Bloodborne: The Board Game - pytania i wątpliwości

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 533
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 383 times

Bloodborne: The Board Game - pytania i wątpliwości

Post autor: Gribbler »

Gracze z Polski otrzymali już swoje egzemplarze. No to startujemy z pytaniami.

W jakim momencie realizujesz to, co jest napisane na karcie, którą zagrywasz w trakcie ataku? Jeśli mam kartę Draw 1, to po jej zagraniu dobieram od razu nową kartę i jeśli mi wpadnie Dodge to mogę nią w tym samym ataku uniknąć obrażeń?
Eltonos
Posty: 112
Rejestracja: 12 sie 2011, 16:30
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Bloodborne: The Board Game

Post autor: Eltonos »

Gribbler pisze: 31 sty 2021, 17:19 Gracze z Polski otrzymali już swoje egzemplarze. No to startujemy z pytaniami.

W jakim momencie realizujesz to, co jest napisane na karcie, którą zagrywasz w trakcie ataku? Jeśli mam kartę Draw 1, to po jej zagraniu dobieram od razu nową kartę i jeśli mi wpadnie Dodge to mogę nią w tym samym ataku uniknąć obrażeń?
Z instrukcji: "Most Stat cards directly modify the Hunter’s Attack. Other
Stat cards grant other effects, such as drawing additional
cards or Clearing Attack Slots. If the Stat card does not
specify the timing for these effects (e.g. After Attacking,
After Dodging), then the effect happens immediately when
the card is placed into an Attack Slot, before resolving any
Attacks."


Czyli w przypadku kart z atrybutem Draw 1 dobiera się jedną kartę natychmiast po rzuceniu tej karty na wolne pole broni (Attack Slot). Jeśli dobrana karta ma efekt Dodge, to można ją zagrać, aby uniknąć ataku przeciwnika (spełniając odpowiednie warunki, tj. wolny Attack Slot, szybkość ataku na który rzucasz kartę Dodge równą lub większą od ataku przeciwnika).
Grzeju
Posty: 60
Rejestracja: 06 mar 2016, 22:47
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Bloodborne: The Board Game

Post autor: Grzeju »

Chyba najważniejszy link w tym wątku to będzie:

https://boardgamegeek.com/thread/257809 ... faq-thread

Też miałem wiele pytań, i na większość z nich powyższy wątek odpowiedział.
ted
Posty: 139
Rejestracja: 19 paź 2017, 22:36
Has thanked: 14 times
Been thanked: 18 times

Re: Bloodborne: The Board Game

Post autor: ted »

Spoiler:
Czyli w przypadku kart z atrybutem Draw 1 dobiera się jedną kartę natychmiast po rzuceniu tej karty na wolne pole broni (Attack Slot).

tak. i jeżeli to jest Dodge, to w 3 kroku możesz go od razu zagrać aby uniknąć ataku przeciwnika.
Jeśli dobrana karta ma efekt Dodge, to można ją zagrać, aby uniknąć ataku przeciwnika (spełniając odpowiednie warunki, tj. wolny Attack Slot, szybkość ataku na który rzucasz kartę Dodge równą lub większą od ataku przeciwnika).
tak
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 563
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 172 times
Been thanked: 43 times

Re: Bloodborne: The Board Game - pytania i wątpliwości

Post autor: Bartoszeg02 »

Cześć mam kilka pytań na które nie potrafię sobie odpowiedzieć:
1. karta z unikiem ma zapis że po jej zagraniu można ją odrzucić. Czy to dotyczy tylko sytuacji kiedy wykonujemy atak za pomocą tej karty? Czy po wykonaniu uniku też natychmiast czyścimy pole?
2. Jeżeli łowca zginie natychmiast przesuwamy znacznik tury. Co się dzieje jeżeli w wyniku tego znacznik etapu wejdzie na czerwone pole? Ignorujemy jego efetk czy natychmiast rozgrywamy?
3. W pierwszej misji kampanii Long Hunt trzeba zebrać wskazówki... jednak za żadną misję nie widziałem żebym takowe wskazówki otrzymywał. Czy ja coś źle gram (np. co misję otrzymujemy wskazówkę) czy to jest jakiś twist którego ja po prostu nie rozumiem?
Awatar użytkownika
DDP
Posty: 369
Rejestracja: 12 kwie 2006, 18:01
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 7 times
Been thanked: 21 times

Re: Bloodborne: The Board Game - pytania i wątpliwości

Post autor: DDP »

Bartoszeg02 pisze: 19 lut 2021, 16:57 Cześć mam kilka pytań na które nie potrafię sobie odpowiedzieć:
1. karta z unikiem ma zapis że po jej zagraniu można ją odrzucić. Czy to dotyczy tylko sytuacji kiedy wykonujemy atak za pomocą tej karty? Czy po wykonaniu uniku też natychmiast czyścimy pole?
2. Jeżeli łowca zginie natychmiast przesuwamy znacznik tury. Co się dzieje jeżeli w wyniku tego znacznik etapu wejdzie na czerwone pole? Ignorujemy jego efetk czy natychmiast rozgrywamy?
3. W pierwszej misji kampanii Long Hunt trzeba zebrać wskazówki... jednak za żadną misję nie widziałem żebym takowe wskazówki otrzymywał. Czy ja coś źle gram (np. co misję otrzymujemy wskazówkę) czy to jest jakiś twist którego ja po prostu nie rozumiem?
ad.1
"Clear slot" tak jak każda akcja napisana na karcie działa od razu po zagraniu, nie ważne czy zagrywasz kartę do ataku czy uniku. Czyli na przykład możesz zagrać kartę ze zdolnością "clear slot" do slotu ataku aby zaatakować (w kroku 1 walki) a potem w ten sam slot zagrać dodge (krok 3) i oba się odpalą (atak i unik).

ad.2
Reset się dzieje natychmiast, więc w grze multi jak zginie pierwszy graczy w trakcie walki z bossem, to drugi ma świeżego bossa w swojej turze niestety.

ad.3
Insight jest niezbędny do wykonania hunt mission. Zdobywanie insight to nic innego jak wykonanie misji insight. Żetony insight występujące w grze służą jedynie do zaznaczania rzeczy (np. dodatkowych "pasków życia" zwykłych potworów). W grze są tylko dwa rodzaje misji, insight mission i hunt mission i każda z nich kończy się sukcesem gdy zrobimy to co jest napisane na dole karty po tekście "do X to complete this mission". Jeśli na karcie nie ma wzmianki, jak ją zakończyć a jest napisane, że jak zrobisz X to odsłoń kolejną kartę, tzn. że wykonanie tego etapu nie kończy misji i jest tylko jej pierwszym krokiem (z 2 lub 3).

BONUS
Potwory w trakcie "pursuit" ruszają się za ścieżką łowcy, nie za nim! Przykład, stoisz na skrajnym polu kafelka wraz z potworem. Robisz rucha o 2, pierwszy wchodzi na nową płytkę którą odsłaniasz uprzednio, a drugi ruch to powrót na pole z którego przyszedłeś. Potwór który stał z tobą idzie na drugą płytkę (bo tam był Twój pierwszy ruch) a nie zostaje z na polu z Tobą. Oczywiście jeśli na odsłoniętej płytce był spawnowany inny potwór to ten z kolei podąży za Tobą :)
Zawsze gram o zwycięstwo!
osa1908
Posty: 260
Rejestracja: 15 maja 2016, 15:42
Has thanked: 88 times
Been thanked: 11 times

Re: Bloodborne: The Board Game - pytania i wątpliwości

Post autor: osa1908 »

Jak działa dokładnie ability potworów np. Hunter mob at slow to znaczy że on atakuje z szybkością slow czy jak. Jak to jest rozpatrywane jeśli dalem kartę na szybkość slow heavy cleave?
Vins3nt
Posty: 79
Rejestracja: 13 lis 2016, 11:40
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times

Re: Bloodborne: The Board Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Vins3nt »

Hej, czy mamy jakąś Polska instrukcję już może?
Grzess0
Posty: 146
Rejestracja: 20 sty 2020, 15:25
Has thanked: 52 times
Been thanked: 46 times

Re: Bloodborne: The Board Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Grzess0 »

Vins3nt pisze: 06 paź 2021, 20:56 Hej, czy mamy jakąś Polska instrukcję już może?
Tak

https://portalgames.blob.core.windows.n ... OOK_PL.pdf
bartekb8
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2011, 11:03
Has thanked: 66 times
Been thanked: 59 times

Re: Bloodborne: The Board Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: bartekb8 »

japanczyk pisze: 07 paź 2021, 10:15 Mi tez, ale jak sie okazuje, to oficjalne tłumaczenie z gry wideo
Te bronie maja nazwe trick weapon ponieważ potrafia zmienic sie w drugą formę - np. Kirkhammer, w normalnej formie jest zwykłym mieczem, ale jak uzywa sie przekształcenia Łowca wkłada miecz w pochwe która zakończona jest ogromnym kamiennym młotem ;-)
Czyli w sumie nie wina Portalu - gdyby zmienili nazewnictwo fani gry wideo mogliby się o to przyczepić :) Rozumiem ideę przekształcania broni ale nijak się to ma w mojej opinii do zdradliwości. Może już lepiej brzmiałaby "podstępna" broń? No nic, nieważne.

Odnośnie zasad - powiedzcie czy kafle zawsze muszą być ułożone w stosie zgodnie z awersem, a potem tak samo odwracane i wykładane na stół?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10808
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Bloodborne: The Board Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: japanczyk »

bartekb8 pisze: 07 paź 2021, 22:41 Odnośnie zasad - powiedzcie czy kafle zawsze muszą być ułożone w stosie zgodnie z awersem, a potem tak samo odwracane i wykładane na stół?
Trochew nie rozumiem pytania. Kafle zawsze losujesz, wybierasz tylko te ktore sa opisane na przygotowaniu scenariusza
ted
Posty: 139
Rejestracja: 19 paź 2017, 22:36
Has thanked: 14 times
Been thanked: 18 times

Re: Bloodborne: The Board Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: ted »

japanczyk pisze: 08 paź 2021, 08:49
bartekb8 pisze: 07 paź 2021, 22:41 Odnośnie zasad - powiedzcie czy kafle zawsze muszą być ułożone w stosie zgodnie z awersem, a potem tak samo odwracane i wykładane na stół?
Trochew nie rozumiem pytania. Kafle zawsze losujesz, wybierasz tylko te ktore sa opisane na przygotowaniu scenariusza
tylko pamiętaj aby zawsze dorzucić central lamp square. On jest zawsze. Poza tym, czasami scenariusz nakazuje dołożyć kafle - do tych już wylosowanych - i ułożyć je na stole w określonej kolejności.

Czyli:
- zawsze central lamp
- losowe pomieszane kafle
- i czasami dodatkowo kafle ułożone w określonej kolejności.
bartekb8
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2011, 11:03
Has thanked: 66 times
Been thanked: 59 times

Re: Bloodborne: The Board Game - pytania i wątpliwości

Post autor: bartekb8 »

Nie, chodziło mi tylko i wylacznie o orientację kafli, chyba nie potrafię tego wytłumaczyć, łatwiej byłoby pokazać... :|
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10808
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Bloodborne: The Board Game - pytania i wątpliwości

Post autor: japanczyk »

Nie kafle orientujesz jak Ci wygodniej
Elementem gry jest to gdzie położysz dany kafel
bartekb8
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2011, 11:03
Has thanked: 66 times
Been thanked: 59 times

Re: Bloodborne: The Board Game - pytania i wątpliwości

Post autor: bartekb8 »

japanczyk pisze: 08 paź 2021, 17:58 Nie kafle orientujesz jak Ci wygodniej
Elementem gry jest to gdzie położysz dany kafel
Czyli mogę kafel przekręcić np.o 180 lub 90 stopni (względem innego wyłożonego wcześniej kafla) i tak go dołożyć czy nie? 🙂 Bo w instrukcji nigdzie tego nie znalazlem
Edit: chyba jednak znalazłem, jest zapis na str. 14: "Take the top tile from the tile deck and flip it over. Connect ANY exit on that tile to the space the Hunter was on before the move". Sorry japanczyk, Twoje pierwsze zdanie było dla mnie niejasne, może dlatego ze nie wstawiles przecinka. Teraz już wszystko rozumiem. Cieszy mnie to bo już myślałem że kafle trzeba dokładać "na sztywno", bez możliwości ich przekręcania.
Awatar użytkownika
Lossentur
Posty: 310
Rejestracja: 09 maja 2018, 14:49
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 146 times
Been thanked: 146 times

Re: Bloodborne: The Board Game - pytania i wątpliwości

Post autor: Lossentur »

bartekb8 pisze: 08 paź 2021, 18:32
japanczyk pisze: 08 paź 2021, 17:58 Nie kafle orientujesz jak Ci wygodniej
Elementem gry jest to gdzie położysz dany kafel
Czyli mogę kafel przekręcić np.o 180 lub 90 stopni (względem innego wyłożonego wcześniej kafla) i tak go dołożyć czy nie? 🙂 Bo w instrukcji nigdzie tego nie znalazlem
Tak, kafel możesz przyłączyć dowolnym jego bokiem pod warunkiem, że pole z którego schodzisz, a pole z nowego kafla na które wchodzisz zostaną połączone przejściem. Może dojść do sytuacji w której w ten sposób zablokujesz sobie przejście z innego kafla (przejście które do tej pory było nieodkryte/nieużyte), ale jest to dopuszczalne.

Z instrukcji: When on a space with an exit that is not connected to another tile, a Hunter may Move off that tile to an unexplored area. Take the top tile from the tile deck and flip it over. Connect any exit on that tile to the space the Hunter was on before the Move.
bartekb8
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2011, 11:03
Has thanked: 66 times
Been thanked: 59 times

Re: Bloodborne: The Board Game - pytania i wątpliwości

Post autor: bartekb8 »

Hejka. Pomóżcie mi zrozumieć jak działa walka w tej grze. Jak wiadomo po aktywacji tropiciela następuje aktywacja potworów. Jeśli zaatakuję kogoś to za każdym razem gdy kładę w slocie kartę, potwór reaguje kartą akcji, i to jest jasne. Tylko czy to reagowanie liczy się już jako aktywacja/tura tego potwora czy też aktywacja nastąpi dopiero po tym jak tropiciel zakończy swoją turę nie zabijając potwora?

I drugie pytanie: jeśli to potwór atakuje - czy to on najpierw dobiera kartę akcji a dopiero po nim gracz kładzie kartę w slocie, czy też walka przebiega w tej samej kolejności: najpierw gracz, potem potwór?

I jeszcze jedno: będąc atakowanym a nie atakującym mogę odpowiedzieć tylko jedną kartą czy też mogę używać kart dopóki mi starczy slotów lub ubiję bestię(jak przy atakowaniu)?
Awatar użytkownika
Lossentur
Posty: 310
Rejestracja: 09 maja 2018, 14:49
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 146 times
Been thanked: 146 times

Re: Bloodborne: The Board Game - pytania i wątpliwości

Post autor: Lossentur »

bartekb8 pisze: 27 paź 2021, 16:26 Hejka. Pomóżcie mi zrozumieć jak działa walka w tej grze. Jak wiadomo po aktywacji tropiciela następuje aktywacja potworów. Jeśli zaatakuję kogoś to za każdym razem gdy kładę w slocie kartę, potwór reaguje kartą akcji, i to jest jasne. Tylko czy to reagowanie liczy się już jako aktywacja/tura tego potwora czy też aktywacja nastąpi dopiero po tym jak tropiciel zakończy swoją turę nie zabijając potwora?

I drugie pytanie: jeśli to potwór atakuje - czy to on najpierw dobiera kartę akcji a dopiero po nim gracz kładzie kartę w slocie, czy też walka przebiega w tej samej kolejności: najpierw gracz, potem potwór?

I jeszcze jedno: będąc atakowanym a nie atakującym mogę odpowiedzieć tylko jedną kartą czy też mogę używać kart dopóki mi starczy slotów lub ubiję bestię(jak przy atakowaniu)?
Odpowiedź jest już w twoim pytaniu ;) Aktywacja przeciwników następuje dopiero po turze gracza czyli nie może nastąpić w trakcie wykonywania twoich akcji. Dobranie karty ataku to nic innego jak jeden z etapów walki i nie liczy się jako aktywacja. Tak samo pogoń przeciwnika jest częścią akcji poruszania się.

Co do drugiego pytania, schemat ataku jest zawsze taki sam niezależnie czy gracz atakuje potwora w turze tropiciela czy potwór atakuje gracza podczas swojej aktywacji. Czyli walka zaczyna się zawsze od położenia karty w slocie broni.

Traktuj atak potwora tak jakbyś Ty wykonał tylko jedną akcję ataku. Wybierasz jeden slot w swojej broni do wyprowadzenia ataku, następnie sprawdzasz kartę przeciwnika, później decydujesz czy robisz unik, a na koniec rozpatrujesz atak. Koniec ataku - każdy potwór, podczas etapu aktywacji przeciwników, może zaatakować tylko raz.
ootbak22
Posty: 74
Rejestracja: 10 sie 2019, 12:13
Has thanked: 21 times
Been thanked: 48 times

Re: Bloodborne: The Board Game - pytania i wątpliwości

Post autor: ootbak22 »

Cześć, przeczytałem instrukcję, FAQ na BGG, nawet skończyłem 2 kampanie... ale nadal mam wątpliwości czy dobrze gram:
1. Grając solo - mam np 3 karty. , atakuję potwora, co się dzieję jeśli karty mi się skończą ale nie pokonałem potwora (do tej pory grałem tak, że ginę, bo potwór mnie atakuje w nieskończoność), ale nabrałem wątpliwosci, bo może potwór wykona tylko jeden atak, zanim rozpocznie się nowa tura i znów dociągnę karty.
2. Alternatywna sytuacja to kiedy zapełnią się sloty na broni a ja:
a) nadal mam karty w ręce - rozumiem, że mogę wtedy obrócić broń na drugą stronę ? a w tej turze potwór mnie atakuje (zadaje obrażenia), potem mogę kontynuować walkę
b) nie mam już kart - pytanie analogiczne do punktu nr 1 , czy moge dostać rany, dobrać karty w związku z nową turą i uciec, lub kontynuować walkę (obrócić broń)
3. Czy jeśli zdecyduję grając solo, że nie robię nic, to z nową turą dobieram 3 nowe karty ?
Awatar użytkownika
Lossentur
Posty: 310
Rejestracja: 09 maja 2018, 14:49
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 146 times
Been thanked: 146 times

Re: Bloodborne: The Board Game - pytania i wątpliwości

Post autor: Lossentur »

ootbak22 pisze: 02 gru 2021, 18:29 Cześć, przeczytałem instrukcję, FAQ na BGG, nawet skończyłem 2 kampanie... ale nadal mam wątpliwości czy dobrze gram:
1. Grając solo - mam np 3 karty. , atakuję potwora, co się dzieję jeśli karty mi się skończą ale nie pokonałem potwora (do tej pory grałem tak, że ginę, bo potwór mnie atakuje w nieskończoność), ale nabrałem wątpliwosci, bo może potwór wykona tylko jeden atak, zanim rozpocznie się nowa tura i znów dociągnę karty.
2. Alternatywna sytuacja to kiedy zapełnią się sloty na broni a ja:
a) nadal mam karty w ręce - rozumiem, że mogę wtedy obrócić broń na drugą stronę ? a w tej turze potwór mnie atakuje (zadaje obrażenia), potem mogę kontynuować walkę
b) nie mam już kart - pytanie analogiczne do punktu nr 1 , czy moge dostać rany, dobrać karty w związku z nową turą i uciec, lub kontynuować walkę (obrócić broń)
3. Czy jeśli zdecyduję grając solo, że nie robię nic, to z nową turą dobieram 3 nowe karty ?
Tak słowem wstępu, bo po twoich pytaniach miałem czasami wrażenie, że gubisz co kiedy możesz zrobić. Każda tura składa się z dwóch części, pierwsza to tura Łowcy po której następuje druga część czyli aktywacja przeciwników.

Podczas tury Łowcy możesz wykonać następujące akcje: ruch, atak, transformacja broni, interakcja. Każda z tych akcji wymaga użycia jednej karty tylko, że podczas ruchu, transformacji broni oraz interakcji taką kartę odrzucasz z ręki, natomiast wybierając akcję ataku kładziesz kartę na jeden z wolnych slotów broni. Każdą z tych akcji możesz wykonać dowolną ilość razy podczas tury Łowcy o ile masz do tego karty na ręce.

Podczas fazy aktywacji przeciwników Ty nie możesz wykonać żadnej akcji, to potwory w tym momencie mają możliwość przemieścić się o jedno pole jeżeli jesteś w zasięgu oraz zaatakować jeżeli są lub dojdą na twoje pole. Atak potwora to jest jedna pełna sekwencja ataku podczas której Ty możesz ale nie musisz wybrać wolny slot na swojej broni oraz możesz ale nie musisz uniknąć ataku jeżeli masz do tego odpowiednią kartę oraz wolny slot. Każdy potwór nie atakuje w nieskończoność tylko raz. Poniżej starałem się odpowiedzieć konkretnie pod twoje pytania.

1. Pozwolę sobie skopiować moją odpowiedź która jest nad twoim postem :) Traktuj atak potwora tak jakbyś Ty wykonał tylko jedną akcję ataku. Wybierasz jeden slot w swojej broni do wyprowadzenia ataku, następnie sprawdzasz kartę przeciwnika, później decydujesz czy robisz unik, a na koniec rozpatrujesz atak. Koniec ataku - każdy potwór, podczas etapu aktywacji przeciwników, może zaatakować tylko raz.
2. Po treści twojego zapytania mam wątpliwości czy masz na myśli atak wykonany podczas tury Łowcy czy atak wykonany podczas aktywacji przeciwników.

a1) podczas tury Łowcy jeżeli masz zapełnione sloty broni to nie możesz wykonać akcji ataku, dopiero po wykonaniu akcji transformacji broni możesz wykonać akcję ataku
a2) podczas aktywacji przeciwników, jeżeli masz zapełnione wszystkie sloty broni to dalej rozpatrujesz jedną całą sekwencję walki z każdym potworem który jest/dojdzie na twoje pole ale nic nie jesteś w stanie zrobić (ani oddać ani uniknąć ataków). Akcję transformacji broni możesz wykonać tylko podczas tury Łowcy.

b) po tym pytaniu znowu mam wrażenie, że chodzi o atak potwora podczas fazy aktywacji przeciwników więc tak potwory które są/dojdą na twoje pole podczas tej aktywacji zadadzą Tobie obrażenia i nic nie możesz na to poradzić. Po fazie aktywacji następuje nowa tura, dobierasz karty aby mieć 3 na ręce a następnie swobodnie decydujesz jaką akcje wykonujesz.

3. Możesz spasować w każdej chwili i zatrzymać karty które masz na ręce, ale trzeba pamiętać, że na początku nowej tury dobierasz tyle kart aby mieć 3 na ręce. To znaczy, że jeżeli przed dobraniem masz już 3 lub więcej kart to nic nie dobierasz. 3 to też nie jest limit kart na ręce, więc jeżeli kończysz turę z większą ilością kart to nie musisz nić odrzucać, ale możesz.
maro40
Posty: 32
Rejestracja: 11 lut 2016, 10:28
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Bloodborne: The Board Game - pytania i wątpliwości

Post autor: maro40 »

1. Ilość akcji Tropiciela w turze jest uzależniona od ilości Kart Statystyk na ręku.
  • a) Jeśli mamy ich nadal 3 po wykonaniu poprzednich akcji (np. wskutek zdolności Rozpruwacza: "po zabiciu: Dobierz 1 kartę i Ulecz 1") to możemy wykonać kolejne akcje ?
    b) Każdą rundę rozpoczynamy z 3 kartami na ręku ? Nadprogramowe musza zostać odrzucone ?
2. Jak rozumieć tę kartę:
Spoiler:
  • a) "umieść w Gnieździe Ataku": czyli karta staje się dodatkową Kartą Statystyki, którą możemy umieścić tylko w Gnieździe ?
    b) "możesz zmienić Gniazdo...": czyli przekładamy kartę przy Transformacji do nowego slotu Gniazda ?
    c) "dopóki jest w Gnieździe...": używamy ataku umieszczając karty statystyk w Gniazdach. Jaki atak otrzymuje +1 skoro ta karta jest już w Gnieździe ?
MManiekM
Posty: 196
Rejestracja: 15 lut 2019, 11:26
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Bloodborne: The Board Game - pytania i wątpliwości

Post autor: MManiekM »

maro40 pisze: 11 gru 2021, 10:38 1. Ilość akcji Tropiciela w turze jest uzależniona od ilości Kart Statystyk na ręku.
  • a) Jeśli mamy ich nadal 3 po wykonaniu poprzednich akcji (np. wskutek zdolności Rozpruwacza: "po zabiciu: Dobierz 1 kartę i Ulecz 1") to możemy wykonać kolejne akcje ?
    b) Każdą rundę rozpoczynamy z 3 kartami na ręku ? Nadprogramowe musza zostać odrzucone ?
2. Jak rozumieć tę kartę:
Spoiler:
  • a) "umieść w Gnieździe Ataku": czyli karta staje się dodatkową Kartą Statystyki, którą możemy umieścić tylko w Gnieździe ?
    b) "możesz zmienić Gniazdo...": czyli przekładamy kartę przy Transformacji do nowego slotu Gniazda ?
    c) "dopóki jest w Gnieździe...": używamy ataku umieszczając karty statystyk w Gniazdach. Jaki atak otrzymuje +1 skoro ta karta jest już w Gnieździe ?
1a) Tak, możesz wykonywać kolejne akcje, aż braknie Ci kart
1b) Wydaje mi się, że musisz odrzucić. Natomiast jeśli chcesz wygrać radzę robić wszystkie akcje, a ewentualnie trzymać karty jedynie na ataki wrogów.

2a) To nie jest karta statystki
2b) Tak, gdy transformujesz odkładasz kartę na bok, zmieniasz stronę i wybierasz nowe miejsce, w którym umieszczasz Odłamek Krwawego Kamienia
2c) Ten atak otrzymuje, to nie jest karta statystki i nie blokuje gniazda. To jest wzmocnienie gniazda. Gdy masz Odłamek Krwawego Kamienia na gnieździe, to normalnie wykładasz kartę statystki na to gniazdo i uruchamiasz atak.
Awatar użytkownika
Grzeg0rz
Posty: 82
Rejestracja: 19 lut 2019, 10:36
Has thanked: 37 times
Been thanked: 21 times

Re: Bloodborne: The Board Game - pytania i wątpliwości

Post autor: Grzeg0rz »

Lossentur pisze: 02 gru 2021, 20:19
ootbak22 pisze: 02 gru 2021, 18:29 Cześć, przeczytałem instrukcję, FAQ na BGG, nawet skończyłem 2 kampanie... ale nadal mam wątpliwości czy dobrze gram:
1. Grając solo - mam np 3 karty. , atakuję potwora, co się dzieję jeśli karty mi się skończą ale nie pokonałem potwora (do tej pory grałem tak, że ginę, bo potwór mnie atakuje w nieskończoność), ale nabrałem wątpliwosci, bo może potwór wykona tylko jeden atak, zanim rozpocznie się nowa tura i znów dociągnę karty.
2. Alternatywna sytuacja to kiedy zapełnią się sloty na broni a ja:
a) nadal mam karty w ręce - rozumiem, że mogę wtedy obrócić broń na drugą stronę ? a w tej turze potwór mnie atakuje (zadaje obrażenia), potem mogę kontynuować walkę
b) nie mam już kart - pytanie analogiczne do punktu nr 1 , czy moge dostać rany, dobrać karty w związku z nową turą i uciec, lub kontynuować walkę (obrócić broń)
3. Czy jeśli zdecyduję grając solo, że nie robię nic, to z nową turą dobieram 3 nowe karty ?
Tak słowem wstępu, bo po twoich pytaniach miałem czasami wrażenie, że gubisz co kiedy możesz zrobić. Każda tura składa się z dwóch części, pierwsza to tura Łowcy po której następuje druga część czyli aktywacja przeciwników.

Podczas tury Łowcy możesz wykonać następujące akcje: ruch, atak, transformacja broni, interakcja. Każda z tych akcji wymaga użycia jednej karty tylko, że podczas ruchu, transformacji broni oraz interakcji taką kartę odrzucasz z ręki, natomiast wybierając akcję ataku kładziesz kartę na jeden z wolnych slotów broni. Każdą z tych akcji możesz wykonać dowolną ilość razy podczas tury Łowcy o ile masz do tego karty na ręce.

Podczas fazy aktywacji przeciwników Ty nie możesz wykonać żadnej akcji, to potwory w tym momencie mają możliwość przemieścić się o jedno pole jeżeli jesteś w zasięgu oraz zaatakować jeżeli są lub dojdą na twoje pole. Atak potwora to jest jedna pełna sekwencja ataku podczas której Ty możesz ale nie musisz wybrać wolny slot na swojej broni oraz możesz ale nie musisz uniknąć ataku jeżeli masz do tego odpowiednią kartę oraz wolny slot. Każdy potwór nie atakuje w nieskończoność tylko raz. Poniżej starałem się odpowiedzieć konkretnie pod twoje pytania.

1. Pozwolę sobie skopiować moją odpowiedź która jest nad twoim postem :) Traktuj atak potwora tak jakbyś Ty wykonał tylko jedną akcję ataku. Wybierasz jeden slot w swojej broni do wyprowadzenia ataku, następnie sprawdzasz kartę przeciwnika, później decydujesz czy robisz unik, a na koniec rozpatrujesz atak. Koniec ataku - każdy potwór, podczas etapu aktywacji przeciwników, może zaatakować tylko raz.
2. Po treści twojego zapytania mam wątpliwości czy masz na myśli atak wykonany podczas tury Łowcy czy atak wykonany podczas aktywacji przeciwników.

a1) podczas tury Łowcy jeżeli masz zapełnione sloty broni to nie możesz wykonać akcji ataku, dopiero po wykonaniu akcji transformacji broni możesz wykonać akcję ataku
a2) podczas aktywacji przeciwników, jeżeli masz zapełnione wszystkie sloty broni to dalej rozpatrujesz jedną całą sekwencję walki z każdym potworem który jest/dojdzie na twoje pole ale nic nie jesteś w stanie zrobić (ani oddać ani uniknąć ataków). Akcję transformacji broni możesz wykonać tylko podczas tury Łowcy.

b) po tym pytaniu znowu mam wrażenie, że chodzi o atak potwora podczas fazy aktywacji przeciwników więc tak potwory które są/dojdą na twoje pole podczas tej aktywacji zadadzą Tobie obrażenia i nic nie możesz na to poradzić. Po fazie aktywacji następuje nowa tura, dobierasz karty aby mieć 3 na ręce a następnie swobodnie decydujesz jaką akcje wykonujesz.

3. Możesz spasować w każdej chwili i zatrzymać karty które masz na ręce, ale trzeba pamiętać, że na początku nowej tury dobierasz tyle kart aby mieć 3 na ręce. To znaczy, że jeżeli przed dobraniem masz już 3 lub więcej kart to nic nie dobierasz. 3 to też nie jest limit kart na ręce, więc jeżeli kończysz turę z większą ilością kart to nie musisz nić odrzucać, ale możesz.
1.
Akcje wykonujesz do momentu, aż pozbędziesz się kart (zły pomysł, chyba że jesteś w bezpiecznym miejscu bez wrogów 😜), lub spasujesz.
Na koniec rundy, po fazie wrogów dobierasz karty do trzech. Jeżeli masz już trzy lub więcej to nie dobierasz. Nie kojarzę zapisu aby pozbywać się nadmiarowych kart 😉.

2.
Ta karta/artefakt modyfikuje Ci slot. Od teraz każdy atak, który aktywujesz kładąc kartę w slocie z "odłamkiem krwawego kamienia" zadaje dodatkowe obrażenie. W czasie transformowania broni, kładziesz "odłamek..." w wybtanym slocie. Pozostaje on tam do kolejnej transformacji lub do odrzucenia przedmiotu "odłamek..."
maro40
Posty: 32
Rejestracja: 11 lut 2016, 10:28
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Bloodborne: The Board Game - pytania i wątpliwości

Post autor: maro40 »

Dzięki za wyjaśnienia

co do kart
Akcje wykonujesz do momentu, aż pozbędziesz się kart (zły pomysł, chyba że jesteś w bezpiecznym miejscu bez wrogów 😜), lub spasujesz.
Na koniec rundy, po fazie wrogów dobierasz karty do trzech. Jeżeli masz już trzy lub więcej to nie dobierasz. Nie kojarzę zapisu aby pozbywać się nadmiarowych kart 😉.
miałem na myśli ten zapis:
Spoiler:
Awatar użytkownika
Grzeg0rz
Posty: 82
Rejestracja: 19 lut 2019, 10:36
Has thanked: 37 times
Been thanked: 21 times

Re: Bloodborne: The Board Game - pytania i wątpliwości

Post autor: Grzeg0rz »

maro40 pisze: 14 gru 2021, 12:49 Dzięki za wyjaśnienia

co do kart

...

miałem na myśli ten zapis:
Spoiler:
Wow... 🤦🏻‍♂️ Zapomniałem o tym zaposie...
ODPOWIEDZ