Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: detrytusek »

psia.kostka pisze: 10 wrz 2021, 11:34
A co do niekompletnego zamowienia ze sklepu, to oni maja ewidencje magazynu (chyba nawet prawny obowiazek jest taki). Jak zglaszasz brak w paczce, to ewidencja im sie nie zgadza i maja jedna sztuke za duzo na polce. Proste do weryfikacji.
W przypadku błędu spakowania gry do nie tego odbiorcy to już nie zadziała.

---------
Co do monitoringu paczek to w przypadku detalistów nie potrzeba takich nakładów. Zdecydowana większość transakcji to jest 1-2 pudełka, więc łatwo stwierdzić czy się to zgadza. Nawet kamery 10K są niepotrzebne bo generalnie rozpoznasz co to za pudełko. Nie trzeba oglądać koloru oczu muchy na ścianie obok.

p.s. Dragoneye to mały sklep ale bardzo porządny.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3652
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 461 times
Been thanked: 1075 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: psia.kostka »

True. Jesli gra trafi do innej paczki przez pomylke to moze byc wiele scenariuszy konczacych sie problemami:
- obdarowany nie zglosi sie z bonusem
- paczka z bonusem moze lezec na poczcie 2tygodnie i nikt nic nie wie
- zglosi bonus, ale zanim zwroci to pierwotny kupujacy juz sie wscieknie i zrezygnuje itp

Wydaje mi sie, ze te systemy wizyjne sa w polowie po to, aby kontrolowac pracownikow i ich uczciwosc, a nie dla dobra klienta ;)

Co do tych ocen z olx to jest stosunkowo swieza sprawa, moze rok/dwa lata? Wiec jak transakcje byly dawno to nie bylo mozliwosci dodania oceny.

Ps tez mam kilkanascie ocen ;) ale w stosunku do liczby transakcji to jest wciaz ulamek. Kupujacy jak uzywa www to nawet nie wie, ze cos takiego istnieje.
Szukam/Kupie: Chronicle X, Tide of Iron, HoN, Laboratorium (1ed PSz), Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub] ʕ•ᴥ•ʔ
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1804
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 78 times
Been thanked: 337 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: hipcio_stg »

detrytusek pisze: 10 wrz 2021, 15:16
psia.kostka pisze: 10 wrz 2021, 11:34
A co do niekompletnego zamowienia ze sklepu, to oni maja ewidencje magazynu (chyba nawet prawny obowiazek jest taki). Jak zglaszasz brak w paczce, to ewidencja im sie nie zgadza i maja jedna sztuke za duzo na polce. Proste do weryfikacji.
...Nawet kamery 10K są niepotrzebne bo generalnie rozpoznasz co to za pudełko. Nie trzeba oglądać koloru oczu muchy na ścianie obok.
A jak ktoś do tego kupił paczkę koszulek nimi euro premium, a spakowali mini euro standard???
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: detrytusek »

To się klientowi wyrównuje różnicę, a nie inwestuje dziesiątki tysięcy w zajebiste kamery.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Atk
Posty: 1412
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 504 times
Been thanked: 295 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: Atk »

BOLLO pisze: 10 wrz 2021, 10:45 Jestem stałym klientem Dragoneye...zamawiam tam sporo i często. Mailowo znamy się z właścicielem Alanem (spoko człowiek). Kiedyś dostałem niekompletne zamównienie bo brakowało Podwodnych Miast. Zgłosiłem to mu i za 5min oddzwonił do mnie z przeprosinami że faktycznie gra została na magazynie. Pytam się a skąd to wie? Każda paczka u nich jest pakowana pod kamerami.
Miałem podobną sytuację w aleplanszowki. Wpadłem po Glory+ monety, a tu mi mówią że znaleźli 3 Bonfire na magazynie. Tak się podjaralem (czekałem na dodruk), że zapomniałem o kartach promo, które były dodawane do gry Glory. Napisałem do nich chyba po tygodniu, odp mi że sprawdzą kamery i dadzą znać, po czym tego samego dnia odp, że faktycznie nie zostały wydane i czekają w sklepie.

A co do sprzedaży na olx. Ja zawsze spamuje takiego klienta. Wrzucam fotki z pakowania i jakiś krótki opis. Mimo że infpost daje znać, sam wysyłam też informacje o włożeniu paczki do paczkomatu. Często też nagrywam po prostu filmik z pakowania, żeby mi osoba kupująca nie wykręciła nr, że nie dostała gry, tylko cegłę.
litk
Posty: 849
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 126 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: litk »

Ja już dałem sobie spokój z kupowaniem i sprzedawaniem na OLX, po tym jak zablokowali mi wypłatę środków za sprzedany towar, chyba że im prześlę skan dowodu osobistego.
Awatar użytkownika
Lopek43
Posty: 163
Rejestracja: 14 lut 2019, 13:01
Has thanked: 67 times
Been thanked: 40 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: Lopek43 »

litk pisze: 13 wrz 2021, 09:31 Ja już dałem sobie spokój z kupowaniem i sprzedawaniem na OLX, po tym jak zablokowali mi wypłatę środków za sprzedany towar, chyba że im prześlę skan dowodu osobistego.
No tak - to przez ustawę o przeciwdziałaniu prania pieniędzy.. miałem to samo ;)
Zanim wyślesz zdjęcia to poszukaj artykułów np. na niebezpiecznik.pl - jak przygotować takie zdjęcia (dodać znak wodny itp. aby w razie co dokument nie służył do innych celów)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5324
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1722 times
Kontakt:

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: BOLLO »

litk pisze: 13 wrz 2021, 09:31 Ja już dałem sobie spokój z kupowaniem i sprzedawaniem na OLX, po tym jak zablokowali mi wypłatę środków za sprzedany towar, chyba że im prześlę skan dowodu osobistego.
Tym bym się nie przejmował. Twój dowód i tak krąży po sieci (bank, telefonia,urzędy,sąd itd). Wystarczy że zasłonisz oczy a w programie zrobisz znak wodny i możesz rozsyłać komu się podoba. Pamiętaj jak mają ci skraść tożsamość i tak tak ją ukradną.
litk
Posty: 849
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 126 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: litk »

Zanim wyślesz zdjęcia to poszukaj artykułów np. na niebezpiecznik.pl - jak przygotować takie zdjęcia (dodać znak wodny itp. aby w razie co dokument nie służył do innych celów)
Wysyłałem ze 5 razy aż zaakceptowali to co zamazałem.
Twój dowód i tak krąży po sieci (bank, telefonia,urzędy,sąd itd).
TelefoniI to chyba nie dawałem żadnego dowodu, a co do reszty to urzędy działające z reguły w tym kraju i jakoś działające póki co w prawie, bo co do OLX to raz że to jakaś międzynarodowa firma, a skany są wysyłane przez nią jeszcze do firmy B a ta jeszcze do firmy C, więc to nie jest to samo. A z RODO to wiadomo co można zrobić, tak samo z konstytucją.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: RUNner »

Atk pisze: 12 wrz 2021, 23:55 Wrzucam fotki z pakowania i jakiś krótki opis. Mimo że infpost daje znać, sam wysyłam też informacje o włożeniu paczki do paczkomatu. Często też nagrywam po prostu filmik z pakowania, żeby mi osoba kupująca nie wykręciła nr, że nie dostała gry, tylko cegłę.
Jeśli trafisz na cwaniaka, to te filmy i tak niczego nie zmienią, bo musiałbyś udowodnić, że paczka nie była otwierana między nagraniem, a umieszczeniem w paczkomacie. Dlatego musiałbyś to pakowanie nagrywać pod paczkomatem, razem z momentem umieszczenia paczki w skrytce. Brzmi absurdalnie, ale to chyba jedyny 100% dowód uczciwości sprzedawcy.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
trixon
Posty: 629
Rejestracja: 24 sie 2020, 10:08
Has thanked: 256 times
Been thanked: 288 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: trixon »

A ja spytam z ciekawości - ile razy się natknęliście na oszusta który Was oszukał? Ja na OLX kupiłem ok. 50 gier. Sprzedałem podobną albo i większą ilość. Na oszusta natknąłem się raz - na kwotę 60 zł podczas zakupu.
Zastanawiam się po prostu czy to ja jestem jakiś wyjątkowy, czy po prostu zbytnio demonizujemy na bazie kilku przypadków zasłyszanych w sieci. Wiadomo - punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, ale ja póki co dalej mam zamiar korzystać z OLX wkalkulowując ryzyko oszukania bo i tak nie znalazłem do tej pory lepszej alternatywy.

Zastanawiam się także czy to nagrywanie ma jakikolwiek sens. Tracić czas, kombinować, a i tak prawdopodobnie materiał będzie sobie można w d...ysku schować bo nie jest jednoznacznym dowodem na to, że między nagraniem pakowania, a wrzuceniem do paczkomatu nie podmieniliście zawartości.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3652
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 461 times
Been thanked: 1075 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: psia.kostka »

Mam tam setki transakcji przeprowadzonych w wielu kategoriach. Nikt mnie nie naciagnal finansowo, nawet chyba nie mialem przypadku, ze towar byl duzo gorszy niz zakladalem ze bedzie. Moze jakies pojedyncze rozczarowania, ktore juz dawno wyparlem z pamieci.

Natomiast "widzialem" na olx mnostwo oszustw. Kilka z daleka, kilka z bliska, wlacznie z kontaktem pisanym w sprawie zakupu. Sporo osob z ktorymi pisalem mialo blokowane konta w trakcie rozmowy lub krotko po niej.

Jak to sie stalo, ze nigdy sie nie przejechalem? Nie wkladam palcow do maszynki do miesa. Trzeba byc czujnym, to nie sklep. To nawet nie bazar, ta platforma przyciaga wielu szemranych typow.

Co do nagrywania pakowania i rozpakowywania to sie wole nie wypowiadac, bo to troche Sci-Fi :wink:
Ja wiem, ze powstal nowy Matrix, ale ja wciaz zyje tym pierwszym sprzed 20lat 8)
Szukam/Kupie: Chronicle X, Tide of Iron, HoN, Laboratorium (1ed PSz), Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub] ʕ•ᴥ•ʔ
Atk
Posty: 1412
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 504 times
Been thanked: 295 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: Atk »

RUNner pisze: 13 wrz 2021, 11:08
Atk pisze: 12 wrz 2021, 23:55 Wrzucam fotki z pakowania i jakiś krótki opis. Mimo że infpost daje znać, sam wysyłam też informacje o włożeniu paczki do paczkomatu. Często też nagrywam po prostu filmik z pakowania, żeby mi osoba kupująca nie wykręciła nr, że nie dostała gry, tylko cegłę.
Jeśli trafisz na cwaniaka, to te filmy i tak niczego nie zmienią, bo musiałbyś udowodnić, że paczka nie była otwierana między nagraniem, a umieszczeniem w paczkomacie. Dlatego musiałbyś to pakowanie nagrywać pod paczkomatem, razem z momentem umieszczenia paczki w skrytce. Brzmi absurdalnie, ale to chyba jedyny 100% dowód uczciwości sprzedawcy.
Owszem, ale gość który mnie oskarża musi pokazać że przy otwarciu była tam cegła. Jeśli otworzył paczkę, wyjął grę i wrzucił cegłę musi ją identycznie zapakować jak na moim filmiku inaczej będą podejrzenia, że kombinuje więc powiedzenia, ponieważ ja nie używam zwykłej przezroczystej taśmy tylko reklamowa, która ma pełno grafiki, więc łatwo to wykryć
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: RUNner »

Atk pisze: 14 wrz 2021, 07:42 arża musi pokazać że przy otwarciu była tam cegła. Jeśli otworzył paczkę, wyjął grę i wrzucił cegłę musi ją identycznie zapakować jak na moim filmiku inaczej będą podejrzenia, że kombinuje więc powiedzenia, ponieważ ja nie używam zwykłej przezroczystej taśmy tylko reklamowa, która ma pełno grafiki, więc łatwo to wykryć
No niekoniecznie. Kupujący może po prostu otworzyć paczkę i stwierdzić że jest tam cegła. Kto nagrywa filmy z otwierania paczek, zwłaszcza mając złe intencje? Po co się męczyć, jak po prostu można uznać, że w paczce jest cegła? To wystarczy żeby narobić syfu sprzedawcy i żaden filmik nie jest potrzebny.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Atk
Posty: 1412
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 504 times
Been thanked: 295 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: Atk »

RUNner pisze: 14 wrz 2021, 08:01 No niekoniecznie. Kupujący może po prostu otworzyć paczkę i stwierdzić że jest tam cegła. Kto nagrywa filmy z otwierania paczek, zwłaszcza mając złe intencje? Po co się męczyć, jak po prostu można uznać, że w paczce jest cegła? To wystarczy żeby narobić syfu sprzedawcy i żaden filmik nie jest potrzebny.
Tyle, że jak zrobić zgłoszenie to przypuszczam, ze poproszą o dowod go i mnie. Jak to cwaniak to filmik z otwierania nagrywa zawsze, bo jakoś trzeba potwierdzić, że przyszła cegła. Inaczej jest słowo przeciwko słowu. Przez taką relację i ewentualny filmik eliminuje przynajmniej słowo przeciwko słowu. Ja mam dowodu, że paczka była spakowana jak należy, a gość jak nie ma nic, ma tylko słowo, więc każdy sąd w ewentualnej sprawie cywilnej szybciej przyzna mi rację niż gościowi co tylko gada, że go oszukano.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1804
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 78 times
Been thanked: 337 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: hipcio_stg »

Miałem kiedyś podobny problem. Kupiłem (na Allegro) kilka lat temu obiektyw. Wpłaciłem pieniądze, a paczka nie szła. Naciskałem sprzedającego, żeby wysłał potwierdzenie nadania paczki, bo minęły 4 dni i ani paczki, ani śladu po niej. Postraszyłem, że jeżeli nie wyśle mi potwierdzenia nadania paczki do określonego terminu to przekazuję sprawę policji. Oczywiście do zadanego czasu nie dostałem potwierdzenia, więc po pracy grzecznie udałem się na policję. Po spisaniu zdarzenia napisałem do sprzedającego, że sprawa jest na policji na co ten odesłał potwierdzenie nadania paczki z tym samym dniem. Następnego dnia paczka do mnie dotarła więc pojechałem z nią na komisariat, żeby komisyjnie otworzyć, czy aby zamawiany przedmiot na pewno jest w środku. Otrzymałem na miejscu odpowiedź, że nie muszę otwierania tej paczki ani nagrywać, ani otwierać na komisariacie. Wystarczy druga osoba (świadek zdarzenia), który potwierdzeni w zeznaniu, że zamiast zamawianego towaru był towar inny lub uszkodzony. Na szczęście obiektyw był cały, a ja musiałem wycofać zeznania. Ciekawe czy gdyby cwaniak nie został postraszony czy bym otrzymał zamawiany przedmiot.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5324
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1722 times
Kontakt:

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: BOLLO »

Czyli Pan Hipcio wysyła do mnie Wiedzmina all in...paczkę otwieram i widze pieknego BIG BOXA...ale janusz ze mnie nie z tej ziemi więc ide na komisariat i zgłaszam sprawę że Pan Hipcio to oszust i włożył do paczki cegłe....mam przecież na świadka swoją poślubioną już od 14lat żonę. Sprawe zgłaszam do OLX również że Pan Hipcio to lawirant i oszust.

I jak teraz Pan Hipcio udowodni mi i mojej żonie że nie mam racji?
Spoiler:
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3652
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 461 times
Been thanked: 1075 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: psia.kostka »

BOLLO pisze: 14 wrz 2021, 15:53 Sprawe zgłaszam do OLX również że Pan H. to lawirant i oszust.
i pijak!
I jak teraz Pan H. udowodni mi i mojej żonie że nie mam racji?
Co? tyle lat po slubie i jeszcze nie zrozumiales? :lol:
Policji udowodnisz, komornikowi udowodnisz, zonie... nie udowodnisz! :cry:

BTW @hipcio_stg, dobre story! :) glupio by bylo jakby wyslal pokwitowanie z data dzien wczesniej niz wizyta na MO :?
Szukam/Kupie: Chronicle X, Tide of Iron, HoN, Laboratorium (1ed PSz), Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub] ʕ•ᴥ•ʔ
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1804
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 78 times
Been thanked: 337 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: hipcio_stg »

psia.kostka pisze: 14 wrz 2021, 16:13
BOLLO pisze: 14 wrz 2021, 15:53 Sprawe zgłaszam do OLX również że Pan H. to lawirant i oszust.
i pijak!
I jak teraz Pan H. udowodni mi i mojej żonie że nie mam racji?
Co? tyle lat po slubie i jeszcze nie zrozumiales? :lol:
Policji udowodnisz, komornikowi udowodnisz, zonie... nie udowodnisz! :cry:

BTW @hipcio_stg, dobre story! :) glupio by bylo jakby wyslal pokwitowanie z data dzien wczesniej niz wizyta na MO :?
Twardo do niego pisałem, że jeżeli nie prześle zdjęcia/skanu nadania pocztowego na mojego maila to tak się sprawa skończy.

Story było tylko i wyłącznie dot nagrywania z rozpakowywania paczek. Wystarczy to robić w obecności świadka, który w razie czego poświadczy na policji niezgodność.
Awatar użytkownika
The Fifth Horseman
Posty: 155
Rejestracja: 09 sie 2021, 12:35
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 172 times
Been thanked: 56 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: The Fifth Horseman »

BOLLO pisze: 14 wrz 2021, 15:53I jak teraz Pan Hipcio udowodni mi i mojej żonie że nie mam racji?
Wagą przesyłki, bo jednak cegła nie wazy tyle samo? Oczywiście , to i tak jest do obejścia...
Awatar użytkownika
narandil
Posty: 358
Rejestracja: 09 gru 2013, 10:06
Has thanked: 266 times
Been thanked: 62 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: narandil »

paracelsus444 pisze: 10 wrz 2021, 11:08 Zachęcam do wystawiania opinii na olx, sprzedałem już sporo a tylko 2 osoby mi dały opinię :(
Odkąd pojawiły się te opinie na OLX już kilka(naście?) razy próbowałem dodać opinie i zawsze na koniec mam komunikat: "Ups! Coś poszło nie tak" - nie wiem o co chodzi - zarówno na telefonie jak i na PC mam ten sam problem ...

a co do sprzedaży planszówek:
- na allegro nie sprzedaje bo prowizja
- na forum czasami wystawiam ale tutaj baaaaaardzo rzadko znajdzie się kupiec
- ostatnio wystawiam głównie na OLX i tam się faktycznie sprzedaje. Myślę, że dużo pomaga wysyłka OLX paczkomatem. Po prostu ułatwia całą transakcję. OLX to też jedyne miejsce (oprócz allegro) gdzie można ustawić sobie alerty na obserwowanie słów kluczowych jeśli ktoś czeka na oferty konkretnych tytułów. Fb też to kiedyś miał ale usunęli.
- ale najłatwiej myślę sprzedać grę na bazarku fb - i to mimo że mam konto dość anonimowe (bo nie używam fb prawie wcale) - dawniej wystawiałem gry jednocześnie na bazarku, olx i forum i w 99% gra najszybciej schodziła właśnie na fb. Ale jako że OLX jest dla mnie wygodniejsze to najpierw wystawiam na OLX, a dopiero jak nie ma chętnych po dłuższym czasie, to wrzucam na FB
Ostatnio zmieniony 15 wrz 2021, 08:26 przez narandil, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 976
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 688 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: Bart Henry »

Ja za to dwukrotnie po transakcji dostałem formularz do oceny... samego siebie. :mrgreen:
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: detrytusek »

Bart Henry pisze: 15 wrz 2021, 08:23 Ja za to dwukrotnie po transakcji dostałem formularz do oceny... samego siebie. :mrgreen:
Było od siebie nie kupować :mrgreen:
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 976
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 688 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: Bart Henry »

detrytusek pisze: 15 wrz 2021, 09:12
Bart Henry pisze: 15 wrz 2021, 08:23 Ja za to dwukrotnie po transakcji dostałem formularz do oceny... samego siebie. :mrgreen:
Było od siebie nie kupować :mrgreen:
Może dlatego jeszcze nikt mnie na OLX nie oszukał? :lol:
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3388
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1055 times
Been thanked: 2063 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: Ardel12 »

narandil pisze: 15 wrz 2021, 08:17 a co do sprzedaży planszówek:
- na allegro nie sprzedaje bo prowizja
- na forum czasami wystawiam ale tutaj baaaaaardzo rzadko znajdzie się kupiec
- ostatnio wystawiam głównie na OLX i tam się faktycznie sprzedaje. Myślę, że dużo pomaga wysyłka OLX paczkomatem. Po prostu ułatwia całą transakcję. OLX to też jedyne miejsce (oprócz allegro) gdzie można ustawić sobie alerty na obserwowanie słów kluczowych jeśli ktoś czeka na oferty konkretnych tytułów. Fb też to kiedyś miał ale usunęli.
- ale najłatwiej myślę sprzedać grę na bazarku fb - i to mimo że mam konto dość anonimowe (bo nie używam fb prawie wcale) - dawniej wystawiałem gry jednocześnie na bazarku, olx i forum i w 99% gra najszybciej schodziła właśnie na fb. Ale jako że OLX jest dla mnie wygodniejsze to najpierw wystawiam na OLX, a dopiero jak nie ma chętnych po dłuższym czasie, to wrzucam na FB
Ja jeszcze pomijam krok OLX. Wystawiam jak gra faktycznie jest droga i kupujący chce mieć jakieś zabezpieczenie. Niestety takie same mam doświadczenia z naszym forum. Znacząco więcej sprzedaje na FB niż tutaj. Gry, które leżakowały czasami przez miesiąc na forum znajdowały kupca na FB w ciągu tygodnia. Nie dziwię się jednak, gdyż zwykle nie sprzedaje nowości z danego roku, ani KSów tylko gry z paroma latami na karku, które u mnie się przejadły. Pewnie forumowa brać dawno już je ograła albo zapomniała, że takie istnieją w pogoni za nowinkami :D

Ja wiele nie handluje na OLX, ale jak na razie bez problemów. Wcześniej (dużo wcześniej) handlowałem na allegro i w sumie miałem tylko jedną sytuację, z towarem nie odpowiadającym opisowi. Jednak gwiazdki sporo dawały na allegro i łatwo można było odrzucić potencjalnych oszustów i naciągaczy. Start w serwisie prosty nie był, ale po kilkunastu sprzedażach zaufanie kupujących rosło.
ODPOWIEDZ