Deep Madness a Machina Arcana

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
tommyray
Posty: 1353
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 416 times
Been thanked: 573 times
Kontakt:

Deep Madness a Machina Arcana

Post autor: tommyray »

Czy moglibyście podsumować różnice /podobieństwa tego tytułu względem Machina Arcana? Tytuł wygląda interesująco ale MA już mam zakupione, i zastanawia mnie czy tytuły te się mocno dublują (poza podobieństwem settingu miksującym technikę i pomioty Lovecrafta). Jak bardzo istniejące różnice przeważają w jedną lub drugą stronę wg was?
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 934
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 97 times
Been thanked: 71 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: louiscyphre »

tommyray pisze: 19 lis 2021, 18:05 Czy moglibyście podsumować różnice /podobieństwa tego tytułu względem Machina Arcana?
Był już taki temat.

Obejrzyj sobie to:
Zbajchu zagrał w MA
Wojennik zagrał w DM

Sprawdź co Tobie bardziej odpowiada. Obydwie gry są do zagrania online na TTS.
jamjar
Posty: 88
Rejestracja: 18 mar 2020, 20:50
Has thanked: 46 times
Been thanked: 40 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: jamjar »

tommyray pisze: 19 lis 2021, 18:05 Czy moglibyście podsumować różnice /podobieństwa tego tytułu względem Machina Arcana?
Mam obie - rózne klimaty, czas akcji i inaczej rozłożone akcenty mechaniki. Jestem na 4tej misji DM i na tą chwilę, mimo tego, że DM podoba mi się, to MA jest grą dającą więcej frajdy. DM to jednak takie poważniejsze Zombicide. W moim przypadku (mam MA z poprzedniego KSa) największym podobieństwem jest brak możliwości zmieszczenia odpakowanej gry w oryginalnym pudełku (w obu grach), co mnie niesamowicie irytuje. MA odbierałem jako bardziej klimatyczne, choć DM też do mnie trafia. Wg mnie nie będą się dublować, tak jeśli chodzi o sposób rozgrywki, wykonanie, klimat i frajdę z gry. W DM szybko następuje zwiększenie ilości potworów na planszy, co jeśli o mnie chodzi zabiera nieco frajdę z gry. Gram z sugerowanymi ułatwieniami z bgg. A, właśnie, zasadniczą różnicą w obu przypadkch jest to, że w MA możesz grać 2ma postaciami, a w DM minimalna liczba to 4. W sumie, tak po namyśle mogę napisać, że gdyby nie to, że w DM spodobała mi się otoczka podwodnej bazy i nie miałem akurat figurek do malowania (a czułem głód pracy twórczej), to nie wiem czy bym ją brał. Podoba mi się, polecam i tak jak napisałem wcześniej, to takie trudniejsze, usprawiedliwione fabułą Zombicide.
ODPOWIEDZ