Kolejna gra/y do kolekcji z trybem Solo

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Endrju87
Posty: 82
Rejestracja: 06 sie 2018, 17:08
Has thanked: 12 times
Been thanked: 3 times

Kolejna gra/y do kolekcji z trybem Solo

Post autor: Endrju87 »

Witam,

Z powodu braku czasu - dwójka małych dzieci, ostatnio grywam sam i czasami z żoną, dlatego szukam do kolekcji gier z dobrym trybem solo. Do wydania mam jakieś 500-600 zł. Zastanawiam się nad:

Marvel Champions Lcg,
Nowy Descent
Bloodborne
Podróże przez Śródziemie
Root z dodatkiem tryby leśnogrodu
Na skrzydłach

Co mam z solo:
WP lcg, Arkham lcg, Eldritch, Arkham 3, Posiadłość 2, Waste Knights, Mage Knight, Fallout, Terraformacja, Uczta dla Odyna, Elder Sign, Pandemic 0, Oba Gloomhaven, Pod wrogim niebem, Teotihuacan, Aeon's End, This war is mine, S&S, Robinson, Spirit Island, większość z dodatkami
Sloth
Posty: 387
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 81 times
Been thanked: 76 times

Re: Kolejna gra/y do kolekcji z trybem Solo

Post autor: Sloth »

Endrju87 pisze: 21 wrz 2021, 16:11 Witam,

Z powodu braku czasu - dwójka małych dzieci, ostatnio grywam sam i czasami z żoną, dlatego szukam do kolekcji gier z dobrym trybem solo. Do wydania mam jakieś 500-600 zł. Zastanawiam się nad:

Marvel Champions Lcg,
Nowy Descent
Bloodborne
Podróże przez Śródziemie
Root z dodatkiem tryby leśnogrodu
Na skrzydłach

Co mam z solo:
WP lcg, Arkham lcg, Eldritch, Arkham 3, Posiadłość 2, Waste Knights, Mage Knight, Fallout, Terraformacja, Uczta dla Odyna, Elder Sign, Pandemic 0, Oba Gloomhaven, Pod wrogim niebem, Teotihuacan, Aeon's End, This war is mine, S&S, Robinson, Spirit Island, większość z dodatkami
Właśnie skończyłem przygodę z Zona Sekret Czarnobyla.
Grę kupisz nową za około 190 zł, używki do kilkudziesięciu złoty taniej. Jak lubisz Waste Knights to Zona jak najbardziej podejdzie. Przyjazna instrukcja, rozgrywka około 2h solo jedną postacią. Jak to z kostkami występuje losowość ale przy pomocy kart możemy mocno nadrobić pechowy rzut. Trochę fabuły również mamy. Tłukłem przez prawie 3 tygodnie i nie odczułem znużenia tytułem.

Z karcianek to Anioł Śmierci mogę polecić.
30-45 minut rozgrywka. Szybka rzeź niewiniątek, mocny klimat.
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Kolejna gra/y do kolekcji z trybem Solo

Post autor: Pan_K »

Nie wiem, czy dostępne, ale solo w Projekcie Gaja działa bardzo dobrze. Osobiście bardzo lubię Anachrony - szczególnie z nowym botem, ale i stary działa dobrze. Z gier Lacerdy polecam solo Kanban EV, Gallerist i Lisboa. Lżejsze solo, to Lewis i Clark. Podobnie Raiders of Scythia. Z kolei bardziej zaawansowane solo: Comancheria (osobiście bardzo polecam: gra tylko dla jednej osoby). Tego samego autora jest Navajo Wars. Tez stricte solo (choć wciągnął mnie mniej).

Oczywiście za wskazany budżet nie kupisz wszystkich wymienionych tytułów. Rozejrzyj się po dostępności i recenzjach. Myśle, że jesteś w stanie coś wybrać.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
blacksad77
Posty: 33
Rejestracja: 24 kwie 2019, 08:58
Has thanked: 27 times
Been thanked: 8 times

Re: Kolejna gra/y do kolekcji z trybem Solo

Post autor: blacksad77 »

Endrju87 pisze: 21 wrz 2021, 16:11 Witam,

Z powodu braku czasu - dwójka małych dzieci, ostatnio grywam sam i czasami z żoną, dlatego szukam do kolekcji gier z dobrym trybem solo. Do wydania mam jakieś 500-600 zł. Zastanawiam się nad:

Marvel Champions Lcg,
Nowy Descent
Bloodborne
Podróże przez Śródziemie
Root z dodatkiem tryby leśnogrodu
Na skrzydłach

Co mam z solo:
WP lcg, Arkham lcg, Eldritch, Arkham 3, Posiadłość 2, Waste Knights, Mage Knight, Fallout, Terraformacja, Uczta dla Odyna, Elder Sign, Pandemic 0, Oba Gloomhaven, Pod wrogim niebem, Teotihuacan, Aeon's End, This war is mine, S&S, Robinson, Spirit Island, większość z dodatkami
Z małych polecam Superhot i Sprawlopolis. Z dużych, dobrze mi się gra w Bonfire, Wicehrabiowie Zachodniego Królestwa oraz Imperium: Classics. Po włożeniu Bonfire do insertu setup jest szybki, a gra satysfakcjonująca.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Kolejna gra/y do kolekcji z trybem Solo

Post autor: Yuri »

Machina Arcana wydaje mi się, że by Ci "usiadła".
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Endrju87
Posty: 82
Rejestracja: 06 sie 2018, 17:08
Has thanked: 12 times
Been thanked: 3 times

Re: Kolejna gra/y do kolekcji z trybem Solo

Post autor: Endrju87 »

Yuri pisze: 21 wrz 2021, 21:06 Machina Arcana wydaje mi się, że by Ci "usiadła".
Machina jest na radarze, czekam na wersję od Galakty
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Kolejna gra/y do kolekcji z trybem Solo

Post autor: Yuri »

Endrju87 pisze: 21 wrz 2021, 22:34
Yuri pisze: 21 wrz 2021, 21:06 Machina Arcana wydaje mi się, że by Ci "usiadła".
Machina jest na radarze, czekam na wersję od Galakty
Sprawdź jeszcze "Nemos War", też będzie w wersji PL. "Machiną..." sądzę, że nie zawiedziesz się również.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Endrju87
Posty: 82
Rejestracja: 06 sie 2018, 17:08
Has thanked: 12 times
Been thanked: 3 times

Re: Kolejna gra/y do kolekcji z trybem Solo

Post autor: Endrju87 »

Sloth pisze: 21 wrz 2021, 17:15 Właśnie skończyłem przygodę z Zona Sekret Czarnobyla.
Grę kupisz nową za około 190 zł, używki do kilkudziesięciu złoty taniej. Jak lubisz Waste Knights to Zona jak najbardziej podejdzie.
Zona posiadam, miała iść pod młotek ale chyba dostanie drugą szansę.
Endrju87
Posty: 82
Rejestracja: 06 sie 2018, 17:08
Has thanked: 12 times
Been thanked: 3 times

Re: Kolejna gra/y do kolekcji z trybem Solo

Post autor: Endrju87 »

Yuri pisze: 21 wrz 2021, 22:35
Sprawdź jeszcze "Nemos War", też będzie w wersji PL. "Machiną..." sądzę, że nie zawiedziesz się również.
Nemos War - czekam na przedsprzedaż😁
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 534
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 387 times

Re: Kolejna gra/y do kolekcji z trybem Solo

Post autor: Gribbler »

Polecam Bloodborne, fajna gra na solo.
SnoWho
Posty: 171
Rejestracja: 25 mar 2020, 10:10
Has thanked: 30 times
Been thanked: 29 times

Re: Kolejna gra/y do kolekcji z trybem Solo

Post autor: SnoWho »

Z anglojęzycznych sprawdź Bullet ❤️,Warp's Edge, Gloom of Kilforth, Forgotten Waters, Mageling, Ruins Death Binder i koniecznie Too Many Bones :)

Z polskich warto się zainteresować Murem Hadriana, Projektem Gaja, Dune Imperium czy Arnak. No i lada moment będzie kampania Sleeping Gods na wspieram.to. Ja sam czekam jeszcze na serię Imperium w rodzimym języku. Nemo's War nie podeszło (ogarnę po angielsku).

Niestety gier solo w rodzimym języku za wiele nie ma :(
Cyel
Posty: 2577
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1224 times
Been thanked: 1429 times

Re: Kolejna gra/y do kolekcji z trybem Solo

Post autor: Cyel »

Ja przyglądam się Undaunted z nowym dodatkiem z trybem solo - czy ktoś już grał w ten tryb i mógłby podzielić się opinią?
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
Michito
Posty: 627
Rejestracja: 05 cze 2019, 15:54
Has thanked: 193 times
Been thanked: 175 times

Re: Kolejna gra/y do kolekcji z trybem Solo

Post autor: Michito »

Gratuluję kolekcji, zacne tytuły. W pierwszej chwili pomyślałem: czego Ty jeszcze szukasz? :wink:

Patrząc na to co wymieniłeś, to nie wiem czy bardziej będzie leżała Ci gra z wariantem solo czy true solo (czy oba).

Nemo's WAR (jak wyjdzie PL), Karciane Podziemia: Las Cieni, Too Many Bones (ale zjadłby Ci budżet), Maximum Apocalypse, Horrified (jak wyjdzie PL). Trajan ma chyba tryb solo.

Plus jeszcze gry z serii Oniverse.

Za ew. powtórzenia przepraszam.

Edit: dogrywka: Zamki Burgundii Big Box i potencjalnie wszystko co wypuścił David Turczi, plus zawodnik wagi ciężkiej - Barrage.
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2021, 13:45 przez Michito, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Kolejna gra/y do kolekcji z trybem Solo

Post autor: Yuri »

Endrju87 pisze: 21 wrz 2021, 22:44
Yuri pisze: 21 wrz 2021, 22:35
Sprawdź jeszcze "Nemos War", też będzie w wersji PL. "Machiną..." sądzę, że nie zawiedziesz się również.
Nemos War - czekam na przedsprzedaż😁
Panie Kolego Drogi, zatem wrzucę coś czego raczej nie znasz na bank :) a powinno Ci się spodobać wnioskując z Twej rozpiski. "Fallen Land" :roll:
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Endrju87
Posty: 82
Rejestracja: 06 sie 2018, 17:08
Has thanked: 12 times
Been thanked: 3 times

Re: Kolejna gra/y do kolekcji z trybem Solo

Post autor: Endrju87 »

SnoWho pisze: 22 wrz 2021, 22:57 Z anglojęzycznych sprawdź Bullet ❤️,Warp's Edge, Gloom of Kilforth, Forgotten Waters, Mageling, Ruins Death Binder i koniecznie Too Many Bones :)

Z polskich warto się zainteresować Murem Hadriana, Projektem Gaja, Dune Imperium czy Arnak. No i lada moment będzie kampania Sleeping Gods na wspieram.to. Ja sam czekam jeszcze na serię Imperium w rodzimym języku. Nemo's War nie podeszło (ogarnę po angielsku).

Niestety gier solo w rodzimym języku za wiele nie ma :(
W ameri po ang raczej nie wchodzę, bo mój angielski to raczej taki komunikatywny, i nie chciałbym się dodatkowo męczyć😁
Projekt Gaja jest na radarze, ale liczę, że ktoś przejmie prawa i wyda nową wersję, która będzie tańsza, niż obecne używki.
Dune i Arnak, również na radarze, ale tam solo trochę słabe, z tego co czytałem.
Sleeping będę zamawiał, Nemo również.
Mur Hadriana - jakoś mi nie podeszły gry roll&write
Ale dzięki za polecajki😁
Endrju87
Posty: 82
Rejestracja: 06 sie 2018, 17:08
Has thanked: 12 times
Been thanked: 3 times

Re: Kolejna gra/y do kolekcji z trybem Solo

Post autor: Endrju87 »

Michito pisze: 23 wrz 2021, 13:14 Gratuluję kolekcji, zacne tytuły. W pierwszej chwili pomyślałem: czego Ty jeszcze szukasz? :wink:

Patrząc na to co wymieniłeś, to nie wiem czy bardziej będzie leżała Ci gra z wariantem solo czy true solo (czy oba).

Nemo's WAR (jak wyjdzie PL), Karciane Podziemia: Las Cieni, Too Many Bones (ale zjadłby Ci budżet), Maximum Apocalypse, Horrified (jak wyjdzie PL). Trajan ma chyba tryb solo.

Plus jeszcze gry z serii Oniverse.

Za ew. powtórzenia przepraszam.

Edit: dogrywka: Zamki Burgundii Big Box i potencjalnie wszystko co wypuścił David Turczi, plus zawodnik wagi ciężkiej - Barrage.
Wiem, że to już nałóg, albo choroba😂, ale przynajmniej planszówki wyleczyły mnie z gier wideo💪, no i nic nie ma piękniejszego od otwierania nowego pudełka i oglądania jego zawartości😍
Co do polecajek to:
W ciężkie euro narazie nie wchodzę bo przy dzieciach, lepsze są krótsze rozgrywki a kiedy już śpią to o tej porze mój mózg już nie pracuje😅
W Onirima czasami ciupie na apce
Zamki mam stara wersję i często pykamy z żoną bo fajne i lekkie, dlatego pomyślałem o Wingspanie, że to też może być lekkie i fajne i z automa
Maximum wsparłem ale niestety kampania chłopakom z Pogramy się nie udała😂
Horrified mam na radarze
Nemo i Too Many Bones wypowiedziałem się wyżej
Awatar użytkownika
ArnhemHorror
Posty: 498
Rejestracja: 01 maja 2013, 23:09
Lokalizacja: NibyLandia
Has thanked: 325 times
Been thanked: 153 times

Re: Kolejna gra/y do kolekcji z trybem Solo

Post autor: ArnhemHorror »

Endrju87 pisze: 23 wrz 2021, 16:20 Dune i Arnak, również na radarze, ale tam solo trochę słabe, z tego co czytałem.
Co do Diuny to się zgadzam, ale Arnak solo wygląda dużo ciekawiej, zwłaszcza że wydawca jakiś czas temu udostępnił kampanię solo (sterowana przez stronę www), niewymagającą żadnych dodatkowych elementów. Co prawda na razie jeszcze nie po polsku, ale w tym tygodniu dodano kilka dodatkowych języków, więc może w przyszłości pojawi się i język polski. Przypadkiem wczoraj Paul Grogan z Gaming Rules! rozegrał pierwszy scenariusz tej kampanii, do odtworzenia na YT.
W życiu jest miejsce na jedynie 3 2 1 LCGi.
Awatar użytkownika
Marcin Michalak
Posty: 58
Rejestracja: 20 sty 2020, 16:02
Has thanked: 10 times
Been thanked: 11 times

Re: Kolejna gra/y do kolekcji z trybem Solo

Post autor: Marcin Michalak »

Z lekkich mogę dodać Piętaszka, Samotną Wyspę, Zaginioną Ekspedycję, Coatl, Santa Monica. Ciekawe, stare pozycje godne uwagi to: Le Havre, Puerto Rico, Cywilizacja: Poprzez Wieki. Na dniach będzie Glen More II. 500-600 wystarczy na komplet Łowców A.D. 2114 :D .
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 420
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 179 times
Been thanked: 144 times

Re: Kolejna gra/y do kolekcji z trybem Solo

Post autor: aduko »

W twojej kolekcji solo brakuje mi Tainted Grail :)
Endrju87
Posty: 82
Rejestracja: 06 sie 2018, 17:08
Has thanked: 12 times
Been thanked: 3 times

Re: Kolejna gra/y do kolekcji z trybem Solo

Post autor: Endrju87 »

aduko pisze: 23 wrz 2021, 18:16 W twojej kolekcji solo brakuje mi Tainted Grail :)
Nie wiem czy Awakeni wyrobią się na grudzień bo na Tainted Grail załapałem się tylko na 2 falę, czyli też będzie grane. Oprócz tego zamówione też jest: Etherfields, ISS Vanguard, Nemesis Lockdown, Frostpunk, Księga z pudłem do Robinsona, no i Wiesiek
Endrju87
Posty: 82
Rejestracja: 06 sie 2018, 17:08
Has thanked: 12 times
Been thanked: 3 times

Re: Kolejna gra/y do kolekcji z trybem Solo

Post autor: Endrju87 »

Marcin Michalak pisze: 23 wrz 2021, 18:07 Z lekkich mogę dodać Piętaszka, Samotną Wyspę, Zaginioną Ekspedycję, Coatl, Santa Monica. Ciekawe, stare pozycje godne uwagi to: Le Havre, Puerto Rico, Cywilizacja: Poprzez Wieki. Na dniach będzie Glen More II. 500-600 wystarczy na komplet Łowców A.D. 2114 :D .
Większość z tych gier mam na radarze, ale nie są to tytuły must have, raczej uzupełnienie kolekcji. Szkoda, że Piętaszka ciężko dostać. A za gry nie lubię przepłacać😅
Na Lowców jeszce nie pora, ale może kiedyś?

Na tą chwilę na pewno biorę Marvel Champions Lcg, co po za tym to jeszcze nie wiem🤔
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Kolejna gra/y do kolekcji z trybem Solo

Post autor: arturmarek »

Nie jestem graczem solo, ale grając z żoną w 7th Continent miałem poczucie, że ta gra znakomicie sprawdziła by się właśnie w pojedynkę. Może ktoś z solowych graczy potwierdzi lub zaprzeczy moim podejrzeniom.
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 769
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 671 times
Been thanked: 781 times
Kontakt:

Re: Kolejna gra/y do kolekcji z trybem Solo

Post autor: anitroche »

Z wymienionych już przez Ciebie lub innych pozycji:

+ Imperium: Classic - co prawda ja mam wersję Legends, ale zaskakująco dobrze się bawię przy tym solo :) Działa sprawnie i choć po otwarciu pudełka gra trochę przerażała skomplikowaniem, to po przeczytaniu instrukcji i pierwszej rozgrywce szło już sprawnie (polecam tylko wydrukować sobie z BGG osobno działanie bota dla każdej frakcji, bo grać z tą całą instrukcją w ręku jest niewygodnie oraz karty pomocy dla gracza, w skrócie mówiącej o przebiegu tury - ponownie jest to np. na ostatniej stronie instrukcji, jednak sama gra zajmuje tyle miejsca na stole, że szkoda jeszcze dorzucać na stół instrukcję)

- Root z trybami - Roota uwielbiam i granie solo lub na 2 osoby polecam tylko, jeśli ktoś jest mega fanem gry i po prostu chce z nią obcować za wszelką cenę (jak ja ;D). Rozgrywka z botami to zdecydowanie nie to samo, co z ludźmi i niestety jest to gorsze doświadczenie planszowe. Ja solo głównie gram na aplikacji w telefonie - działa super.

+/- Zaginiona Ekspedycja - ja bardzo lubię, ale jest to gra trochę w stylu Robinsona - gra chce cię za wszelką cenę zabić i jak kilka razy pod rząd będziesz mieć pechowy dociąg kart, to po prostu przegrasz przez pecha (w Robinsonie to samo odczucie, jak masz pechowe rzuty kośćmi cały czas). Po prostu trzeba zdawać sobie sprawę, że czasem los zadecyduje o przegranej, ale poza tym bardzo sympatyczna gra.

I od siebie jeszcze dodam takie propozycje:

Pathfinder ACG Core Set - świetna karcianka z kampanią. Co prawda rozgrywka polega na ciągłym wykonywaniu testów na zdobycie lub pokonanie karty, ale zarządzanie ręką kart jest bardzo przyjemne i na koniec rozgrywki mamy levelowanie postaci i zmieniamy lekko nasz deck. Polecam.

Rococo: Deluxe Edition - bardzo przyjemna gierka z poziomem trudności bym określiła podobnym do Terraformacji Marsa. Tutaj mamy zarządzanie talią kart i area majority, które nam punktuje. Baaaardzo przyjemne solo. Automa bardzo sprawna w obsłudze i fajnie przeszkadzająca nam wykonać nasz plan. Dodatkowo bardzo fajnie działa też na każdą inną liczbę graczy i jako, że nie jest za ciężka ta gra i bardzo ładna (o szyciu sukien balowych), to żonie może się spodobać. Tylko niestety ciężko z dostępnością gry chyba.

Paladyni Zachodniego Królestwa - automa działa bardzo fajnie i mimo że automa robi dużo rzeczy, to jej obsługa nie odrywa na tyle, żeby tracić zorientowanie w swoich ruchach. Bardzo lubię zagrać solo.

The Search for Planet X - to tak trochę z innej beczki, bo to gra dedukcyjna, ale postanowiłam wspomnieć, bo się ostatnio mocno zagrywam w solo, które jest super, no ale to gra z aplikacją, więc jak ktoś nie lubi, to nie dla niego. Ma w przyszłym roku wyjść wersja polska od Lucky Duck Games. Zasady proste, więc i do gry z żoną się nada.
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
ODPOWIEDZ