Root (Cole Wehrle)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 774
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 673 times
Been thanked: 787 times
Kontakt:

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: anitroche »

wrojka pisze: 07 lis 2021, 13:51
kasztan4321k pisze: 07 lis 2021, 13:15 cztery ma możliwość przekucia tylko w dodatku, jak drugi szop jest w grze i będzie miał szczęście znalezienia młotka pod ruinami.
Mój błąd, dziękuje za wyłapanie :)
To ja wyłapię jeszcze jedno przeoczenie (chociaż to temat o grze, a nie o zasadach)
9.8.1 Add Extra Item to Ruins. During setup, use both
sets of items for ruins, and place two items in each
ruin slot. When a Vagabond explores a ruin with
two items, he may look at them and take one of
his choice so long as it does not match another
“R” item on his faction board.
By taking two Explore
actions, a Vagabond could take both items
from one ruin.
Tj. Vagabond może mieć 3 młotki, ale nigdy 4 [chyba, że o czymś nie wiem].
1. Bo są chyba dwie postacie VB, które zaczynają z młotkiem startowym [wydaje mi się, że mają małą literkę "S" na sobie]
2. Mogą pozyskać młotek spod ruin [z literką "R"]
3. Jest jeden młotek do wycraftowania [bez literki :D ]
EDIT: nie umiem czytać ze zrozumieniem ;D już widzę, że w zasadach jest, że max 3 młotki można mieć. Dzięki :)
Ostatnio zmieniony 07 lis 2021, 19:18 przez anitroche, łącznie zmieniany 1 raz.
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
tapczanik420
Posty: 328
Rejestracja: 26 kwie 2020, 12:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 22 times
Been thanked: 112 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: tapczanik420 »

Ku mojej wielkiej radości będę miał okazję przysiąść do ROOTa po dłuższej przerwie. Żartując że przede mną jeszcze tylko sklejenie insertu i przyswojenie 2000 aktualizacji zasad nie minąłem się z prawdą, bo nie dalej jak w tym tygodniu na grupie na FB pojawil się update zasad dodatku na szczęście tego którego nie mamy jeszcze wydanego w PL. Ale do rzeczy - czy to co wydał teraz Portal zawiera zaktualizowane zasady i Law of Root? Czy trzeba posiłkować się polskim o
PDF albo nawet angielskim PDF?
Na sprzedaż, a poza tym to szukam kafla promo do Dice Settlers ze Sierra West. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 661
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 243 times
Been thanked: 359 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: Otorek »

Zależy od wydania podstawki. Ja kupowałem swój egzemplarz kilka mce temu i księga zasad jest identyczna z księgą dodaną do rozszerzenia Podziemia. Raczej o to dbają.
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1029
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 186 times
Been thanked: 434 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: karmazynowy »

tapczanik420 pisze: 07 lis 2021, 16:48 Ku mojej wielkiej radości będę miał okazję przysiąść do ROOTa po dłuższej przerwie. Żartując że przede mną jeszcze tylko sklejenie insertu i przyswojenie 2000 aktualizacji zasad nie minąłem się z prawdą, bo nie dalej jak w tym tygodniu na grupie na FB pojawil się update zasad dodatku na szczęście tego którego nie mamy jeszcze wydanego w PL. Ale do rzeczy - czy to co wydał teraz Portal zawiera zaktualizowane zasady i Law of Root? Czy trzeba posiłkować się polskim o
PDF albo nawet angielskim PDF?
W dodatku Podziemia otrzymujesz nowa, zaktualizowana księgę zasad, która zawiera wszystkie 8 frakcji.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 774
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 673 times
Been thanked: 787 times
Kontakt:

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: anitroche »

tapczanik420 pisze: 07 lis 2021, 16:48 Ku mojej wielkiej radości będę miał okazję przysiąść do ROOTa po dłuższej przerwie. Żartując że przede mną jeszcze tylko sklejenie insertu i przyswojenie 2000 aktualizacji zasad nie minąłem się z prawdą, bo nie dalej jak w tym tygodniu na grupie na FB pojawil się update zasad dodatku na szczęście tego którego nie mamy jeszcze wydanego w PL. Ale do rzeczy - czy to co wydał teraz Portal zawiera zaktualizowane zasady i Law of Root? Czy trzeba posiłkować się polskim o
PDF albo nawet angielskim PDF?
Na stronie wcześniej masz mój post, gdzie porównałam pierwszą edycję polskiej ksiegi praw z najnowszą i dokładnie skopiowałam tekst, którymi się różną ;)
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
tapczanik420
Posty: 328
Rejestracja: 26 kwie 2020, 12:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 22 times
Been thanked: 112 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: tapczanik420 »

anitroche pisze: 07 lis 2021, 19:20
Na stronie wcześniej masz mój post, gdzie porównałam pierwszą edycję polskiej ksiegi praw z najnowszą i dokładnie skopiowałam tekst, którymi się różną ;)
U japanczyka akurat czekają na mnie Podziemia, więc mam nadzieję, że do czasu rozgrywki Leder nie wypuści jakiś poprawek. 😂
Na sprzedaż, a poza tym to szukam kafla promo do Dice Settlers ze Sierra West. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
tapczanik420
Posty: 328
Rejestracja: 26 kwie 2020, 12:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 22 times
Been thanked: 112 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: tapczanik420 »

Podpytam jeszcze dla spokju ducha czy w związku z aktualizacją zasad małe instrukcje z krótkim opisem frakcji się zdezaktualizowały?
Na sprzedaż, a poza tym to szukam kafla promo do Dice Settlers ze Sierra West. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 661
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 243 times
Been thanked: 359 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: Otorek »

Nie dam sobie ręki uciąć, ale modyfikacja zasad, które wpływałyby na planszetki to chyba tylko Markiza ze szpitalem miała, więc jeśli masz forteco-szpital na Kotach powinno być ok
tapczanik420
Posty: 328
Rejestracja: 26 kwie 2020, 12:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 22 times
Been thanked: 112 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: tapczanik420 »

Otorek pisze: 07 lis 2021, 19:56 Nie dam sobie ręki uciąć, ale modyfikacja zasad, które wpływałyby na planszetki to chyba tylko Markiza ze szpitalem miała, więc jeśli masz forteco-szpital na Kotach powinno być ok
Mam grę z absolutnie pierwszego druku portalowego z 2019? Co masz na myśli o szpitalo-twierdzach? Patrząc na zmiany w Law of Root które zebrała anitroche widzę tylko, że teraz szpitalem polowym trzeba przywrocić wszystkich wojowników - coś przegapiłem?
Na sprzedaż, a poza tym to szukam kafla promo do Dice Settlers ze Sierra West. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 661
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 243 times
Been thanked: 359 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: Otorek »

Możliwe, że nie - nie posiadam starych wydań, pamiętam, że czytałem, że to była chyba największa zmiana w angielskiej wersji gry
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 774
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 673 times
Been thanked: 787 times
Kontakt:

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: anitroche »

tapczanik420 pisze: 07 lis 2021, 20:21
Otorek pisze: 07 lis 2021, 19:56 Nie dam sobie ręki uciąć, ale modyfikacja zasad, które wpływałyby na planszetki to chyba tylko Markiza ze szpitalem miała, więc jeśli masz forteco-szpital na Kotach powinno być ok
Mam grę z absolutnie pierwszego druku portalowego z 2019? Co masz na myśli o szpitalo-twierdzach? Patrząc na zmiany w Law of Root które zebrała anitroche widzę tylko, że teraz szpitalem polowym trzeba przywrocić wszystkich wojowników - coś przegapiłem?
Jak masz pierwsze wydanie portalowe, to masz to samo co ja, a ta zmiana w dodaniu funkcji szpitala była do pierwszego druku angielskiego, w polskim opcja szpitala już była dodana.
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
tapczanik420
Posty: 328
Rejestracja: 26 kwie 2020, 12:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 22 times
Been thanked: 112 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: tapczanik420 »

anitroche pisze: 07 lis 2021, 20:27
tapczanik420 pisze: 07 lis 2021, 20:21
Otorek pisze: 07 lis 2021, 19:56 Nie dam sobie ręki uciąć, ale modyfikacja zasad, które wpływałyby na planszetki to chyba tylko Markiza ze szpitalem miała, więc jeśli masz forteco-szpital na Kotach powinno być ok
Mam grę z absolutnie pierwszego druku portalowego z 2019? Co masz na myśli o szpitalo-twierdzach? Patrząc na zmiany w Law of Root które zebrała anitroche widzę tylko, że teraz szpitalem polowym trzeba przywrocić wszystkich wojowników - coś przegapiłem?
Jak masz pierwsze wydanie portalowe, to masz to samo co ja, a ta zmiana w dodaniu funkcji szpitala była do pierwszego druku angielskiego, w polskim opcja szpitala już była dodana.
Tak, już to wyłapałem. Na szczęście Plemiona Rzeczne mam z drugiego wydania więc mam już dobre punktowanie jaszczurek na planszetce. No nic, po dzisiejszych 3h nieśpiesznego składania insertu od reDrewno czeka mnie jeszcze nauka oraz - creme de la creme - tłumaczenie zasad. :D
Na sprzedaż, a poza tym to szukam kafla promo do Dice Settlers ze Sierra West. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
manicminer
Posty: 853
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 79 times
Been thanked: 114 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: manicminer »

Ktoś ograł najnowszą wersję z dodatkami ? Jak to działa na 2 osoby ?
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2760
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 330 times
Been thanked: 1257 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: Yuri »

manicminer pisze: 18 lis 2021, 08:26 Ktoś ograł najnowszą wersję z dodatkami ? Jak to działa na 2 osoby ?
Ja grałem na 3 osoby, przez 6 dni po 5-8h w ROOTa codziennie. Nowe frakcje jak dla mnie są.... bomba, szczególnie Krucza Konspiracja :) To jedna z tych gier, gdzie chces mieć wszystkie dodatki i frakcje, bo każdy jest diametralnie inna gra.
EDIT: graliśmy też 3 os vs Mechaniczna Markiza 2.0 i o ile bot działa sprawnie i szybko to jednak co żywy, złośliwy przeciwnik to żywy, złośliwy przeciwnik.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Kajak
Posty: 184
Rejestracja: 11 lut 2006, 00:11
Lokalizacja: Niedaleko Nowej Huty
Has thanked: 112 times
Been thanked: 38 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: Kajak »

Po co so czarne kostki w dodatku?
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1233
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 476 times
Been thanked: 445 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: Shodan »

Moim zdaniem po nic. Możesz używać wymiennie z tymi z podstawki.
Kajak
Posty: 184
Rejestracja: 11 lut 2006, 00:11
Lokalizacja: Niedaleko Nowej Huty
Has thanked: 112 times
Been thanked: 38 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: Kajak »

A to zaskakujące , ale dzięki za fatygę :)
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1301 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: vinnichi »

Yuri pisze: 18 lis 2021, 08:30
manicminer pisze: 18 lis 2021, 08:26 Ktoś ograł najnowszą wersję z dodatkami ? Jak to działa na 2 osoby ?
Ja grałem na 3 osoby, przez 6 dni po 5-8h w ROOTa codziennie. Nowe frakcje jak dla mnie są.... bomba, szczególnie Krucza Konspiracja :) To jedna z tych gier, gdzie chces mieć wszystkie dodatki i frakcje, bo każdy jest diametralnie inna gra.
EDIT: graliśmy też 3 os vs Mechaniczna Markiza 2.0 i o ile bot działa sprawnie i szybko to jednak co żywy, złośliwy przeciwnik to żywy, złośliwy przeciwnik.
Hej a masz porównanie z rozgrywkami na 4 osoby czy to było pierwsze styknięcie z Rootem?
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2760
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 330 times
Been thanked: 1257 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: Yuri »

vinnichi pisze: 01 sty 2022, 17:03
Yuri pisze: 18 lis 2021, 08:30
manicminer pisze: 18 lis 2021, 08:26 Ktoś ograł najnowszą wersję z dodatkami ? Jak to działa na 2 osoby ?
Ja grałem na 3 osoby, przez 6 dni po 5-8h w ROOTa codziennie. Nowe frakcje jak dla mnie są.... bomba, szczególnie Krucza Konspiracja :) To jedna z tych gier, gdzie chces mieć wszystkie dodatki i frakcje, bo każdy jest diametralnie inna gra.
EDIT: graliśmy też 3 os vs Mechaniczna Markiza 2.0 i o ile bot działa sprawnie i szybko to jednak co żywy, złośliwy przeciwnik to żywy, złośliwy przeciwnik.
Hej a masz porównanie z rozgrywkami na 4 osoby czy to było pierwsze styknięcie z Rootem?
Niestety na 4 osoby jeszcze nie grałem.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
czarny kapelusz
Posty: 166
Rejestracja: 20 wrz 2017, 23:19
Has thanked: 70 times
Been thanked: 74 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: czarny kapelusz »

Ostatnio mocno ogrywaliśmy Kruki i Krety. Niesamowity dodatek. Gramy głównie w 4 osoby. I muszę powiedzieć, że te dwie frakcje są świetne. Kruki wydają się bardzo mocne a krety, jeśli tylko przeciwnicy pozwolą mogą się niesamowicie rozkręcić. A przyjemność z grania tymi frakcjami ogromna. Czekam teraz na grę na planszy z jeziorem i wydrami jako jedną z frakcji. Liczę, że będzie ciekawie. Jak ktoś lubi Roota to dodatek obowiązkowy.
kasztan4321k
Posty: 154
Rejestracja: 08 sty 2021, 23:46
Has thanked: 15 times
Been thanked: 70 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: kasztan4321k »

Kruki i Krety są po prostu mega.
Za każdym razem jak analizuje jak można grać kretami to wymyślam nowe taktyki i nie mogę się doczekać by spróbować ich.
Kruki zaś wydają są super, bo trzeba wejść do głowy przeciwnika i zadać sobie pytanie jak on myśli.

Ogólnie grałem w roota na 2,4,5,6,7 graczy i szczerze mówiąc, najlepsze połączenie walk, interesów i akcji jest przy pięciu graczach.
Przy dwóch warto mieć bota bo inaczej gra jest przewidywalna do bólu.

Ah, marzenie zagrac w 8/9 :D
Kajak
Posty: 184
Rejestracja: 11 lut 2006, 00:11
Lokalizacja: Niedaleko Nowej Huty
Has thanked: 112 times
Been thanked: 38 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: Kajak »

A nie jest tak że gra jest do 6 osób?
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1347
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 562 times
Been thanked: 284 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: Atamán »

Oficjalnie 6 graczy to jest max.

Ja sobie gry na więcej osób nie wyobrażam. Może na jakichś alternatywnych mapach. Ale jak ktoś chce, to w sumie każda frakcja ma swoje własne komponenty, więc da się.
Awatar użytkownika
Yar-Chan
Posty: 32
Rejestracja: 10 wrz 2020, 15:02
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: Yar-Chan »

Ustawiłem kiedyś grę na 9 graczy i rozegrałem sam jedną kolejkę. Grać się da, ale wygrać? Lepiej się na to nie nastawiać żeby nie przedłużać rozgrywki :P
Kajak
Posty: 184
Rejestracja: 11 lut 2006, 00:11
Lokalizacja: Niedaleko Nowej Huty
Has thanked: 112 times
Been thanked: 38 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: Kajak »

No dobra zagrałem po raz pierwszy w życiu, fajnie było ,tylko że przegrałem.
Koledzy też grali po raz pierwszy i zdobyli okolice 30pt a ja kurde 7...
Chyba przez to że ich uczyłem jak grać i nie skupiłem się na wygraniu. Przygotowywałem się do rozgrywki długo , zagłębiałem instrukcję przez tydzień i taka drobna wtopa .
Grałem komunistyczną mysią partyzantką, zupełnie nie wiem jak tym grać , wszyscy reagowali alergicznie na pojawiających się moich sympatyków i byłem od razu tępiony.
Jakieś porady dla początkującego? Bo zamierzam dalej nieść rewolucję bolszewicką W Leśnogrodzie.
ODPOWIEDZ