Gutenberg (Katarzyna Cioch, Wojciech Wiśniewski)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2098
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 434 times

Re: Gutenberg (Katarzyna Cioch, Wojciech Wiśniewski)

Post autor: tomp »

ma to sens. przy tego typu czcionce, lustrzane "a" oraz "e" mogły być bardzo łatwo pomylone.
Spoiler:
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Eldaril
Posty: 58
Rejestracja: 13 sty 2020, 08:22
Has thanked: 18 times
Been thanked: 50 times

Re: Gutenberg (Katarzyna Cioch, Wojciech Wiśniewski)

Post autor: Eldaril »

Zagrałem 2 partie 2-osobowe, jakieś pierwsze spostrzeżenia są.
Na początku zlecenia, składające się z dwóch części (druk i upiększenia) jakoś skojarzył mi się ze zleceniami z Dwergara. Na pierwszy rzut oka podobny koncept, ale finalnie jednak odczucia inne.

Mechanizm inicjatywy, jaki w Gutenbergu mamy, jest dość ciekawy. Pierwszy raz z takim rozwiązaniem mam styczność, choć zapewne nie jest to jakaś wielka nowinka. Działa to dość fajnie. Wydaje mi się, że przy większej liczbie graczy będzie mieć większe znaczenie, ale i na 2 jak na czymś mi mocno zależało cisnąłem inicjatywę na daną akcję.

Zasady gry są proste, a przede wszystkim intuicyjne. W zasadzie nie musiałem wiele tłumaczyć, raz powiedziałem jak co działa i starczyło do gry. Potem też wszystkie zależności dość łatwo wpadają.
Nie jest to, jak gdzieś tu wcześniej pisano, jakaś ultra mózgożerna gra, ale szczerze mówiąc spodziewałem się jeszcze płytszej rozgrywki. Tu się pozytywnie zaskoczyłem, bo jednak trzeba się troszkę nakombinować i po każdej partii czułem satysfakcję, nic się nie działo samo, losowość nie zabija (w zasadzie jej nie odczułem). Widzę zlecenie, które mi pasuje, cisnę inicjatywę w zlecenia. Potrzebne mi ulepszenie? Inicjatywa tamże. Ciekawa zębatka, to samo ;).
Co do zębatek, jakoś bardzo mi podpasowały. Cała ta zabawa z dopasowywaniem, przekręcaniem jest dla mnie mocno satysfakcjonująca. Taka mała gra w grze.

Zastanawiałem się jak tu sprawa może wyglądać z taktykami... w sensie czy w ogóle są ;)
Na tę chwilę wydaje mi się, że raczej idzie się wszędzie po trochu. Owszem można skupić się na mecenatach i z tego punktować, pójść mocniej w rozwój specjalizacji, które też dają punkty albo cisnąć ostro w optymalne dla siebie zlecenia. Na razie wszystko to wydawało mi się sytuacyjne, ale może jak ogram nieco więcej, to zauważę większy rozstrzał różnych podejść.

Ogólnie rozgrywka nam się spodobała. Jako podsumowanie najlepsze będą reakcje mojej lubej, z którą ogrywałem grę.
Jak powiedziałem jej, że biorę Gutenberga (którego przechrzciła mianem "Gargamel" :D ), opisałem o co chodzi, że drukarnie, czcionki, zdobienia... no nie była zachwycona. Temat jej, delikatnie mówiąc, nie porwał.
Po rozłożeniu, już się oczki do komponentów rozpaliły. Po pierwszej rozgrywce (którą wygrałem, lepiej znałem grę) nie mogła się doczekać drugiej, żeby mi dowalić... no i następnego dnia mi dowaliła :)
Emocjonowała się do ostatniej rundy punktacją i jak okazało się, że przeważyły punkty za guldeny (ja poszedłem bardziej w mecenat, ona w rozwój specjalizacji, a do tego mądrzej dobierała zlecenia), radości nie było końca :D
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5281
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1087 times
Been thanked: 1706 times
Kontakt:

Re: Gutenberg (Katarzyna Cioch, Wojciech Wiśniewski)

Post autor: BOLLO »

Ciekawe co stanie się z przed sprzedażowymi zamówieniami z aleplanszowki gdzie Gutenberg był po 122pln...cena aktualna po rabatach to 163pln
https://aleplanszowki.pl/strategiczne/1 ... &results=1
Eldaril
Posty: 58
Rejestracja: 13 sty 2020, 08:22
Has thanked: 18 times
Been thanked: 50 times

Re: Gutenberg (Katarzyna Cioch, Wojciech Wiśniewski)

Post autor: Eldaril »

Czyli nie przewidziało mi się, bo też jakiś czas temu widziałem na ich stronie w tej niskiej cenie.
Pewnie będą tłumaczenia błędem na stronie.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5281
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1087 times
Been thanked: 1706 times
Kontakt:

Re: Gutenberg (Katarzyna Cioch, Wojciech Wiśniewski)

Post autor: BOLLO »

Eldaril pisze: 26 paź 2021, 13:30 Czyli nie przewidziało mi się, bo też jakiś czas temu widziałem na ich stronie w tej niskiej cenie.
Pewnie będą tłumaczenia błędem na stronie.
Byłem jednym z pierwszych którzy zamówili w tej cenie bo polowałem na ten tytuł w promce. Zamówienie składane dokładnie 1m temu i zero info o anulowaniu. Ale dzis do nich napisałem co w tej sprawie bo dopłacać jednak bym nie chciał za ten tytuł.
ALEplanszowki.pl
Posty: 704
Rejestracja: 11 maja 2016, 14:01
Lokalizacja: ul. Modrzewiowa 15, Przyjaźń (koło Gdańska)
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Gutenberg (Katarzyna Cioch, Wojciech Wiśniewski)

Post autor: ALEplanszowki.pl »

Odpowiadając osobom, które zakupiły grę u nas w promocyjnej cenie. Cena dla nich bez zmian :)
Nie będziemy anulować takich zamówień. Osoby, które do nas w tym temacie się odezwały otrzymały również taką odpowiedź.
http://aleplanszowki.pl/
tel. kom. 602 15 51 52 / e-mail: sprzedaz@aleplanszowki.pl
Odbiór osobisty: ul. Górki 10, 83-330 Żukowo
JEŚLI PODOBA CI SIĘ TO CO ROBIMY – OCEŃ NAS NA FACEBOOKU http://www.facebook.com/ALEplanszowkipl
Awatar użytkownika
GRANNA_wydawnictwo
Posty: 62
Rejestracja: 16 wrz 2020, 14:34
Has thanked: 41 times
Been thanked: 121 times

Re: Gutenberg (Katarzyna Cioch, Wojciech Wiśniewski)

Post autor: GRANNA_wydawnictwo »

Dzień dobry,
niniejszym również potwierdzamy, że zamówienia złożone w sklepie AlePlanszówki w ówczesnej cenie zostaną zrealizowane. :)

Serdecznie pozdrawiamy
Zespół Granny
Polski wydawca i producent gier.
Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: Gutenberg (Katarzyna Cioch, Wojciech Wiśniewski)

Post autor: adam_k27 »

A jaka jest sugerowana cena detaliczna dla tej gry? Te 171,99 plus wysyłka jak to kosztuje obecnie w przedsprzedaży to dobra cena jest?
Awatar użytkownika
GRANNA_wydawnictwo
Posty: 62
Rejestracja: 16 wrz 2020, 14:34
Has thanked: 41 times
Been thanked: 121 times

Re: Gutenberg (Katarzyna Cioch, Wojciech Wiśniewski)

Post autor: GRANNA_wydawnictwo »

adam_k27 pisze: 27 paź 2021, 18:04 A jaka jest sugerowana cena detaliczna dla tej gry? Te 171,99 plus wysyłka jak to kosztuje obecnie w przedsprzedaży to dobra cena jest?
Dobry wieczór,
aktualnie sugerowana cena detaliczna wynosi 229 zł.

Pozdrawiamy
Zespół Granny
Polski wydawca i producent gier.
Faziee
Posty: 147
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:26
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Gutenberg (Katarzyna Cioch, Wojciech Wiśniewski)

Post autor: Faziee »

spongePepp pisze: 11 paź 2021, 23:02 Miałem przyjemność przetestować tę grę. Gutenberg posiada bardzo ciekawą stylistykę, jest wizualnie ładny i spójny z tematem. Elementy pasują do klimatu, który gra chce sobą prezentować. Jest to gra-wyścig, która pozwala nam tworzyć kombinacje ruchów w celu wygrania rywalizacji z naszymi przeciwnikami. Na plus na pewno trzeba wyróżnić mechanikę licytacji na początku gry, gdzie w tajemnicy ustalamy jakie akcje chcemy wykonać w turze i jak dużo "kostek" na nie poświęcimy(kto ma najwięcej w danej akcji zaczyna jako pierwszy) oraz mechanikę kół zębatych, która jest fajną ciekawostką urozmaicającą "kombinowanie" przy naszych combosach :)

Moim zdaniem:
-Jeżeli szukasz łatwej zaawansowanej gry, gdzie możesz pomóżdżyć z osobami niegrającymi regularnie w planszówki lub z dziećmi, jest to świetny wybór
-Jeżeli wraz ze znajomymi grywasz w bardziej zaawansowane tytuły i cenisz złożoność tych gier, Gutenberg może być dla Ciebie zbyt prosty
Z tym klimatem to jest tak, że jednak są gry euro, w których klimat chociaż lekko czuć i są takie, w których czuje się jednak całkowitą abstrakcję. W Gutenberg jeszcze nie grałem, więc o tej grze się nie wypowiem, ale są gry typu np. Merv - gdzie po prostu gra w ogóle nie sprzyja jakiegokolwiek klimatu, długo by pisać dlaczego (chociaż sama gra bardzo dobra) + 90% gier Felda, albo chociaż Alchemicy, Anachrony, Barrage itp. gdzie jednak te wszystkie akcje mają jakiś sens przyczynowo skutkowy i ten klimat się czuje. Dla mnie gra bardzo dobra mechanicznie, która jednak kompletnie nie ma odczucia to co robimy w mechanice gry, ma jakby pułap oceny maksymalnej 8,5/10, żeby jednak to były moje topy gier i miały szansę na oceny 9/10 i wyżej to klimat musi być (oczywiście dopasowany do bardzo dobrej mechaniki).
PanFantomas
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2019, 08:41
Has thanked: 136 times
Been thanked: 507 times

Re: Gutenberg (Katarzyna Cioch, Wojciech Wiśniewski)

Post autor: PanFantomas »

.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2024, 17:06 przez PanFantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Arachion
Posty: 413
Rejestracja: 18 wrz 2016, 15:33
Has thanked: 409 times
Been thanked: 205 times

Re: Gutenberg (Katarzyna Cioch, Wojciech Wiśniewski)

Post autor: Arachion »

Po odbiciu od ostatnich Polskich Tytułów - Dwergar, łąka, detektyw czy wtopa z osadnikami królestwa północy jestem dość sceptyczny do Polskich dzieł ALE jest tyle dość dobrych recenzji:
- podkupionych? Ciężko stwierdzić...
- nie fajne zachowanie z zmianą ceny na aleplanszaku - mnie skutecznie odstraszyło:

Więc krótkie pytanie - Warto?
Dla dwóch exelowych mózgów.

Jak jeszcze wasze opinie będę dobre, poskutkuje to zakupem.

Edit: euro pozycje od Adama k. już kupiłem licząc na przełamanie złej passy.
Ostatnio zmieniony 11 lis 2021, 09:18 przez Arachion, łącznie zmieniany 1 raz.
Sucharzysta
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5611
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 798 times
Been thanked: 1244 times
Kontakt:

Re: Gutenberg (Katarzyna Cioch, Wojciech Wiśniewski)

Post autor: mat_eyo »

Arachion pisze: 11 lis 2021, 09:15 Więc krótkie pytanie - Warto?
Dla dwóch exelowych mózgów.
Krotka odpowiedź - nie warto. Jak dla mnie Dwergar jest zarówno lepszą grą, jak i demem technologicznym fabryki Granny.
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Gutenberg (Katarzyna Cioch, Wojciech Wiśniewski)

Post autor: Pan_K »

Gradanie ma nieco odmienne zdanie chyba :)
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
michcic
Posty: 190
Rejestracja: 18 paź 2014, 09:43
Has thanked: 13 times
Been thanked: 42 times

Re: Gutenberg (Katarzyna Cioch, Wojciech Wiśniewski)

Post autor: michcic »

Moim zdaniem recenzja Gradania jest trafiona w punkt. Jeśli po przesłuchaniu uznasz, że to coś dla Ciebie, to nie powinieneś się zawieść.
Członek Stowarzyszenia Pamper - Grupa Testerska - organizatora Designer Camp.
Game developer w wydawnictwie Go On Board.

Dziękuję za pomoc w zakupach: grabash4u, Quaku, Banan2, donmakaron
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Gutenberg (Katarzyna Cioch, Wojciech Wiśniewski)

Post autor: dwaduzepe »

Kurcze pierwszy raz mam sytuacje, ze gra jest niegrywalna przez jakosc komponentow - w moim egzemplarzu zebatki totalnie nie dzialaly - nie dalo sie ich wpiac w planszetki graczy i krecic nimi - skonczylo sie tym, ze cala gre mielismy je polozone na planszetkach, nie wpiete i obracalismy kazda z osobna. Drugiej gry juz nie zagralismy, bo kazdego skrecalo na mysl o obracaniu tych zebatek. Do tego dochodza karty o grubosci kartki papieru i rozmiaru, ktorego nie da sie zakoszulkowac oraz biednie wykonane drewienka czczionek i mamy obraz jakiegos jakosciowego koszmarka. To chyba najslabiej jakosciowo wydana gra jaka widzialem od dawna (a ostatnio gralem w Tyrants of Underdark od Rebela, wiec poprzeczka byla nisko).

No dobra, ale czy chociaz broni sie to gameplayem? Dla mnie nie - to taki poziom wyzej od wsiasc do pociagu, czyli decyzji malo i malo znaczace, do tego troche losowosci.

Gdybym mial to ocenic w skali BGG to takie 2/10 moze 3/10. Gdyby zebatki dalo sie wpiac i normalnie by dzialaly byloby 3 lub 4/10.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5281
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1087 times
Been thanked: 1706 times
Kontakt:

Re: Gutenberg (Katarzyna Cioch, Wojciech Wiśniewski)

Post autor: BOLLO »

Wow to bardzo nisko oceniles. Do mnie wlasnie przyszlo ale ogram dopiero w przyszlym roku bo jest kolejka.
Awatar użytkownika
GRANNA_wydawnictwo
Posty: 62
Rejestracja: 16 wrz 2020, 14:34
Has thanked: 41 times
Been thanked: 121 times

Re: Gutenberg (Katarzyna Cioch, Wojciech Wiśniewski)

Post autor: GRANNA_wydawnictwo »

dwaduzepe pisze: 19 lis 2021, 20:42 Kurcze pierwszy raz mam sytuacje, ze gra jest niegrywalna przez jakosc komponentow - w moim egzemplarzu zebatki totalnie nie dzialaly - nie dalo sie ich wpiac w planszetki graczy i krecic nimi - skonczylo sie tym, ze cala gre mielismy je polozone na planszetkach, nie wpiete i obracalismy kazda z osobna. Drugiej gry juz nie zagralismy, bo kazdego skrecalo na mysl o obracaniu tych zebatek. Do tego dochodza karty o grubosci kartki papieru i rozmiaru, ktorego nie da sie zakoszulkowac oraz biednie wykonane drewienka czczionek i mamy obraz jakiegos jakosciowego koszmarka. To chyba najslabiej jakosciowo wydana gra jaka widzialem od dawna (a ostatnio gralem w Tyrants of Underdark od Rebela, wiec poprzeczka byla nisko).

No dobra, ale czy chociaz broni sie to gameplayem? Dla mnie nie - to taki poziom wyzej od wsiasc do pociagu, czyli decyzji malo i malo znaczace, do tego troche losowosci.

Gdybym mial to ocenic w skali BGG to takie 2/10 moze 3/10. Gdyby zebatki dalo sie wpiac i normalnie by dzialaly byloby 3 lub 4/10.
Szanowny Panie, Szanowna Pani,
w przypadku jakichkolwiek problemów z jakością wykonania, braków komponentów lub jakichkolwiek innych problemów z naszym produktem prosimy o natychmiastowy kontakt z nami na adres email wymieniony w instrukcji gry tj. service@granna.pl lub poprzez wiadomość prywatną na portalu Facebook. Zawsze służymy pomocą w razie jakichkolwiek braków lub wad produktowych. Każdy nasz klient otrzymuje brakujące komponenty lub wymieniamy wszelkie wadliwe komponenty. Niestety przy skali produkcji (aktualnie produkujemy już 3 nakład gry) oraz wszędzie tam gdzie występuje czynnik ludzki mogą zdarzać się błędy lub niedopatrzenia. Jednak nigdy jako firma nie unikamy odpowiedzialności, gdyż zależy nam na zadowoleniu naszych klientów.

Informujemy jednocześnie, że do kart naszej gry pasują koszulki dostępne np. w sklepie Mepel.pl https://mepel.pl/koszulki-na-karty-swan ... e-napiecie

Bardzo nam przykro, że w Pana/Pani opinii nasza gra jest produktem niskiej jakości, a drewniane czcionki, które zdobyły ogromne uznanie wśród graczy na całym świecie są dla Pana/Pani "biednie wykonanymi drewienkami". Tym niemniej mamy nadzieję, że przy okazji kolejnej naszej gry z serii Expert sprostamy Pana/Pani wymaganiom w każdym możliwym aspekcie.

Uprzejmie prosimy o kontakt w prywatnej wiadomości na niniejszym forum lub z pomocą dowolnego ww. kanału komunikacji wraz z opisem problemów, które Pan/Pani ma z naszym produktem - pomożemy w każdy możliwy sposób.

Serdecznie pozdrawiamy,
Zespół Granna
Polski wydawca i producent gier.
michal2310
Posty: 47
Rejestracja: 28 kwie 2019, 17:12
Has thanked: 29 times
Been thanked: 2 times

Re: Gutenberg (Katarzyna Cioch, Wojciech Wiśniewski)

Post autor: michal2310 »

Granna brawo za reakcję.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5281
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1087 times
Been thanked: 1706 times
Kontakt:

Re: Gutenberg (Katarzyna Cioch, Wojciech Wiśniewski)

Post autor: BOLLO »

Ale ale....gradanie tez mowilo ze trybiki wbijali mlotkiem bo nie chcialo im wejsc.
Awatar użytkownika
GRANNA_wydawnictwo
Posty: 62
Rejestracja: 16 wrz 2020, 14:34
Has thanked: 41 times
Been thanked: 121 times

Re: Gutenberg (Katarzyna Cioch, Wojciech Wiśniewski)

Post autor: GRANNA_wydawnictwo »

BOLLO pisze: 20 lis 2021, 22:26 Ale ale....gradanie tez mowilo ze trybiki wbijali mlotkiem bo nie chcialo im wejsc.
Dobry wieczór,
rdzenie zębatek zostały celowo tak zaprojektowane aby wchodziły na styk w planszetki graczy, dzięki temu są stabilne i mocno z nimi związane.

Przyznajemy, że w instrukcji nie poinformowaliśmy o tym w sposób wystarczająco klarowny (będzie to poprawione w najnowszym dodruku) tzn. nie napisaliśmy, iż należy użyć większej siły aby je zamontować, ale zapewniamy, że jeśli tylko jakikolwiek klient zgłasza się do nas tym problemem udzielamy wskazówek jak je zamontować a w razie potrzeby wymieniamy komponenty.

Jako wskazówkę w tym zakresie możemy również przekazać wideoporadnik nagrany przez jednego z zagranicznych graczy, który również jest bardzo pomocny.
https://twitter.com/DearPaidiaic/status ... 5215101952

Pozdrawiamy,
zespół Granna
Polski wydawca i producent gier.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5281
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1087 times
Been thanked: 1706 times
Kontakt:

Re: Gutenberg (Katarzyna Cioch, Wojciech Wiśniewski)

Post autor: BOLLO »

O wlasnie o tym pisalem. Taki tutorial powinien rozwiac wszelkie watpliwosci.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2098
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 434 times

Re: Gutenberg (Katarzyna Cioch, Wojciech Wiśniewski)

Post autor: tomp »

Młotek to lekka przesada.
Bez problemu wcisnąłem rdzenie w planszetki. Jedynie użyłem znacznika punktacji jako "wciskacza" - takie zwiększenie powierzchni dociskającej :idea:, bo jednak rdzeń jest sporo mniejszy od mojego kciuka, zaś kciuk nie jest płaski :P

Odnośnie zębatek, nie zauważyłem u siebie problemów z obracaniem.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9473
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 508 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Gutenberg (Katarzyna Cioch, Wojciech Wiśniewski)

Post autor: MichalStajszczak »

GRANNA_wydawnictwo pisze: 20 lis 2021, 22:36 nie napisaliśmy, iż należy użyć większej siły aby je zamontować
Gra jest dla osób w wieku 10+. Być może powinna być w instrukcji informacja, występująca często w przeznaczonych dla dzieci "zestawach eksperymentalnych", żeby przy montażu poprosić o pomoc osobę dorosłą :D
Awatar użytkownika
oduck
Posty: 149
Rejestracja: 07 paź 2013, 19:37
Has thanked: 443 times
Been thanked: 73 times

Re: Gutenberg (Katarzyna Cioch, Wojciech Wiśniewski)

Post autor: oduck »

Zagraliśmy ostatnio w Gutenberga we czterech i może to kwestia tego, że zazwyczaj gramy w tytuły raczej ciężkie, ale rozgrywka mimo względnej prostoty (nie mylić z prostactwem) zasad była dość wymagająca, tzn blokowaliśmy się aż miło. Niech Was nie zwiedzie ten tu i ówdzie powtarzany slogan, że to gra lekka z tendencją do lekkośredniej. Naprawdę można się pogimnastykować, wszystko zależy od podejścia.
ODPOWIEDZ