Co to jest crap?

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 878
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 304 times
Been thanked: 303 times

Co to jest crap?

Post autor: KOSHI »

Witam. Często w wątku Ostatnio nie kupiliśmy bo pojawia się motyw: tfardy byłem, nie kupiłem na Blek wik crapu... Co to jest ten crap planszówkowy? Oświeccie mnie.
fitzroy
Posty: 292
Rejestracja: 28 sie 2012, 16:08
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 189 times
Been thanked: 111 times

Re: Co to jest crap?

Post autor: fitzroy »

Ja bym powiedział, że to słabe a przez to słabo sprzedające się gry, które w związku z tym można kupić za ułamek ich SCD. Krążą ciągle na jakiś wyprzedażach, czasem są wciskane jako nagrody( choć nie każda nagroda w formie gry to crap), a przy okazji blackweek'u osiągają często kuriozalnie niskie ceny. Nie odważę się jednak podać konkretnych tytułów.
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1033
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 186 times
Been thanked: 435 times

Re: Co to jest crap?

Post autor: karmazynowy »

KOSHI pisze: 04 gru 2021, 14:51 Witam. Często w wątku Ostatnio nie kupiliśmy bo pojawia się motyw: tfardy byłem, nie kupiłem na Blek wik crapu... Co to jest ten crap planszówkowy? Oświeccie mnie.
https://pl.bab.la/slownik/angielski-polski/crap
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4127
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2686 times
Been thanked: 2599 times

Re: Co to jest crap?

Post autor: Gizmoo »

Przy czym najbardziej trafne w tym słowniku są dwa określenia:

"Pierdółki" i... "dziadostwo". :lol:
emka
Posty: 312
Rejestracja: 01 gru 2016, 23:24
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 30 times
Been thanked: 42 times

Re: Co to jest crap?

Post autor: emka »

To takie gry, przez które boli palec od przewijania stron z ofertami wyprzedażowymi w poszukiwaniu jakiegoś fajnego tytułu :D
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 1027
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 759 times
Been thanked: 242 times

Re: Co to jest crap?

Post autor: Beskid »

fitzroy pisze: 04 gru 2021, 15:09 Ja bym powiedział, że to słabe a przez to słabo sprzedające się gry, które w związku z tym można kupić za ułamek ich SCD.
w teorii tak, w praktyce nie tyle słabe co od dawna ogólnodostępne w bardzo niskich cenach.
taki bezłechtaczkowy plankton to crap
Argue
Posty: 436
Rejestracja: 06 lis 2017, 18:07
Lokalizacja: Orzesze
Has thanked: 7 times
Been thanked: 85 times

Re: Co to jest crap?

Post autor: Argue »

emka pisze: 04 gru 2021, 17:11 To takie gry, przez które boli palec od przewijania stron z ofertami wyprzedażowymi w poszukiwaniu jakiegoś fajnego tytułu :D
Temat możemy zamknąć, idealna definicja ;)
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1524
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Co to jest crap?

Post autor: mikeyoski »

Co ciekawe, są gry które wyprzedawano za grosze. A potem okazuje się, że zaczynają być poszukiwane ;-) Tak było z choćby z Troyes, starym Lewisem i Clarkiem, Elizjum czy też Wiedźminem
Argue
Posty: 436
Rejestracja: 06 lis 2017, 18:07
Lokalizacja: Orzesze
Has thanked: 7 times
Been thanked: 85 times

Re: Co to jest crap?

Post autor: Argue »

mikeyoski pisze: 04 gru 2021, 23:33 Co ciekawe, są gry które wyprzedawano za grosze. A potem okazuje się, że zaczynają być poszukiwane ;-) Tak było z choćby z Troyes, starym Lewisem i Clarkiem, Elizjum czy też Wiedźminem
Tylko to trochę inna sytuacja - Troyes, o ile dobrze pamiętam pojawiło się chyba jednorazowo na jednej BF'owych wyprzedaży. Tutaj raczej mówimy o tytulach, ktore są w regularnej wyprzedaży ;)
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1524
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Co to jest crap?

Post autor: mikeyoski »

Elizjum było w Rebelu przez dłuższy czas. Tak jak i ten Wiedzmin. L&C to też nie był jednorazowy strzał.

Aczkolwiek nie rozumiem czasem, czemu dana gra nie przyjmuje się i trafia na wieczną wyprzedaż. Dwa przykłady z brzegu to Szeregowy pingwin (można było ja kupić za kilkanaście złotych, co zrobiłem w kilku kopiach na naprawdę udane prezenty) i Mi pasuje (w sumie sytuacja podobna)
teschen
Posty: 111
Rejestracja: 26 kwie 2017, 12:15
Has thanked: 55 times
Been thanked: 38 times

Re: Co to jest crap?

Post autor: teschen »

Przykładem crapu jest gra Ostatnia Godzina, która otrzymała niezbyt pochlebne opinie, a jej cena spadła ze 150 do 19,90.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5324
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1722 times
Kontakt:

Re: Co to jest crap?

Post autor: BOLLO »

teschen pisze: 05 gru 2021, 17:50 Przykładem crapu jest gra Ostatnia Godzina, która otrzymała niezbyt pochlebne opinie, a jej cena spadła ze 150 do 19,90.
Hmmm...Gdybym miał kupić Ostatnią Godzinę po 150pln to nazwał bym go Kasztanem, a jak jest po 20pln i jest to gra do "zagrania" w tej cenie. Czy jest to Crap? Nie do końca. Crapem dla mnie jest wiele gier ale tylko dla tego że patrzę na wiele tytułów poprzez pryzmat geeka. I takie gierki za 10-40pln bardzo często nie są na moim radarze bo wolę bardziej "mięsiste" tytuły. Co nie oznacza że te tanie wyprzedażowe gry dla kogoś nie mogą być oferta godną zainteresowania.

Tak więc dla mnie crapy to gry które zapychają sztucznie regał. W które nie zagram lub zagram raz a zakup takowych gier głównie jest podyktowane bardzo atrakcyjną ceną. Co jest uwaga BARDZO niebezpieczne bo bardzo łatwo jest mieć koszyk kilku gier w cenie 300pln. Nie patrzymy na cenę 300pln a na koszyk pełen kartonów, dużych ładnych kolorowych pudeł z potencjalną grywalną zawartością.....jednak rzeczywistość może być z goła inna po przeczytaniu instrukcji.
ODPOWIEDZ