Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5288
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1088 times
Been thanked: 1707 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

psia.kostka pisze: 09 sie 2021, 14:19
Mr_Fisq pisze: 09 sie 2021, 14:05 Ja jestem bardzo zaskoczony otwartością odpowiedzi :)
Dokladnie :D Spodziewalem sie, ze padnie "wez Bollo wyluzuj i schowaj ten kwestionariusz".
Chyba content creatorzy bardzo lubia pisac, o grach i o sobie :P
A moze jednak lubia mnie? :mrgreen:
LukaszLozz
Posty: 196
Rejestracja: 24 kwie 2020, 00:07
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 83 times
Been thanked: 78 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: LukaszLozz »

BOLLO pisze: 11 sie 2021, 14:37
psia.kostka pisze: 09 sie 2021, 14:19
Mr_Fisq pisze: 09 sie 2021, 14:05 Ja jestem bardzo zaskoczony otwartością odpowiedzi :)
Dokladnie :D Spodziewalem sie, ze padnie "wez Bollo wyluzuj i schowaj ten kwestionariusz".
Chyba content creatorzy bardzo lubia pisac, o grach i o sobie :P
A moze jednak lubia mnie? :mrgreen:
Maja procent od Twoich zakupów… tez bym Cię lubił :twisted:
Awatar użytkownika
_Berenice_
Posty: 764
Rejestracja: 17 lis 2012, 14:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 62 times
Been thanked: 479 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: _Berenice_ »

To jeszcze ja się dopisze, aby dodać kolejny kamyczek do koszyczka "recenzenci, którzy tylko piszą" :wink:

Games Fanatic - tak, także coś więcej niż forum (ostatnio spotkałam kilka osób, które nie miały takiej świadomości
1. Z jakimi polskimi wydawnictwami pracuje sie wam najciezej?
Na szczęście jestem członkiem redakcji większego serwisu, więc omija mnie kontakt z wydawnictwami :wink:
2. Jaki wykonujecie aktualnie zawod?
Filozof, czyli czasami mniej, czasami więcej praca akademicka
3. Ile srednio w miesiacu wydajecie na gry?
Dużo - to moje najważniejsze hobby, więc nie szczędzę środków
4. Jak duza jest wasza kolekcja?
Około 800, ale realnie będzie 600 (bez małych i większych dodatków)
5. Czy mysleliscie zeby zrezygnowac z youtubowania/pisania i dlaczego?
Raczej, żeby zrezygnować z pisania na rzecz pójścia w podcast/video - ostatnio mam wrażenie, że teksty się nie przebijają i chociaż recenzuje od ok. 5-6 lat (albo dłużej), to mało kto już zagląda do tych pisanych rzeczy ;)
6. Jaki macie plan na swoj kanał?
Jest kilka pomysłów, ale raczej idziemy w klasykę - publikacja recenzji
7. Czy ktos z YT/czy innego kanału/blogu planszowkowego wam imponuje i dlaczego?
Ja mam swoje zestawy ulubieńców połączone z czynnościami, które wykonuje. Np. Gambit do zmywania naczyń, Kaczmar do ścierania kurzy ;) Nie wiem czemu, chyba Bóg tak chciał :twisted: Aktualnie moim najulubieńszym kanałem jest WojennikTV. Nie zawiodłam się na żadnej recenzji, poznaje dzięki niemu ciekawe pozycje, wydawnictwa itd. A i przede wszystkim - bardzo przyjemnie się tego wszystkiego słucha. Jeżeli chodzi o pisane, to lubię ZnadPlanszy, gdzie mam kilku faworytów (niektórzy już się tu wypowiadali ;) ) i zawsze mogę porównać sobie opinie innych osób, co do danej gry. I regularnie zaglądam na Planszówki we Dwoje, a i ostatnio coraz częściej się przekonuje, że mamy podobny gust.
8. Czy potrafilibyscie stworzyc po ograniu tylu gier jakis swoj dobry i grywalny tytuł?
Nawet mi to przez myśl nie przeszło. Myślę, że są osoby, które potrafią łączyć oba fachy, ale to nie jestem ja. Wolę skupić się na tym, co w miarę mi wychodzi :wink:

9. Czy zalujecie czegos zwiazanego z planszowkami? (Czas.sprzedana gra.wydane pieniadze. Itd.)
Niektórych zakupów ;) A mówiąc szczerze - tego, że dużo czasu zajęło mi zrozumienie, że nie w każdą grę zagra się z każdą ekipą.
10. Jakas wasza mysl lub porada w temacie planszowkowym?
Jeżeli jakaś gra sprawia ci przyjemność, to jeszcze nie oznacza, że jest dobra. Ale granie w złe gry, nie jest niczym złym, o ile sprawia ci to frajdę :twisted: Nie musisz lubić pierwszej setki gier bgg, aby być TRU graczem. Gdy najwięcej radości sprawiają ci imprezówki, to baw się dobrze i nie daj sobie wmówić, że musisz poznać Terraformację Marsa, aby dopiero zrozumieć o co w tym wszystkim chodzi.

Daria [D.C} - Pozdrawiam :D
Moja kolekcja

Planszówkowy PKS - gdzie planszówki kupujemy sami, a wy decydujecie, czy również chcecie wydać na nie swoje pieniądze!

ZnadPlanszy.pl - zapraszamy też do naszego bloga, gdzie także dzieją się różniste rzeczy :>
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5288
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1088 times
Been thanked: 1707 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

LukaszLozz pisze: 11 sie 2021, 21:02
BOLLO pisze: 11 sie 2021, 14:37
psia.kostka pisze: 09 sie 2021, 14:19

Dokladnie :D Spodziewalem sie, ze padnie "wez Bollo wyluzuj i schowaj ten kwestionariusz".
Chyba content creatorzy bardzo lubia pisac, o grach i o sobie :P
A moze jednak lubia mnie? :mrgreen:
Maja procent od Twoich zakupów… tez bym Cię lubił :twisted:
No i sie wydalo....
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5288
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1088 times
Been thanked: 1707 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

pan_satyros pisze: 08 sie 2021, 13:31 Teraz ktoś to powinien ładnie zredagować i opublikować na ZnadPlanszy jako "Spowiedź recenzentów" :mrgreen: :lol:
Jak wroce z urlopu to sie tym zajme i bedzie ladnie. Plus kolejne chetne osoby beda mogly sie dopisac oczywiscie.
Poprosil bym jeszcze wszystkich ktorzy odpowiadali na pytania aby z edytowali swojego posta dodajac link do swoich kanalow.
Awatar użytkownika
czikenpredator
Posty: 266
Rejestracja: 18 gru 2018, 20:27
Has thanked: 60 times
Been thanked: 58 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: czikenpredator »

No dobrze...
wiem, że pewnie niektórzy woleliby odpowiedzi Madzi, ale tak się składa, że jestem chyba jedynym członkiem ekipy WWG, który korzysta z tego zacnego forum :wink: Nic na to nie poradzimy, jestem ja i skoro już podejmuję się odpowiedzi to mam nadzieję, że uda mi się kogoś zadowolić 8)

1. Z jakimi polskimi wydawnictwami pracuje sie wam najciezej?
Wyjdzie w Graniu nie robi (a przynajmniej nie obecnie) reklam ani prezentacji produktów/gier, więc trudno mówić o jakiejkolwiek współpracy z wydawnictwami. Recenzujemy i pokazujemy tylko gry, które sami uznaliśmy za warte omówienia. Do tego bardzo ważną rzeczą dla nas jest uczciwość względem widzów, przejrzystość i podstawowa dziennikarska przyzwoitość. Ale pozdrawiamy serdecznie i życzymy jak najlepiej wszystkim, którzy przyczyniają się do wydawania świetnych gier w Polsce.
2. Jaki wykonujecie aktualnie zawod?
Co zostanie wpisane w CV na 2021 rok? Producent, reżyser, scenarzysta i prezenter? Ale także ciągle się dokształcam. Tyle tytułów, takie osiągnięcia, mama będzie dumna :D
3. Ile srednio w miesiacu wydajecie na gry?
Prywatnie równie często gry wymieniam co kupuję - co wynika z tego jak patrzę na temat poruszony przez kolejne pytanie. Przyjmijmy, że staram się nie kupować więcej niż 10 gier w ciągu roku, a za to możliwie jak najwięcej grać z innymi w ich gry, jeśli tylko mam taką okazję. Dodatkowo jako kanał sporadycznie inwestujemy w interesujące tytuły, których nie ma nikt z naszego zespołu.
4. Jak duza jest wasza kolekcja?
Obecnie oscyluje wokół 50-60 gier. Uważam, że to i tak zbyt dużo, bo leżące na półkach gry, w które nikt nie gra to jeden z tych bardzo smutnych obrazków. Czym mniejsza będzie moja kolekcja tym lepsze będą w niej gry, tym łatwiejszy będzie wybór co wyjąć na stół i tym większe moje serce.
5. Czy mysleliscie zeby zrezygnowac z youtubowania/pisania i dlaczego?
Zdecydowanie, wiele razy - bo wszyscy mamy tylko kilkadziesiąt lat życia i warto zawsze zastanawiać się czy to co robimy przynosi komuś, ale przede wszystkim nam samym radość. I nawet jeśli wierzymy w to, co robimy, to dziwne by było gdybyśmy o tym nigdy nie rozmawiali. Ale mamy na WWG konkretne plany, a osobiście lubię to, co zostanie zaplanowane, zrealizować.
6. Jaki macie plan na swoj kanał?
Ogólnie - przede wszystkim zależy nam na tym, żeby nie tracić czasu widzów na bylejakość i dać jakąś autentyczną wartość. Konkretnie - nie psujmy niespodzianek, ale w naszym schowku są projekty i pomysły, które mamy nadzieję, że będą te założenia realizować.
7. Czy ktos z YT/czy innego kanału/blogu planszowkowego wam imponuje i dlaczego?
Byłoby nieuczciwe wymienić tu kogokolwiek innego w pierwszej kolejności niż Shut Up & Sit Down. Kanał, któremu regularnie przez lata udawało się pokazać, że filmy o planszówkach mogą być przemyślane, mogą być zabawne, ale przede wszystkim mogą być warte oglądania dla nich samych, a nie tylko by poznać opinię przypadkowej osoby z internetu. Wiele im zawdzięczamy i nie jest tajemnicą, że ich kanał stanowił dla nas inspirację oraz swoisty punkt wyjścia, fundament na którym nadbudowujemy jako portal własną tożsamość. Moim prywatnym zdaniem nie powinno się też bagatelizować roli Łukasza "Wookiego" Woźniaka w popularyzowaniu gier planszowych w Polsce, a szczególnie umiejętność docierania do osób niekoniecznie postrzegających siebie jako zapalonych graczy.
8. Czy potrafilibyscie stworzyc po ograniu tylu gier jakis swoj dobry i grywalny tytuł?
Nie mam pojęcia, bo nigdy nie stworzyłem komercyjnej gry. Nikt nie siada do projektowania gry z założeniem, że zrobi coś, co będzie średnie, a tym bardziej słabe. Z drugiej strony, jak to często bywa, jestem pewien, że zadanie w praktyce jest o wiele trudniejsze niż może się z boku wydawać. Jeśli kiedyś coś, co stworzę, zostanie wydane, to każdy będzie mógł sam ocenić efekt jeśli zechce. Mogę obiecać, że i ja nie będę celował w zrobienie beznadziejnego gniota :D
9. Czy zalujecie czegos zwiazanego z planszowkami? (Czas.sprzedana gra.wydane pieniadze. Itd.)
Nie. Po pierwsze, jeśli się chce, w życiu ze wszystkiego można wyciągnąć lekcje. Ale po drugie to są “tylko” gry. Żałować to można utraconej miłości albo wyrządzonej komuś krzywdy...
10. Jakas wasza mysl lub porada w temacie planszowkowym?
Na pewno przy każdej rozgrywce uczę się, by zawsze starać się skupiać na tym, żeby przede wszystkim to Wasi współgracze bawili się jak najlepiej, a idealnie żeby bawili się lepiej od Was. Gry są o tym, żeby stworzyć wspólną przestrzeń z ludźmi, a warto wziąć pod uwagę, że jeśli kochacie gry, to być może jesteście w stanie wybaczyć im oraz całemu doświadczeniu dużo więcej niż osoby z którymi właśnie gracie.


Tam gdzie pisałem w liczbie mnogiej, wiem że inni członkowie zespołu podzielają moją perspektywę, ale koniec końców to tylko moje, prywatne odpowiedzi.

Linki do naszej strony i kanału mam w swoim podpisie, ale skoro pojawiła się prośba o załączenie, to nasz portal niezmiennie znajdziecie pod adresem https://wyjdziewgraniu.pl/, a na nim niezmiennie znajdziecie wszystko co robimy, w tym nasz kanał YT.

Kamis z Wyjdzie w Graniu
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5288
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1088 times
Been thanked: 1707 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

Ufffff....nareszcie udało się zredagować.
viewtopic.php?f=64&t=72681
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1524
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: mikeyoski »

No dobra, kilka słów i ode mnie
1. Z jakimi polskimi wydawnictwami pracuje sie wam najciezej?
To ciekawe pytanie. Przez tych kilka lat istnienia bloga udało się nawiązać wiele ciekawych kontaktów. O historii współpracy z wydawcami można by długo opowiadać. Bardzo dużo zależy od osoby, która w danym przedziale czasowym odpowiada za współpracę z recenzentami ze strony wydawnictwa i po prostu sposób poukładania przez tę osobą tego wszystkiego. Dlatego też współpraca przebiega rożnie. Raz lepiej, raz gorzej. Raz rozumiemy się niemalże bez słów, a raz jest to orka na ugorze.
2. Jaki wykonujecie aktualnie zawod?
Ja jestem analitykiem kredytowym lubującym się finansowaniu jst, spółek komunalnych i szpitali :)
3. Ile srednio w miesiacu wydajecie na gry?
Trudno powiedzieć. Bywają miesiące, że nie wydajemy na gry ani złotówki, a bywają, że jednak trochę tych dutków przelewamy na konta różnych sklepów
4. Jak duza jest wasza kolekcja?
Dużo za dużo. Dobiliśmy się do ponad 700 tytułów i czas pomyśleć o odchudzeniu kolekcji.
5. Czy mysleliscie zeby zrezygnowac z youtubowania/pisania i dlaczego?
Pewnie, że tak. To czasem jest jak druga praca. To kolejne obowiązki i czasem miałem ochotę rzucić to w diabły. Nowych gier jest sporo i przez to bywają sytuacje, że w pewnym stopniu gramy w to co musimy zagrać (pod kątem recenzji) a sporo gier, w które chcielibyśmy zagrać, muszą stać na półkach. Czas niestety z gumy nie jest, zwłaszcza, że planszówki to nie jedyne hobby.
6. Jaki macie plan na swoj kanał?
Raczej bez zmian. Lubimy pisać i w żadnym stopniu nie ciągnie nas do yt. Myślimy o zaangażowaniu naszej córki, która zna się trochę na tik toku (dla mnie to kompletnie czarna magia), żeby wrzucała jakieś filmiki dot. planszówek. Oczywiście istniejemy na instagramie - wrzucanie tam zdjęć jakoś mnie jeszcze bawi :)

7. Czy ktos z YT/czy innego kanału/blogu planszowkowego wam imponuje i dlaczego?
Generalnie wolę słowo pisane i te recenzje zdecydowanie wolę. Oglądanie filmów na yt wiąże się z poświęceniem dużej ilości czasu i wyłapywania w nich tego co z mojego punktu widzenia jest istotne. Tak czy inaczej bardzo cenię pracę moich ziomków z Lublina, czyli chłopaków z Gradania i Wojennika. Mądrzy ludzie z ciekawymi spostrzeżeniami. Z piszących najlepsi są na platformie znadplanszy. Aczkolwiek zerkam i do innych :) Unikam jednak jak ogień kilku takich, którzy robią to po prostu źle, z niewielką wartością merytoryczną i koślawą polszczyzną.
8. Czy potrafilibyscie stworzyc po ograniu tylu gier jakis swoj dobry i grywalny tytuł?
W życiu. To kompletnie nie moja bajka. Kocham muzykę, mógłbym mówić o niej godzinami, ale to nie znaczy, że umiałbym zagrać czy zaśpiewać. Dokładnie tak samo jest z planszówkami. Niech się wykazują ci, którzy mają talent do takich rzeczy :)

9. Czy zalujecie czegos zwiazanego z planszowkami? (Czas.sprzedana gra.wydane pieniadze. Itd.)
Chciałby się mieć więcej czasu na te gry. Niestety życie pokazuje, że to nie takie proste.
10. Jakas wasza mysl lub porada w temacie planszowkowym?
Grajcie w to, co wam sprawia radochę.

To byłem ja, Michał z Blogu na wolny czas (blognawolnyczas.blogspot.com)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5288
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1088 times
Been thanked: 1707 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

Dodam w wolnej chwili do pozostalej smietanki
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4135
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 316 times
Been thanked: 344 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: tomb »

Wypadłem ostatnio z obiegu i potrzebowałem nadgonić informacji. Poklikałem po kilku youtuberach i zostałem przy Gambicie. Tomka filmy są długie, więc nie oglądałem całości, ale wnioski ma bogate, podsumowania treściwe i generalnie jest całkiem dobrze. Dziękuję za pomoc.

Pozytywnie zaskoczyła AsiaOnTable, poza wysoką jakością techniczną dużo informacji i fajne uwagi. Nie ma tu geekowskiego sznytu, jak u Gambita, ale też nieźle.

Czy Veridiana gdzieś coś publikuje?
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5288
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1088 times
Been thanked: 1707 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

Od siebie dodam jakkolwiek to zabrzmi. Gambicie wyglądasz dużo lepiej bez tej mikołajowej krzywej brody. Taki mi się bardziej "podobasz" :mrgreen:
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5242
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1848 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

BOLLO pisze: 10 wrz 2021, 13:37 Od siebie dodam jakkolwiek to zabrzmi. Gambicie wyglądasz dużo lepiej bez tej mikołajowej krzywej brody. Taki mi się bardziej "podobasz" :mrgreen:
Zarumieniłem się.
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2025
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1503 times
Been thanked: 1154 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Bruno »

Gambit pisze: 10 wrz 2021, 14:47 Zarumieniłem się.
Bezwiednie odczytałem to jako: ogoliłem się.
Sam nie wiem dlaczego? :mrgreen:
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5288
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1088 times
Been thanked: 1707 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

Przepraszam to są moje przemyślenia ale.....

od pewnego czasu mam wrażenie że na naszym podwórkowym jutubowaniu jest jakiś dziwny trend że ludzie którzy się mianują jako "recenzent" nim tak naprawdę nie jest. Już lepiej i prawdziwiej brzmiała by forma opiniodawca lub po prostu informator. Dlaczego tak myślę? Pomimo tego że recenzent wydaje opinię to jednak powinna byc ona poprzedzona wnikliwą analizą. Nie musi być to nawet obiektywna ocena bo naprawdę ciężko jest obiektywnie coś ocenić. Gdyby recenzent oceniał gry obiektywnie musiałby oceniać jako na zasadzie czy dana gra spodoba się graczom. A skąd on ma to wiedzieć? No właśnie tak się nie da dlatego ocena jest przeważnie subiektywna i nie ma nic w tym złego, ale należy przy tym pamiętać że należy wskazać plusy jak i minusy gry.

Wnikliwa analiza.....niestety to pochłania czas...sporo czasu, a co za tym idzie rezygnację z czegoś innego. Musimy też mieć świadomość że opinia recenzenta nie zawsze pokrywa się z naszym werdyktem. Opinia ta może być również nieprawdziwa bo recenzent coś przeoczył lub czegoś nie zrozumiał, lub w tylko i wyłącznie w jego odczuci coś nie zagrało/zadziałało jak sobie to wyobrażał.

Ale po co to wszystko? Mam takie poczucie że nasi lokalsi zapomnieli czym jest bycie recenzentem. Zapomnieli o tym że to wielka rola i odpowiedzialność. Wydanie opinie dobrej lub złej zawsze znajdzie jakichś przeciwników jak i zwolenników. Nasi recenzenci widać poszli na łatwiznę w "biznesy"
-przeczytam instrukcje i coś tam opowiem do kamery,
-obejrzę 2-3 filmiki innych recenzentów i coś tam opowiem od siebie
-przeczytał tył pudełka lub wprowadzenie do gry i też styknie

To jest recenzja? Nie to jest sucha informacja jak podanie liczby graczy czy ile dana gra ma komponentów. Bycie recenzentem to ciężka praca (naprawdę ciężka) która często jak widać jest stricto społeczna i prawie darmowa. I nie mam nic do osób którzy robią filmy informacyjne ale niech przestaną się mianować byciem recenzentem.

Po moich prawie 3 latach w tym hobby i obejrzeniu tysięcy filmów mogę się jakoś odnieść do naszych rodzimych kanałów:
Argo Nawija- lubie gościa , ma specyficzny flow który może nie każdemu odpowiadać ale chyba jako jedyny robi jeszcze unboxingi.

GambitTV- jeden z niewielu który może się nazywać mianem recenzent. Jego tytuły są poddawane wnikliwej analizie. Jego analizie ale przy tym stara się być obiektywny. Myli się jak każdy, kaszle, zapuszcza dziwnie krzywą brodę, powtarza się, czasem przynudza, często opowiada o takich abstraktach że głowa mała, ma słabą kamerkę na kompie a jest przecież informatykiem ale...jest AUTENTYCZNY, nie sprzedał się (jeszcze), nagrywa co chce , szanuje patronów i dobrze mówi o innych z branży, nie szuka sensacji, skupia się na mocnych stronach tytułu ale nie zapomina o minusach, ma przeogromną wiedze. Jednym słowem liczę się z jego zdaniem i opinią która czasem jest kluczowa w podjęciu decyzji o zakupie (Gambicie wiesz ile kasy "przez" ciebie puściłem?)

GameTroll tv- bardzo lubiłem ten kanał. Bardzo przyjaźni prowadzący i gościnnie Klaudia. Marek debeściak (jedyny autentyczny) swój chłop z mega poczuciem humoru. Oglądałem ich nonstop do czasu...jak główny prowadzący Piotrek nie zaczął z siebie robić przygłupawego gościa który się sprzedał dla kasy. I nie miałbym nic do tego gdyby to zrobił jawnie informując o tym że przechodzi na swoje bo ma takie możliwości od wydawców (rebel), nie kasowałby niewygodnych wpisów, nie obsmarowywałby kolegów z branży i nie naigrawałby się z innych wydawnicwt, nie szukałby sensacji i nagrywał rzetelne recenzje a nie tylko instrukcje do gier. Szkoda naprawdę bo to był bardzo dobry kanał (jak nie najlepszy) ale widać po raz kolejny że pieniądze niszczą ludzi słabych. No i ta jego Topka gier dla 2 graczy.....
https://www.youtube.com/watch?v=8ksAApyNJkg&t=737s serio nie było pod ręką innych tytułów?

Geek Factor- również osoba która może się nazwać recenzentem. Od zawsze transparentny jako osoba powiązana z aleplanszówki. Dla dobra kanału rozstał sie z Magotem (i dobrze). Robi to co umie najlepiej czyli pokazuje gamplaye (Kaczmar mega dobrze tłumaczy zasady) oraz recenzuje. Nie kombinuje i nie szuka na siłę tematów.

Z tego miejsca nie sposób wymienić również osobnika BoardGamePanda. Widać że to obeznany jegomość i ma wiedzę na temat różnych dziwnych tematów. Myślę że to taki "młody" Gambicik. Ale Pando jak to czytasz to otwieraj prosze buzię jak coś mówisz. Bo mówisz fajnie i z sensem ale troszkę tak nieśmiało. Uszy do góry bambus w dłoń i do przodu.

Gradanie- gadanie......tak ich postrzegałem. Przychodzi 3 gości i pitolą o grze. Masakra jakaś. Ale dojrzałem i teraz twierdze że to najlepszy podcast. Każdy z nich ma swoje zdanie, ale czasem potrafią się przeciągać na nagraniu. Wiedza wiedza wiedza....myślę że kady prezentowany tytuł sporo ogrywają i analizują pod różnymi aspektami. Jakość nagrania jest ok. Ale ponieważ wszystko słucham i oglądam na x1,5 to Windziarz się dziwnie wówczas śmieje.

Granie w Chmurach-mega się cieszę że Piotrek odzyskał kanał. Nadal subskrybuje i oglądam. Piotrek u mnie wpasował się krótkimi opiniami o grze no i przede wszystkim
przykładową rozgrywką. Jego opinia może nie jest aż tak ważna ale taki gameplay w łatwy sposób pokazuje mi jak w skrócie wygląda rozgrywka.

Gry Planszowe u Wookiego- bardzo podoba mi się symbioza u chłopaków. Rewelacyjnie się dogadują i widać że naprawdę dobrze się znają. Ich lubienie się nawzajem przekłada się na to że się ich po prostu dobrze słucha. Ale , ale....recenzenci z nich słabi. Raczej wspomną o o grze którą dostali od wydawcy (bo jak już dostali to przypał jej nie pokazać) ale ich opinia kompletnie mnie nie interesuje. Słuchałem sobotniego pitolenia przy kawie ale to raczej nie ma sensu. Kanał jest raczej po to żeby się reklamowac i informować o projektach i wspieraczkach. A szkoda bo Wookie nagrywa fajne odcinki jak 'Warsztat projektanta". Raczej u mnie na out.

Gry Planszowe Łukasza i Pauliny- Nie subskrybuje ale zaczęli ciekawie i wyczerpująco nagrywać swoje odcinki. Troszkę tak gambitowo bym powiedział ale nieco grzeczniej.

On Table- tu mam gigantyczny problem. Bo to dzieki Asi wszedłem w ten świat. Jej filmy BoardNews są bardzo profesjonalne i to takie zestawienie informacji z planszowych newsów ale nic pozatym. Asia jest sztuczna i jakoś nie moge jej rozgryść. Wiem że to jej natura i nic z ty nie zrobi ale oprócz wiadomości nie jestem w stanie innych odcinków słuchać/ogladać. Asia niestety nie umie tłumaczyć zasad , robi to w chaotyczny sposób jak dla mnie. Ogólnie na plus za wkłada i szerzenie tego hobby.

PoGraMY TV- miałem epizod że namiętnie ogladałem, później słuchałem ale aktualnie nudnawe.

Planszówki TV-od Portalu- lubię i chętnie słucham. Ignacy jak jest taki jest ale merytorycznie potrafi się przygotować. Warto więc poszerzać swoją wiedze dzięki jego materiałom.

WojennikTV- bez wątpienia RECENZENT. Nie jest niestety w moim targecie (a szkoda) ale jak będę chciał kupic jakąś gre wojenną to wiem gdzie zaczerpnąć sprawdzonej informacji. Merytorycznie, dobra dykcja.

Tak więc u mnie TOP:
Gambit
GeekFaktor
Gradani
e

Ontable
Planszówki tv
Granie w Chmurach
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1112 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: detrytusek »

Ale ten zarzut się kogoś tyczy czy nie? Mam rozumieć, że wszyscy, których nie wymieniłeś są niegodni miana recenzenta?
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
wildatheart
Posty: 76
Rejestracja: 03 lut 2021, 14:07
Has thanked: 21 times
Been thanked: 29 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: wildatheart »

BOLLO pisze: 30 wrz 2021, 13:54 Przepraszam to są moje przemyślenia ale.....
...
Opinia ta może być również nieprawdziwa bo recenzent coś przeoczył lub czegoś nie zrozumiał
Pozwolisz, że w duchu tego co napisałeś zapytam: czy Ty drogi BOLLO jesteś recenzentem recenzentów czy zaledwie "opiniodawcą"?

Zastanawiam się czy to wypracowanie jest wystarczająco obiektywne i powinnam się nim interesować :lol: Czy było "poprzedzone wnikliwą analizą"? :oops: I jak mogę mieć pewność czy faktycznie zrobiłeś tę analizę?
dawid
Posty: 520
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:59
Has thanked: 184 times
Been thanked: 243 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: dawid »

Troche nie rozumiem.
Najpierw długi wywód z narzekaniem na rodzimych recenzentów a następnie wymieniasz kanały, które jako tako chwalisz ? Rozumiem, że ta grupa już nie podpada pod tę opinię ?
mementomoris
Posty: 145
Rejestracja: 21 wrz 2020, 12:09
Has thanked: 66 times
Been thanked: 41 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: mementomoris »

BOLLO pisze: 30 wrz 2021, 13:54 Gry Planszowe u Wookiego- bardzo podoba mi się symbioza u chłopaków. Rewelacyjnie się dogadują i widać że naprawdę dobrze się znają. Ich lubienie się nawzajem przekłada się na to że się ich po prostu dobrze słucha. Ale , ale....recenzenci z nich słabi.
Wookie od kilku lat nie robi recenzji. Taka polityka kanału - jako wydawcy/właścicielowi sklepu z grami (chyba już byłemu) nie wypada mu recenzować gry innych wydawnictw. Dlatego tylko mówi dość ogólnie o planszówkach, które się mu spodobały. A cosobotnia "Kawa" to już w ogóle bardziej talk-show o grach i okołogrowych tematach niż cokolwiek innego.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5288
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1088 times
Been thanked: 1707 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

wildatheart pisze: 30 wrz 2021, 14:56
BOLLO pisze: 30 wrz 2021, 13:54 Przepraszam to są moje przemyślenia ale.....
...
Opinia ta może być również nieprawdziwa bo recenzent coś przeoczył lub czegoś nie zrozumiał
Pozwolisz, że w duchu tego co napisałeś zapytam: czy Ty drogi BOLLO jesteś recenzentem recenzentów czy zaledwie "opiniodawcą"?

Zastanawiam się czy to wypracowanie jest wystarczająco obiektywne i powinnam się nim interesować :lol: Czy było "poprzedzone wnikliwą analizą"? :oops: I jak mogę mieć pewność czy faktycznie zrobiłeś tę analizę?
Nawet opinioznawca to zaduzo powiedziane. Takie moje luzne 3 letnie przemyslenia a wiec bardziej ocena obserwatora jak juz.
tomg
Posty: 408
Rejestracja: 02 gru 2019, 00:00
Has thanked: 128 times
Been thanked: 163 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: tomg »

Gambit pisze: 30 wrz 2014, 15:11 Aaaaa...nikt mnie nie kocha :cry: :cry: :mrgreen:
...ale niektórzy szanują Twoją robotę.
Jedno mam przemyślenie coś co uważam za zbędne w Twoich recenzjach to jest ta część podsumowania czy warto kupić grę za x. W czasie inflacji po jakimś czasie po opublikowaniu materiału to przestaje mieć sens.
Poza tym z definicji to bardzo subiektywna rzecz dla kogoś 300 PLN to fura kasy a dla kogoś innego drobne. Przeliczanie wartości gry bezpośrednio na kasę wydaje się nie wnosi wiele bo to czynnik zbyt subiektywny.
toblakai
Posty: 1280
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 228 times
Been thanked: 244 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: toblakai »

BOLLO pisze: 30 wrz 2021, 13:54 Geek Factor- również osoba która może się nazwać recenzentem. Od zawsze transparentny jako osoba powiązana z aleplanszówki. Dla dobra kanału rozstał sie z Magotem (i dobrze). Robi to co umie najlepiej czyli pokazuje gamplaye (Kaczmar mega dobrze tłumaczy zasady) oraz recenzuje. Nie kombinuje i nie szuka na siłę tematów.
Coś mnie ominęło? Kaczmar gdzieś napisał, że Magot był 'niedobry' dla rozwoju kanału?
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2104
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 434 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: tomp »

Kanał raczej dużo stracił po jego odejściu.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Szewa »

tomp pisze: 01 paź 2021, 08:11 Kanał raczej dużo stracił po jego odejściu.
Are you sure? ;)

Nie zauważyłem różnicy w filmach na tym kanale po jego odejściu.
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5288
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1088 times
Been thanked: 1707 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

tomp pisze: 01 paź 2021, 08:11 Kanał raczej dużo stracił po jego odejściu.
No to chyba malo ogladales lub nie czytales komentarzy pod filmami. Ludzie narzekali na buractwo Magota na to ze czesto sie zapuszczal w niefajne rejony i nawet Kaczmara zatykalo co on gadal za glupoty. Zapewne niektorym jego slaby ale za to chamski humor odpowiadal jednak wiekszosc ogladajacych wolala miec szacunek i brak wydzelajacego sie kortyzolu po filmie.
toblakai
Posty: 1280
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 228 times
Been thanked: 244 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: toblakai »

Magot na pewno był charakterystyczny, ale mi nie przeszkadzał. Generalnie preferuję, gdy na kanale jest więcej niż jedna osoba, bo wymiana zdań jest przeważnie ciekawsza. Natomiast wciąż nie wiem skąd u ciebie Bollo wiedza, że to Kaczmar był inicjatorem odejścia Magota. Z tego co pamiętam - może już nieaktualne - to Magot zdecydował o odejściu z przyczyn osobistych.
ODPOWIEDZ