Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie - pytania i wątpliwości

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
meDarq
Posty: 78
Rejestracja: 13 sty 2020, 22:23
Has thanked: 15 times
Been thanked: 15 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: meDarq »

Instrukcja, ostatnia ostrona - Jest 6 rodzajów modyfikatorów: przebicie, porażenie, strzaskanie, seria, dobicie, ogłuszenie.
Awatar użytkownika
Gamleer
Posty: 128
Rejestracja: 19 sty 2019, 09:33
Been thanked: 14 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: Gamleer »

Proszę o potwierdzenie czy dobrze zrozumiałem?
Mogę wybrać dowolny modyfikator z wyżej wymienionych a najbardziej opłaca się ogłuszenie, ponieważ obok ogłuszonego przeciwnika można przejść bez prowokowania jego reakcji?
np. Trol o sile 14 otrzyma jedną ranę i nie będzie mógł kontratakować do następnej fazy cienia.
meDarq
Posty: 78
Rejestracja: 13 sty 2020, 22:23
Has thanked: 15 times
Been thanked: 15 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: meDarq »

Tak, taka jest zasada działania ogłuszenia. A czy najbardziej opłaca się ogłuszenie, to pewnie zależy od sytuacji :)
Awatar użytkownika
Gamleer
Posty: 128
Rejestracja: 19 sty 2019, 09:33
Been thanked: 14 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: Gamleer »

Mam jeszcze 2 pytania
1. Jeżeli opuszczamy obszar z grupą wrogów (4szt), część jest wyczerpana (2szt) jeden ogłuszony (1szt) ilu zostało sprowokowanych?
2. W przypadku wyczerpania ma znaczenie czy przeciwnik jest oznaczony jako elitarny?
meDarq
Posty: 78
Rejestracja: 13 sty 2020, 22:23
Has thanked: 15 times
Been thanked: 15 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: meDarq »

Tych, których da się sprowokować, możesz wybrać w aplikacji. Jeśli nie da się ich prowokować - nie można ich zaznaczyć. Najlepiej tam sprawdzić. Jakiś czas nie grałem w Podróże, więc tu mogę się mylić, ale zgodnie z instrukcją: Ogłuszonych i wyczepranych przeciwników się nie prowokuje.
Wyczerpani elitarni mogą kontratakować, jeśli ich zaatakujesz, ale, możesz przejść przez ich obszar bez prowokowania.
Ale tak, jak mówię, najlepiej to sprawdzić w aplikacji, czy jest tak, jak mówię ;)
Awatar użytkownika
SwistakCZC
Posty: 163
Rejestracja: 16 lis 2018, 19:10
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 96 times
Been thanked: 26 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: SwistakCZC »

Pytanie odnośnie misji nr 2 z Cienistych Ścieżek, której nie potrafię przejść, wykonujemy wszystko co jest do zrobienia na mapie i przegrywamy. Bug?
Spoiler:
harcek
Posty: 1
Rejestracja: 04 sie 2020, 14:54

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: harcek »

Mąciwoda - Gandalf

jego umiejetność rasowa "Raz na rundę gdy odrzucisz gdy odrzucisz przygotowaną kartę z "liściem" możesz otrzymać jeden rzeton natchnienia i wykonać zwiad 1.

Ziomek se tak wymyślil, że jak używa jakies umiejetnosći przygotowanej z liściem, to umiejętność Gandalfa działa - dla mnie to jest błędne interpretowanie.

i dwa - jest napisane, ze raz na rune - iż fazie przegrupowania ma za dużo kart, odrzuca z liściem i twierdzi, ze umiejetność dziala - dla mnie też to jest błędne interpretowane.

proszę o jakąś jednoznaczna pomoc, 40min stracisliśmy sie przekomarzajać :/
Awatar użytkownika
charlie brown
Posty: 220
Rejestracja: 01 kwie 2006, 16:59
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie - pytania i wątpliwości

Post autor: charlie brown »

Jeżeli chce przetestować jakąś cechę, a skończyły mi się karty, to ponownie przetasowuję stos kart zużytych?
Ajrin
Posty: 26
Rejestracja: 09 lut 2019, 02:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie - pytania i wątpliwości

Post autor: Ajrin »

Mam 3 pytania.
1. Czy jest jakieś polskie FAQ do gry?
2. Czy kiedy odrzucam kartę ze słowem kluczowym bieg, mogę zdecydować nie poruszyć się i zostać tam gdzie stoję?
3.
Spoiler:
Hachelbushy
Posty: 1
Rejestracja: 13 kwie 2020, 19:42
Has thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie - pytania i wątpliwości

Post autor: Hachelbushy »

Kłaniam się,
Zakładając, że mam przygotowane 4 karty umiejętności, czy w fazie akcji - podczas ataku, zasady gry pozwalają na skorzystanie z więcej niż jednej karty, gdy uznam to za konieczne?
Freshus
Posty: 292
Rejestracja: 15 sty 2019, 13:00
Has thanked: 49 times
Been thanked: 109 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie - pytania i wątpliwości

Post autor: Freshus »

Hachelbushy pisze: 26 wrz 2021, 10:41 Kłaniam się,
Zakładając, że mam przygotowane 4 karty umiejętności, czy w fazie akcji - podczas ataku, zasady gry pozwalają na skorzystanie z więcej niż jednej karty, gdy uznam to za konieczne?
Tak, jak najbardziej możesz wykorzystać efekty z różnych kart.
Urdithane
Posty: 1
Rejestracja: 19 wrz 2021, 18:56

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie - pytania i wątpliwości

Post autor: Urdithane »

Serwus,

Wyposażyłem Aragorna w miecz i sztylet.
Dysponuję czterema lembasami.
W trakcie wykonywania testu ataku, posłużyłem się atrybutem "siła". Wylosowałem jedną kartę z sukcesem plus dwie karty, które łącznie mają trzy lembasy, które mogę przemienić w trzy sukcesy.
Miecz zakłada dwa uderzenia:
  • 1 sukces: 2 trafienia
  • 2 sukcesy: 5 trafień
Po zadaniu wszystkich trafień mieczem - 7, mam możliwość skorzystania z jeszcze jednej karty z liściem, który może zapewnić mi sukces.
Czy mogę wykorzystać dodatkowo sztylet w tej walce i zadać dwa trafienia, które wymagają jednego sukcesu, pomimo tego ,że wykonywany był test siły, a nie sprytu - atrybutu widocznego na sztylecie?
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 200 times
Been thanked: 98 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie - pytania i wątpliwości

Post autor: zioombel »

Nie
Erniaki PL
Posty: 2
Rejestracja: 04 maja 2020, 19:50
Has thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie - pytania i wątpliwości

Post autor: Erniaki PL »

hej, dopiero zaczęliśmy grać z synem w podróże, rozegraliśmy 2 misje mam pytania do "upewnienia się" :)

1- rozumiem że nie ma czegoś takiego jak kontratak bohatera, jeśli przeciwnik atakuje ? / tu nic nie zalazłem w zasadach
2- przy ostrzale wrogiego łucznika z sąsiedniego pola łucznik też oddaje kontratakiem ? / w zasadach kontrataku jest napisane że jeśli bohater znajduje się w "zasięgu" wiec chyba tak ..
3- trafienia/ataki w walce wręcz i strzeleckiej nie są rozróżniane ? pytam np. pod kontem karty legolasa "prowizoryczne sidła", gdzie strzelam do kogoś z łuku, z innego obszaru i zakładam pułapkę jednocześnie (trochę to niespójne;))
Freshus
Posty: 292
Rejestracja: 15 sty 2019, 13:00
Has thanked: 49 times
Been thanked: 109 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie - pytania i wątpliwości

Post autor: Freshus »

Erniaki PL pisze: 07 lis 2021, 12:22 hej, dopiero zaczęliśmy grać z synem w podróże, rozegraliśmy 2 misje mam pytania do "upewnienia się" :)

1- rozumiem że nie ma czegoś takiego jak kontratak bohatera, jeśli przeciwnik atakuje ? / tu nic nie zalazłem w zasadach
2- przy ostrzale wrogiego łucznika z sąsiedniego pola łucznik też oddaje kontratakiem ? / w zasadach kontrataku jest napisane że jeśli bohater znajduje się w "zasięgu" wiec chyba tak ..
3- trafienia/ataki w walce wręcz i strzeleckiej nie są rozróżniane ? pytam np. pod kontem karty legolasa "prowizoryczne sidła", gdzie strzelam do kogoś z łuku, z innego obszaru i zakładam pułapkę jednocześnie (trochę to niespójne;))
Ad 1. Nie ma.
Ad 2. Tak, jeżeli strzelasz z sąsiedniego pola do łucznika to ten oddaje. Jeżeli masz kartę, która zwiększa Twój zasięg i strzelasz z odległości dwóch pól to wtedy kontrataku nie ma.
Ad 3. Nie ma rozróżnienia pomiędzy typami ataku. Trzeba się z takimi małymi "nieścisłościami" pogodzić.
Freshus
Posty: 292
Rejestracja: 15 sty 2019, 13:00
Has thanked: 49 times
Been thanked: 109 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie - pytania i wątpliwości

Post autor: Freshus »

Jeśli na karcie są 2 słowa kluczowe, to wybieramy jeden i odrzucamy kartę. Jeżeli użyjesz obrony z karty to odpoczynek się nie odpali.
Tak samo jeżeli użyjesz innego efektu, który kartę odrzuci. No chyba, że na karcie jasno jest napisane, że aktywuje oba efekty, ale to rzadko występuje.

Wróg zawsze najpierw targetuje tego bohatera, który wyskoczy w aplikacji. Jeżeli gimli jest w zasięgu to wróg zignoruje bohatera stojące z nim na polu i podejdzie do krasnala. Jeżeli gimli byłby poza zasięgiem to wróg porusza się i atakuje bohatera, który jest najbliżej. Wybieramy bohatera dopiero w momencie, kiedy dwóch jest w takiej samej odległości od przeciwnika.
ziele
Posty: 5
Rejestracja: 11 sty 2022, 15:15
Has thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie - pytania i wątpliwości

Post autor: ziele »

Kilka watpliwosci:
1.Jesli na karcie przygotowanej umiejetnosci mam : Odpoczynek 1, Obrona 1. Odrzucajac ja uzywam obu umiejetnosci czy tylko jednej?
Jesli na karcie przygotowanej umiejetnosci mam opisana zdolnosc dajaca efekt przy odrzuceniu (Bez slowa kluczowego) i Odpoczynek 1, to odrzucajac karte odpala sie efekt odpoczynku? CZy musze wybrac dla jakiego efektu odrzucam?
2.Jesli przeciwnik atakuje, a aplikacja wyswietla informacje (ruch:x, Zaatakuj Gimli, albo innego jesli to mozliwe)
To zawsze w pierwszej kolejnosci zaatakuje Gimliego? Czy mamy wybor kogo zaatakuje? (Jak rozumiem jesli nie moze dotrzec do wspomnianego krasnoluda, zawsze mamy wybor kogo zaatakuje.)
W wyzej wymienionym przypadku, jesli zawsze najpierw atakuje Gimliego: to jesli ten znajduje sie w zasiegu jego ruchu kilka pol dalej, a na polu na ktorym stoi przeciwnik znajduja sie inni bohaterowie - zwyczajnie ich olewa?
ziele
Posty: 5
Rejestracja: 11 sty 2022, 15:15
Has thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie - pytania i wątpliwości

Post autor: ziele »

Freshus pisze: 11 sty 2022, 15:15 Jeśli na karcie są 2 słowa kluczowe, to wybieramy jeden i odrzucamy kartę. Jeżeli użyjesz obrony z karty to odpoczynek się nie odpali.
Tak samo jeżeli użyjesz innego efektu, który kartę odrzuci. No chyba, że na karcie jasno jest napisane, że aktywuje oba efekty, ale to rzadko występuje.

Wróg zawsze najpierw targetuje tego bohatera, który wyskoczy w aplikacji. Jeżeli gimli jest w zasięgu to wróg zignoruje bohatera stojące z nim na polu i podejdzie do krasnala. Jeżeli gimli byłby poza zasięgiem to wróg porusza się i atakuje bohatera, który jest najbliżej. Wybieramy bohatera dopiero w momencie, kiedy dwóch jest w takiej samej odległości od przeciwnika.
Dzieki wielkie ;) Informacje na ten temat znalazles w jakims FAQ? Instrukcja nie tlumaczy jasno drugiego zagadnienia
Freshus
Posty: 292
Rejestracja: 15 sty 2019, 13:00
Has thanked: 49 times
Been thanked: 109 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie - pytania i wątpliwości

Post autor: Freshus »

W instrukcji rzeczywiście jest to niejasno wytłumaczone (a nawet wgl?). Nie pamiętam czy jest to w jakimś FAQ, ale na streamach FFG były o to pytania i tak tłumaczyli. Możesz poszukać na BGG, pełno pytań o to się przewijało przy premierze (może nadal się przewijają?), jak chcesz oficjalnego potwierdzenia to na pewno ktoś tam przywołuje :D.
akslagzim
Posty: 10
Rejestracja: 14 paź 2021, 07:53
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie - pytania i wątpliwości

Post autor: akslagzim »

Cześć, mam pytanie o działanie atutu śmiałość, chodzi o fragment „jeśli na koniec swojej tury, nie ma w pobliżu wrogów, odrzuć ten atut”. Często było tak, że ten atut uzyskałam właśnie pod koniec swojej tury, gdzie wokół nie było wrogów. Czyli od razu go odrzucam? Tak na prawdę z tego atutu ani razu nie udało mi się skorzystać, bo zanim do tego doszło, musiałam go odrzucić. Dlatego nie jestem pewna czy we właściwy sposób go rozpatruję.
_leigam_
Posty: 937
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 195 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie - pytania i wątpliwości

Post autor: _leigam_ »

Obrazek

Nie za bardzo rozumiem, przygotowując umiejętność z listkiem mogę ją (tą przygotowywaną) odrzucić, czy mam odrzucić kartę "ciekawość" żeby dostać profit.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 200 times
Been thanked: 98 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie - pytania i wątpliwości

Post autor: zioombel »

Musisz mieć przygotowaną kartę ciekawość i ja odrzucić.
ziele
Posty: 5
Rejestracja: 11 sty 2022, 15:15
Has thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie - pytania i wątpliwości

Post autor: ziele »

W grze nie mozna przekazywać przedmiotow - nie widziałem takiej akcji. Przekazujemy je przyb ognisku
Sa jednak.misje gdzie gracze znajduja przedmioty nie bedace karta - berla czy jagody (chyba 4 i 6 misja podstawki) . Reprezentujemy je zetonem przeszukiwania na karcie postaci.
Czy te zetony mozna jakos przekazac innemu bohaterowi? Co jesli trzymajacy je bohater polegnie? Upadaja i mozna je wziac? Moze mozna przekazac jeśli sa na tym samym polu?
Pytam bo w tego typu misjach, sa konkretne akcje ktore mozs wykonać tylko bohater niosacy dany przedmiot
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 769
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 280 times
Been thanked: 184 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie - pytania i wątpliwości

Post autor: Seraphic_Seal »

Pytanie o jedną z kart Legolasa - Bystry Wzrok.
Obrazek
Czy w jednym ataku mogę zarówno skorzystać z pasywnego zwiększenia zasięgu jak i aktywnego (odrzuć po) zwiększenia obrażeń?
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
krokodiler
Posty: 402
Rejestracja: 30 kwie 2008, 11:04
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie - pytania i wątpliwości

Post autor: krokodiler »

Tak, można skorzystać z obydwu - jest na BGG tutaj.
ODPOWIEDZ