Nasze pomalowane figurki

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Cyel
Posty: 2579
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1226 times
Been thanked: 1437 times

Re: Łowcy A.D. 2114 / The Hunters A.D. 2114 (Mateusz Albricht)

Post autor: Cyel »

Malowanie skończone - wreszcie będzie można zagrać :)

Wszystko na szybko, bo figurki (jakby ktoś być ciekaw) to taki planszówkowy standard - tanio i jakość słabiutka, ale przynajmniej gra nie kosztuje fortuny. W zasadzie niemal same Contrasty i chamski drybrush pędzlem grubości kciuka. Na stół wystarczy, ale z bliska lepiej się nie przyglądać ;)
Spoiler:
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Cyel
Posty: 2579
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1226 times
Been thanked: 1437 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Cyel »

Z kronikarskiego obowiązku - zawartość pudła z Łowcami AD 2114. Malowanie skończone - wreszcie będzie można zagrać :)

Wszystko malowane równocześnie i na szybko, bo figurki (jakby ktoś być ciekaw) to taki planszówkowy standard - tanio i jakość słabiutka, ale przynajmniej gra nie kosztuje fortuny. W zasadzie niemal same Contrasty i chamski drybrush pędzlem grubości kciuka. Na stół wystarczy, ale z bliska lepiej się nie przyglądać ;)
Spoiler:
Chciałem to już skończyć, bo czeka na mnie zaczęcie nowej armii do najlepszej gry świata - Warmachine ;) Fajnie zaczynać taki nowy, ekscytujący projekt, jaram sie ! :mrgreen: Pierwszy oddział Trollkinów już na warsztacie.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
arian
Posty: 830
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: arian »

Sifron pisze: 25 sie 2021, 11:03 Widzę, że tylko u mnie wyszli upośledzeni, a mechanik uciekł z bazy rebelianckiej i zatrudnił się na Nemesis xD
To niestety nie są najlepsze figurki do malowania. Poświęciłem im sporo czasu, a i tak z tego jak wyglądają figurki kobiece nie jestem w ogóle zadowolony. A kucających figurek, czyli np. tej mechanika, to w ogóle nie lubię.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
jasiek66
Posty: 118
Rejestracja: 08 maja 2021, 17:34
Has thanked: 25 times
Been thanked: 31 times

Re: Łowcy A.D. 2114 / The Hunters A.D. 2114 (Mateusz Albricht)

Post autor: jasiek66 »

Cyel pisze: 25 sie 2021, 14:08 Malowanie skończone - wreszcie będzie można zagrać :)

Wszystko na szybko, bo figurki (jakby ktoś być ciekaw) to taki planszówkowy standard - tanio i jakość słabiutka, ale przynajmniej gra nie kosztuje fortuny. W zasadzie niemal same Contrasty i chamski drybrush pędzlem grubości kciuka. Na stół wystarczy, ale z bliska lepiej się nie przyglądać ;)
Spoiler:
Taa napisz jeszcze, że malowałeś na kolanie z jedną ręką załamaną, a w drugiej trzymałeś piwo. A tak poważnie -niesamowite, kawał roboty.
Cyel
Posty: 2579
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1226 times
Been thanked: 1437 times

Re: Łowcy A.D. 2114 / The Hunters A.D. 2114 (Mateusz Albricht)

Post autor: Cyel »

jasiek66 pisze: 25 sie 2021, 18:10
Cyel pisze: 25 sie 2021, 14:08 Malowanie skończone - wreszcie będzie można zagrać :)

Wszystko na szybko, bo figurki (jakby ktoś być ciekaw) to taki planszówkowy standard - tanio i jakość słabiutka, ale przynajmniej gra nie kosztuje fortuny. W zasadzie niemal same Contrasty i chamski drybrush pędzlem grubości kciuka. Na stół wystarczy, ale z bliska lepiej się nie przyglądać ;)
Spoiler:
Taa napisz jeszcze, że malowałeś na kolanie z jedną ręką załamaną, a w drugiej trzymałeś piwo. A tak poważnie -niesamowite, kawał roboty.
Ale taka prawda. Takiej chamówy to od nie pamiętam jak dawna nie odwalałem (pewnie jak malowałem Descenta 2 z 10 lat temu). Malowanie Contrastami to jak kolorowanki dla dzieci. To już nie te czasy, że trzeba było mieć zacięcie i talent by mieć pomalowaną armię do jakiegoś Warhammera ;)
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
jasiek66
Posty: 118
Rejestracja: 08 maja 2021, 17:34
Has thanked: 25 times
Been thanked: 31 times

Re: Łowcy A.D. 2114 / The Hunters A.D. 2114 (Mateusz Albricht)

Post autor: jasiek66 »

Cóż jestem laikiem i na mnie to robi wrażenie. Oby tak dalej pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Sifron
Posty: 76
Rejestracja: 06 gru 2019, 12:02
Has thanked: 18 times
Been thanked: 31 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Sifron »

Dalej BRW :D
Spoiler:
shod
Posty: 572
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 266 times
Been thanked: 177 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: shod »

Cyel pisze: 25 sie 2021, 14:12 Z kronikarskiego obowiązku - zawartość pudła z Łowcami AD 2114. Malowanie skończone - wreszcie będzie można zagrać :)

Wszystko malowane równocześnie i na szybko, bo figurki (jakby ktoś być ciekaw) to taki planszówkowy standard - tanio i jakość słabiutka, ale przynajmniej gra nie kosztuje fortuny. W zasadzie niemal same Contrasty i chamski drybrush pędzlem grubości kciuka. Na stół wystarczy, ale z bliska lepiej się nie przyglądać ;)
Spoiler:
Chciałem to już skończyć, bo czeka na mnie zaczęcie nowej armii do najlepszej gry świata - Warmachine ;) Fajnie zaczynać taki nowy, ekscytujący projekt, jaram sie ! :mrgreen: Pierwszy oddział Trollkinów już na warsztacie.
Baaardzo fajnie to wyszło. Tak mnie ciekawi ile mogło Ci wyjść czasu na jedną figurkę - średnio oczywiście. Mnie się też wdaje, że nawet z bliska wyglądałyby znacznie lepiej niż połowy ludzi, którzy "chwalą się" swoim malowaniem, nad którym spędzili pewnie po kilka godzin nad jedną figurką ;).

EDIT: poza tym podoba mi się Twój sposób prezentacji, a nie dziesięć zdjęć tej samej figurki z każdej strony.....
Cyel
Posty: 2579
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1226 times
Been thanked: 1437 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Cyel »

shod pisze: 02 wrz 2021, 07:39
Cyel pisze: 25 sie 2021, 14:12 Z kronikarskiego obowiązku - zawartość pudła z Łowcami AD 2114. Malowanie skończone - wreszcie będzie można zagrać :)

Wszystko malowane równocześnie i na szybko, bo figurki (jakby ktoś być ciekaw) to taki planszówkowy standard - tanio i jakość słabiutka, ale przynajmniej gra nie kosztuje fortuny. W zasadzie niemal same Contrasty i chamski drybrush pędzlem grubości kciuka. Na stół wystarczy, ale z bliska lepiej się nie przyglądać ;)
Spoiler:
Chciałem to już skończyć, bo czeka na mnie zaczęcie nowej armii do najlepszej gry świata - Warmachine ;) Fajnie zaczynać taki nowy, ekscytujący projekt, jaram sie ! :mrgreen: Pierwszy oddział Trollkinów już na warsztacie.
Baaardzo fajnie to wyszło. Tak mnie ciekawi ile mogło Ci wyjść czasu na jedną figurkę - średnio oczywiście. Mnie się też wdaje, że nawet z bliska wyglądałyby znacznie lepiej niż połowy ludzi, którzy "chwalą się" swoim malowaniem, nad którym spędzili pewnie po kilka godzin nad jedną figurką ;).

EDIT: poza tym podoba mi się Twój sposób prezentacji, a nie dziesięć zdjęć tej samej figurki z każdej strony.....
Oj, gdybym pomalował ładnie to na pewno bym się chwalił ujęciami z bliska i z różnych stron ;) ale to naprawdę była maksymalna chamówa, jakiej nigdy bym nie odwalił na figurkach lepszej jakości, stąd pokazuję tylko całokształt. Nie mierzyłem czasu ale myślę że średnio mogło być w okolicach 5 minut na sztukę.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2821
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 844 times
Been thanked: 363 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Gromb »

Tym razem Potwory z Mysthea od Galakty. Przeleżały 3 miesiące psikniete podkładem i wiem już , że nie wolno zostawiać tak figurek. Po tym czasie farba nie chciała trzymać się podkładu i zachowywala się hydrofobowo. Jak ja się umęczyłem, zanim je pomalowałem. Zostali jeszcze bohaterowie i olbrzymi Volfyrion do pomalowania.
Spoiler:
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 82 times
Been thanked: 194 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: 13thSON »

No ja się właśnie nad tym zastanawiałem kiedyś, jak ludzie malują że czasami popsikają podkładem a potem to leży. Albo jeszcze tym grają. Jak to potem malować ?!
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: hipcio_stg »

Może niekoniecznie figurki, ale w końcu domalowałem Tzolki`na.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5241
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1077 times
Been thanked: 1689 times
Kontakt:

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: BOLLO »

Nareszcie ukończone własnoręcznie wykonane figurki do Świata Dysku.
Spoiler:
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2821
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 844 times
Been thanked: 363 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Gromb »

Mysthea, bohaterowie zostali ukończeni. Tym razem nie czekali kilku miesięcy pokryci podkładem, to i malowanie było bardziej przyjemne
Spoiler:
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Cyel
Posty: 2579
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1226 times
Been thanked: 1437 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Cyel »

Pierwszy oddział do nowej armii do Warmachine & Hordes... Trollkin Fennblades
Spoiler:
Ekscytująco jest zaczynać taki nowy projekt do najlepszej gry na świecie :)
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5241
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1077 times
Been thanked: 1689 times
Kontakt:

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: BOLLO »

Jak zwykle przekozacko :mrgreen:
Edit: co to za farbka na tych zbrojach?
Cyel
Posty: 2579
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1226 times
Been thanked: 1437 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Cyel »

BOLLO pisze: 17 wrz 2021, 22:22 Jak zwykle przekozacko :mrgreen:
Edit: co to za farbka na tych zbrojach?
Dzięki:)!

Vallejo Hammered Copper, na to kontrast Wyldwood, lekki drybrush znów Copper i jeezcze lżejszy srebrnym.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 988
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 625 times
Been thanked: 541 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Irr3versible »

Skończyłem Podróże, zbliża się nowy dodatek a starego jeszcze nie ograliśmy... zmobilizowałem się.
Malowane na przestrzeni dwóch lat, taki jestem systematyczny. W między czasie malowałem też inne gry, ale tą jako pierwszą skończyłem od a do z.

Za dużo by wrzucać wszystko indywidualnie. Nadal bardzo początkujący ze mnie malarz; ba fajnie wyglądają początkowe figurki vs końcowe - oczywiście nic nie poprawiam, ma mobilizować (widać jakiś postęp).

Poglądowe, plus kilka ujęć w spoilerze gdzie też widać że bazy 'upiększyłem' zaroślami już po zabezpieczeniu matowym - ale oczy pająków poprawiłem błyszczącym ;)

Obrazek
Spoiler:
Cyel
Posty: 2579
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1226 times
Been thanked: 1437 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Cyel »

A u mnie do Fennblade'ów dołączyło dwóch solosów i pierwsza lekka bestia - Basher.
Obrazek
Obrazek
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
lazarro
Posty: 228
Rejestracja: 01 sie 2017, 19:48
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 22 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: lazarro »

Irr3versible pisze: 21 wrz 2021, 14:37 Skończyłem Podróże, zbliża się nowy dodatek a starego jeszcze nie ograliśmy... zmobilizowałem się.
Malowane na przestrzeni dwóch lat, taki jestem systematyczny. W między czasie malowałem też inne gry, ale tą jako pierwszą skończyłem od a do z.

Za dużo by wrzucać wszystko indywidualnie. Nadal bardzo początkujący ze mnie malarz; ba fajnie wyglądają początkowe figurki vs końcowe - oczywiście nic nie poprawiam, ma mobilizować (widać jakiś postęp).

Poglądowe, plus kilka ujęć w spoilerze gdzie też widać że bazy 'upiększyłem' zaroślami już po zabezpieczeniu matowym - ale oczy pająków poprawiłem błyszczącym ;)

Obrazek
Spoiler:
Ładnie pomalowane i widać nawet te "Pierwsze". Gratuluję wytrwałości i ukończenia malowania całości bo sam maluję co jakiś czas i wiem ile czasu to zajmuje. Obecnie maluję podstawkę descenta i brakuje mi 4 małych i 4 dużych figurek do zakończenia malowania. Zakończoną w malowaniu mam podstawkę CDMD, podstawkę S&S. Zaczynałem od Blood Rage ale pomalowałem tylko 1 klan i zostawiłem na rzecz S&S. Zastanawiam się także nad wrzuceniem swoich figurek...
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 82 times
Been thanked: 194 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: 13thSON »

Cyel pisze: 21 wrz 2021, 15:08 A u mnie do Fennblade'ów dołączyło dwóch solosów i pierwsza lekka bestia - Basher.
Jaki kolor użyłeś na jako kolor skóry tych postaci ?
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 456 times
Been thanked: 307 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: vikingowa »

Mój plan na przyszłe dni to zero grania i 100% malowania bo nienawidzę grać szarakami a ta gra woła mnie z Kallaxa nawet jak śpię :lol:

DESCENT: LEGENDS OF THE DARK
Spoiler:
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5241
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1077 times
Been thanked: 1689 times
Kontakt:

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: BOLLO »

Nadal bardzo początkujący ze mnie malarz
Ahhh ta fałszywa skromność :mrgreen:
Figsy wyszy ci fenomenalnie....smok to demon to już odlot. Aerografem go robiłeś?
Cyel
Posty: 2579
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1226 times
Been thanked: 1437 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Cyel »

13thSON pisze: 22 wrz 2021, 10:47
Cyel pisze: 21 wrz 2021, 15:08 A u mnie do Fennblade'ów dołączyło dwóch solosów i pierwsza lekka bestia - Basher.
Jaki kolor użyłeś na jako kolor skóry tych postaci ?
To po prostu contrast Gryph Charger Grey. Na dowódcach i dużych bestiach pewnie pokuszę się o dodatkowe rozjaśnienia ale na regularnych typkach mi się nie chciało ;)
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
gal_malutkix
Posty: 2
Rejestracja: 19 lip 2021, 13:54
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: gal_malutkix »

Malowanie figurek z Nemesis rozpoczęte od Adultów i larw.
Spoiler:
ODPOWIEDZ