Gra z figurką do pomalowania do 150pln

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
rajdon
Posty: 1
Rejestracja: 14 gru 2021, 14:10

Gra z figurką do pomalowania do 150pln

Post autor: rajdon »

Witam

Szukam w miarę budżetowej gry na prezent, może być jeden główny bohater może być kilka mniejszych figurek. Czy jestem w stanie coś kupic w tym budżecie ? czy może lepiej szukać figurki osobno . Pasją tej osoby nie są gry (aczkolwiek też grywa) a malowanie figurek. Ale jeśli tytuł będzie lekki i fajny to sam też pewnie zagram z nią .
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4750
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1257 times
Been thanked: 1469 times

Re: Gra z figurką do pomalowania do 150pln

Post autor: Mr_Fisq »

Nie są to może najbardziej szczegółowe figurki jakie widziałem, ale w Unmatched: Bitwa legend są 4. Gra jest dość prosta, acz bardzo konfrontacyjna.
Vide:
https://boardgamegeek.com/image/4837863 ... volume-one

Edit: Nie jestem malarzem i nie wiem jak ten preshade (?) wpływa na nakładanie kolejnych warstw.
Sprzedam: Dochodzi: Necromunda. Obniżki: Deep Space D-6, Etherfields PL, Pożeracze Snów, Lands of Galzyr, Inferno
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Gra z figurką do pomalowania do 150pln

Post autor: donmakaron »

Czwarta edycja Drakon ma figurkę smoka i kilku bohaterów. Gra prosta i tania, ale da się w to pograć przyjemnie.
Trochę ponad wyznaczoną cenę dostać można też Marvel United. Podstawka to całkiem przyjemna a prosta gra kooperacyjna, przy której może być sporo frajdy z malowania, bo figurasy są śliczne i nietypowe.

Wspomniane wcześniej Unmatched też bardzo spoko.

Z samych figurek, to jeśli ta osoba lubi takie klimaty, można zainteresować się figurkami z serii Hot & Dangerous. Jeśli nie przeszkadza szczypta pikanterii w figurkach, to znajdzie się tam coś dla każdego - od wikingów, przez Rzeczpospolitą, Azteków czy Ninja, aż po USA. Dostępne w dwóch skalach.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2112
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 278 times
Been thanked: 437 times

Re: Gra z figurką do pomalowania do 150pln

Post autor: tomp »

Proponuje Ostatni bastion

tył pudełka
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2833
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 849 times
Been thanked: 364 times

Re: Gra z figurką do pomalowania do 150pln

Post autor: Gromb »

Pandemic: Czas Cthulhu.
Bardzo sympatyczne figurki poszukiwaczy, przedwiecznych i kultystów np:
Spoiler:
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Cyel
Posty: 2600
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1237 times
Been thanked: 1459 times

Re: Gra z figurką do pomalowania do 150pln

Post autor: Cyel »

Jeśli hobby tej osoby jest malowanie bardziej niż granie to nie wiem czy będzie aż tak zachwycona z gry planszowej - w planszówkach figurki są raczej dość beznadziejnej jakości, obleśne gumoludy z zalanymi szczegółami i nieusuwalnymi liniami podziału (jak dowodzi zdjęcie powyżej na przykład ;)). Lepiej kupić jakieś figurki osobno i postawić na jakość i fajność do malowania. Za 150 na pewno kupisz jakieś większe, epickie modele od topowych firm albo kilka z druku 3D na allegro.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
shod
Posty: 574
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 268 times
Been thanked: 178 times

Re: Gra z figurką do pomalowania do 150pln

Post autor: shod »

Myślę, że istotne w tym wypadku będzie to, na jakim etapie malowania jest Ta Osoba. Jeśli jest zupełnie początkująca, to zapewne i z planszówki z gumoludami się ucieszy, mając figurki do nauki ;). Jednak jeśli jest to Osoba już zaawansowana w malowaniu i stawiająca na jakość, to pewnie bardziej by się ucieszyła z jakiegoś nawet małego oddziału z porządnym plastikiem :).
Awatar użytkownika
esubotowicz
Posty: 340
Rejestracja: 31 paź 2015, 10:59
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 442 times
Been thanked: 135 times

Re: Gra z figurką do pomalowania do 150pln

Post autor: esubotowicz »

W grach Drako są figurki: smok i 3 krasnoludy lub 2 trolle i 3 rycerzy. Cena poniżej 100 zł.
Ewa
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1149
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 202 times
Been thanked: 98 times

Re: Gra z figurką do pomalowania do 150pln

Post autor: zioombel »

Zgadzam się z przepisaczami ;-)
Jeśli ktoś swoją gotówkę przeznacza na modelarstwo a nie na planszówki tzn, że to lubi bardziej. Myślę, że bardziej się ucieszy z kolejnego modelu do pomalowania. A jak chcesz wkręcić tę osobę w planszówki to zajdz ze swoją planszówką z figurkami i sprawdzisz reakcję na ten poziom modeli. Jak będzie zaciekawiony to wiesz, że możesz kupować. Jak będzie narzekał na jakość to sprawa jasna.

Natomiast jeśli ma być wilk syty i owca cała to poszedłbym w zestaw do Warhammer Underworlds.
Albo dołożyć trochę i kupić Direchasm (w 3trollach po maksymalnym rabacie 188,78)
Lub tańszy zestaw Warhammer Underworlds Starter Set - 151,58 zl.
Rabatu mogę użyczyć i zamówić na Paczkomat bo oczywiście jeszcze przesyłka.
W razie co to się odzywaj, pomogę w zamówieniu.
ODPOWIEDZ