Star Wars Rebellion - pytania i wątpliwości

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
Awatar użytkownika
Mulczas
Posty: 89
Rejestracja: 18 lut 2018, 22:15
Has thanked: 7 times
Been thanked: 24 times

Re: Star Wars Rebellion - pytania i wątpliwości

Post autor: Mulczas »

Witam.
Czy po zagraniu karty projektów superlaser jest aktywny i zniszczeniu planety karta zostaje na ręce czy wraca do tali projektów ?
pozdrawiam
fakcior
Posty: 26
Rejestracja: 03 sie 2020, 23:51
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Star Wars Rebellion - pytania i wątpliwości

Post autor: fakcior »

Leci na stos kart odrzuconych.
Darek99790
Posty: 24
Rejestracja: 09 sie 2021, 20:54
Has thanked: 9 times
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars Rebellion - pytania i wątpliwości

Post autor: Darek99790 »

Witam.
Czy po najechaniu układu rebeli w którym znajdują się jej jednostki kosmiczne jak i lądowe najpierw muszę stoczyć bitwę kosmiczną i lądową a dopiero później po bitwie będę mógł użyć karty super lasera do zniszczenia układu? Czy mogę użyć tej karty odrazu bez toczenia bitwy?
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1568
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 698 times
Been thanked: 1038 times

Re: Star Wars Rebellion - pytania i wątpliwości

Post autor: ave.crux »

Nie możesz wykonywać misji i aktywować układu w tej samej chwili. Albo jedno, albo drugie w dowolnej kolejności.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Darek99790
Posty: 24
Rejestracja: 09 sie 2021, 20:54
Has thanked: 9 times
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars Rebellion - pytania i wątpliwości

Post autor: Darek99790 »

ave.crux pisze: 06 paź 2021, 17:42 Nie możesz wykonywać misji i aktywować układu w tej samej chwili. Albo jedno, albo drugie w dowolnej kolejności.
Tak dla pewności, gdy chce użyć super lasera w jakimś układzie to najpierw:
1. Aktywuje dany układ, przenoszę tam gwiaze śmierci.
2. Jesli są tam jednostki wroga to toczę bitwę kosmiczną/lądową.
3. Następuję kolejna tura w której mogę użyć super lasera.
Wszystko dobrze zrozumiałem?
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1568
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 698 times
Been thanked: 1038 times

Re: Star Wars Rebellion - pytania i wątpliwości

Post autor: ave.crux »

Darek99790 pisze: 07 paź 2021, 09:50
ave.crux pisze: 06 paź 2021, 17:42 Nie możesz wykonywać misji i aktywować układu w tej samej chwili. Albo jedno, albo drugie w dowolnej kolejności.
Tak dla pewności, gdy chce użyć super lasera w jakimś układzie to najpierw:
1. Aktywuje dany układ, przenoszę tam gwiaze śmierci.
2. Jesli są tam jednostki wroga to toczę bitwę kosmiczną/lądową.
3. Następuję kolejna tura w której mogę użyć super lasera.
Wszystko dobrze zrozumiałem?
Tak. Przy czym nie musi tam być żadnych jednostek wroga. Po prostu kładziesz lidera na misji aktywacja superlasera czy jakośtak i rozpatrujesz ją (też nie pamiętam czy próbujesz czy rozpatrujesz). Ja ostatnio tak sobie we własnym układzie wykonałem misję i rozwaliłem swoją planetę;> Warto było!

Jeżeli wiesz, że w tej rundzie będziesz używał superlasera to przy aktywacji układu nie przemieszczaj tam jednostek naziemnych, wystarczą jednostki latające i wtedy po rozstrzygnięciu bitwy kosmicznej możesz zniszczyć dany układ (jednostki gwiezdne nadal mogą tam przebywać) eksterminując jednostki naziemne wroga.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
mk_1984
Posty: 9
Rejestracja: 19 sty 2020, 05:05
Has thanked: 1 time

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: mk_1984 »

Witam jestem po pierwszej rozgrywce i mam pytanie. Podczas dobierania dwóch liderów z czego jeden ma zostać w moim imperium są do wyboru postacie z rebelii... Pytanie czy także mogę mieć ich w swoich liderach? Gdybym kupował liderów rebelii zamiast docelowych ze znaczkiem imperium byłby mały problem z odróżnienie kogo które są postacie... Dzięki i pozdrawiam
Awatar użytkownika
spongePepp
Posty: 105
Rejestracja: 16 lut 2021, 22:14
Has thanked: 76 times
Been thanked: 59 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: spongePepp »

mk_1984 pisze: 09 paź 2021, 22:51 Witam jestem po pierwszej rozgrywce i mam pytanie. Podczas dobierania dwóch liderów z czego jeden ma zostać w moim imperium są do wyboru postacie z rebelii... Pytanie czy także mogę mieć ich w swoich liderach? Gdybym kupował liderów rebelii zamiast docelowych ze znaczkiem imperium byłby mały problem z odróżnienie kogo które są postacie... Dzięki i pozdrawiam
Jeżeli dobrze zrozumiałem pytanie, to jako gracz imperium nie powinieneś mieć szansy dobrania lidera Rebelii. Są dwa oddzielne stosy, jeden dla gracza kierującego Rebelią i drugi dla gracza kierującego Imperium. Popraw mnie jeżeli źle zrozumiałem pytanie. Pozdro
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1568
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 698 times
Been thanked: 1038 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: ave.crux »

mk_1984 pisze: 09 paź 2021, 22:51 Pytanie czy także mogę mieć ich w swoich liderach? Gdybym kupował liderów rebelii zamiast docelowych ze znaczkiem imperium byłby mały problem z odróżnienie kogo które są postacie..
Liderzy imperium mają ścięte boki, lidery rebelii mają obłe. Ten żółty znaczek na karcie nie mówi czyj to lider, tylko, że jest to pula kart akcji, a nie poczatkowe karty akcji. Na ich rewersie jest różnica, ciemniejszy/jaśniejszy odcień. Rozdziel je dobrze.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
slonik
Posty: 1
Rejestracja: 02 lut 2016, 15:45

Star Wars Rebelia - Gwiazda śmierci

Post autor: slonik »

Witam, Proszę o pomoc / wytłumaczenie zagadnienia poruszania się i ataku Gwiazdy śmierci bo nie rozumiem jak to dokładnie ma działać.

Instrukcja mówi : Gwiazda śmierci porusza się tak samo jak inne jednostki. Czyli rozumiem że w momencie kiedy wchodzi na układ z innymi jednostkami gdzie jest są jednostki rebelii to następuje "normalny atak". Co się staje jeżeli Imperuim przegra bitwę (zniszczy pozostałe jednostki które wchodziły wraz z gwiazdą śmierci) w układzie ? Gwiazda śmierci tam zostaje jeżeli nie zostanie zniszczona za pomocą karty planów gwiazdy śmierci ?

Instrukcja mówi - Kiedy Gwiazda Śmierci zniszczy układ, na jego miejscu należy umieścić znacznik zniszczonego układu oraz zniszczyć wszystkie znajdujące się
tam naziemne jednostki Rebelii. I teraz moje pytanie. Jak może dojść do sytuacji kiedy jednostka może zniszczyć układ za pomocą karty misji "laser" będąc w układzie gdzie znajdują się jednostki naziemne rebelii ?

Trochę się pogubiłem.

Dziękuje z góry.
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1568
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 698 times
Been thanked: 1038 times

Re: Star Wars Rebellion - pytania i wątpliwości

Post autor: ave.crux »

slonik pisze: 25 kwie 2022, 13:40 Witam, Proszę o pomoc / wytłumaczenie zagadnienia poruszania się i ataku Gwiazdy śmierci bo nie rozumiem jak to dokładnie ma działać.

Instrukcja mówi : Gwiazda śmierci porusza się tak samo jak inne jednostki. Czyli rozumiem że w momencie kiedy wchodzi na układ z innymi jednostkami gdzie jest są jednostki rebelii to następuje "normalny atak". Co się staje jeżeli Imperuim przegra bitwę (zniszczy pozostałe jednostki które wchodziły wraz z gwiazdą śmierci) w układzie ? Gwiazda śmierci tam zostaje jeżeli nie zostanie zniszczona za pomocą karty planów gwiazdy śmierci ?

Instrukcja mówi - Kiedy Gwiazda Śmierci zniszczy układ, na jego miejscu należy umieścić znacznik zniszczonego układu oraz zniszczyć wszystkie znajdujące się
tam naziemne jednostki Rebelii. I teraz moje pytanie. Jak może dojść do sytuacji kiedy jednostka może zniszczyć układ za pomocą karty misji "laser" będąc w układzie gdzie znajdują się jednostki naziemne rebelii ?

Trochę się pogubiłem.

Dziękuje z góry.
Gwiazda śmierci nie może zostać zniszczona w normalny sposób. Jest karta misji dla rebelii "Jeżeli po tej walce kosmicznej masz nadal X żywych myśliwców to zniszcz gwiazdę śmierci w tym układzie" czy coś takiego.
W każdym innym przypadku walka będzie trwała dopóki ktoś się nie wycofa lub nie zniszczysz wszystkich jednostek w danym teatrze wojny.

Wtedy kiedy użyjesz swojego lidera na początku rundy i przydzielisz go do tej misji. Przy próbie wykonania misji (nie wiem czy to próba w sumie, nie pamiętam) gwiazda śmierci niszczy układ, w którym się znajduje, planeta znika całkowicie a mapy i jest zakrywana żetonikiem, a wszystkie jednostki naziemne w tym układzie giną.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
Sarna
Posty: 301
Rejestracja: 21 lut 2013, 19:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 97 times
Been thanked: 39 times

Re: Star Wars Rebellion - pytania i wątpliwości

Post autor: Sarna »

Ważny jest tu teatr wojny. Gwiazda Śmierci walczy w kosmicznym teatrze wojny, a jednostki rebelii na planecie w naziemnym. Gwiazda Śmierci mogła wygrać w swoim, a rebelia w swoim, dlatego Gwiazda Śmierci może być w tym układzie w przestrzeni kosmicznej i strzelić.
Awatar użytkownika
Ciuniek
Posty: 401
Rejestracja: 12 kwie 2012, 18:33
Lokalizacja: Babin k/ Lublina
Has thanked: 1 time
Been thanked: 372 times

Re: Star Wars Rebelia - Gwiazda śmierci

Post autor: Ciuniek »

Temat do przeniesienia do odpowiedniego działu, ale to nie ja, więc ja po prostu odpowiem. ;)

ad. 1 Gwiazda Śmierci jest jednostką, po prostu. Sama też może toczyć bitwę, ale nie może zostać zniszczona w wyniku obrażeń z kości. Więc jeśli cała jej obstawa zostanie wycięta, bitwa po prostu trwa nadal.

ad. 2 na jednym polu mogą znajdować się jednostki dwóch różnych graczy, dopóki nie znajdują się w tym samym teatrze działań. Rebelia stoi na planecie, Imperium lata w kosmosie, bitwy nie ma.
ogrodnik24
Posty: 3
Rejestracja: 02 lip 2022, 08:52

Re: Star Wars Rebellion - pytania i wątpliwości

Post autor: ogrodnik24 »

Jestem po pierwszej partii jako Imperium i mam kilka pytań:
1. Czy po zajęciu układu przez jednostki imperialne i po tym jak (parszywy) rebeliant oznajmi, że nie mam tam bazy, to czy odpowiednia sonda powinn zostać usunięta ze stosu sond?
2. Jeśli jednostki latające znajdują się w układzie z bazą rebeliantów, to czy baza pozostaje ukryta?
3. Podczas bitwy kiedy używamy kart taktyk, to wracają one od razu do talii potasowane, czy czekają na koniec walki, lub wyczerpanie się stosu?
4. Wyrzucenie mieczy świetlnych podczas walki np lądowej, pozwala nam wziąć kartę taktyki. Musi to być taktyka lądowa?

Dzięki za odpowiedzi :)
Awatar użytkownika
Sarna
Posty: 301
Rejestracja: 21 lut 2013, 19:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 97 times
Been thanked: 39 times

Re: Star Wars Rebellion - pytania i wątpliwości

Post autor: Sarna »

ogrodnik24 pisze: 02 lip 2022, 09:21 Jestem po pierwszej partii jako Imperium i mam kilka pytań:
1. Czy po zajęciu układu przez jednostki imperialne i po tym jak (parszywy) rebeliant oznajmi, że nie mam tam bazy, to czy odpowiednia sonda powinn zostać usunięta ze stosu sond?
2. Jeśli jednostki latające znajdują się w układzie z bazą rebeliantów, to czy baza pozostaje ukryta?
3. Podczas bitwy kiedy używamy kart taktyk, to wracają one od razu do talii potasowane, czy czekają na koniec walki, lub wyczerpanie się stosu?
4. Wyrzucenie mieczy świetlnych podczas walki np lądowej, pozwala nam wziąć kartę taktyki. Musi to być taktyka lądowa?

Dzięki za odpowiedzi :)
1. Nie
2. Tak
3 i 4 nie pamiętam walki rozgrywam z kartami z dodatku.
ogrodnik24
Posty: 3
Rejestracja: 02 lip 2022, 08:52

Re: Star Wars Rebellion - pytania i wątpliwości

Post autor: ogrodnik24 »

A co do walki, to czy po rzucie kośćmi można zagrywać karty taktyki "w nieskończoność"? Mam na myśli sytuację, że wydaję miecze świetlne np na dobranie karty taktyki, tam dostaję możliwość przerzucenia dwoma kośćmi. Dalej dostaję miecze itd. Czy jest jakiś limit akcji które mogę wykonać?
Awatar użytkownika
upadly_bankowiec
Posty: 245
Rejestracja: 11 lis 2018, 13:48
Has thanked: 57 times
Been thanked: 119 times

Re: Star Wars Rebellion - pytania i wątpliwości

Post autor: upadly_bankowiec »

W danej rundzie najpierw zagrywasz karty. Jeśli zostały Ci jakieś niewykorzystane kości to w kolejnym kroku możesz dobrać kartę (którą będziesz mógł wykorzystać w kolejnej rundzie walki).
Mój kanał na youtube na którym możesz poznać/przypomnieć sobie zasady gier.
Awatar użytkownika
tencogoniema
Posty: 217
Rejestracja: 09 lis 2004, 13:00
Lokalizacja: Himalaje
Has thanked: 35 times
Been thanked: 14 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: tencogoniema »

pytanie mam, jak jest bitwa i gram z dodatkiem to jest runda walki kosmicznej, zmiejsza się ilosc statków i przechodzi się do walki naziemnej czy wyrzynka w kosmosie trwa do konca jednej strony albo wycofania się jednej strony? Pytam bo jak zagram np: Schwytanie to tam jest napisane ze Rebelianci nie moga zagrac karty kosmicznej w nastepnej rundzie, i co robimy przerwe i lejemy się na planecie?
Awatar użytkownika
tencogoniema
Posty: 217
Rejestracja: 09 lis 2004, 13:00
Lokalizacja: Himalaje
Has thanked: 35 times
Been thanked: 14 times

Re: Star Wars Rebellion - pytania i wątpliwości

Post autor: tencogoniema »

Blokowanie misji, trochę dziwne bo jak mam misję na poziomie 3, to muszę rzucić 3 sukcesy ale jak przeciwnik mi ją blokuję to rzucamy kto wyrzuci więcej. Jak wygram ja to misja wchodzi.
Wydaje mi się że dochodzi do sytuacji ze lepiej jest jak przeciwnik blokuję mi misję bo muszę wyrzucic jeden więcej niż dobić do 3.
Czy może mi ktoś to wyjaśnić?
Awatar użytkownika
Sarna
Posty: 301
Rejestracja: 21 lut 2013, 19:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 97 times
Been thanked: 39 times

Re: Star Wars Rebellion - pytania i wątpliwości

Post autor: Sarna »

Nie masz mieć trzech sukcesów żeby wykonać dana misje, ale musisz wysłać do wykonania tej misji lidera/liderów o łącznej ilości ikon np 3. Na kości wystarczy jeden sukces, lub jeden więcej jeśli misja jest blokowana.
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1568
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 698 times
Been thanked: 1038 times

Re: Star Wars Rebellion - pytania i wątpliwości

Post autor: ave.crux »

tencogoniema pisze: 19 lip 2022, 12:44
Nie masz mieć trzech sukcesów żeby wykonać dana misje, ale musisz wysłać do wykonania tej misji lidera/liderów o łącznej ilości ikon np 3. Na kości wystarczy jeden sukces, lub jeden więcej jeśli misja jest blokowana.
Oj :oops:
Doprecyzuję.

Jeżeli nikt nie blokuje misji, to nie trzeba rzucać kośćmi, od razu misje uznaje się za wykonaną.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3034
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 568 times
Been thanked: 239 times

Re: Star Wars Rebellion - pytania i wątpliwości

Post autor: DarkSide »

Jestem w trakcie rozkminy i po lekturze "Zasad Wprowadzających". Mam pytanie do jednego zdania.
Str. 10
3. FAZA UZUPEŁNIEŃ
Punkt 5. Przesunięcie znacznika czasu
Akapit I.
"Symbol rekrutacji: Każdy gracz
dobiera dwie karty ze swojej talii
Akcji, wybiera jednego lidera
pokazanego na dowolnej z kart
i umieszcza go w swojej puli
liderów. Podczas pierwszej
rozgrywki należy zignorować
zdolności wydrukowane na kartach
i odłożyć karty do pudełka.
"


O co chodzi w tym wytłuszczonym zdaniu?
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
Sarna
Posty: 301
Rejestracja: 21 lut 2013, 19:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 97 times
Been thanked: 39 times

Re: Star Wars Rebellion - pytania i wątpliwości

Post autor: Sarna »

To znaczy, że otrzymujesz nowego lidera do puli, ale nie korzystasz z jego specjalnej umiejętności opisanej na karcie. To takie ułatwienie, bo można uznać, że karty akcji wprowadzają wyższy stopień skomplikowania, chociaż ja myślę, że możecie grać z nimi od razu. W późniejszej rozgrywce bierzesz lidera plus kartę, którą można aktywować w określonych warunkach.
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1568
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 698 times
Been thanked: 1038 times

Re: Star Wars Rebellion - pytania i wątpliwości

Post autor: ave.crux »

DarkSide pisze: 22 lip 2022, 09:09 Jestem w trakcie rozkminy i po lekturze "Zasad Wprowadzających". Mam pytanie do jednego zdania.
Str. 10
3. FAZA UZUPEŁNIEŃ
Punkt 5. Przesunięcie znacznika czasu
Akapit I.
"Symbol rekrutacji: Każdy gracz
dobiera dwie karty ze swojej talii
Akcji, wybiera jednego lidera
pokazanego na dowolnej z kart
i umieszcza go w swojej puli
liderów. Podczas pierwszej
rozgrywki należy zignorować
zdolności wydrukowane na kartach
i odłożyć karty do pudełka.
"


O co chodzi w tym wytłuszczonym zdaniu?
Chodzi o to żeby zbytnio nie mieszać graczom i podczas początkowej rozgrywki na dobieranych kartach akcji interesuje go tylko miniaturka postaci, która dołączy do jego puli liderów. Wówczas wybierasz lidera, a kartę odkładasz. W późniejszych rozgrywkach będziecie również wybierali karty akcji ze względu na to jaki tekst tam jest i jakie akcje możecie przez to wykonać, a same karty będą lądowały na twoim stole do późniejszego wykorzystania przez ciebie (chyba, że jest efekt natychmiast no to wykorzystasz od razu)
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
CoLdY7
Posty: 183
Rejestracja: 01 kwie 2020, 02:13
Lokalizacja: Strzelin
Has thanked: 489 times
Been thanked: 55 times

Re: Star Wars Rebellion - pytania i wątpliwości

Post autor: CoLdY7 »

DarkSide pisze: 22 lip 2022, 09:09 Jestem w trakcie rozkminy i po lekturze "Zasad Wprowadzających". Mam pytanie do jednego zdania.
Str. 10
3. FAZA UZUPEŁNIEŃ
Punkt 5. Przesunięcie znacznika czasu
Akapit I.
"Symbol rekrutacji: Każdy gracz
dobiera dwie karty ze swojej talii
Akcji, wybiera jednego lidera
pokazanego na dowolnej z kart
i umieszcza go w swojej puli
liderów. Podczas pierwszej
rozgrywki należy zignorować
zdolności wydrukowane na kartach
i odłożyć karty do pudełka.
"


O co chodzi w tym wytłuszczonym zdaniu?
Na dobranych kartach akcji są liderzy oraz akcje/zdolności które można wykonywać podczas gry. Normalnie wybierasz jednego lidera, dodajesz go do puli i zostawiasz sobie kartę na której widniał, drugą kartę odkładasz na spód talii Akcji.

Ale podczas pierwszej rozgrywki instrukcja proponuje nie korzystać z akcji (czyli tekstu na kartach), a tym samym, po wybraniu/dobraniu lidera, lepiej odłożyć karty do pudełka.
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
ODPOWIEDZ