a jak miałby ktoś wybrać między tym Descentem a Bloodborne?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Vins3nt
Posty: 79
Rejestracja: 13 lis 2016, 11:40
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times

a jak miałby ktoś wybrać między tym Descentem a Bloodborne?

Post autor: Vins3nt »

Hej, a jak miałby ktoś wybrać między tym Descentem a Bloodborne? Waham się właśnie, z jednej strony tu wygląda to ładnie (dla mnie, bo to pewnie kwestia gustu), natomiast Bloodborne znowu chwalony za mechanikę i teraz nie wiem :/ Generalnie można jakoś obiektywnie rozstrzygnąć która gra lepsza, bardziej regrywalna czy skalowalna pod dwóch graczy/solo? Mam obecnie coinsy na jedną a bym sobie coś klimatycznego pograł ze szwagrem/sam i porozkminiał scenariusze
morthi
Posty: 296
Rejestracja: 13 wrz 2009, 18:40
Has thanked: 43 times
Been thanked: 77 times

Re: a jak miałby ktoś wybrać między tym Descentem a Bloodborne?

Post autor: morthi »

Możesz zagrać w descenta korzystając z aplikacji tabletop simulator - wrażenia prawie jak przy planszówce.
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1624
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 747 times
Been thanked: 1110 times

Re: a jak miałby ktoś wybrać między tym Descentem a Bloodborne?

Post autor: ave.crux »

Descent tylko z mrocznym władcą. Z aplikacją w 2 osoby to tak 2/10 bym powiedział.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
morthi
Posty: 296
Rejestracja: 13 wrz 2009, 18:40
Has thanked: 43 times
Been thanked: 77 times

Re: a jak miałby ktoś wybrać między tym Descentem a Bloodborne?

Post autor: morthi »

ave.crux pisze: 24 wrz 2021, 10:39 Descent tylko z mrocznym władcą. Z aplikacją w 2 osoby to tak 2/10 bym powiedział.
Zakładam, że grałeś więcej niż kilka scenariuszy w nowego Descenta i dlatego tak kategorycznie wypowiadasz się o aplikacji i przyjemności z gry prawda ? Jeśli nie to sugeruję rozegrać kilka misji żeby poznać grę samemu albo w większym gronie i wyrobić sobie o niej zdanie.
Awatar użytkownika
ArnhemHorror
Posty: 502
Rejestracja: 01 maja 2013, 23:09
Lokalizacja: NibyLandia
Has thanked: 329 times
Been thanked: 161 times

Re: a jak miałby ktoś wybrać między tym Descentem a Bloodborne?

Post autor: ArnhemHorror »

morthi pisze: 24 wrz 2021, 10:43
ave.crux pisze: 24 wrz 2021, 10:39 Descent tylko z mrocznym władcą. Z aplikacją w 2 osoby to tak 2/10 bym powiedział.
Zakładam, że grałeś więcej niż kilka scenariuszy w nowego Descenta i dlatego tak kategorycznie wypowiadasz się o aplikacji i przyjemności z gry prawda ? Jeśli nie to sugeruję rozegrać kilka misji żeby poznać grę samemu albo w większym gronie i wyrobić sobie o niej zdanie.
Wydaje mi się, że kolega wypowiedział się o starym, a nie nowym Descencie. Tam też była aplikacja. Tytuł przeniesionego wątku nie precyzuje o którego Descenta chodzi...
W życiu jest miejsce na jedynie 3 2 1 LCGi.
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1624
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 747 times
Been thanked: 1110 times

Re: a jak miałby ktoś wybrać między tym Descentem a Bloodborne?

Post autor: ave.crux »

morthi pisze: 24 wrz 2021, 10:43
Zakładam, że grałeś więcej niż kilka scenariuszy w nowego Descenta i dlatego tak kategorycznie wypowiadasz się o aplikacji i przyjemności z gry prawda ? Jeśli nie to sugeruję rozegrać kilka misji żeby poznać grę samemu albo w większym gronie i wyrobić sobie o niej zdanie.
Nie grałem w ogóle w nowego descenta. W starego grałem wiele scenariuszy z mrocznym władcą jak i z aplikacją, która odbiera wiele zabawy z grania.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 421
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 182 times
Been thanked: 144 times

Re: a jak miałby ktoś wybrać między tym Descentem a Bloodborne?

Post autor: aduko »

wilecki pisze: 24 wrz 2021, 11:28
morthi pisze: 24 wrz 2021, 10:43
ave.crux pisze: 24 wrz 2021, 10:39 Descent tylko z mrocznym władcą. Z aplikacją w 2 osoby to tak 2/10 bym powiedział.
Zakładam, że grałeś więcej niż kilka scenariuszy w nowego Descenta i dlatego tak kategorycznie wypowiadasz się o aplikacji i przyjemności z gry prawda ? Jeśli nie to sugeruję rozegrać kilka misji żeby poznać grę samemu albo w większym gronie i wyrobić sobie o niej zdanie.
Wydaje mi się, że kolega wypowiedział się o starym, a nie nowym Descencie. Tam też była aplikacja. Tytuł przeniesionego wątku nie precyzuje o którego Descenta chodzi...
Tak samo o którego Bloodborna :)

Miałem ten sam dylemat, ale skończyłem na preoderze Bloodborn. Zadecydował klimat głównie, bo na półce są już obydwa gloomhaveny, a cena descenta 2ed już tak nie odstrasza :)
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 552
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 122 times
Been thanked: 410 times

Re: a jak miałby ktoś wybrać między tym Descentem a Bloodborne?

Post autor: Gribbler »

Vins3nt pisze: 23 wrz 2021, 20:35 Hej, a jak miałby ktoś wybrać między tym Descentem a Bloodborne? Waham się właśnie, z jednej strony tu wygląda to ładnie (dla mnie, bo to pewnie kwestia gustu), natomiast Bloodborne znowu chwalony za mechanikę i teraz nie wiem :/ Generalnie można jakoś obiektywnie rozstrzygnąć która gra lepsza, bardziej regrywalna czy skalowalna pod dwóch graczy/solo? Mam obecnie coinsy na jedną a bym sobie coś klimatycznego pograł ze szwagrem/sam i porozkminiał scenariusze
A wersja językowa ma znaczenie? Bloodborne po polsku jeszcze nie ma.
Sloth
Posty: 395
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 85 times
Been thanked: 78 times

Re: a jak miałby ktoś wybrać między tym Descentem a Bloodborne?

Post autor: Sloth »

Descent nowy(legendy mroku) gdyż jak mniemam o niego chodzi.
Plus:

Figurki
Teren - duże Wow
Długa kampania z fabułą /klimat
Wersja PL
Dostępne od ręki

Minus:

Aplikacja / dla mnie element wykluczający
Cena( prawie dwukrotnie wyższa niż BB)

BloodBorne

Plus:
Figurki
System walki
Budowa / rozwój postaci
Będzie wersja PL (przewidziane na IV kwartał tego roku)
Cena
Klimat

Minus:

Brak większej fabuły / raczej zabij, idź tam itp.
Dostępność - brak wersji PL od ręki.

Decyzja; BloodBorne zamówiony w przedsprzedaży.

Decyzja wsparta recenzjami, opisami z forum, netu, itp. Osobiście w żadną wcześniej nie grałem. Gram głównie solo i pod tym kątem weryfikuje przede wszystkim.
Gdyby Descent nie był wspierany aplikacją miałby spore szanse u mnie ze względu na powyższe zalety ale i możliwość wprowadzenia córki jako drugiego gracza.
Tutaj też świetne figurki i teren 3d byłyby ogromnym plusem.
BloodBorne raczej się nie nadaje dla 9-latki.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: a jak miałby ktoś wybrać między tym Descentem a Bloodborne?

Post autor: donmakaron »

Bloodborne o ile ma całkiem niezłą i nieźle prowadzoną fabułę, to jest bardzo mechaniczną grą, gdzie najważniejsze jest optymalizowanie akcji, kombinowanie i walka z czasem. Descenty będą miały bardziej wartką fabułę, ale chyba nawet bardziej istotną w grze, za to sama rozgrywka jest pełna akcji, swobody i rzucania kostkami.

Obie są warte rozważenia. Jeśli wolisz dungeon crawlera wymagającego poważnego wysiłku umysłowego, z małą losowością i odrobiną fabuły - bierz Bloodborne'a. Jeśli wolisz robić spektakularne akcje, przecinać się przez hordy potworów oraz nosić ze sobą wiadro magicznych przedmiotów w jednej ręce i wiadro kostek w drugiej - bierz Descenta.
ODPOWIEDZ