TtA - lepsze i gorsze Impacty

Nasze home-rules do różnych gier, a także PRZETESTOWANE i ciekawe home-rules znalezione w sieci.
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

TtA - lepsze i gorsze Impacty

Post autor: ragozd »

Proponuje troszke zmodyfikowac dwa najmniej wplywajace na punktacje
- punktowanie produkcji zywnosci - roznice sa dramatycznie male. Pozycja daje wiecej za 3 pkt po zagraniu niz z wydarzenia czasami ;). To dalbym mnoznik x2 - czyli kazda produkcja zywnosci daje 2 PZ

- punktowanie buziek - znioslbym limit 8 buziek i 16 pkt, ewentualnie wrpowadzilbym mnoznik x3. Roznice za ten impact to znow tylko kilka punktow.
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: TtA - lepsze i gorsze Impacty

Post autor: jax »

a czemuz to chcesz zaburzac delikatny balans miedzy strategia zdobywania duzo pktów kultury w trakcie gry vs. strategia malo pkt. kultury w trakcie gry ale nadrobienie tego silnie rozwinieta cywilizacja na koniec i kartami impactow? hm?
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: TtA - lepsze i gorsze Impacty

Post autor: mst »

Ja to widzę raczej tak, że Radek chciałby wyrównać znaczenie róznych wydarzeń, które rozpatruje się na koniec gry. Ale zgadzam się z tym, że ryzyko pogorszenia zamiast poprawienia gry jest znaczne. Swoją drogą widziałem punktowania za poziom żywności z różnicą ponad 10 punktów między graczami. :)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: TtA - lepsze i gorsze Impacty

Post autor: Don Simon »

Bardzo nie chcialbym grac w TtA z jakimikolwiek* zmianami.

* - poza nowymi kartami

A wlasnie - ktos probowal grac z tymi z BGG?
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 1406
Rejestracja: 11 lut 2009, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: TtA - lepsze i gorsze Impacty

Post autor: Sandman »

mst pisze:Swoją drogą widziałem punktowania za poziom żywności z różnicą ponad 10 punktów między graczami. :)
Jak graliśmy z Ragozdem dostał za uśmiechnięte buźki 16 pkt, a ja 0* i jeszcze chciałby to zwiększać. Bezczelność. :P
Zresztą te 2 przykłady pokazują, że rozgrywka może się potoczyć baaardzo różnie, a wydarzenia są odpowiednio punktowane.




* Wyjaśniam jak to możliwe: Miałem bodaj 11 dodatkowych żółtych tokenów: 5 z wojny, 1 zabrany najsłabszemu graczowi i 5 z kolonii, więc w mojej militarnej cywilizacji nie potrzebowałem praktycznie zadowolenia, a ponieważ w wydarzeniach rozpatrywanych na koniec gry ostał się terroryzm, więc Rag zniszczył mi jeszcze moją jedyną świątynie, wiedząc, że będzie rozpatrywany impact za buźki)
Planszowa przeszłość, teraźniejszość, przyszłość
Uzależniony od TtA :]
Visca el Barca!!!
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: TtA - lepsze i gorsze Impacty

Post autor: ragozd »

Taka mala satysfakcja na Sandmanie ;)
O ile z buzkami napieral nie bede, to rolnictwo - jest dokladnie jak pisze mst - nie zalsuguje na nazwe impact.
mst - duzo razy widziales te karte? Ja ja zagralem raz - i to majac 4 zywnosci zapunktowalem 3+4 punktow, minimalna punktacja to bodajze 3. maksymalna - 5. Moze ze dwa razy widzialem jeszcze zagrana - bez wplywu na wynik.
Idealna zapchajdziura do odrzucenia, no chyba ze juz nie ma kart do dobierania i nic lepszego na reke nie przyszlo ...
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
salou
Posty: 1074
Rejestracja: 20 gru 2006, 19:19
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 47 times
Been thanked: 47 times

Re: TtA - lepsze i gorsze Impacty

Post autor: salou »

ragozd pisze:Taka mala satysfakcja na Sandmanie ;)
O ile z buzkami napieral nie bede, to rolnictwo - jest dokladnie jak pisze mst - nie zalsuguje na nazwe impact.
mst - duzo razy widziales te karte? Ja ja zagralem raz - i to majac 4 zywnosci zapunktowalem 3+4 punktow, minimalna punktacja to bodajze 3. maksymalna - 5. Moze ze dwa razy widzialem jeszcze zagrana - bez wplywu na wynik.
Idealna zapchajdziura do odrzucenia, no chyba ze juz nie ma kart do dobierania i nic lepszego na reke nie przyszlo ...
Często zagrywana karta i swobodnie udaje się około 10 pkt zdobyć na tym zgraniu, przy odpowiedniej gospodarce można swobodnie rozbudować farmy tak aby przyniosły 20 pkt. :D
ODPOWIEDZ