Nemesis - pytania o zasady.

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
krzysiek2222
Posty: 44
Rejestracja: 12 gru 2017, 20:38
Lokalizacja: Żory

Re: Nemesis - pytania o zasady.

Post autor: krzysiek2222 »

Czy jeśli intruz ma 4 obrażenia, a przeprowadzam nieudana akcje strzału (0 obrażeń) to czy dociągamy kartę sprawdzenia ile miał życia, czy (tak grałem) kartę dociągamy tylko jeśli intruz otrzymuje jakiekolwiek obrażenie?
tomwro
Posty: 338
Rejestracja: 12 kwie 2021, 07:47
Has thanked: 21 times
Been thanked: 56 times

Re: Nemesis - pytania o zasady.

Post autor: tomwro »

Grałeś dobrze. Chociaż możesz sobie wprowadzić zasady "homemade" żeby czasami chwilę dłużej pograć i mieć łatwiej ;) Można to sobie wytlumaczyc, np tym że intruz umiera od wcześniejszych obrazeń, czy tam np się od nich wykreawia. Oficjalnie jednak kartę ataku intruza ciągniemy tylko przy trafionym ataku.
rubenpura
Posty: 5
Rejestracja: 01 sie 2021, 22:56
Has thanked: 3 times

Re: Nemesis - pytania o zasady.

Post autor: rubenpura »

Witajcie,
czy aktywowanie przedmiotu osobistego jest 1 z 2 akcji w turze, czy nie jest traktowane jako akcja?
Awatar użytkownika
Qrzy
Posty: 863
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:15
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 65 times
Been thanked: 113 times
Kontakt:

Re: Nemesis - pytania o zasady.

Post autor: Qrzy »

rubenpura pisze: 20 wrz 2021, 16:25 Witajcie,
czy aktywowanie przedmiotu osobistego jest 1 z 2 akcji w turze, czy nie jest traktowane jako akcja?
Ma koszt w kartach akcji, więc tak, jest akcją.
nakago
Posty: 258
Rejestracja: 16 mar 2012, 16:38
Has thanked: 28 times
Been thanked: 39 times

Re: Nemesis - pytania o zasady.

Post autor: nakago »

Karta Wydarzenia "Awaria" - "umieść znacznik awarii w w odkrytym pomieszczeniu o najniższym numerze" - co to jest pomieszczenie o najn. numerze?
Awatar użytkownika
Gamleer
Posty: 129
Rejestracja: 19 sty 2019, 09:33
Been thanked: 14 times

Re: Nemesis - pytania o zasady.

Post autor: Gamleer »

Kafelki pomieszczenia są ponumerowane Znacznik umieszczasz w pomieszczeniu którego kefelek jest odkryty i ma najniższy numer
nakago
Posty: 258
Rejestracja: 16 mar 2012, 16:38
Has thanked: 28 times
Been thanked: 39 times

Re: Nemesis - pytania o zasady.

Post autor: nakago »

Gamleer pisze: 21 wrz 2021, 10:19 Kafelki pomieszczenia są ponumerowane Znacznik umieszczasz w pomieszczeniu którego kefelek jest odkryty i ma najniższy numer
chodzi o numery umieszczone na planszy głównej obok kafelków pomieszczeń?
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8758
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2674 times
Been thanked: 2357 times

Re: Nemesis - pytania o zasady.

Post autor: Curiosity »

nakago pisze: 21 wrz 2021, 10:23 chodzi o numery umieszczone na planszy głównej obok kafelków pomieszczeń?
Tak
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
PerezSaj
Posty: 127
Rejestracja: 28 lis 2020, 21:56
Has thanked: 16 times
Been thanked: 9 times

Re: Nemesis - pytania o zasady.

Post autor: PerezSaj »

Curiosity pisze: 21 wrz 2021, 10:24
nakago pisze: 21 wrz 2021, 10:23 chodzi o numery umieszczone na planszy głównej obok kafelków pomieszczeń?
Tak
Czy w tym przypadku chodzi o kokpit, czy o pomieszczenie z odkrywanych kafli?
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8758
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2674 times
Been thanked: 2357 times

Re: Nemesis - pytania o zasady.

Post autor: Curiosity »

PerezSaj pisze: 21 wrz 2021, 12:55 Czy w tym przypadku chodzi o kokpit, czy o pomieszczenie z odkrywanych kafli?
Na planszy są pozaznaczane miejsca, na których kładzie się kafle pomieszczeń. I te miejsca na planszy mają swoje numery.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 420
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 181 times
Been thanked: 144 times

Re: Nemesis - pytania o zasady.

Post autor: aduko »

PerezSaj pisze: 21 wrz 2021, 12:55
Curiosity pisze: 21 wrz 2021, 10:24
nakago pisze: 21 wrz 2021, 10:23 chodzi o numery umieszczone na planszy głównej obok kafelków pomieszczeń?
Tak
Czy w tym przypadku chodzi o kokpit, czy o pomieszczenie z odkrywanych kafli?


Kokpit.
rubenpura
Posty: 5
Rejestracja: 01 sie 2021, 22:56
Has thanked: 3 times

Re: Nemesis - pytania o zasady.

Post autor: rubenpura »

Jak interpretujecie:
1. Mam 2 głębokie rany i 2 powierzchowne. W wyniku ataku dostaję 2 powierzchowne. Czy automatycznie umieram (bo 2 powierzchowne zamieniają się w głęboką i następna powierzchowna mnie zabija), czy traktuję to jako jednoczesne zdarzenie i żyję jeszcze z 3 głębokimi i 1 powierzchowną raną?
2. Czy mogę wykonać jałową akcję np. przeszukanie tam gdzie jest 0 przedmiotów - w celu, żeby nie spasować i mieć następną turę? Było już podobne pytanie na forum, ale nie przeczytałem konkretnej odpowiedzi...
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 873
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 301 times
Been thanked: 294 times

Re: Nemesis - pytania o zasady.

Post autor: KOSHI »

1. Nie żyjesz. Jakiekolwiek obrażenie powyżej 3 głębokich ran i game over.
2. Ponoć można.
Seba1988Seba
Posty: 4
Rejestracja: 08 maja 2021, 22:16
Been thanked: 1 time

Re: Nemesis - pytania o zasady.

Post autor: Seba1988Seba »

Witam mam dodatek Karnomorfy mam wątpliwości do mutacji bohatera a więc:
1. Rozumiem że jak dostaje kartę skażenia dobieram dwie karty mutacji bohatera i wybieram jedna z nich i dokładam znacznik na planszy bohatera o mutacji max 4
2. Chce zagrać tę kartę mutacji czyli muszę zrobić odpoczynek skanuje kartę skażenia dokładam drugi znacznik mutacji na planszy już mam dwa i w zależności od statusu karty robię to co jest napisane na karcie mutacji
3. I główne moje pytanie jest co robimy z tą kartą mutacji odkładamy ja na stos kart odrzuconych i normalnie możemy już wykonywać tą kartą akcje i akcje z tej karty bez skanowania kart skażenia czy ona jest jednorazowa wywalam ją czy zostaje w talii gracza i można nią tylko opłacać różne akcje podczas gry?
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Nemesis - pytania o zasady.

Post autor: Fenrisek83 »

Seba1988Seba pisze: 26 wrz 2021, 23:57 Witam mam dodatek Karnomorfy mam wątpliwości do mutacji bohatera a więc:
1. Rozumiem że jak dostaje kartę skażenia dobieram dwie karty mutacji bohatera i wybieram jedna z nich i dokładam znacznik na planszy bohatera o mutacji max 4
2. Chce zagrać tę kartę mutacji czyli muszę zrobić odpoczynek skanuje kartę skażenia dokładam drugi znacznik mutacji na planszy już mam dwa i w zależności od statusu karty robię to co jest napisane na karcie mutacji
3. I główne moje pytanie jest co robimy z tą kartą mutacji odkładamy ja na stos kart odrzuconych i normalnie możemy już wykonywać tą kartą akcje i akcje z tej karty bez skanowania kart skażenia czy ona jest jednorazowa wywalam ją czy zostaje w talii gracza i można nią tylko opłacać różne akcje podczas gry?
1. Tak
2. Aby użyć karty mutacji musisz mieć kartę starzenia na ręce. Nie robisz odpoczynku tylko deklarujesz użycie mutacji i skanukesz kartę skażenia. W zależności czy jest zarażenie taki ta karta mutacji ma efekt. Wydaje mi się, że podczas użycia karty mutacji nie dokladasz drugiego znacznika mutacji na planszetece gracza.
3. Karta mutacji jest tajna do pierwszego użycia później jest jawna. Jak masz kartę skarzenia na ręce możesz jej użyć ponownie.
Zeskanowana w ten sposób karta skarzenia zostaje i jej nie usuwasz do czas aż się jej nie pozbędziesz. Karty mutacji mają inny rewers i nie dokladasz jej do swojej tali kart akcji.
Seba1988Seba
Posty: 4
Rejestracja: 08 maja 2021, 22:16
Been thanked: 1 time

Re: Nemesis - pytania o zasady.

Post autor: Seba1988Seba »

No właśnie podczas sprawdzania karty skażenia nie zależnie od wyniku karty dokładamy znacznik mutacji z tego co pamiętam
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Nemesis - pytania o zasady.

Post autor: Fenrisek83 »

Seba1988Seba pisze: 29 wrz 2021, 09:26 No właśnie podczas sprawdzania karty skażenia nie zależnie od wyniku karty dokładamy znacznik mutacji z tego co pamiętam
Właśnie sprawdziłem i masz rację dokłada się znacznik mutacji podczas używania karty mutacji.
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Nemesis - pytania o zasady.

Post autor: Fenrisek83 »

Karta z dodatku korytarze techniczne dostaje larwe. Co się w dzieję jak już larwe mam. W wyniku szmerow kolejna larwa jak już mam jedną to znika i dostaje kartę skażenia FAQ. W wyniku procedury sprawdzania kart skażenia min. z odpoczynku się umiera. Jak to jest w tym przypadku?
TristisAnima
Posty: 28
Rejestracja: 04 lip 2021, 22:58
Has thanked: 4 times
Been thanked: 20 times

Re: Nemesis - pytania o zasady.

Post autor: TristisAnima »

FAQ ver. 2.0
What happens if a Character is attacked by a Larva and they already have a Larva on their board?

The attacking Larva disappears. The Larva on Character board stays intact. The Character just gets a Contamination card.
Moim zdaniem, przyjąć należy, że w korytarzu technicznym larwy nie otrzymujesz z powietrza tylko w wyniku ataku. Atakująca larwa znika a ty dostajesz kartę skażenia.
Awatar użytkownika
BadO666
Posty: 16
Rejestracja: 04 lip 2020, 18:10
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 3 times

Re: Nemesis - pytania o zasady.

Post autor: BadO666 »

Mam pytanie dotyczące rozgrywki na 2 stronie planszy. Strona 27 instrukcji mówi o parach korytarzy prowadzących do niektórych pomieszczeń. Czy chodzi o to że na przykład do maszynowni 1 i 3 prowadzą 2 korytarze czy o to że na planszy korytarze przedzielone są liniami wzdłuż ich długości co dawało by dwa korytarze z jednego?
tomwro
Posty: 338
Rejestracja: 12 kwie 2021, 07:47
Has thanked: 21 times
Been thanked: 56 times

Re: Nemesis - pytania o zasady.

Post autor: tomwro »

Te idące obok traktujesz jak jeden.
Seba1988Seba
Posty: 4
Rejestracja: 08 maja 2021, 22:16
Been thanked: 1 time

Re: Nemesis - pytania o zasady.

Post autor: Seba1988Seba »

Chodzi o to że z jednego pomieszczenia idą dwie drogi do drugiego pomieszczenia i dochodzi jeszcze jeden kanał techniczny niebieski
Obrazek

Obrazek
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Fenrisek83 »

Svensky95 pisze: 14 paź 2021, 22:47 wydaje mi się że naukowiec nie będzie należeć do moivh ulubionych postaci :P
Nie jest zły. Jak masz misję aby odkryć dwie słabości obcych to jest o wiele łatwiej. Jak odblokujesz jego przedmiot to nie trzeba nieść po raz drugi ciała członka załogi/obcego lub jaja do laboratorium. No i dwie rany są tylko na jednej ściance z sześciu. Tutaj może boleć mała ilość naboi. Dlatego też trzeba nim szukać prototypowej broni z talii czerwonych przedmiotów. Ma też ciekawe swoje unikatowe karty akcji. Jeden z moich kolegów lubi nim grać i jak ma taką możliwość to go bierze. Jak posiadasz dodatek pokłosie to ma fajną umiejętność dodatkową z pamięci Ci nie napisze ale dotyczy głębokiej rany "noga".
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4505
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1363 times
Been thanked: 863 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

Fenrisek83 pisze: 14 paź 2021, 23:07 Jak odblokujesz jego przedmiot to nie trzeba nieść po raz drugi ciała członka załogi/obcego lub jaja do laboratorium.
Nie pamietam juz dokladnie przedmiotow naukowca, ale jesli mówisz o tym, że "możesz użyć dowolnego pokoju z komputerem na statku z innego pomieszczenia z komputerem" to się mylisz. w FAQ jest wyjaśnione, że przedmioty do badania fizycznie muszą się znaleźć w Laboratorium. Owszem np inna osoba może je przynieść,a ty skanujesz z drugiego końca mapy, ale dalej przedmiot musi być w lab.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Fenrisek83 »

Hardkor pisze: 14 paź 2021, 23:51 jesli mówisz o tym, że "możesz użyć dowolnego pokoju z komputerem na statku z innego pomieszczenia z komputerem" to się mylisz. w FAQ jest wyjaśnione, że przedmioty do badania fizycznie muszą się znaleźć w Laboratorium. Owszem np inna osoba może je przynieść,a ty skanujesz z drugiego końca mapy, ale dalej przedmiot musi być w lab.
Chodzi mi o kartę "sprzęt laboratoryjny":
"Jeśli jesteś w pomieszczeniu, w którym jest ciało członka załogi, zwłoki intruza lub jajo, odkryj 1 odpowiednią kartę słabości intruza".
Ty masz na myśli tą drugą która działa tak jak mówisz.
ODPOWIEDZ