże chodźże grać BGG
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4728
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1244 times
Been thanked: 1457 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Mr_Fisq »

Gribbler pisze: 02 wrz 2021, 23:04 Chciałbym wydrukować poziomą playmatę do tej gry. Podobno MB Print dobrze drukuje, ale z tego co widzę w ich ofercie jest tylko playmata lateksowa, a ja chciałbym taką miękką, z materiału na górze i pianki na dole, najlepiej obszytą na krawędziach. Polecacie jaką firmę? Najbardziej zależy mi na jakości.
Myślę, że jest szansa, iż dostarczenie pierwszej fali w języku polskim sprowokuje kolejne duże zamówienie mat.
Sprzedam: Lands of Galzyr , Sands of Shurax, Dawn of the Zeds, Etherfields KS PL i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
shuji
Posty: 1289
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 220 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: shuji »

było grupowe zamówienie na maty - nie wiem gdzie bo i tak mi to nic nie mówiło, ale mata wyszła bardzo fajna (subiektywnie, bo nie bardzo się na tym znam :))
Awatar użytkownika
ixi24
Posty: 479
Rejestracja: 03 lut 2015, 00:23
Has thanked: 110 times
Been thanked: 41 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: ixi24 »

aduko pisze: 02 wrz 2021, 21:27
ixi24 pisze: 02 wrz 2021, 20:26 Czy polska wersja KS będzie jeszcze dostępna gdzieś do kupna ?
Tylko od osób które kupiły więcej egzemplarzy z myślą o odsprzedaży - póki co, żaden wydawca nie zobowiązał się do wydania Etherfields. Nawet AR.
Gra była dostępna na aleplanszowki.pl, dlatego pytam ( pewnie kupili jakąś pule na KS), szkoda, że się spóźniłem ;(
Sprzedam Kupie IG

Zniżki: 3% ALEplanszowki
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8771
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2685 times
Been thanked: 2362 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Curiosity »

Wjechała recenzja kaczmara
https://www.youtube.com/watch?v=bjt9T7aJ_rw

na kanale jest też wideoinstrukcja.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Dhel
Posty: 706
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 476 times
Been thanked: 395 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Dhel »

No i już wiemy co jest najgorszym koszmarem Kaczmara :D

Duży plus za wstęp, sama recenzja tak samo profesjonalnie. Mam takie wrażenie, że czy się taka gra spodoba dużo zależy od tego w jakiej sytuacji sami jesteśmy - mało czasu, obowiązki powodują, że nie zawsze w pełni docenimy długą kampanię i gramy by coś poznać, liznąć, byle coś zrobić, potem zostawię i może wrócę a za pół roku zapał opada.
Sam czekam na wersję PL, ale widzę że pierwsze raczej mi dzieci dorosną zanim to dojedzie, więc problem z brakiem czasu bo maluchy trzeba zabawiać sam się rozwiąże :lol:
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4116
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 270 times
Been thanked: 938 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: brazylianwisnia »

Dhel pisze: 12 wrz 2021, 13:51 No i już wiemy co jest najgorszym koszmarem Kaczmara :D

Duży plus za wstęp, sama recenzja tak samo profesjonalnie. Mam takie wrażenie, że czy się taka gra spodoba dużo zależy od tego w jakiej sytuacji sami jesteśmy - mało czasu, obowiązki powodują, że nie zawsze w pełni docenimy długą kampanię i gramy by coś poznać, liznąć, byle coś zrobić, potem zostawię i może wrócę a za pół roku zapał opada.
Sam czekam na wersję PL, ale widzę że pierwsze raczej mi dzieci dorosną zanim to dojedzie, więc problem z brakiem czasu bo maluchy trzeba zabawiać sam się rozwiąże :lol:
To jest cechą wszystkich gier z fabularna kampania. Mocna strona ich jest duża ilość świeżego content u, regrywalnosc no właściwie za każdym razem siadamy do nowego scenariusza. Jednocześnie ich wada jest siadanie na pojedyncza rozgrywke bo ta nie będzie tak dobra jak w grze zaprojektowanej i skondensowanej na 2 godziny zabawy.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
gabens29
Posty: 455
Rejestracja: 21 paź 2017, 22:53
Has thanked: 231 times
Been thanked: 13 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: gabens29 »

Wszyscy narzekają na slumbery, ktoś może napisać z czym to się wiąże?
feniks_ciapek
Posty: 2301
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1608 times
Been thanked: 936 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: feniks_ciapek »

gabens29 pisze: 12 wrz 2021, 15:02 Wszyscy narzekają na slumbery, ktoś może napisać z czym to się wiąże?
Są powtarzalne, irytujące, czasami potrafią osłabić przed dojściem do kolejnego scenariusza i nie wyglądają na powiązane z resztą fabuły.
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1235
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 476 times
Been thanked: 447 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Shodan »

Dhel pisze: 12 wrz 2021, 13:51 Mam takie wrażenie, że czy się taka gra spodoba dużo zależy od tego w jakiej sytuacji sami jesteśmy - mało czasu, obowiązki powodują, że nie zawsze w pełni docenimy długą kampanię i gramy by coś poznać, liznąć, byle coś zrobić, potem zostawię i może wrócę a za pół roku zapał opada.
To być może nie jest gra dla osób, które kupują kilkanaście albo więcej tytułów rocznie, ogrywają kilkadziesiąt, a w kolekcji mają kilkaset. W dodatku z powodu małych dzieci mogą grać tylko w weekendy wieczorem i jeszcze ich źródłem utrzymania jest recenzowanie planszówek, więc niejako muszą poznawać ciągle nowe tytuły i nie mogą sobie pozwolić, żeby jedna gra zmonopolizowała ich stół na dłuższy czas :-)
Ja sam jestem weekendowym graczem i wspierając EF z góry założyłem, że przez kilka miesięcy będziemy grali praktycznie tylko w tę grę. Dlatego w miarę jak zbliża się premiera ograniczam zakupy, względnie zakładam, że nowe nabytki przeleżakują sporo czasu na półce. :-)
dawid
Posty: 520
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:59
Has thanked: 184 times
Been thanked: 243 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: dawid »

feniks_ciapek pisze: 12 wrz 2021, 16:03
gabens29 pisze: 12 wrz 2021, 15:02 Wszyscy narzekają na slumbery, ktoś może napisać z czym to się wiąże?
Są powtarzalne, irytujące, czasami potrafią osłabić przed dojściem do kolejnego scenariusza i nie wyglądają na powiązane z resztą fabuły.
Dodam tylko, że AR wprowadziło tryb, który pozwala omijać slumbery. W mojej opinii ten tryb jest słaby i mocno rozczarowujący. W jednym zdaniu: Jeśli nie chcesz rozgrywać slumbera to go nie rozgrywaj. Nie rozwiązuje to problemu bezsensownego łażenia po planszy. Nadal mamy grind, który jest bardzo upierdliwy.
Awatar użytkownika
Sever
Posty: 124
Rejestracja: 16 sie 2014, 18:22
Has thanked: 37 times
Been thanked: 31 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Sever »

I jak to story :mrgreen: warto dla historii brać?
Terry Pratchett - Smok to metafora całej przeklętej ludzkiej egzystencji. Jakby sam w sobie nie był paskudny, to jeszcze jest wielki, gorący i lata.
ODPOWIEDZ