(Opole) Planszowe Opole

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3421
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1177 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: piton »

@ Gafik i Bogas
jak Wam gadałem, że można kupować interwencyjnie pociąg - za pieniądze prezesa - i można kupić go nawet do wartości nominalnej,
(w sensie mogę kupić 5T za 1 ale mogę i za 450, dokładając z kieszeni)
to pytaliście po co, bezsensu itd.... a ja coś mętnie gadałem i nie umiałem wyjaśnić :P

No i na BGG ktoś zadał sprytne pytanie: "czy można dopłacić koszt terenu z kieszeni prezesa, jak firma nie ma kasy?"
https://boardgamegeek.com/thread/273640 ... ction-cost

Właśnie po to się wyprowadza więcej kapitału z kieszeni prezesa, żeby dokapitalizować spółkę, np. na budowę stacji, na budowę torów na trudnym terenie, a w przyszłosci można też kupić kolejny pociąg. O! po to! (oczywiście zależy to od fazy gry i naszego planu, ale jest to przydatna opcja)

Pytanie i odpowiedzi były tym o czym chciałem powiedzieć, wiec opowiedziałem raz jeszcze :mrgreen:

Pozdro i szykujcie kotły na dużo pary i dymuuuu
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
j_g
Posty: 2011
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 511 times
Been thanked: 255 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

piton pisze: 05 paź 2021, 10:17 Właśnie po to się wyprowadza więcej kapitału z kieszeni prezesa, żeby dokapitalizować spółkę, np. na budowę stacji, na budowę torów na trudnym terenie, a w przyszłosci można też kupić kolejny pociąg.
A bo ta gra to niezły cyrk jest. Dużo żonglerki przy każdej możliwej okazji. Jak graliśmy to Piton chyba nawet taki czerwony nos miał. Pewnie katar... Może i buty miał za duże, ale na to już nie zwróciłem uwagi...
piton pisze: 05 paź 2021, 10:17 Pytanie i odpowiedzi były tym o czym chciałem powiedzieć, wiec opowiedziałem raz jeszcze
Nie wiem co bierzesz, ale pij połówkę...
piton pisze: 05 paź 2021, 10:17 Pozdro i szykujcie kotły na dużo pary i dymuuuu
Co, gdzie, jak??? ...i czemu zawsze dowiaduję się ostatni?

PS. Chyba graszki coś w niedzielę w niemieckim odłamie bibliotecznym organizują (w krótkiej przerwie na działanie fejzbuka szybciutko sprawdziłem), ale chyba tylko 3 godz. No i tu już wypadałoby jakieś 18DE, albo inne DO odpalać, aby gospodarz się nie boczył. Tylko czasu by starczyło jedynie na wytłumaczenie zasad...

Minimalizujcie węglowy ślad. Pozdro.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3651
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: gafik »

Jakiś wirus mnie dopadł... leżę i kwiczę... na razie para idzie w gwizdek
j_g
Posty: 2011
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 511 times
Been thanked: 255 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

gafik pisze: 06 paź 2021, 18:24 Jakiś wirus mnie dopadł... leżę i kwiczę... na razie para idzie w gwizdek
No to niefajnie. Kuruj się zatem i widzimy się przy wagonie albo w Lizbonie. Zdrówka.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3421
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1177 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: piton »

gafik pisze: 06 paź 2021, 18:24 Jakiś wirus mnie dopadł... leżę i kwiczę... na razie para idzie w gwizdek
Staszek kuruj się! Pamiętaj covid to ściema i takie tam.
(masz czas do soboty za tydzień żeby postawić na tory swojego diesla.)
Zdrówka!
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3421
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1177 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: piton »

Zbliża się TA SOBOTA
Ktoś będzie? gramy w jedyne słuszne gry ;) ?

dajcie znać WCZEŚNIEJ, bo trzeba sobie plan na weekend ułożyć...dzięki
j_g
Posty: 2011
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 511 times
Been thanked: 255 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

piton pisze: 11 paź 2021, 12:43 dajcie znać WCZEŚNIEJ, bo trzeba sobie plan na weekend ułożyć...dzięki
Ja już pierwszy sygnał w domu wysłałem. Zwrotnie odebrałem sygnał (słowny opór, bez fizycznej przemocy) pozwalający mi domniemywać, że jest szansa... Może nie aż na 7 godzin, może od nieco później niż od 15tej... Kto wie, może jakbym wstał o 6-tej rano, pozałatwiał co trza, to może i na 7 godzin bym się zdobył.

Tylko czy to warto, bo ja to pociągiem choćby i 8 godzin, ale wtedy to tylko i wyłącznie kuszetką... i musi być wars. Poza tym - pociągi? Co to, kuna, już nie ma innych lepszych gier? Tyle ostatnio się wydaje... i to jakie kolorowe, z fajnymi dużymi figurkami.
j_g
Posty: 2011
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 511 times
Been thanked: 255 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Poza tym, czy tu ktoś w ogóle zagląda? Może jakieś smsowe wici trza porozsyłać?
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3421
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1177 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: piton »

Jak zwykle Jacek i jego meta, język.
mogę dać znać chłopakom telefonem, może jednak odpiszą za dzień-dwa.
Okazja dobra, czas na granie długi i można pograć w coś naprawdę mózgożernego. W jakieś euro mogę zagrać w domu... Tylko to znowu sobota i jak mam zrezygnować z pleneru z rodziną, to muszę wiedzieć ciut wcześniej.

Jakby byli chętni możemy znowu w 18Chesapeake - w sumie tak miało być heh - zasady znane, siadamy i gramy
albo (lub na drugą nogę, marzenia!) w 1882 albo 1849 - to już są ultimate ciosy, warto by było w to zagrać na żywo jak mamy okazję.
just sayin'
j_g
Posty: 2011
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 511 times
Been thanked: 255 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

piton pisze: 11 paź 2021, 13:46 albo (lub na drugą nogę, marzenia!) w 1882 albo 1849 - to już są ultimate ciosy, warto by było w to zagrać na żywo jak mamy okazję.
Jak se poczytam wcześniej instrukcję i mnie nie przerośnie to czemu nie... Najwyżej mnie przerośnie i będę zdezelowany, miast zdizelowany... nie pierwszyzna... a potem przerzucę się na móżgożerny Prezencik.
Awatar użytkownika
DarkBogas
Posty: 433
Rejestracja: 10 wrz 2013, 19:43
Lokalizacja: Krapkowice
Has thanked: 22 times
Been thanked: 10 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: DarkBogas »

- Zaglądam.
- Nie będę grał.
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3080
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 91 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: cezner »

Mnie niestety nie ma w ten weekend.
j_g
Posty: 2011
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 511 times
Been thanked: 255 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

piton pisze: 11 paź 2021, 13:46 mogę dać znać chłopakom telefonem
to ja biorę na siebie dziewczyny.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3421
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1177 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: piton »

To jak frekwencja będzie słaba to hmmm, przy ładnej pogodzie plener zostaje
Dzięki Panowie za odzew
j_g
Posty: 2011
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 511 times
Been thanked: 255 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Melusina i Pudelki odpadają. Shantall jeszcze się nie odezwała zwrotnie.
j_g
Posty: 2011
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 511 times
Been thanked: 255 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Kod: Zaznacz cały

           _____    ___     /\/|       _    ___    _  __    |"|    _____    ___   __  __             ___    ___    _____    ___    _  _     ___           
    o O O |_   _|  / _ \   |/\/     _ | |  /   \  | |/ /    | |   |_   _|  /   \ |  \/  |           | _ \  |_ _|  |_   _|  / _ \  | \| |   |__ \          
   o        | |   | (_) |          | || |  | - |  | ' <     | |     | |    | - | | |\/| |   ___     |  _/   | |     | |   | (_) | | .` |     /_/          
  TS__[O]  _|_|_   \___/   _____   _\__/   |_|_|  |_|\_\   _|_|_   _|_|_   |_|_| |_|__|_|  |___|   _|_|_   |___|   _|_|_   \___/  |_|\_|   _(_)_          
 {======|_|"""""|_|"""""|_|     |_|"""""|_|"""""|_|"""""|_|"""""|_|"""""|_|"""""|_|"""""|_|"""""|_| """ |_|"""""|_|"""""|_|"""""|_|"""""|_|"""""|         
./o--000'"`-0-0-'"`-0-0-'"`-0-0-'"`-0-0-'"`-0-0-'"`-0-0-'"`-0-0-'"`-0-0-'"`-0-0-'"`-0-0-'"`-0-0-'"`-0-0-'"`-0-0-'"`-0-0-'"`-0-0-'"`-0-0-'"`-0-0-'         
               _    ___     ___     ____    ___     ___   __  __  __   __   ___                                                                           
    o O O   _ | |  | __|   |   \   |_  /   |_ _|   | __| |  \/  | \ \ / /  |__ \                                                                          
   o       | || |  | _|    | |) |   / /     | |    | _|  | |\/| |  \ V /     /_/                                                                          
  TS__[O]  _\__/   |___|   |___/   /___|   |___|   |___| |_|__|_|  _|_|_   _(_)_                                                                          
 {======|_|"""""|_|"""""|_|"""""|_|"""""|_|"""""|_|"""""|_|"""""|_| """ |_|"""""|                                                                         
./o--000'"`-0-0-'"`-0-0-'"`-0-0-'"`-0-0-'"`-0-0-'"`-0-0-'"`-0-0-'"`-0-0-'"`-0-0-'                                                                         
            ___     ___   __  __    ___          __      __          ___    ___     ____    ___     ___     ____    ___     ___     _       ___     ___   
    o O O  / __|   /   \ |  \/  |  |_ _|         \ \    / /         | _ \  | _ \   |_  /   | __|   |   \   |_  /   |_ _|   /   \   | |     | __|   |__ \  
   o       \__ \   | - | | |\/| |   | |     ___   \ \/\/ /  ___     |  _/  |   /    / /    | _|    | |) |   / /     | |    | - |   | |__   | _|      /_/  
  TS__[O]  |___/   |_|_| |_|__|_|  |___|   |___|   \_/\_/  |___|   _|_|_   |_|_\   /___|   |___|   |___/   /___|   |___|   |_|_|   |____|  |___|   _(_)_  
 {======|_|"""""|_|"""""|_|"""""|_|"""""|_|"""""|_|"""""|_|"""""|_| """ |_|"""""|_|"""""|_|"""""|_|"""""|_|"""""|_|"""""|_|"""""|_|"""""|_|"""""|_|"""""| 
./o--000'"`-0-0-'"`-0-0-'"`-0-0-'"`-0-0-'"`-0-0-'"`-0-0-'"`-0-0-'"`-0-0-'"`-0-0-'"`-0-0-'"`-0-0-'"`-0-0-'"`-0-0-'"`-0-0-'"`-0-0-'"`-0-0-'"`-0-0-'"`-0-0-' 
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3421
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1177 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: piton »

@ Staszku-Gafiku będziesz?

@Jackson
No jak mamy jechać we dwóch to troszkę bieda i smutek :P
Jak nie będzie pociągów to pewnie i tak wbiję, bo chciałem odebrać Crime Zoom (jak już będzie),
no ale jak będzie fajna pogoda to raczej dopiero wieczorkiem i pewnie wtedy czasu na granie będzie malutko.

na 3 można już coś pograć (1849, 18MS np.), na dwóch w sumie też, no ale "im więcej ludzi w przedziale tym... " jak mówi przysłowie :mrgreen:
j_g
Posty: 2011
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 511 times
Been thanked: 255 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Staszek, jak go ostatnio widziałem (widujemy się systematycznie na zakupach przy stoisku ze zdrową żywnością), to mówił, że raczej nie da rady (ale każdy może jeszcze zmienić zdanie - kwestia zachęty - Piton, załatw jakieś gratisy - nie wiem, jakiś gościnny udział onlajn u dżjentlemenów, czycuś?).

BTW. Zauważyliście, jak nasz pan Savalas zrzucił kilka deka? Pandemia mu służy...
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3421
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1177 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: piton »

się rozgadaliśmy, hoho.
no sobota mi też średnio pasuje, jednak piątek lepszy na takie nasiadówki. Jak frekwencja nie dopisze to nie ma co się napinać. To sobie zorganizuje zabawy z dzieciakami
Pewnie tam będzie sporo ludzi do grania to możesz śmiało ryzykować poznanie nowych tytułów.

A kolejne spotkanie jest w piątek 22.10 (!) - tzn. za tydzień, wiec tragedii też nie ma. Tam sobie odbijemy (oby)
j_g
Posty: 2011
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 511 times
Been thanked: 255 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

piton pisze: 13 paź 2021, 09:43 Jak frekwencja nie dopisze to nie ma co się napinać. To sobie zorganizuje zabawy z dzieciakami
Jasna sprawa. Wiadomo, rodzina najważniejsza, jak mawiał capo dtc.
piton pisze: 13 paź 2021, 09:43 Pewnie tam będzie sporo ludzi do grania to możesz śmiało ryzykować poznanie nowych tytułów.
No właśnie się zastanawiam. Odraczam decyzję. Zobaczymy, jak się ułoży. Może, tak jak w miniony łikend, koszyczek maślaczków wskoczy zamiast Ewerdelka.
piton pisze: 13 paź 2021, 09:43 A kolejne spotkanie jest w piątek 22.10 (!) - tzn. za tydzień, wiec tragedii też nie ma. Tam sobie odbijemy (oby)
O. No to być może Pendolino do Koluszek przez Włoszczową (na żądanie - trzeba machać ręką, byle nie za blisko torów) pojedzie.
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3080
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 91 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: cezner »

Za tydzień powinienem być.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3651
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: gafik »

Sorki, że się nie odzywałem ale po kokardę pracy mam. Teraz dalej siedzę z zajęciami na zaocznych... heh... za tydzień podobnie. Może potem będzie lżej. A dziś może pod wieczór do biblioteki na chwilę zerknę.
j_g
Posty: 2011
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 511 times
Been thanked: 255 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Dziś w graszkowej bibliotece z naszej strony weszło:
- Watergate - moja druga partia w ogóle i to po długim czasie niegrania, Pitona pierwsza; może jakby się pograło kilka razy, poznało talię i efekty na kartach to byłoby ciekawiej, a tak to było dość dziwnie i drętwo, jakbym grał z jakąś kulą u nogi zawiniętą w krótką kołderkę; Pitonixon zmiażdżył głodnych sensacji gryzipiórków,
- Botanik - też pierwsza partyjka; gierka krótka, trochę do pokombinowania; po dwóch, trzech partyjkach powinno się ogarniać na tyle, że powiększyłby się wachlarz ciekawych decyzji i rzeczy, na które wypadałoby zwrócić uwagę w rurociągu przeciwnika i 'rejestrze'; jak zwykle pokiełbasiłem zasady - zaczęliśmy źle, z zasadami tylko jednego z trzech autorów (sorki Piton, jeszcze raz), ale po resecie i poprawnym setapie rozgrywka nabrała znacznie większego sensu i atrakcyjności;
- Cryptid - na szczęście, po rozegranym Botaniku na białym koniu, cały na czarno, wjechał Bogusz, potem dołączył jeszcze Michał i nie musieliśmy się męczyć w nieoficjalny wariant dwuosobowy; ciężko zajarzyć metodykę mózgodziałania w tej 'eliminatce'; ja miałem duży hendikap, bo trochę znałem już listę możliwych podpowiedzi występujących w grze (kluczowe) i miałem jakieś mętne pojęcie o tym, jak się do tej zagadki zabrać; nie wiem, jak na dłuższą metę, czy się nie nudzi, ale na teraz jestem na tak; duże emocje jak się już prawie, prawie wie, gdzie potwora się ukryła,
- Pizzeria - ciekawa gierka; trochę przykrótka w moim odczuciu; pomysł niezły, do zastosowania może w jakimś poważniejszym tytule; obudować to jeszcze czymś i może wyszło by coś bardziej znamienitego (zaraz, pewnie, znawca Piton rzuci kilkoma tytułami z lat 80tych, które to wykorzystują z powodzeniem).

Dzięki chłopaki za dziś. Dzięki Graszki. Dzięki MBP. Wszystkie stoliki pełne.

Przypomnę, że w przyszły piątek od 17-tej do 22-giej. Póki co, nic w kalendarzu nie mam, więc może się wydarzy.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3421
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1177 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: piton »

Dzięki za spotkanie, chwała za taką możliwość Graszkom i MBP.

Czasu mało, gry słabe, towarzystwo średnie :mrgreen: ... trudno, co robić. No poznawać nowości, a dziś było ich wiele dla mnie :D

WATERGATE (u nas teraz będzie electricgate z tymi podwyżkami) - nie znałem, czytałem iii spodziewałem się czegoś bardziej tematycznego. Taki quasi logiczny suchar, sławetne "przeciąganie liny" działa, zrozumiałem przekaz, ale dla mnie było zbyt mało emocji. Pewnie dlatego, że gra jest dobrze wyważona (plus) i trzeba rozsądnie podejmować decyzje - co, gdzie i w jakim czasie. Wszystko działa, ale dla mnie takie se (minus). brakowało mi więcej tematu de facto, bo gra - jak mawia Rasta - o produkcji mchu z mechaniką area control. jak były zachwyty to ich nie rozumiem po zagraniu (raz). Dla mnie poprawnie i tyle (meh)

BOTANIK - naśmiewałem się dlaczego trzech gości jest autorami huehue. Dwa razy myliliśmy zasady i do trzech razy sztuka, i wtedy zagraliśmy poprawnie. Powiedziałem Jackowi, że jeden wymyślił, a kolejni poprawiali zasady/mechanikę i jakoś działa. Gra w odbiorze fajniejsza niż Watergate - przynajmniej nie udaje, bo tematu tam za grosz, kafelkowy logiczny sucharek, całkiem spoko. Fanem nie zostaję, ale doceniam i chętnie bym jeszcze zagrał. jest miejsce na jakieś kombinowanie, psucie planu przeciwnikowi. Szybkie, niegłupie, szału brak, ale padaka to nie jest.

CRYPTID - osławione polowanie na Rambo czy inne zagrożone gatunki. Od czasu Essen(kiedy to było 2017-18?) chciałem to zagrać, ale stwierdziłem, ze Tobago mi wystarczy. mechanika baaardzo podobna, bo szukamy ukrytego celu, z tym, ze Cryptid ten cel ma ustalony z góry, w Tobago regulują go sami gracze. Logiczna gierka, szybka, ciekawa. Ja myliłem warunki bytowania potwora, Jacek robił to bezbłędnie. Pyknęliśmy dwa razy, mi się podobało. Chętnie bym pograł jeszcze na trudniejszych zasadach. Gra w kotka i myszkę z blefowaniem i dedukowaniem. Jest tam szczypta Tobago, Cluedo i Kuby Rozpruwacza. Nie urwało głowy potwora, ale całkiem udana produkcja. Czas gry w okolicy 15-20 minut max, więc zacny fillerek.

PIZZERIA - miałem okazję zagrać z młodszymi w domu, teraz ze starszymi w biblio. Dla mnie sprytny pomysł z dzieleniem kafli, szybkie, niegłupie i da się pokombinować. na czas gry około max 10 minut, decyzji jest naprawdę dużo do podjęcia, nawet da się coś policzyć. Z racji późnej pory nie przypomnę sobie gdzie ta mechanika występuje :P ale obiecuję poprawę, bo faktycznie porcjowanie juz było w kilku grach, które poznałem.

a na zakończenie dnia, już w domowym zaciszu:
CRIME ZOOM - dzięki Graszkom-Dominice dostałem do rąk własnych dziś za co bardzo dziękuję!
- noooo to jest prawdziwa kryminalna zagadka. Pudełko z kartami skrywające tajemnicę. W sumie to karciana gra paragrafowa. Badamy miejsce zbrodni złożone z 15 kart, a żeby przyjrzeć się bliżej co tam morderca upuścił pod stołem ... po prostu odwracamy kartę - tytułowy ZOOM ... i się zaczyna. Na odwrocie kart mamy powiększenie danego miejsca (śledztwo prowadzimy ej, to patrzymy uważnie ) i jeżeli jest tam coś godnego uwagi odesłanie do innej karty (numer) no i zabawa tak się kręci. Karta za kartą do rozwiązania.
Jak chcemy grać na punkty to musimy oszczędzić sobie odwracania kart i czytania wszystkich, bo zabawa polega na odpowiedzi na zadane pytania (wypełniamy tzw raport) i do tego dodajemy punkty za nieodkryte karty - dedukcja Szerloku
oczywiście my z Adą wszystko prawie przeczytaliśmy, wiec końcowy wynik punktowy był słaby, ale wszystko w 100% rozwiązane ;) Gierka świetna, była duża satysfakcja, warstwa fabularna bardzo dobra, zagadki - czy tam rozwiązanie - dość łatwe, no ale odkryliśmy niemal wszystko :P Z dedukcją przypomina paragrafowego Sherlocka, bo jeżeli chcemy mu dorównać punktowo musimy dedukować, a nie prowadzić drobiazgowe śledztwo. Teraz jak wiemy jak to działa, to będziemy więcej domniemywać, a nie odkrywać. Ciekawostką jest dodatkowe zakończenie fabularne tzw epilog i nieznane wątki, które odkrywane są po sprawie (skruszony świadek, nagle sobie ktoś coś przypomniał jak już krzesło elektryczne ostygło). Kończymy grę i doczytujemy sobie dodatkowe tło - rewelka fabularna, prawdziwa paragrafówka old school style. Super gierka, Jacku szykuj się.

DEEP SEA ADVENTURE - pożyczone od Dżeksona. Proste Push Your Luck, czyli rzucanie kostek i przesuwanie ludzika aka łownie skarbów. Jakie to banalnie proste i jakie wciągające - rewelacyjna gierka, bardzo fajne, doskonały pomysł i wykorzystanie prostego mechanizmu rzutu kości z twistem. idę do przodu po skarb, ale muszę z nim wrócić i pytanie kiedy jest ten moment. pazerny czy skromny, ale biedny punktowo. Naprawdę WOW. Szybkie, emocjonujące, zabawne. ( Kupie sobie ED: już kupilem ). Pewnie na 4-5 osób musi być masa radochy
Dzięki Jacku, fajna giera. (Oczywiście nie zmazuje to plamy po Watergate czy Botaniku, ale jest blisko :mrgreen: tak se trolluje)

Dziękuję za dzisiaj - organizatorom i towarzyszom przy stole, kłaniam się - naprawdę szczerze - w podzięce.
(grajcie w 18xx)
Awatar użytkownika
Barbarzyciel
Posty: 268
Rejestracja: 19 lut 2010, 20:08
Has thanked: 52 times
Been thanked: 46 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Barbarzyciel »

Witam Was wszystkich z 2010 roku ;)

Co prawda na piątkowe igraszki w Bibliotece się nie załapię, ale mam cichą nadzieję, że w listopadzie uda mi się znaleźć czas. A tak w ogóle, że Politechnika w końcu ruszy.

Jeśli mgliście pamiętacie mój projekt Staadt, to właśnie wróciłem do intensywnego testowania. Chętnie opowiem też o moich planach w tej materii. Z radością ogram go z Wami.

Jeśli chodzi o moje inne marzenia rozgrywkowe, to jest wśród nich Terraformacja, Czerwona Katedra i Praga.

Mam nadzieję do zobaczenia :)
FB: Staadtthegame
Instagram: staadtthegame
ODPOWIEDZ