Boss Monster czy Hero Realms?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Zima2k
Posty: 2
Rejestracja: 11 lis 2021, 21:59

Boss Monster czy Hero Realms?

Post autor: Zima2k »

Witam, tak jak w tytule obie gry wyglądaj naprawdę ciekawie, nie wiem która wybrać a budżet też nie jest zbyt duży (do 50-60zl) także mogę sobie pozwolić na jeden z tych tytułów. Może ktoś zna coś jeszcze innego ciekawego? Szukam raczej jakieś rywalizacyjnej gry deck building lub innej karcianki.
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1488
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 257 times
Been thanked: 725 times

Re: Boss Monster czy Hero Realms?

Post autor: arturmarek »

Ostatnio był temat gier do 75zł i padło bardzo dużo świetnych propozycji.
viewtopic.php?p=1412321#p1386792
Zima2k
Posty: 2
Rejestracja: 11 lis 2021, 21:59

Re: Boss Monster czy Hero Realms?

Post autor: Zima2k »

arturmarek pisze: 11 lis 2021, 22:44 Ostatnio był temat gier do 75zł i padło bardzo dużo świetnych propozycji.
viewtopic.php?p=1412321#p1386792
Wiem widziałem lecz jest tam tego straszne dużo a ja szukam raczej czegoś konkretniejszego, mimo wszystko kukne jak będę miał chwilę. Dzięki
SoAmazinglyBad
Posty: 257
Rejestracja: 14 mar 2017, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 170 times
Been thanked: 44 times

Re: Boss Monster czy Hero Realms?

Post autor: SoAmazinglyBad »

Hero Realms zdecydowanie lepsze na 2 graczy

Boss Monster lepszy imo jest na 3+ graczy. W Boss Monsterze dużo ciekawsza jest interakcja (złośliwa między graczami), jest większa możliwość kombinowania (Hero Realms jak i Star Realms ma niestety według mnie problem, że często widać co jest jedynym sensownym wyborem do kupna i to zabija jakiekolwiek decyzje) - w Boss Monsterze jest liczenie symboli, liczenie ile obrażeń będzie zadawał Twój dungeon etc.

Mam obie (Star Realms i Boss Monster) i w domu zdecydowanie częściej grałem w Star Realms niż w Boss Monstera, ale jak już grałem w Boss Monstera (głównie na Pyrkonie i męskich wyjazdach) to mam dużo lepsze wrażenie z gry.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4549
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1371 times
Been thanked: 875 times
Kontakt:

Re: Boss Monster czy Hero Realms?

Post autor: Hardkor »

Miałem obie. Stanowczo Hero Realms. Boss monster jest zbyt losowy. Jedyny jego plus to moim zdaniem ciekawsza szata graficzna. Hero Realms wszystko robi lepiej.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1675
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 371 times
Kontakt:

Re: Boss Monster czy Hero Realms?

Post autor: nidhog »

Hardkor pisze: 11 lis 2021, 23:49 Miałem obie. Stanowczo Hero Realms. Boss monster jest zbyt losowy. Jedyny jego plus to moim zdaniem ciekawsza szata graficzna. Hero Realms wszystko robi lepiej.
Jakim cudem Boss Monster jest zbyt losowy, a Hero Realms nie?:) Obie mają dociąg katy z wspólnej talii.

Co do tematu. Z tych dwóch polecam obie. Z mocnym wskazaniem na Boss Monstera. Przy czym kupował bym rozważnie lub rozważnie włączał dodatki do gry.
Moze zarzut o zbytnią losowość z posta powyżej wynika własnie z tego.
Do Boss Monstera wyszło kilka podstawek i dodatków. Niektóre z nich wprowadzają nowe mechaniki.Np Twarde Lądowanie wprowadza nowy symbol klasy. A powstanie minibossów wprowadza minibossów i potrzebne do nich monety.
Jeśli wrzucisz wszystko razem i zmieszasz podstawki i dodatki - zwiększy to ilość kart, ale niestety sprawi, że będziesz miał mniejszą szansę na trafienie np monety, na która czekasz w ogromie kart. Wszystkie dodatki są całkiem fajne i zwiększają regrywalność, ale używać ich z głową.
Moje zbiórki - szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4549
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1371 times
Been thanked: 875 times
Kontakt:

Re: Boss Monster czy Hero Realms?

Post autor: Hardkor »

nidhog pisze: 12 lis 2021, 07:24
Hardkor pisze: 11 lis 2021, 23:49 Miałem obie. Stanowczo Hero Realms. Boss monster jest zbyt losowy. Jedyny jego plus to moim zdaniem ciekawsza szata graficzna. Hero Realms wszystko robi lepiej.
Jakim cudem Boss Monster jest zbyt losowy, a Hero Realms nie?:) Obie mają dociąg katy z wspólnej talii.
W HR doierasz karty ze wspolnej puli OTWARTEJ oraz co runde dociagasz na reke. w BM dobierasz w ciemno najczesciej po 1/2 kartach. Jak ci te karty nie podejda to nie pograsz za wiele. Samemu nie raz mialem, ze moj dociag to same karty rozszerzone. Albo takie i takie ale kompletnie nie wspolgrajace ze soba.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1675
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 371 times
Kontakt:

Re: Boss Monster czy Hero Realms?

Post autor: nidhog »

Hardkor pisze: 12 lis 2021, 08:14
nidhog pisze: 12 lis 2021, 07:24
Hardkor pisze: 11 lis 2021, 23:49 Miałem obie. Stanowczo Hero Realms. Boss monster jest zbyt losowy. Jedyny jego plus to moim zdaniem ciekawsza szata graficzna. Hero Realms wszystko robi lepiej.
Jakim cudem Boss Monster jest zbyt losowy, a Hero Realms nie?:) Obie mają dociąg katy z wspólnej talii.
W HR doierasz karty ze wspolnej puli OTWARTEJ oraz co runde dociagasz na reke. w BM dobierasz w ciemno najczesciej po 1/2 kartach. Jak ci te karty nie podejda to nie pograsz za wiele. Samemu nie raz mialem, ze moj dociag to same karty rozszerzone. Albo takie i takie ale kompletnie nie wspolgrajace ze soba.
Dalej losowość jest taka sama. Inne jest jej zarządzanie.
Wielokrotnie zdarzyło mi się w HR, że na stole do kupienia leżały karty drogie, i nie miałem co kupić. Do wyboru były tylko karty stałe do kupienia lub w kolor mi zupełnie niepasujące. ba zdarzyło się, że przeciwnik świadomy mojej sytuacji celowo już nic nie kupił, żeby wygrać po czasie. Zgodnie z tym tokiem rozumowania tez karty nie podchodziły - nie pograłem.
I nie zrozum mnie źle. nie zarzucam Boss Monsterowi braku losowości. jak każdy deckbuilder - losowość w dociągu kart istnieje.
W hero realms masz częściowa kontrole nad losowością, ponieważ budujesz talie świadomie. Ale wciąż karty do osobistej talii muszą podejść z głównej talii. A nad ta losowością - podobnie jak w tej Boss Monsterowej - nie masz żadnej kontroli
Moje zbiórki - szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4549
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1371 times
Been thanked: 875 times
Kontakt:

Re: Boss Monster czy Hero Realms?

Post autor: Hardkor »

nidhog pisze: 12 lis 2021, 08:53
Hardkor pisze: 12 lis 2021, 08:14
nidhog pisze: 12 lis 2021, 07:24

Jakim cudem Boss Monster jest zbyt losowy, a Hero Realms nie?:) Obie mają dociąg katy z wspólnej talii.
W HR doierasz karty ze wspolnej puli OTWARTEJ oraz co runde dociagasz na reke. w BM dobierasz w ciemno najczesciej po 1/2 kartach. Jak ci te karty nie podejda to nie pograsz za wiele. Samemu nie raz mialem, ze moj dociag to same karty rozszerzone. Albo takie i takie ale kompletnie nie wspolgrajace ze soba.
Dalej losowość jest taka sama. Inne jest jej zarządzanie.
Wielokrotnie zdarzyło mi się w HR, że na stole do kupienia leżały karty drogie, i nie miałem co kupić. Do wyboru były tylko karty stałe do kupienia lub w kolor mi zupełnie niepasujące. ba zdarzyło się, że przeciwnik świadomy mojej sytuacji celowo już nic nie kupił, żeby wygrać po czasie. Zgodnie z tym tokiem rozumowania tez karty nie podchodziły - nie pograłem.
I nie zrozum mnie źle. nie zarzucam Boss Monsterowi braku losowości. jak każdy deckbuilder - losowość w dociągu kart istnieje.
W hero realms masz częściowa kontrole nad losowością, ponieważ budujesz talie świadomie. Ale wciąż karty do osobistej talii muszą podejść z głównej talii. A nad ta losowością - podobnie jak w tej Boss Monsterowej - nie masz żadnej kontroli
Dobrze, no to HR lepiej moim zdaniem zarządza losowością. Dla mnie jeden pies jak to jest ujęte.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
SoAmazinglyBad
Posty: 257
Rejestracja: 14 mar 2017, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 170 times
Been thanked: 44 times

Re: Boss Monster czy Hero Realms?

Post autor: SoAmazinglyBad »

To są 2 gry karciane i jedna, i druga jest losowa, a zarządzanie losowością jest minimalne.

W Hero Realms mogą być dupne karty, kupisz jedną z nich, a przeciwnik dostanie najlepszą możliwą kartę dla siebie za tyle ile akurat ma pieniędzy...

Tylko kurde to nie są gry (bo nie trwają godziny lub dwóch i/lub nie obiecują Ci głębi strategicznej), w którym losowość powinna przeszkadzać. To są proste gierki nastawione na rozrywkę. Bardziej irytujące jakby taka mechanika była w grze, która trwa 2 - 3h.
tomg
Posty: 408
Rejestracja: 02 gru 2019, 00:00
Has thanked: 128 times
Been thanked: 165 times

Re: Boss Monster czy Hero Realms?

Post autor: tomg »

SoAmazinglyBad pisze: 12 lis 2021, 15:14 a zarządzanie losowością jest minimalne.
To jest chyba przedmiotem dyskusji. Ja bym użył sformułowania "umiarkowane" (jak wygrywam) albo "małe" (jak przegrywam).
;-)
P.S. Mój głosu na SR (ew HR) bo to super fajna lekka zabawa
SoAmazinglyBad
Posty: 257
Rejestracja: 14 mar 2017, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 170 times
Been thanked: 44 times

Re: Boss Monster czy Hero Realms?

Post autor: SoAmazinglyBad »

tomg pisze: 13 lis 2021, 12:11
SoAmazinglyBad pisze: 12 lis 2021, 15:14 a zarządzanie losowością jest minimalne.
To jest chyba przedmiotem dyskusji. Ja bym użył sformułowania "umiarkowane" (jak wygrywam) albo "małe" (jak przegrywam).
;-)
P.S. Mój głosu na SR (ew HR) bo to super fajna lekka zabawa
Ja osobiście bym ciężko nazwał jedną i drugą grą, która jakkolwiek zarządza losowością, więc szczerze to jak porównywanie czy to ma większą czy ta druga jednak to naprawdę bezsensowna rozmowa i nie wiem czemu dawać to jako przewagę jednej gry nad drugą ...
ODPOWIEDZ