średniozaawansowana gra rodzinna wow - prezen dla 12 latka

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Kakakarolina
Posty: 4
Rejestracja: 13 gru 2021, 18:27
Has thanked: 5 times

średniozaawansowana gra rodzinna wow - prezen dla 12 latka

Post autor: Kakakarolina »

Szukam już dosyć pilnie gry z efektem wow, może być ciut droższa do 500zł - taka idealna na prezent dla 12-letniego syna. Gra z nami jeszcze 9-latka ale jest dość pojętna :P i zawsze może zagrać na spółkę z rodzicem. Gra początkująca lub średniozaawansowana może być w klimacie fantasy ewentualnie kosmicznej ale fantastyka zdecydowanie do niego przemawia. Myślałam o władcy pierścienia ale 800zł to jednak za dużo.
Po głowie chodzi mi Everdell ale obawiam się że gra będzie wyglądała jak prezent dla córki a nie syna :(
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1099
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 648 times
Been thanked: 524 times

Re: średniozaawansowana gra rodzinna wow - prezen dla 12 latka

Post autor: Harun »

Z tym samym nastawieniem 2 lata temu kupiłem dla wtedy 11 latka Władca pierścieni podróże przez Śródziemie.

Efekt wow zapewniony, ulubiona gra syna. Kupuj bez wahania.

W tej chwili chyba najtaniej Smyk 297, ale nie sprawdzałem dokładnie
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1486
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 257 times
Been thanked: 723 times

Re: średniozaawansowana gra rodzinna wow - prezen dla 12 latka

Post autor: arturmarek »

Proponuję Gloomhaven: Szczęki Lwa. Jak się spodobają można wejść w ten świat na tysiące godzin (Gloomhaven z dodatkiem, Frosthaven...)
Nie napisałaś w jakie gry już syn gra i czy koniecznie gra ma być wieloosobowa (3+). Jeśli bierzesz pod uwagę gry pojedynkowe, to polecam Bitwę Pięciu Armii. Zdecydowanie jest efekt wow, sporo figurek, epicka nawalanka z, wbrew pozorom, nietrudnymi zasadami, szczególnie jeśli rodzić pilnuje.
Kakakarolina
Posty: 4
Rejestracja: 13 gru 2021, 18:27
Has thanked: 5 times

Re: średniozaawansowana gra rodzinna wow - prezen dla 12 latka

Post autor: Kakakarolina »

Dziękuje za tak szybkie odpowiedzi, już przyglądam się zaproponowanym tytułom. Gra koniecznie wieloosobowa i z rodzicami - lubimy ten sposób spędzania czasu. Ja w młodości :lol: grałam całymi nocami w gry RPG i powoli myślałam żeby wejść w ten świat
mementomoris
Posty: 145
Rejestracja: 21 wrz 2020, 12:09
Has thanked: 66 times
Been thanked: 41 times

Re: średniozaawansowana gra rodzinna wow - prezen dla 12 latka

Post autor: mementomoris »

Z mniejszych gier polecam Wybuchową Mieszankę. Nie jest to klasyczne fantasy, ale ma odrobinę klimatu satyry Harrego Pottera. Gra świetna na rodzinny stół, a podajnik z kulkami i kombosy na pewno zagwarantują efekt "wow". Z drugiej strony dwunastolatek może być za młody na tak "infantylne" gry. ;)
Z typowego fantasy Wojna o Pierścień jest świetna, ale to dwuosobowa gra o dość pogmatwanej instrukcji i młody może być faktycznie za młody. Bitwa Pięciu Armii to w pewnym sensie uproszczona jej wersja, ale tu się nie wypowiem, bo nie grałem. No i zawsze jest Runebound - klasyczna przygodowa gra fantasy o poziom albo dwa wyżej od Talismana.

PS. Brzdęk. Jak mogłem zapomnieć o Brzdęku? Bierz Brzdęka. ;)
Cyel
Posty: 2587
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1233 times
Been thanked: 1449 times

Re: średniozaawansowana gra rodzinna wow - prezen dla 12 latka

Post autor: Cyel »

Może któreś Zombicide fantasy? Jest bling, jest nie za skomplikowana, jest rodzinna współpraca.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4730
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1244 times
Been thanked: 1457 times

Re: średniozaawansowana gra rodzinna wow - prezen dla 12 latka

Post autor: Mr_Fisq »

arturmarek pisze: 14 gru 2021, 13:06 Proponuję Gloomhaven: Szczęki Lwa. Jak się spodobają można wejść w ten świat na tysiące godzin (Gloomhaven z dodatkiem, Frosthaven...)
Ja miałbym obawę, czy misje typu:
- idź wyrżnij jakąś grupę, żeby pokazać kto tu rządzi
są właściwe dla dzieci ~10 letnich (ale to chyba tylko problem dużego Gloomhavena).

Gdyby gra nie była potrzebna pilnie, to można by spróbować z Wiedźminem.

Może Podróż przez Śródziemie? Mix gry planszowej i aplikacji, tylko niestety postacie niefilmowe.
Edit: Nie zauważyłem, że Harun już polecał.
Sprzedam: Root z dodatkami, Lands of Galzyr, Sands of Shurax, Etherfields KS PL, Inferno i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Kakakarolina
Posty: 4
Rejestracja: 13 gru 2021, 18:27
Has thanked: 5 times

Re: średniozaawansowana gra rodzinna wow - prezen dla 12 latka

Post autor: Kakakarolina »

Kupuję Brzdęk żeby młody bez prezentu nie został i pomyślę nad jeszcze jednym tytułem, miałam ochotę na Gloomhaven - Szczęki Lwa ale faktycznie to wyżynanie może za rok lub dwa :lol:
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4730
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1244 times
Been thanked: 1457 times

Re: średniozaawansowana gra rodzinna wow - prezen dla 12 latka

Post autor: Mr_Fisq »

Kakakarolina pisze: 14 gru 2021, 14:51 Kupuję Brzdęk żeby młody bez prezentu nie został i pomyślę nad jeszcze jednym tytułem, miałam ochotę na Gloomhaven - Szczęki Lwa ale faktycznie to wyżynanie może za rok lub dwa :lol:
Misja w tym klimacie była na 90% w dużym Gloomhavenie; w małym chyba jest to wszystko bardziej uładzone, ale też nie wszystkie misje mam za sobą.

Brzdęk jest spoko.
Sprzedam: Root z dodatkami, Lands of Galzyr, Sands of Shurax, Etherfields KS PL, Inferno i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
Seykan
Posty: 728
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:57
Has thanked: 150 times
Been thanked: 155 times

Re: średniozaawansowana gra rodzinna wow - prezen dla 12 latka

Post autor: Seykan »

Kakakarolina pisze: 14 gru 2021, 14:51 Kupuję Brzdęk żeby młody bez prezentu nie został i pomyślę nad jeszcze jednym tytułem, miałam ochotę na Gloomhaven - Szczęki Lwa ale faktycznie to wyżynanie może za rok lub dwa :lol:
Brzdęk jest świetny, zabawa i dla młodego i dla rodziców - dobry wybór ;)
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1486
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 257 times
Been thanked: 723 times

Re: średniozaawansowana gra rodzinna wow - prezen dla 12 latka

Post autor: arturmarek »

Ze swojej strony jeszcze tylko dodam, że u mojego syna figurki robią +100 do efektu wow. Dlatego starałem się sugerować gry z figurkami.
shod
Posty: 574
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 268 times
Been thanked: 178 times

Re: średniozaawansowana gra rodzinna wow - prezen dla 12 latka

Post autor: shod »

z Całym szacunkiem do Brzdęka...to wg mnie jednak nie jest efekt wow ;). Runebound, Władca Pierścieni: Podróże, Zombicide, Bitwa Pięciu Armi czy Gloomhaven już jak najbardziej. Nie znam Twojego 12-latka, ale chyba większości takie "wyżynanie" nie wyrządzi szkody. Słuszna sugestia, że to figurki robią efekt i ja chyba poszedłbym raczej w tym kierunku.
VincentVega
Posty: 205
Rejestracja: 13 sty 2017, 10:39
Has thanked: 16 times
Been thanked: 28 times

Re: średniozaawansowana gra rodzinna wow - prezen dla 12 latka

Post autor: VincentVega »

Bierz Brzdęka, ale w Kosmosie :)
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1099
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 648 times
Been thanked: 524 times

Re: średniozaawansowana gra rodzinna wow - prezen dla 12 latka

Post autor: Harun »

shod pisze: 15 gru 2021, 07:33 z Całym szacunkiem do Brzdęka...to wg mnie jednak nie jest efekt wow ;). Runebound, Władca Pierścieni: Podróże, Zombicide, Bitwa Pięciu Armi czy Gloomhaven już jak najbardziej. Nie znam Twojego 12-latka, ale chyba większości takie "wyżynanie" nie wyrządzi szkody. Słuszna sugestia, że to figurki robią efekt i ja chyba poszedłbym raczej w tym kierunku.
Nie chciałem się powtarzać, najważniejsze że autorka wątku wybrała i to jej prawo. Może inaczej rozumiemy efekt wow. Podzielam Twoje zdanie, ale życzę dziecku forumowiczki miłej zabawy
shod
Posty: 574
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 268 times
Been thanked: 178 times

Re: średniozaawansowana gra rodzinna wow - prezen dla 12 latka

Post autor: shod »

Harun pisze: 15 gru 2021, 07:53
shod pisze: 15 gru 2021, 07:33 z Całym szacunkiem do Brzdęka...to wg mnie jednak nie jest efekt wow ;). Runebound, Władca Pierścieni: Podróże, Zombicide, Bitwa Pięciu Armi czy Gloomhaven już jak najbardziej. Nie znam Twojego 12-latka, ale chyba większości takie "wyżynanie" nie wyrządzi szkody. Słuszna sugestia, że to figurki robią efekt i ja chyba poszedłbym raczej w tym kierunku.
Nie chciałem się powtarzać, najważniejsze że autorka wątku wybrała i to jej prawo. Może inaczej rozumiemy efekt wow. Podzielam Twoje zdanie, ale życzę dziecku forumowiczki miłej zabawy
Nie kwestionuję jako tako wyboru, oczywiście to prawo każdego. Bardziej chodziło mi właśnie na podkreślenie tego, co może stanowić o efekcie wow i...może rozwiać obawy co do "wyżynania" :).
Również życzę udanego rodzinnego grania :).
Kakakarolina
Posty: 4
Rejestracja: 13 gru 2021, 18:27
Has thanked: 5 times

Re: średniozaawansowana gra rodzinna wow - prezen dla 12 latka

Post autor: Kakakarolina »

shod pisze: 15 gru 2021, 08:02
Harun pisze: 15 gru 2021, 07:53
shod pisze: 15 gru 2021, 07:33 z Całym szacunkiem do Brzdęka...to wg mnie jednak nie jest efekt wow ;). Runebound, Władca Pierścieni: Podróże, Zombicide, Bitwa Pięciu Armi czy Gloomhaven już jak najbardziej. Nie znam Twojego 12-latka, ale chyba większości takie "wyżynanie" nie wyrządzi szkody. Słuszna sugestia, że to figurki robią efekt i ja chyba poszedłbym raczej w tym kierunku.
Nie chciałem się powtarzać, najważniejsze że autorka wątku wybrała i to jej prawo. Może inaczej rozumiemy efekt wow. Podzielam Twoje zdanie, ale życzę dziecku forumowiczki miłej zabawy
Nie kwestionuję jako tako wyboru, oczywiście to prawo każdego. Bardziej chodziło mi właśnie na podkreślenie tego, co może stanowić o efekcie wow i...może rozwiać obawy co do "wyżynania" :).
Również życzę udanego rodzinnego grania :).
Wszystkim Wam bardzo dziękuję :) Kupiłam Brdzęka bo długo się nad nim nie musiałam zastanawiać wygląda bardzo bezpiecznie dziś zastanowię się czy dokupić Gloomhaven czy Zombicide. Jeszcze dużo gier i czasu przed nami
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 583
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 250 times
Been thanked: 308 times

Re: średniozaawansowana gra rodzinna wow - prezen dla 12 latka

Post autor: andrzejstrzelba »

A jak już ogracie Brzdęka to za rok zajmicie się wreszcie wyrzynaniem hord orków czy tam innego dziadostwa. Ja żył wiecznie nie będę :P
ODPOWIEDZ