Prusage (Kuba Prusak)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Prusage (Kuba Prusak)

Post autor: Indar »

Myślę że już pora aby Prusage miało swój temat, wszak autor zapowiedział rychłe wydanie tytulu. Nie możemy przejść obojętnie wobec najbardziej wyczekiwanej gry karcianej w Polsce.
https://prusage.pl/
Ostatnio zmieniony 16 paź 2021, 00:27 przez Indar, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Namurenai
Posty: 562
Rejestracja: 03 sty 2017, 12:17
Lokalizacja: Warszawa (Mokotów)
Has thanked: 377 times
Been thanked: 213 times

Re: Prussage (Kuba Prusak)

Post autor: Namurenai »

Indar pisze: 15 paź 2021, 23:57(...)
Prussage
(...)
Pomijając oczywistą szyderę, to mógłbyś chociaż poprawnie napisać tytuł gry (tak w poście jak i w nazwie wątku) - tam jest jedno S, nie dwa :P

A co do samej gry, to odkąd zerknąłem się z temat na FB mam w głowie tylko jedno - to naprawdę fenomenalne jak autor potrafi ignorować nie tylko konstruktywną krytykę, ale także chęć bezinteresownej pomocy (ku zaskoczeniu, byli tacy co faktycznie takową oferowali) :roll:
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Prusage (Kuba Prusak)

Post autor: Indar »

Poprawiłem!
To nie szydera, chłopak jest zdeterminowany żeby wydać grę. Pomimo sposobu w jaki to robi to nie możemy zapomnieć że to gra karciana, czyli zasługuje na swój temat ;)
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1520
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 638 times

Re: Prussage (Kuba Prusak)

Post autor: EsperanzaDMV »

Wszedłem sobie z ciekawości na stronę, a tam...
"Wpadaj częściej i bądź na bierząco."
"Łamiąca głowę strategia z wieoma możliwymi zagraniai"
"Naszym celem jest wydanie gry na całą europę. Chcemy aby każdy mógł przekonać się osobiśie czym jest dobra zabawa z nutą ciekawej strategicznej rozgrywki."
Jeśli walą takie babole i literówki na stronie, to nie wróżę finalnej wersji sukcesu.
Do tego interpunkcja kuleje, jak również w wielu miejscach układ zdań, np. "Nie zaczynalibyśmy tego projektu gdyby nie nasz zapał do świata fantasy i wielu godzinach grania w przeróżne tytuły" - z tym zdaniem jest ewidentnie coś nie tak.
Kurde, właśnie robię darmowe QA strony :lol: Stop!

Swoją drogą, zgodnie z informacjami na stronie, lada moment ukaże się grywalny prototyp: " Grywalną wersję Alpha planujemy wydać do 22.10.21.", a tymczasem wskaźnik 'Wersja Alpha" pokazuje tylko 50%, coś tu nie gra :P
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Prusage (Kuba Prusak)

Post autor: dwaduzepe »

Juz zmienione, ze alpha do konca roku.
Awatar użytkownika
Dianne
Posty: 168
Rejestracja: 15 kwie 2020, 08:49
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 61 times
Been thanked: 87 times

Re: Prusage (Kuba Prusak)

Post autor: Dianne »

O, to znalazł się w końcu grafik, który podołał zadaniu wiernego odwzorowania ilustracji autora gry? xD
pcyzm
Posty: 684
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 206 times
Been thanked: 200 times

Re: Prusage (Kuba Prusak)

Post autor: pcyzm »

Najlepszą rzeczą, która mogłaby zrobić brać planszówkowa to zaprosić go na jakieś Laboratorium Gier czy generalnie jakiś warsztat na tym prototypem.

Nawet jeżeli autor przejawia jakieś objawy dysfunkcji, to też z drugiej strony posty szydery na FB dużo mówią o empatii naszego społeczeństwa.
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Prussage (Kuba Prusak)

Post autor: Indar »

EsperanzaDMV pisze: 16 paź 2021, 00:29
Swoją drogą, zgodnie z informacjami na stronie, lada moment ukaże się grywalny prototyp: " Grywalną wersję Alpha planujemy wydać do 22.10.21.", a tymczasem wskaźnik 'Wersja Alpha" pokazuje tylko 50%, coś tu nie gra :P
Grywalny prototyp już jest, autor wrzucił filmiki z rozgrywki.
https://m.youtube.com/watch?v=AFviZzPUxug&t=282s
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Prusage (Kuba Prusak)

Post autor: donmakaron »

Ja mam jeno nadzieję, że to zapoczątkuje serię sygnowanych własnymi nazwiskami w tytułach opus magnum najznamienitszych autorów gier planszowych. Bez wątpienia grałbym w Langage, Cathalclysm czy Chvatiliadę, a z naszego podwórka Oraczle albo Trzewiczkorium.
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Prusage (Kuba Prusak)

Post autor: Indar »

Magic the Prusage.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4104
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2629 times
Been thanked: 2546 times

Re: Prusage (Kuba Prusak)

Post autor: Gizmoo »

donmakaron pisze: 16 paź 2021, 11:22 Bez wątpienia grałbym w Langage, Cathalclysm czy Chvatiliadę, a z naszego podwórka Oraczle albo Trzewiczkorium.
Wreszcie Vladimir, bez owijania w bawełnę, mógłby zatytułować swoją grę Suché Eurorium. :lol:
pcyzm pisze: 16 paź 2021, 10:40 zaprosić go na jakieś Laboratorium Gier czy generalnie jakiś warsztat na tym prototypem.
I warsztaty plastyczne u Klemensa Franza! No co? Zawsze to jakiś progres. Do sukcesu należy dochodzić czasami małymi kroczkami. :D

Ale żarty na bok. Zajrzałem na stronę i nigdzie nie ma opisu mechaniki Prusage. Na zaprezentowanych kartach jest wszędzie ten sam tekst, więc... Ciężko traktować całość poważnie. :?
pcyzm
Posty: 684
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 206 times
Been thanked: 200 times

Re: Prusage (Kuba Prusak)

Post autor: pcyzm »

Gizmoo pisze: 16 paź 2021, 13:23 I warsztaty plastyczne u Klemensa Franza! No co? Zawsze to jakiś progres. Do sukcesu należy dochodzić czasami małymi kroczkami. :D
Istnieje duże prawdopodobieństwo, że ta osoba nie do końca jest zdrowa psychicznie. Po jego odpowiedziach widać, że to nie jest jakiś megaloman, tylko autentycznie ma jakieś zaburzenia. I teraz robienie sobie żartów na kanwie tego co wypisuje to jednak jest trochę ponure.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Prusage (Kuba Prusak)

Post autor: Yuri »

pcyzm pisze: 16 paź 2021, 14:03 ...
Istnieje duże prawdopodobieństwo, że ta osoba nie do końca jest zdrowa psychicznie. Po jego odpowiedziach widać, że to nie jest jakiś megaloman, tylko autentycznie ma jakieś zaburzenia...
Też odniosłem takie wrażenie czytając jego wpisy, że gość jest troszkę "odklejony" od rzeczywistości.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Prusage (Kuba Prusak)

Post autor: Indar »

Nie zamierzam heheszkowac z nikogo, autor konsekwentnie zmierza do wydania gry - w związku z tym zasługuje na swój wątek. Ktoś zechce to wesprze.
A sam autor, wielokrotnie zwracano mu uwagę na samą grę, zupełnie nie przyjął krytyki - jeżeli uważa że gra jest skończona i zupełnie udana, czemu mamy udawać że nie ma tematu?
pcyzm
Posty: 684
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 206 times
Been thanked: 200 times

Re: Prusage (Kuba Prusak)

Post autor: pcyzm »

psia.kostka pisze: 16 paź 2021, 17:03 Nie czytalem tekstow autora gry ale wnioskuje o edycje watku aby nie bylo tu diagnozy stanu psychicznego :?
Pozostanmy moze przy nieszkodliwych heheszkach?
Abstrahując już od stanu psychicznego autora to i tak nie ma sensu kopać leżącego. Prusage to jest taki łatwy temat do wyśmiewania, a ja tam widzę że stoi za tym po prostu człowiek, może i trochę zagubiony, nieświadomy co się wokół niego dzieje (bo wrzuca ironiczne komentarze, które dostaje jako 'opinie fanów Prusage'). Na razie ma oczywiście 0 zł wsparcia, nie wiem na ile te 'heheszki' są nieszkodliwe bo trudno przewidzieć co się będzie dalej działo z autorem, który jak widać mocno zaangażował się w swój pomysł.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3346
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 431 times
Been thanked: 1043 times

Re: Prusage (Kuba Prusak)

Post autor: psia.kostka »

Kurcze, to mowcie o grze, a nie o autorze :? Moj post, ktory w zamysle mial przeciwdzialac stygmatyzowaniu wylecial...

Obrazki i charakter pisma moga sugerowac, ze autor ma 10-12 lat i chcecie go stawiac do pionu piszac, ze jest chory? Troche to okrutne wg mnie.

Natomiast wybranie swojego nazwiska jako tytulu gry jest dosyc zabawne w odbiorze i taki usmieszek chyba nikogo nie skrzywdzi.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
pcyzm
Posty: 684
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 206 times
Been thanked: 200 times

Re: Prusage (Kuba Prusak)

Post autor: pcyzm »

psia.kostka pisze: 16 paź 2021, 18:29 Kurcze, to mowcie o grze, a nie o autorze :? Moj post, ktory w zamysle mial przeciwdzialac stygmatyzowaniu wylecial...

Obrazki i charakter pisma moga sugerowac, ze autor ma 10-12 lat i chcecie go stawiac do pionu piszac, ze jest chory? Troche to okrutne wg mnie.
No właśnie to jest dorosły chłop. Gdyby to był 'dzieciak' to jeszcze wszystko by się spinało...
Awatar użytkownika
Stary Madry Elf
Posty: 40
Rejestracja: 08 sty 2016, 15:55
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 90 times
Been thanked: 5 times

Re: Prusage (Kuba Prusak)

Post autor: Stary Madry Elf »

Nieco śmiechłem z ilustracji. Proszę o link do fejsa gry.
Awatar użytkownika
jnowaczy
Posty: 503
Rejestracja: 15 wrz 2005, 20:43
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Prusage (Kuba Prusak)

Post autor: jnowaczy »

Ta gra za same ilustracje zasługuje na wsparcie. Prawdziwi artyści
Every single fucking day I get closer to the grave
I am terrified, I fell asleep at the wheel again
Crashed my car just to feel again
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Prusage (Kuba Prusak)

Post autor: dwaduzepe »

podbijam, bo Prusage jest juz bardzo blisko ufundowania na zrzutce - w nieco ponad dwa tygodnie udalo sie zebrac autorowi juz ponad 1 procent kwoty i zostalo juz tylko 99 procent do ufundowania, gra jest wiec na ostatniej prostej
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 443
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 99 times

Re: Prusage (Kuba Prusak)

Post autor: lukkk »

A ja uważam, że to jedyna szansa na posiadanie takiej gry. Ba, potem można się chwalić swoim znajomym: gwarantuję, że tak "niestandardowo" wydanej gry nie ma żaden z nich. Za kilka lat, ten produkt może stać się wręcz białym krukiem ;) może nawet całym ich stadem. Choćby dlatego uważam, że warto :)
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Prusage (Kuba Prusak)

Post autor: dwaduzepe »

lukkk pisze: 05 lis 2021, 22:09 A ja uważam, że to jedyna szansa na posiadanie takiej gry. Ba, potem można się chwalić swoim znajomym: gwarantuję, że tak "niestandardowo" wydanej gry nie ma żaden z nich. Za kilka lat, ten produkt może stać się wręcz białym krukiem ;) może nawet całym ich stadem. Choćby dlatego uważam, że warto :)
chlopie, przeciez on tego nie wyda nigdy:)
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 443
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 99 times

Re: Prusage (Kuba Prusak)

Post autor: lukkk »

dwaduzepe pisze: 05 lis 2021, 22:18
lukkk pisze: 05 lis 2021, 22:09 A ja uważam, że to jedyna szansa na posiadanie takiej gry. Ba, potem można się chwalić swoim znajomym: gwarantuję, że tak "niestandardowo" wydanej gry nie ma żaden z nich. Za kilka lat, ten produkt może stać się wręcz białym krukiem ;) może nawet całym ich stadem. Choćby dlatego uważam, że warto :)
chlopie, przeciez on tego nie wyda nigdy:)
Ale jakby się ludzie naprawdę dla checy zrzucili i się udało, to i piekło by zamarzło i ja bym miał niesamowitą głupawkę, wyjmując to zacne pudełko z kartami do zagrania z kumplami ;)
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1149
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 502 times
Been thanked: 333 times

Re: Prusage (Kuba Prusak)

Post autor: Propi »

Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5229
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1826 times
Kontakt:

Re: Prusage (Kuba Prusak)

Post autor: Gambit »

Propi pisze: 06 lut 2022, 18:30 Jest i zrzutka:

https://zrzutka.pl/n2dajc
Zrzutka to pikuś. Chłop sprzedaje ludziom talie, żeby testowali mu grę. O ile pamiętam jakieś 20 złotych za talię (trzeba mieć dwie do zagrania). I są tacy, co kupili :) Czy muszę wspominać, że część kart w taliach jest bez grafik?
ODPOWIEDZ