Jaka następna łatwa gra?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!

Która?

Catan
4
12%
7 cudów świata
23
70%
Pandemia cthulhu
5
15%
Znak starszych bogów
1
3%
 
Liczba głosów: 33

hxvrt
Posty: 40
Rejestracja: 05 kwie 2015, 13:47
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Jaka następna łatwa gra?

Post autor: hxvrt »

Będziemy grac w 3 osoby - grupa lubi Splendor, wsiąść do pociągu, Azul, dixit
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1488
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 257 times
Been thanked: 725 times

Re: Jaka następna łatwa gra?

Post autor: arturmarek »

Widzę, że 7 Cudów prowadzi. Bardzo lubię tę grę, ale według mnie:
1. Na 3 osoby trochę traci, wolę na 4+.
2. Ciekawszą grą opartą na identycznej mechanice draftu jest Sushi Go Party.

Ja z proponowanych poleciłem Pandemica, bo widzę, że jeszcze nie próbowaliście kooperacji.
Cyel
Posty: 2600
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1237 times
Been thanked: 1459 times

Re: Jaka następna łatwa gra?

Post autor: Cyel »

Dla mnie 7 Cudów to straszna bieda. Gra o niczym, kończy się zanim się wydarzy cokolwiek ciekawego lub satysfakcjonującego.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
enrico2000
Posty: 15
Rejestracja: 15 wrz 2020, 21:35
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Jaka następna łatwa gra?

Post autor: enrico2000 »

Z dostępnych opcji wybrał bym 7 Cudów z dodatkiem Miasta lub Armady, aby była bardziej skomplikowana.
Awatar użytkownika
esubotowicz
Posty: 340
Rejestracja: 31 paź 2015, 10:59
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 442 times
Been thanked: 135 times

Re: Jaka następna łatwa gra?

Post autor: esubotowicz »

Cyel pisze: 13 gru 2021, 16:21 Dla mnie 7 Cudów to straszna bieda. Gra o niczym, kończy się zanim się wydarzy cokolwiek ciekawego lub satysfakcjonującego.
Kolega Wyjadacz 😉
Ale powiem tak - jako początkujący gracz zetknęłam się z tym tytułem kilka lat temu i mechanika była dla mnie bardzo odświeżająca. Powiedziałabym wręcz, że w tamtym momencie przełomowa. Wiec dla niedoświadczonej grupy polecam z czystym sumieniem.

Inny tytuł wart uwagi, prosty do przyswojenia, przyjemny - Wyprawa do El Dorado.
Z abstraktów - Calico.
Ewa
Cyel
Posty: 2600
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1237 times
Been thanked: 1459 times

Re: Jaka następna łatwa gra?

Post autor: Cyel »

esubotowicz pisze: 13 gru 2021, 22:25
Cyel pisze: 13 gru 2021, 16:21 Dla mnie 7 Cudów to straszna bieda. Gra o niczym, kończy się zanim się wydarzy cokolwiek ciekawego lub satysfakcjonującego.
Kolega Wyjadacz 😉
Ale powiem tak - jako początkujący gracz zetknęłam się z tym tytułem kilka lat temu i mechanika była dla mnie bardzo odświeżająca. Powiedziałabym wręcz, że w tamtym momencie przełomowa. Wiec dla niedoświadczonej grupy polecam z czystym sumieniem.

Inny tytuł wart uwagi, prosty do przyswojenia, przyjemny - Wyprawa do El Dorado.
Z abstraktów - Calico.
Grałem ze trzy razy w 7 Cudów w różnych grupach i za każdym razem była podobna reakcja pod koniec: "Co, to już? A gdzie właściwa gra?". Może z dodatkami gra trochę rozwija skrzydła i jest co zrobić z tym co się wydraftuje (jak np w Roll Playerze), ale ja już nie miałem ochoty dawać Cudom tej szansy.

Prędzej polecę Res Arcana. Też się drafuje, tylko potem jeszcze jest jakaś właściwa gra ;)
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
ODPOWIEDZ