Gdzie można kupić nowe zagraniczne wydania?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
tomwro
Posty: 338
Rejestracja: 12 kwie 2021, 07:47
Has thanked: 21 times
Been thanked: 56 times

Gdzie można kupić nowe zagraniczne wydania?

Post autor: tomwro »

Hej.
Jak w temacie. Gdzie mogę kupić nowe zagraniczne wydania gier? Chodzi o to, że niekoniecznie chce czekać pół roku na polskie wydanie, i np. wydanie po angielsku takiego Dice Throne by mnie urządzało. Macie jakieś konkretne sklepy czy bardziej jakieś amazon/ebay?
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Gdzie można kupić nowe zagraniczne wydania?

Post autor: Blue »

W polsce można pytać planszostrefa.pl i planszomania.pl
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11078
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3382 times
Been thanked: 3278 times

Re: Gdzie można kupić nowe zagraniczne wydania?

Post autor: japanczyk »

Dorzuce jeszcze mepel.pl I 3trolle.pl
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Gdzie można kupić nowe zagraniczne wydania?

Post autor: Kin@a »

Chyba każdy sklep specjalizujący się w sprzedaży gier planszowych ma możliwość sprowadzania ich z zagranicy?
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Gdzie można kupić nowe zagraniczne wydania?

Post autor: rastula »

Kin@a pisze: 28 kwie 2021, 20:20 Chyba każdy sklep specjalizujący się w sprzedaży gier planszowych ma możliwość sprowadzania ich z zagranicy?
ale nie każdy się tym zajmuje :D...

ale na temat:
jw.
planszostrefa i planszomania zawsze w tym przodowały , obecnie gonią ich 3trolle choć dwa pierwsze wciąż mają szerszy asortyment, którego 3t nie ma ( np GMT w planszostrefie)
Awatar użytkownika
Polzcount
Posty: 93
Rejestracja: 05 lip 2019, 23:13
Has thanked: 54 times
Been thanked: 11 times

Re: Gdzie można kupić nowe zagraniczne wydania?

Post autor: Polzcount »

Zamawiał ktoś może z was ostatnio jakieś tytuły z Anglii? Jestem zainteresowany zakupem Resident Evil 3 , złożyłem zapytanie do Mepla ale odpisali ze teraz sciąganie gier z Anglii jest problematyczne i oni odpadają. Jakieś dodatkowe opłaty dochodzą jak to teraz wygląda?
morthi
Posty: 296
Rejestracja: 13 wrz 2009, 18:40
Has thanked: 43 times
Been thanked: 77 times

Re: Gdzie można kupić nowe zagraniczne wydania?

Post autor: morthi »

Polzcount pisze: 12 wrz 2021, 18:29 Zamawiał ktoś może z was ostatnio jakieś tytuły z Anglii? Jestem zainteresowany zakupem Resident Evil 3 , złożyłem zapytanie do Mepla ale odpisali ze teraz sciąganie gier z Anglii jest problematyczne i oni odpadają. Jakieś dodatkowe opłaty dochodzą jak to teraz wygląda?
Kupowanie i sprowadzanie gier z Anglii do Polski jest proste - dodajesz do ceny produktu koszt wysyłki oraz ewentualne cło i pewny VAT (23%).

Po wysłaniu paczki firma kurierska,która Twoja paczkę przewozi, wysyła Ci link do opłacenia paczki. Zazwyczaj masz 7 dni na uiszczenie tej opłaty. Nie ma możliwości od odwołania się od wysokości opłaty. Opłata importowa jest naliczana od zadeklarowanej wartości przesyłki.
Jeśli nie opłacisz cła/VAT to paczka wraca do nadawcy. Większość sklepów nie pozwala na zwrot (refund) w takim przypadku.

Jeśli kupujesz na Amazonie to przy części transakcji masz z góry podana wysokość dodatkowych kosztów (import fee, tax ect.).
Probe9
Posty: 2458
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 154 times
Been thanked: 649 times

Re: Gdzie można kupić nowe zagraniczne wydania?

Post autor: Probe9 »

Wiele sklepów z UK załatwia formalności związane z odprawą celna za nas - przykładowo tak się dzieje przy większości zamówień z amazona czy też np. w bgextras.co.uk. Wartość vatu stanowi wtedy część składową końcowej ceny. Dla klienta to podwójnie korzystne bo po pierwsze oszczędza formalności a po drugie zmniejsza koszty bo chociaż sam vat jest taki sam to omija nas koszt obsługi celnej.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
tomg
Posty: 407
Rejestracja: 02 gru 2019, 00:00
Has thanked: 128 times
Been thanked: 160 times

Re: Gdzie można kupić nowe zagraniczne wydania?

Post autor: tomg »

Doświadczenie z ostatnich dni aby być przygotowanym na różne niespodzianki.

Zamówienie przez Amazon.
Okazuje się że przewoźnik dostał polecenie naliczenia vatu (po raz drugi) od polskich służb i oczekuje zapłaty ode mnie. Sama kwota wzięta z du..

Telefon do Amazona. Na tą chwilę twierdzą że wyegzekwują od dostawcy zwrot pieniędzy (kwoty nadpłaconego vatu) i żeby nic nie robic tj. nie odbierać przesyłki aż nie dostanę kasy.
C.d.n.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Gdzie można kupić nowe zagraniczne wydania?

Post autor: rastula »

w perry miniatures ( figurki , nie gry) - od ceny w UK - odliczają 20% tamtejszego vatu - potem ty płacisz na poczcie 23% polskiego vatu.
Awatar użytkownika
bajbaj
Posty: 1121
Rejestracja: 11 sie 2019, 11:39
Has thanked: 873 times
Been thanked: 635 times

Re: Gdzie można kupić nowe zagraniczne wydania?

Post autor: bajbaj »

rastula pisze: 13 wrz 2021, 14:32 w perry miniatures ( figurki , nie gry) - od ceny w UK - odliczają 20% tamtejszego vatu - potem ty płacisz na poczcie 23% polskiego vatu.
Tak samo działa Zatu. W koszyku odciągają 20% brytyjskiego VAT. Jeśli masz małe zamówienie, wysyłane Royal Mail, to masz szansę (coraz mniejszą), że nie zapłacisz VAT w PL (ostatnio płaciłem już nawet VAT od małej paczuszki z amerykańskiego bggstore).

Przy większych zamówieniach Urząd Celny dołoży 23%VAT i 18,5PLN opłaty pocztowych. Jeśli masz większe zamówienie, to za trzy sztuki w koszyku w Zatu masz 3% dodatkowej zniżki, zaś przy 5 - 5%. Przesyłka nawet kilku pudełek to 16 GBP.
tomg
Posty: 407
Rejestracja: 02 gru 2019, 00:00
Has thanked: 128 times
Been thanked: 160 times

Re: Gdzie można kupić nowe zagraniczne wydania?

Post autor: tomg »

tomg pisze: 13 wrz 2021, 14:27 Doświadczenie z ostatnich dni aby być przygotowanym na różne niespodzianki.

Zamówienie przez Amazon.
Okazuje się że przewoźnik dostał polecenie naliczenia vatu (po raz drugi) od polskich służb i oczekuje zapłaty ode mnie. Sama kwota wzięta z du..

Telefon do Amazona. Na tą chwilę twierdzą że wyegzekwują od dostawcy zwrot pieniędzy (kwoty nadpłaconego vatu) i żeby nic nie robic tj. nie odbierać przesyłki aż nie dostanę kasy.
C.d.n.
Epilog: wszystko załatwione po mojej myśli ale to był specyficzny przypadek Zatu przez Amazona
ODPOWIEDZ