Koszulki na karty

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Torquemada666
Posty: 789
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Torquemada666 »

Gdyby ktoś szukał koszulek do Dreadful Circus to dobrze pasują 67 x 120. Tarotowe już za szerokie.
Awatar użytkownika
paracelsus444
Posty: 222
Rejestracja: 20 lut 2020, 09:48
Has thanked: 44 times
Been thanked: 55 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: paracelsus444 »

Chciałem podzielić się opinią na temat paladin percival.
Po pierwsze dziękuję Jiloo za polecenie mi tych koszulek.
Pare miesięcy temu kupiłem grę z założonymi koszulkami ultra pro deck protector i zakochałem się w nich, ponieważ nie kleją się między sobą, co było dla mnie nowością - myślałem że przy spoconych dłoniach jak moje każda koszulka się sklei. Niektórzy polecali rebel premium, bo podobno nie sklejają się. U mnie kleją się jak głupie, więc pogodziłem się z tym że tak musi być. Posmakowałem jednak przypadkiem UP i granie w koszulkach stało się przyjemnością.
W poszukiwaniu tańszej opcji wpadły mi w ręce paladiny i muszę przyznać, że jest to dla mnie bardzo fajny zamiennik dla rebel, posiadający parametry o jakie mi chodzi, nie rujnujący kieszeni. Bardzo fajnie się tasują bok do narożnika.
Paladiny nie sklejają się, mają fajną fakturę i wysokość, karty mają zapas u góry kilku milimetrów, co zabezpiecza je przed niszczeniem. Jest jednak mały minus. Kupiłem właśnie nową partię paladinów bo zabrakło mi na kilka kart. Przy koszulkowaniu wyczułem różnicę, porównałem koszulki i okazało się, że nowo zakupione z tego samego sklepu mają inną wysokość - są wyższe o 1 czy 0,5mm. Niby nic i nie będzie mi to przeszkadzać, nawet się cieszę, bo karty będą miały większy zapas u góry, jednak daje do myślenia że od razu zorientowałem się że coś jest nie tak ( stare koszulki założyłem 3 dni wcześniej, więc po 3 dniach od kontaktu ze starymi wyczułem różnicę w nowych)
Tak czy siak paladiny idzie kupić stosunkowo tanio, koszulek jest 55 w paczce, zawsze te kilka więcej się przydaje. Mogę z czystym sumieniem je polecać, powinny spełniać oczekiwania większości graczy.
Opinię o paladinach piszę po kilku miesiącach od kupienia pierwszych paczek. To było kilka intensywnych miesięcy i nie miałem czasu zagrać w planszówkę z założonymi paladinami, na szczęście w tym tygodniu wreszcie udało się je wypróbować. Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
sin
Posty: 672
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: sin »

paracelsus444 pisze: 30 paź 2021, 23:23 Przy koszulkowaniu wyczułem różnicę, porównałem koszulki i okazało się, że nowo zakupione z tego samego sklepu mają inną wysokość - są wyższe o 1 czy 0,5mm. Niby nic i nie będzie mi to przeszkadzać, nawet się cieszę, bo karty będą miały większy zapas u góry, jednak daje do myślenia że od razu zorientowałem się że coś jest nie tak ( stare koszulki założyłem 3 dni wcześniej, więc po 3 dniach od kontaktu ze starymi wyczułem różnicę w nowych)
Ciekawe, mam ich koszulki z sezonów 3, 4 i 5, i nie zauwazyłem by różniły się wysokością między sobą. Pytanie czy dostałeś paczkę z jakiejś pechowej partii czy po prostu różnica jest na tyle niewielka, że nie rzuciła mi się w oczy. Trochę boję się sprawdzić i dokładniej przyglądać, bo jak już raz zauważę to będzie mnie prześladować. ;-)

Swoją drogą - które koszulki polecacie teraz z nieprzeroczystymi pleckami? Wygląda na to, że Paladin zakończył na dobre ich produkcję. Najlepiej coś bardziej budżetowego niż Dragon Shieldy.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Awatar użytkownika
daro69
Posty: 118
Rejestracja: 02 gru 2015, 01:07
Has thanked: 93 times
Been thanked: 10 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: daro69 »

Ale te karty są cienkie , normalnie jak grubość karty instrukcji :(( , do tego dziwny rozmiar kart , czy ktoś poradzi jaki rozmiar koszulek zastosować ??
aeiou871
Posty: 978
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 312 times
Been thanked: 432 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: aeiou871 »

Po trzykroć powiadam Ci, toć to zwykłe CCG-i (chyba że w nowej edycji rozmiar zmienili)
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: dwaduzepe »

daro69 pisze: 05 lis 2021, 17:18 Ale te karty są cienkie , normalnie jak grubość karty instrukcji :(( , do tego dziwny rozmiar kart , czy ktoś poradzi jaki rozmiar koszulek zastosować ??
karty to rozmiar klasyczne ccg, a jakosc rzeczywiscie tragiczna, niszczyly sie wrecz przy koszulkowaniu
Awatar użytkownika
daro69
Posty: 118
Rejestracja: 02 gru 2015, 01:07
Has thanked: 93 times
Been thanked: 10 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: daro69 »

Karty mają 62x87 :( milimetr za małe chyba ? Strasznie będą latać ...
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: krwlng »

daro69 pisze: 05 lis 2021, 19:59 Karty mają 62x87 :( milimetr za małe chyba ? Strasznie będą latać ...
W grubych koszulkach (90+, a na pewno 100+ mikronów) nie będą latać.
Awatar użytkownika
paracelsus444
Posty: 222
Rejestracja: 20 lut 2020, 09:48
Has thanked: 44 times
Been thanked: 55 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: paracelsus444 »

sin pisze: 31 paź 2021, 11:36
Ciekawe, mam ich koszulki z sezonów 3, 4 i 5, i nie zauwazyłem by różniły się wysokością między sobą. Pytanie czy dostałeś paczkę z jakiejś pechowej partii czy po prostu różnica jest na tyle niewielka, że nie rzuciła mi się w oczy. Trochę boję się sprawdzić i dokładniej przyglądać, bo jak już raz zauważę to będzie mnie prześladować. ;-)
Zrobiłem pare fotek nowo zakupionych paladin ,może nie jakichś super, ale widać jaka to jest mała różnica. Linijka pokazuje ze jest to max 1mm. Złapałem kilka kart razem, tych nowych i starych - w dłoni która sama w sobie jest nierówna, ta drobna różnica nie jest tak mocno wyczuwalna. Na jednym ze zdjęć postawiłem kilka nowych i starych koszulek na blacie w kuchni, tam można zobaczyć jak to wygląda w większym skupisku. Myślę że po przetasowaniu nie będę w stanie na szybko odróżnić koszulki starej i nowej.
Spoiler:
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: hipcio_stg »

paracelsus444 pisze: 06 lis 2021, 16:46
sin pisze: 31 paź 2021, 11:36
Ciekawe, mam ich koszulki z sezonów 3, 4 i 5, i nie zauwazyłem by różniły się wysokością między sobą. Pytanie czy dostałeś paczkę z jakiejś pechowej partii czy po prostu różnica jest na tyle niewielka, że nie rzuciła mi się w oczy. Trochę boję się sprawdzić i dokładniej przyglądać, bo jak już raz zauważę to będzie mnie prześladować. ;-)
Zrobiłem pare fotek nowo zakupionych paladin ,może nie jakichś super, ale widać jaka to jest mała różnica. Linijka pokazuje ze jest to max 1mm. Złapałem kilka kart razem, tych nowych i starych - w dłoni która sama w sobie jest nierówna, ta drobna różnica nie jest tak mocno wyczuwalna. Na jednym ze zdjęć postawiłem kilka nowych i starych koszulek na blacie w kuchni, tam można zobaczyć jak to wygląda w większym skupisku. Myślę że po przetasowaniu nie będę w stanie na szybko odróżnić koszulki starej i nowej.
Spoiler:
Dla mnie dyskwalifikacja! Nie nawidzę tak zakoszulkowanych gier. Samo złapanie talii do tasowania i już ją oglądam, bo wiem, że coś jest nie tak. U siebie bardzo dbam o jednorodność koszulek. Jak wiem, że są dodatki do gry, która mnie interesuje to od razu kupuję zestaw koszulek na całość + podstawkę, żeby nie było takich właśnie (nie)smaczków. Szybko kupowałem np do terraformacji, bo wiedziałem, że będę potrzebował ich dużo i to równych. Skończyło się tym, że nie doliczyłem/nie założyłem dość dokładnie i mi zabrakła jedna paczka. Domówiłem i była inna. Uratowałem się przewalając koszulki z kart korporacji, które tworzą osobną, niezależną talię. Kwestia gustów, ale ja to mam niezłego świra na punkcie koszulkowania. koszulkując red 7 podwoiłem koszt gry. Podobnie było z sabotażystą z dodatkiem. Nie żałuję i polecam.
Lion86
Posty: 102
Rejestracja: 17 lip 2017, 00:10
Has thanked: 23 times
Been thanked: 4 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Lion86 »

Cześć. Poszukuję koszulek Sloyca 63,5x88. Orientuje się ktoś może kiedy wrócą do obiegu?
menelobej
Posty: 398
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:33
Has thanked: 90 times
Been thanked: 198 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: menelobej »

sin pisze: 31 paź 2021, 11:36
Swoją drogą - które koszulki polecacie teraz z nieprzeroczystymi pleckami? Wygląda na to, że Paladin zakończył na dobre ich produkcję. Najlepiej coś bardziej budżetowego niż Dragon Shieldy.
Jak dobre jakościowo i trochę tańsze niż Dragon Shield to Gamegenic.
Awatar użytkownika
paracelsus444
Posty: 222
Rejestracja: 20 lut 2020, 09:48
Has thanked: 44 times
Been thanked: 55 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: paracelsus444 »

hipcio_stg pisze: 07 lis 2021, 19:44
Dla mnie dyskwalifikacja! Nie nawidzę tak zakoszulkowanych gier. Samo złapanie talii do tasowania i już ją oglądam, bo wiem, że coś jest nie tak. U siebie bardzo dbam o jednorodność koszulek. Jak wiem, że są dodatki do gry, która mnie interesuje to od razu kupuję zestaw koszulek na całość + podstawkę, żeby nie było takich właśnie (nie)smaczków.
Dlatego właśnie ostrzegam przed nieprzyjemnymi niespodziankami z paladinami bo jak widać też nie trzymają rozmiaru. :D Mnie to akurat nie przeszkadza aż tak, nawet wiedząc co jest w większych koszulkach nie jestem na tyle obliczony aby zwiększyć szanse na wygraną. Polecam paladiny jako dobre koszulki nie sklejajace się, dające dobre zabezpieczenie.
Gdybym miał wybierać które dają najlepsze wrażenia organoleptyczne w trakcie gry, to na razie wśród koszulek: rebel light, standard, premium, sloyca standard, paladin oraz ultra pro deck protector w wersji z nieprzezroczystym hologramem, najlepiej wypadły Ultra Pro, a paladiny stanowią ich bardzo dobry tańszy zamiennik, tylko tak jak widać, lepiej kupować więcej za zapas, bo potem może być niespodzianka po dodruku że jest 1mm różnicy.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: hipcio_stg »

Nawet nie macie pojęcia jak bardzo tęsknie za koszulkami ffs. Kosztowały majątek ale warte były swojej ceny. Ultra pro maja słabe szwy i tendencje do pękania. Generalnie koszulki to tylko premium. Mayday były niezłe ale tez rozstrzał rozmiarowy. Sloyca za cienka, Rebele tez rozstrzał. Ciężkie czasy ;-)
nakago
Posty: 257
Rejestracja: 16 mar 2012, 16:38
Has thanked: 28 times
Been thanked: 38 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: nakago »

może ktoś polecić sklep/sprzedawcę u któego kupię koszulki 80x120mm (jak do dixit) premium z czarnym rewersem??
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 526 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

hipcio_stg pisze: 08 lis 2021, 19:23 (...) Ultra pro maja słabe szwy i tendencje do pękania
Już o tym pewnie dyskutowaliśmy, ale od jakiegoś czasu (jakoś od zmiany hologramu na przezroczysty) Ultra Pro mi się nie rozrywają na szwach. Fakt, miały tę przypadłość wcześniej (i mam trochę starych, więc potrafią jeszcze strzelić), ale z nowymi nie mam tego problemu.
(...) Sloyca za cienka,
Sloyca zwykła ma 70 μm, a premium 110 μm czyli tyle samo co UP. Mnie w nich bardziej przeszkadza to, że są są jakieś takie sztywne i ostre na krawędziach.

Ja jestem załamany tymi wieściami o nowych Paladynach, bo do tej pory byłem nimi zachwycony. Na razie mi się takie nierówności nie trafiły, ale będę się miał na baczności.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4107
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2640 times
Been thanked: 2557 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Gizmoo »

hipcio_stg pisze: 08 lis 2021, 19:23 Sloyca za cienka
Sloyca za cienka? Ale chyba nie premium. Premium Sloyki to najgrubsze, najbardziej sztywne i twarde koszulki na rynku. Dla niektórych może to być wadą, dla mnie - nie ma lepszych w tym przedziale cenowym. Wręcz pancernie zabezpieczają karty. Ostatnio kupuję wyłącznie Sloyca Premium i bardzo sobie chwalę, ale ostrzegam... Mają dwie wady:

1. Są bardzo grube. Karty po zakoszulkowaniu zajmują w cholerę miejsca. Zapomnijcie o trzymaniu kart w wypraskach.

2. Mają niestety tendencje do sklejania się ze sobą. Zabawne, ale zazwyczaj na samym początku ich użytkowania. Później nie stwierdziłem, żeby się kleiły. Z czasem, po wielokrotnym przetasowaniu, ta właściwość ustępuje.

Ale jeżeli na prawdę stawiacie na jakość - to wyłącznie Dragon Shield. Niecałe dwa tygodnie temu kupiłem dwie paczki na nowe talie do Commandera i demn! To jest prawdziwa przepaść! No żadne koszulki nie mogą się do nich równać jakością! Ja wiem, że to kosztuje 30-35 zł za 100 sztuk, ale to są koszulki na LATA. Do tej pory mam zakoszulkowany mój pierwszy pet deck do EDH i niedługo minie ponad 12 lat. I ŻADNA koszulka nie uległa uszkodzeniu. Nadal wyglądają świetnie i kapitalnie się tasują.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 526 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

Gizmoo pisze: 09 lis 2021, 16:52 (...) Premium Sloyki to najgrubsze, najbardziej sztywne i twarde koszulki na rynku.
To nie są najgrubsze koszulki na rynku. Są tej samej grubości co Ultra Pro Deck Protector. Grubsze są Dragon Shield (120 μm) i Ultimate Guard Supreme (115 μm). Natomiast najgrubszymi koszulkami jakie znalazłem są Ultimate Guard Master – 160 μm, ale nie udało mi się ich kupić (choć przyznam, że bardzo mi nie zależało).

Natomiast zgodzę się z dalszą częścią wypowiedzi – Sloyca są sztywne i twarde, i pewnie przez to takie niewygodne w użytkowaniu. Może przez to sprawiają wrażenie grubszych niż są w rzeczywistości.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 661
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 242 times
Been thanked: 358 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Otorek »

Ja ze Sloyca nie mam problemu ze sztywnością czy grubością (choć są nieprzyjemne w obcowaniu), ale odstręcza mnie fakt, że się szybko zużywają i matowieją przez co zaczynają wyglądać tragicznie. Rebel premium wypada tu o klasę lepiej, w przypadku ulubionych tytułów używam Paladin.
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 988
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 621 times
Been thanked: 541 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Irr3versible »

Ktoś pamięta czy Big box do Terraformacji Marsa pomieści koszulki premium? Czy mając komplet (bez promek) tylko zwykle koszulki?
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1352
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 159 times
Been thanked: 159 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Zet »

Irr3versible pisze: 13 lis 2021, 19:02 Ktoś pamięta czy Big box do Terraformacji Marsa pomieści koszulki premium? Czy mając komplet (bez promek) tylko zwykle koszulki?
Wczoraj kolega zapakował całego big boxa - ma wszystkie dodatki łącznie z większością promek, koszlki Rebel Premium Longsleeve i... jest zapas na dalsze dodatki.

A moje pytanie - czy Rebele Premium dalej mają problem z utrzymaniem długości? Używam ich premium CCG i długość jest idealnie zgodna, nawet między seriami (chociaż jest niewielka różnica szerokości). Ale podobno w innych rozmiarach jest gorzej i z długościami jest też problem.
Sloyci obecnie nie widzę w sklepach (tzn. konkretnie Mini European), Paladiny jak widać kilkanaście postów wcześniej też mogą mieć problem z długością, Ultimate Guard Supreme są bardzo rzadko dostępne i nawet jeśli teraz się da kupić, to za pół roku czy rok nie wiadomo co będzie. Rebele Premium są wszędzie do kupienia, ale tutaj wracamy do mojego powyższego pytania.
Awatar użytkownika
Archaniol101
Posty: 118
Rejestracja: 05 lip 2020, 20:59
Has thanked: 10 times
Been thanked: 11 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Archaniol101 »

Czy ktoś się może orientuje kiedy wrócą do sprzedaży koszulki Sloyca 58x88 (czerwone)?
km007tbg12
Posty: 140
Rejestracja: 06 gru 2014, 15:59
Lokalizacja: Sandomierz
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: km007tbg12 »

Jakie koszulki będą potrzebne do REAVERS OF MIDGARD i Brazil Świt imperium?
rrudy102
Posty: 35
Rejestracja: 19 lis 2019, 17:13
Been thanked: 5 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: rrudy102 »

km007tbg12 pisze: 24 lis 2021, 22:59 Jakie koszulki będą potrzebne do REAVERS OF MIDGARD i Brazil Świt imperium?
Polecam stronę:

https://www.sleeveyourgames.com/
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1532
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 202 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Furan »

To pewnie głupie pytanie, ale potrzebuję porady.

Przyznam, że jestem chyba już nieco sklerotyczny, ale minęły ponad 2 lata odkąd koszulkowałem swoje El Dorado i teraz mam mega zgryz jakie koszulki dokupić - całość zapakowaną mam w koszulki z charakterystycznym cy... guzikiem na jednej ze ścian - vide zdjęcie.
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum
ODPOWIEDZ