Dzień Gier Planszowych 10.10.2021

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1160
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 507 times
Been thanked: 345 times

Dzień Gier Planszowych 10.10.2021

Post autor: Propi »

Nie znalazłem jeszcze tematu o tegorocznej edycji, a jako Games Fanatic przygotowaliśmy tzw. atrakcje towarzyszące i chyba warto o nich wspomnieć - szczególnie, jeśli ktoś nie śledzi GF na Facebooku :)

Chwilowo nie planujemy innych obchodów, ale udało nam się już uzyskać od kilku wydawnictw nagrody, które rozdamy w serii konkursów. Nie trzeba nigdzie się logować, nic udostępniać, ani dzielić się swoimi danymi - to będzie czysta zabawa i, mamy nadzieję, ciekawe kreatywne wyzwanie.

Utworzyliśmy specjalne wydarzenie na tę okazję - https://www.facebook.com/events/539378900458258/ - wystarczy dodać się do niego, by znaleźć póki co jeden konkurs. Pozostałe ogłaszać będziemy co około 5 dni - do zdobycia są gry od Muduko, Egmontu, Naszej Księgarni oraz FoxGames i Rebel. Liczymy, że większość nagród uda się dostarczyć jeszcze na czas, by cieszyć się nimi podczas obchodów, 10.10.2021. Zachęcamy do udziału i śledzenia naszego Facebooka - tam wszystkie nowinki ukażą się jako pierwsze.

Chętnie odpowiem na wszelkie pytania, a gdyby takowych nie było to chciałbym życzyć wszystkim wysokich wygranych - i w konkursach, i w rozgrywkach prowadzących do Dnia Gier Planszowych :)
Ostatnio zmieniony 15 wrz 2021, 23:19 przez Propi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 661
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 243 times
Been thanked: 358 times

Re: Dzień Gier Planszowych 2021

Post autor: Otorek »

Chętnie wezmę udział, ale wydarzenie z linka wyświetla się u mnie jako zakończone...
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1160
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 507 times
Been thanked: 345 times

Re: Dzień Gier Planszowych 2021

Post autor: Propi »

Otorek pisze: 15 wrz 2021, 20:49 Chętnie wezmę udział, ale wydarzenie z linka wyświetla się u mnie jako zakończone...
Tak, to mój młodzieńczy entuzjazm zawinił - błąd w ustawieniach daty. Właśnie pracujemy nad poprawkami i niebawem zaktualizujemy linki - wydarzenie jest jak najbardziej aktualne :)

EDIT: linki są już aktualne, a wydarzenie pozbawione błędów :)
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1160
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 507 times
Been thanked: 345 times

Re: Dzień Gier Planszowych 2021

Post autor: Propi »

Właśnie opublikowaliśmy kolejny konkurs - tym razem do wygrania nagrody od FoxGames, a zadanie dotyczy... wymyślania nowych praw! Finał już w czwartek - rzecz jasna zachęcam do udziału :)

https://www.facebook.com/events/5393789 ... 0330291115
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5279
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1082 times
Been thanked: 1704 times
Kontakt:

Re: Dzień Gier Planszowych 2021

Post autor: BOLLO »

Nie mam FB ale akcje popieram. :mrgreen:

Edit: Te kostki w trawie to tak zalatuje troszkę króliczkiem wielkanocnym :mrgreen:
Awatar użytkownika
SoloGram
Posty: 89
Rejestracja: 28 kwie 2021, 11:27
Has thanked: 46 times
Been thanked: 82 times
Kontakt:

Re: Dzień Gier Planszowych 2021

Post autor: SoloGram »

Hej!
Pozwolę sobie podpiąć się również pod ten temat, ponieważ na kanale SoloGram, na którym mam przyjemność uskuteczniać pełne rozgrywki solo, można również wziąć udział w konkursie zorganizowanym z racji Dnia Gier Planszowych 2021, w którym do wygrania mała planszówka :) Szczegóły w materiale z pełną rozgrywką solo w grę Caylus 1303. Zapraszam!
Zapraszam na rozgrywki w gry planszowe solo:
SoloGram na YouTube
SoloGram na Facebook
SoloGram
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5279
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1082 times
Been thanked: 1704 times
Kontakt:

Re: Dzień Gier Planszowych 2021

Post autor: BOLLO »

A i ja planuje w tym roku jednak jakoś uczcić ten dzień. A ponieważ ten dzień to Niedziela więc i czas wolny od pracy to mam zamiar odpalić jakąś nową grę. Prawdopodobnie będzie to coś dla moich dzieci (rodzinnego) i dla mojej żony MarcoPolo. Dodatkowo mam zamiar po raz pierwszy w życiu zagrać sam (Solo) w jakis tytuł. Myślałem na Zobicide albo Robison?
xilk
Posty: 912
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 103 times

Re: Dzień Gier Planszowych 2021

Post autor: xilk »

A ja w tym roku oleję zupełnie ten dzień.

W zeszłym roku obchodziłem to święto z jedną osobą. Skończyło się na tym, że próbowaliśmy zagrać w jak najwięcej tytułów... Jasne, pewną radość była, ale przyszło też zmęczenie, że nawet przy prostej rozgrywce siadaliśmy raz, robiliśmy zdjęcia i następna gra wychodziła.

Jeśli już, to może namówię rodzinkę, aby usiąść razem i wyciągnąć jedną lub dwie gry. Nie ma sensu poddawać się "szałowi" wywoływanemu przez wydawnictwa.
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Dzień Gier Planszowych 2021

Post autor: grzeslaw90 »

Ja zdecydowanie planuję świętować ten dzień.

Oprócz Dnia Gier Planszowych będą to pierwsze urodziny mojej córki. Dobrze pamiętam jak na sali porodowej cisnąłem żonę żeby się pospieszyła, bo córka musi się urodzić akurat wtedy i ani minuty za późno. Udało się - 23:55 :D

Basia (bo tak na imię ma moja córka) jest niestety jeszcze za mała, aby grać ale nie przeszkadza jej to aktywnie uczestniczyć w naszych rozgrywkach, a najmocniej podczas tłumaczenia reguł, gdzie na swój głośny ale jednak słodki sposób przerywa mi w razie jakichkolwiek wątpliwości. Czasem nawet mnie poprawi, bo wie lepiej. Bardzo lubi obserwować nasze zmagania i bez większych wymagań pozwala nam zawsze dokończyć rozgrywkę :)
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Dzień Gier Planszowych 2021

Post autor: kastration »

Lubię ceremonie i jest to powód, by popularyzować takie święto. W planach: zaczynam od 12:00 w sobotę, kończę o 3:00 w niedzielę. A co z tego wyjdzie? Zobaczymy :lol:
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Awatar użytkownika
Arachion
Posty: 413
Rejestracja: 18 wrz 2016, 15:33
Has thanked: 409 times
Been thanked: 205 times

Re: Dzień Gier Planszowych 2021

Post autor: Arachion »

grzeslaw90 pisze: 28 wrz 2021, 16:22 Ja zdecydowanie planuję świętować ten dzień.

Oprócz Dnia Gier Planszowych będą to pierwsze urodziny mojej córki. Dobrze pamiętam jak na sali porodowej cisnąłem żonę żeby się pospieszyła, bo córka musi się urodzić akurat wtedy i ani minuty za późno. Udało się - 23:55 :D

Basia (bo tak na imię ma moja córka) jest niestety jeszcze za mała, aby grać ale nie przeszkadza jej to aktywnie uczestniczyć w naszych rozgrywkach, a najmocniej podczas tłumaczenia reguł, gdzie na swój głośny ale jednak słodki sposób przerywa mi w razie jakichkolwiek wątpliwości. Czasem nawet mnie poprawi, bo wie lepiej. Bardzo lubi obserwować nasze zmagania i bez większych wymagań pozwala nam zawsze dokończyć rozgrywkę :)
Też do pierwszych urodzin córki miałem entuzjazm - Hania nie miała nic przeciwko gdy rodzice mieli pojedynek umysłów.
Teraz przed trzecimi urodzinami gramy bardzo rzadko - ciągle szuka uwagi, mniej śpi i musi wszystko wiedzieć i dotknąć...

Mimo wszystko kult nowości nie zamiera - szykują się jakieś wyprzedaże?
Sucharzysta
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 640
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 245 times
Been thanked: 366 times

Re: Dzień Gier Planszowych 2021

Post autor: Nilis »

BOLLO pisze: 28 wrz 2021, 14:34 A i ja planuje w tym roku jednak jakoś uczcić ten dzień. A ponieważ ten dzień to Niedziela więc i czas wolny od pracy to mam zamiar odpalić jakąś nową grę. Prawdopodobnie będzie to coś dla moich dzieci (rodzinnego) i dla mojej żony MarcoPolo. Dodatkowo mam zamiar po raz pierwszy w życiu zagrać sam (Solo) w jakis tytuł. Myślałem na Zobicide albo Robison?
Robinson będzie good
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5279
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1082 times
Been thanked: 1704 times
Kontakt:

Re: Dzień Gier Planszowych 2021

Post autor: BOLLO »

Nilis pisze: 05 paź 2021, 11:09
BOLLO pisze: 28 wrz 2021, 14:34 A i ja planuje w tym roku jednak jakoś uczcić ten dzień. A ponieważ ten dzień to Niedziela więc i czas wolny od pracy to mam zamiar odpalić jakąś nową grę. Prawdopodobnie będzie to coś dla moich dzieci (rodzinnego) i dla mojej żony MarcoPolo. Dodatkowo mam zamiar po raz pierwszy w życiu zagrać sam (Solo) w jakis tytuł. Myślałem na Zobicide albo Robison?
Robinson będzie good
Jeszcze myślałem żeby wypróbować autome z "Na skrzydłach". Ogólnie to jestem ciekaw zagrania solo. Ostatnio podczas wstępnych prób przy projektowaniu gier jestem niejako zmuszony grywać sam ze sobą. Dziwne to jest bo zawsze wygrywam/przegrywam ale jak prowadzi to jakaś automa której ruchów nie znam lub jak w Robinsonie polegam tylko na sobie to może być całkiem ciekawe przeżycie.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5279
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1082 times
Been thanked: 1704 times
Kontakt:

Re: Dzień Gier Planszowych 10.10.2021

Post autor: BOLLO »

Zgodnie z obietnicą udało mi się w jakiś chociaż minimalny sposób celebrować wczorajsze święto.
Z dziećmi rozegrałem 4 scenariusze w Andor Junior i powiem wam że ta gra jak dzieci słusznie podsumowały to taki Zombicide ze smokiem z Brzdęka :-) Fajne i nie nudziłem się. Ciekawy tytuł.

Zagraliśmy też w Cut The Rope i coraz bardziej zaczyna mi się na gierka podobać....w końcu coś gdzie mózg odpoczywa a nie myśli.

No i wisienka na torcie czyli ja i ona....a raczej on (he he he już widzę ten wasz uśmieszek)....Robinson. Pierwszy raz zagrałem w coś SOLO i powiem wam że nie było tragicznie. Emocje myślę że podobne jak przy grze z osobami a było o wiele szybciej chociaż i tak grałem 1h40min ( :shock: :shock: :shock: ). Po prawie rocznej przerwie nadal uważam to co zrobił Ignacy z tą grą że to jest mistrzostwo świata pod względem innowacji. Ta gra wkurza naprawdę ale mimo to grasz w nią i cię cieszysz jak się udaje pokonać tę przeklętą wyspę. No i pretensje masz do samego siebie a nie do współgraczy....chyba nie nadaję się do kooperacji bo zawsze myślę że wiem lepiej :mrgreen:

Aha z wyspy uciekałem po ciemku w nocy o 1:00 :lol:
Spoiler:
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Dzień Gier Planszowych 10.10.2021

Post autor: Elemenek »

Spoiler:
Wysmienity wynik jest wtedy, gdy przezyje Pietaszek :). Dla mnie ta gra wlasnie z uwagi ze tez nie nadaje sie do kooperacji bo wiem naj, sprawdza sie wlasnie solo. Sproboj kolejnych scenariuszy np Kanibali. Zabawa sie dopiero zaczyna :) Fajnie ze udalo Ci sie zbudowac tyle rzeczy, a nie skupiles sie tylko na przezyciu i zbieraniu drzewa. Zapewne dobor postaci w tym pomogl.

Jak grales? Wysylajac czesto jednego piona, czy na pewniaka dwoch by ograniczyc losowosc?
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5279
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1082 times
Been thanked: 1704 times
Kontakt:

Re: Dzień Gier Planszowych 10.10.2021

Post autor: BOLLO »

Spoiler:
Powiem tak. Już w 6 turze zrobiłem całe ognisko i myślalem że już po grze...ale pokapowałem się że musze jednak jeszcze 4 rundy przetrwać co było naprawdę ciężkie. Decyzje podejmowałem już zdecydowanie inne. A jak grałem:
-na początek ostra expansja na lokacje żeby odnaleźć "góry" potrzebne do ognia. chodziłem tam po jednym pionie
-piętaszek chodził po drewno bo tam na kościach jest najmniej serduszek i ? które jemu też zadają ranę.
-pod gołym niebem spałem tyko dzień
-przeniosłem obóz na sąsiedni kafel na którym trafiło mi się 2x drewno do pobierania (później również jedzenie)
-celowo wybrałem cieślę jako postać bo miałęm bonusy do determinacji i koszty na budowe tańsze
-z piętaszkiem chodzięłm tylko tam gdzie naprawdę potrzebowałem pewniaka
-miałem to szczęście że w 3 turze trafiłem ze skarbu piona na exploracje więc było super bo mape odkrywałem o wiele szybciej.
-zrobiłem szybko naczynia (i tu nie mam pewności czy grałem poprawnie bo instrukcja pisze że w fazie nocy moge odrzucić jedzenie i uleczyć dzieki temu rane, ale nie ma zdefiniowane czy mogę odrzucić 2 albo nawet 3 pokarmy i tym samym uleczyć tyle samo ran?)
-2x polowałem i zdobyłem kilka skór co pozwoliło mi nie wydawać drewna na budowe.
-barometr to ciekawy przedmiot którego nie doceniałem wcześniej. Już na początku tury możesz się przygotować na pogodę w jakiś sposób.
-karty wydarzeń były dość przychylne
-nie wiem czy dobrze zrozumeiłem ale w trybie SOLO co ture podnoszę morale z automatu? tak wiec pobierałem po 2 determinacje i czesto z nich korzystałem robiąć świece (pomagiera budowniczego)

Miałem sytuację że ja i piętaszek mieliśmy po 1życiu...więc wygrałem rzutem na taśmę o ile czegoś nie zrobiłem wbrew regułą. Starałem się grać wedle instrukcji ale wiadomo że do łatwych ona nie należy. Nie mniej jednak bawiłem się dobrze i pomimo jakiejś zaplanowanej strategii co ture musiałem ją zmieniać. I to jest w tej grze piękne ale nie dałbym jej 3.7BGG. raczej powyżej 4.0BGG.

Czy Piętaszek też pobiera na początku tury determinacje? Grałem że nie.
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Dzień Gier Planszowych 10.10.2021

Post autor: Lothrain »

BOLLO pisze: 13 paź 2021, 10:15 Czy Piętaszek też pobiera na początku tury determinacje? Grałem że nie.
Piętaszek nic nie pobiera, a w naczyniach możesz leczyć jedną ranę na noc.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5279
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1082 times
Been thanked: 1704 times
Kontakt:

Re: Dzień Gier Planszowych 10.10.2021

Post autor: BOLLO »

Lothrain pisze: 13 paź 2021, 13:04
BOLLO pisze: 13 paź 2021, 10:15 Czy Piętaszek też pobiera na początku tury determinacje? Grałem że nie.
Piętaszek nic nie pobiera, a w naczyniach możesz leczyć jedną ranę na noc.
Ehhh... no to grałem źle bo leczyłem kilka ran...w takim razie uznaję scenariusz za przegrany :mrgreen:
Atk
Posty: 1401
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 498 times
Been thanked: 286 times

Re: Dzień Gier Planszowych 10.10.2021

Post autor: Atk »

BOLLO pisze: 13 paź 2021, 13:34
Lothrain pisze: 13 paź 2021, 13:04
BOLLO pisze: 13 paź 2021, 10:15 Czy Piętaszek też pobiera na początku tury determinacje? Grałem że nie.
Piętaszek nic nie pobiera, a w naczyniach możesz leczyć jedną ranę na noc.
Ehhh... no to grałem źle bo leczyłem kilka ran...w takim razie uznaję scenariusz za przegrany :mrgreen:
Nie grałem w Robinsona, ale z tego co zdążyłem usłyszeć: Legend mówi, że jak przeżyłeś scenariusz w RC, tzn że grałeś źle.
Awatar użytkownika
SoloGram
Posty: 89
Rejestracja: 28 kwie 2021, 11:27
Has thanked: 46 times
Been thanked: 82 times
Kontakt:

Re: Dzień Gier Planszowych 2021

Post autor: SoloGram »

BOLLO pisze: 05 paź 2021, 11:39 Jeszcze myślałem żeby wypróbować autome z "Na skrzydłach". Ogólnie to jestem ciekaw zagrania solo. Ostatnio podczas wstępnych prób przy projektowaniu gier jestem niejako zmuszony grywać sam ze sobą. Dziwne to jest bo zawsze wygrywam/przegrywam ale jak prowadzi to jakaś automa której ruchów nie znam lub jak w Robinsonie polegam tylko na sobie to może być całkiem ciekawe przeżycie.
Jakbyś chciał zobaczyć, jak to działa w praktyce, zostawiam tylko linka do materiału z pełną rozgrywką z automą w "Na skrzydłach" ;)
Zapraszam na rozgrywki w gry planszowe solo:
SoloGram na YouTube
SoloGram na Facebook
SoloGram
ODPOWIEDZ