Bonfire vs Praga Caput Regni

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
jasiek66
Posty: 118
Rejestracja: 08 maja 2021, 17:34
Has thanked: 25 times
Been thanked: 31 times

Re: Bonfire vs Praga Caput Regni

Post autor: jasiek66 »

Noidea pisze: 21 paź 2021, 09:30
jasiek66 pisze: 21 paź 2021, 09:26 Nie kupuj, w przyszłym roku będzie dodruk i cena spadnie a teraz jest januszowa górka cenowa. Także kup Bonfire, jak nie podejdzie za rok sprzedaj i kup Prage.
Przecież kupił już obie gry.

Upss skupiłem się zbytnio na temacie. Moja podpowiedź nieaktualna.
jerry87
Posty: 34
Rejestracja: 23 kwie 2017, 20:15
Has thanked: 10 times
Been thanked: 7 times

Re: Bonfire vs Praga Caput Regni

Post autor: jerry87 »

Dr. Nikczemniuk pisze: 15 paź 2021, 18:07 Ja bym brał Pragę bo Bonfire to bardziej na halloween :lol:
Po 5ciu tygodniach planszówkowej abstynencji chorobowej w końcu udało się coś położyć na stół. A skoro mamy halloween to wybrałem Bonfire :D
Spoiler:
Jeśli chodzi o wrażenia - bardzo pozytywne! Grałem z żoną na 2 osoby. Przegrałem jednym punktem 63:62, co bardzo pozytywnie nas ucieszyło. Odnosząc się do poprzednich postów...
helloween85 pisze: 15 paź 2021, 12:30 Tłumaczenie Bonfire jest tragiczne. Moja żona prawie się popłakała jak ją tym męczyłem (mamy trochę ciężkich eurasów za sobą i żaden z nich nie wzbudził tak jej niechęci na starcie). Inna sprawa, że jak już się doszło do grania to po pierwszej partii od razu chciała grać drugi raz :wink:
Tłumaczenie zajęło 5-7 minut. Nie wchodziłem w szczegóły - pomijałem koszt akcji, mówiłem po prostu - jak masz niebieski statek, to możesz płynąć po zadanie, do którego potrzebujesz czerwoną akcję i trochę surowców, jak masz fioletową akcję to możesz kręcić kołem żeby pobrać surowce/akcje/portale. Serio, mimo braku skupienia u żony na początku, tłumaczenie wcale nie było straszne. Szczegóły w trakcie gry wchodziły na stół.
U mnie żona nie chciała od razu grać drugiej, ale śmiała się, że będziemy zapewne jeszcze w Bonfire grać - do czasu aż przegra :twisted:
PytonZCatanu pisze: 15 paź 2021, 10:14 4. Praga jest bardziej taktyczna, Bonfire strategiczne.
Praga czeka na Święta, więc może i tak być, ale grając pierwszy raz w Bonfire widziałem, że można mieć strategiczny plan, aczkolwiek granie taktyczne i reagowanie na pojawiające się okazje (korzystne miejsce na kole lub karty gnomów) też się sprawdza. Później wystarczy grać wedle zakupionych kart. Nie wygląda to na głęboką strategię. Jeśli Praga jest jeszcze mniej strategiczna, to mocno ułatwi grę.

Ogólnie pierwsze wrażenia - BARDZO POZYTYWNE! Jeśli Praga jest conajmniej tak samo dobra, to bardzo udane zakupy dzięki Wam zrobiłem! Dziękuję jeszcze raz.

PS. Zapewne ktoś zauważy, że po 5ciu tygodniach niegrania w nic, to nawet Dobble by nas zachwyciły :D Dlatego prezentuje tu raczej pierwsze wrażenia niż analizę lub rzeczową opinię o grze.
ODPOWIEDZ