Bloodborne: The Board Game - pytania i wątpliwości

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
maro40
Posty: 32
Rejestracja: 11 lut 2016, 10:28
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Bloodborne: The Board Game - pytania i wątpliwości

Post autor: maro40 »

Pytanie co do zdolności Bestii Plagi:
Spoiler:
1. Dlaczego ta zdolność ma przypisaną prędkość skoro i tak jest polecenie: "przed atakiem Tropiciela..." ? Jeśli np. Bestia ginie wskutek szybszego ataku Tropiciela to czy ta zdolność działa ?
2. Aktywacja Wrogów po turze Tropiciela. Bestia używa zdolności. Czy przywołana kolejna Bestia też atakuje w tej fazie ?
Awatar użytkownika
Lossentur
Posty: 309
Rejestracja: 09 maja 2018, 14:49
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 146 times
Been thanked: 146 times

Re: Bloodborne: The Board Game - pytania i wątpliwości

Post autor: Lossentur »

maro40 pisze: 16 gru 2021, 23:43 Pytanie co do zdolności Bestii Plagi:
Spoiler:
1. Dlaczego ta zdolność ma przypisaną prędkość skoro i tak jest polecenie: "przed atakiem Tropiciela..." ? Jeśli np. Bestia ginie wskutek szybszego ataku Tropiciela to czy ta zdolność działa ?
2. Aktywacja Wrogów po turze Tropiciela. Bestia używa zdolności. Czy przywołana kolejna Bestia też atakuje w tej fazie ?
1. Jeżeli wykonasz atak >>> lub >> i zabijesz Bestie to ta zdolność nie zadziała.
2. Tak, przywołana Bestia zaatakuje podczas Aktywacji Wrogów.
maro40
Posty: 32
Rejestracja: 11 lut 2016, 10:28
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Bloodborne: The Board Game - pytania i wątpliwości

Post autor: maro40 »

Kolejna wątpliwość:

1. Jeśli zakończyłem ruch zgodnie z poleceniem poniżej (uwaga spoiler) na wyznaczonym kaflu wykorzystując ostatnią Kartę Statystyki następuję Aktywacja Wrogów:
Spoiler:
Czy polecenia z Karty wprowadzam od razu czy po Aktywacji Wrogów ?

2. Odkryta nowa Karta Misji nakazuje:
Spoiler:
Pytanie:
Spoiler:
MManiekM
Posty: 196
Rejestracja: 15 lut 2019, 11:26
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Bloodborne: The Board Game - pytania i wątpliwości

Post autor: MManiekM »

maro40 pisze: 17 gru 2021, 10:41 Kolejna wątpliwość:

1. Jeśli zakończyłem ruch zgodnie z poleceniem poniżej (uwaga spoiler) na wyznaczonym kaflu wykorzystując ostatnią Kartę Statystyki następuję Aktywacja Wrogów:
Spoiler:
Czy polecenia z Karty wprowadzam od razu czy po Aktywacji Wrogów ?

2. Odkryta nowa Karta Misji nakazuje:
Spoiler:
Pytanie:
Spoiler:
Polecenia z karty wprowadzasz od razu. Wynika to z tego, że w momencie kończenia ruchu jest jeszcze Twoja tura, nawet jeśli to ostatnia karta.

Przywołany potwór aktywuje się po zakończeniu Twojej tury, czyli tak, aktywuje się zaraz po tym jak go przywołałeś.

Pamiętaj też, że wszyscy przeciwnicy znajdujący się na kafelku w momencie pojawienia się mgły znikają i postępujesz zgodnie z poleceniami na karcie. Dodatkowo przeciwnicy nie mogą ani wejść do mgły ani z niej wyjść, a co jeszcze więcej Ty też wyjść nie możesz, możesz jedynie udać się do Hunter's Dream.
maro40
Posty: 32
Rejestracja: 11 lut 2016, 10:28
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Bloodborne: The Board Game - pytania i wątpliwości

Post autor: maro40 »

Czy Działo zastępuje atak z gniazda czy jest dodatkowym atakiem ? Np. Mój atak >>>, Wróg >>, Działo>
  • Jeśli zastępuje to jak działają Karty Statystyk ?
slain78
Posty: 31
Rejestracja: 19 gru 2016, 16:51
Been thanked: 4 times

Re: Bloodborne: The Board Game - pytania i wątpliwości

Post autor: slain78 »

czy potwory podczas swojej aktywacji atakują Łowców których tura nie jest obecnie rozgrywana(tzn.aktywny Łowca jest poza ich zasiegiem a inni Łowcy znajdują sie na ich polu)??
Awatar użytkownika
Grzeg0rz
Posty: 82
Rejestracja: 19 lut 2019, 10:36
Has thanked: 37 times
Been thanked: 21 times

Re: Bloodborne: The Board Game - pytania i wątpliwości

Post autor: Grzeg0rz »

slain78 pisze: 18 gru 2021, 06:28 czy potwory podczas swojej aktywacji atakują Łowców których tura nie jest obecnie rozgrywana(tzn.aktywny Łowca jest poza ich zasiegiem a inni Łowcy znajdują sie na ich polu)??
Potwory atakują tylko aktywnego gracza.
Todei
Posty: 15
Rejestracja: 04 kwie 2021, 14:34

Re: Bloodborne: The Board Game - pytania i wątpliwości

Post autor: Todei »

Mam takie pytanie: jeśli używam karty w celu wykonania ruchu lub interakcji czyli odrzucam ją, to czy działa wtedy efekt na tej karcie, taki jak np. "dobierz kartę", czy może efekty karty działają tylko w slotach broni?
MManiekM
Posty: 196
Rejestracja: 15 lut 2019, 11:26
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Bloodborne: The Board Game - pytania i wątpliwości

Post autor: MManiekM »

Todei pisze: 19 gru 2021, 23:30 Mam takie pytanie: jeśli używam karty w celu wykonania ruchu lub interakcji czyli odrzucam ją, to czy działa wtedy efekt na tej karcie, taki jak np. "dobierz kartę", czy może efekty karty działają tylko w slotach broni?
Efekty karty działają tylko w slotach broni. Chyba, że karta wskazuje inaczej, np. pozwala na wykonanie 3 ruchów lub jej odrzucenie w trakcie walki dodaje jakieś bonusy.
Todei
Posty: 15
Rejestracja: 04 kwie 2021, 14:34

Re: Bloodborne: The Board Game - pytania i wątpliwości

Post autor: Todei »

Witam ponownie. Teraz mam takie pytanie. W kampanii " Długie Łowy", celem misji jest zdobycie 2 kart wglądu i wejście na kafel centralnej lampy. Zauważyłem, że niektóre z zadań zawierają kilka kart wglądu odkrywanych jedna po drugiej w miarę postępu. Czy w takim wypadku wystarczy wykonać jedno zadanie, które zawiera np. 3 karty wglądu,żeby wykonać cel misji? Wydaje mi się to logiczne, bo jeśli zadanie jest na tyle rozległe, to karty wglądu są pozyskanymi informacjami, a o to przecież chodzi w scenariuszu. Jeśli trafimy akurat na krótsze zadanie, za które po skończeniu uzyskamy tylko jedną kartę wglądu, to wtedy oczywiście musimy zaliczyć jeszcze jakieś inne. Dobrze to rozumiem? Dziękuję z góry za odpowiedź.
Awatar użytkownika
Grzeg0rz
Posty: 82
Rejestracja: 19 lut 2019, 10:36
Has thanked: 37 times
Been thanked: 21 times

Re: Bloodborne: The Board Game - pytania i wątpliwości

Post autor: Grzeg0rz »

Gdy graliśmy, za kartę wglądu uważaliśmy kartę, którą otrzymywaliśmy na zakończenie misji pobocznej (ta z opisem i nagrodami). Trzeba więc było ukończyć minimum dwie misje poboczne...
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 419
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 177 times
Been thanked: 144 times

Re: Bloodborne: The Board Game - pytania i wątpliwości

Post autor: aduko »

Todei pisze: 07 sty 2022, 10:45 Witam ponownie. Teraz mam takie pytanie. W kampanii " Długie Łowy", celem misji jest zdobycie 2 kart wglądu i wejście na kafel centralnej lampy. Zauważyłem, że niektóre z zadań zawierają kilka kart wglądu odkrywanych jedna po drugiej w miarę postępu. Czy w takim wypadku wystarczy wykonać jedno zadanie, które zawiera np. 3 karty wglądu,żeby wykonać cel misji? Wydaje mi się to logiczne, bo jeśli zadanie jest na tyle rozległe, to karty wglądu są pozyskanymi informacjami, a o to przecież chodzi w scenariuszu. Jeśli trafimy akurat na krótsze zadanie, za które po skończeniu uzyskamy tylko jedną kartę wglądu, to wtedy oczywiście musimy zaliczyć jeszcze jakieś inne. Dobrze to rozumiem? Dziękuję z góry za odpowiedź.
Grzeg0rz pisze: 08 sty 2022, 00:19 Gdy graliśmy, za kartę wglądu uważaliśmy kartę, którą otrzymywaliśmy na zakończenie misji pobocznej (ta z opisem i nagrodami). Trzeba więc było ukończyć minimum dwie misje poboczne...
Karty wglądu to te, które opisał Grzeg0rz, czyli z opisem ukończonej misji wglądu i nagrodą. Na jedną kartę wglądu może składać się kilka kart misji wglądu.
Rafal1970
Posty: 199
Rejestracja: 19 mar 2020, 09:48
Has thanked: 58 times
Been thanked: 22 times

Re: Bloodborne: The Board Game - pytania i wątpliwości

Post autor: Rafal1970 »

Jestem po pierwszym rozdziale z misji Długie Łowy. Mam wątpliwość, czy jak kończymy dany rozdział z sukcesem to kolejny rozdział zaczynamy na torze łowów od początku ? Czy też
„zeruje” się on dopiero po całej kampanii ? Zdaje się, że nie opisali tego jednoznacznie w instrukcji.
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 419
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 177 times
Been thanked: 144 times

Re: Bloodborne: The Board Game - pytania i wątpliwości

Post autor: aduko »

Rafal1970 pisze: 12 sty 2022, 15:54 Jestem po pierwszym rozdziale z misji Długie Łowy. Mam wątpliwość, czy jak kończymy dany rozdział z sukcesem to kolejny rozdział zaczynamy na torze łowów od początku ? Czy też
„zeruje” się on dopiero po całej kampanii ? Zdaje się, że nie opisali tego jednoznacznie w instrukcji.

Resetujesz całą plansze łowów, w tym tor łowów.
Awatar użytkownika
Grzeg0rz
Posty: 82
Rejestracja: 19 lut 2019, 10:36
Has thanked: 37 times
Been thanked: 21 times

Re: Bloodborne: The Board Game - pytania i wątpliwości

Post autor: Grzeg0rz »

Rafal1970 pisze: 12 sty 2022, 15:54 Jestem po pierwszym rozdziale z misji Długie Łowy. Mam wątpliwość, czy jak kończymy dany rozdział z sukcesem to kolejny rozdział zaczynamy na torze łowów od początku ? Czy też
„zeruje” się on dopiero po całej kampanii ? Zdaje się, że nie opisali tego jednoznacznie w instrukcji.
Resetujesz wszystko, łącznie z talią... To nie jest gra kampanijna. W podstawce masz cztery scenariusze, które zawsze rozpoczynasz "od zera"...
radziwilla
Posty: 1
Rejestracja: 09 sty 2022, 11:55

Re: Bloodborne: The Board Game - pytania i wątpliwości

Post autor: radziwilla »

maro40 pisze: 17 gru 2021, 15:00 Czy Działo zastępuje atak z gniazda czy jest dodatkowym atakiem ? Np. Mój atak >>>, Wróg >>, Działo>
  • Jeśli zastępuje to jak działają Karty Statystyk ?
Podłączam się do pytania i trochę je rozbuduję. Jak waszym zdaniem powinno wyglądać korzystanie z broni palnej "działo". Czy w momencie jak korzystam z karty statystki (umieszczam w gnieździe i wykonuję atak) mogę równocześnie skorzystać z działa i w trakcie rozpatrywania ataków sumować zwykły atak i atak z działa?
Awatar użytkownika
DDP
Posty: 369
Rejestracja: 12 kwie 2006, 18:01
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 7 times
Been thanked: 21 times

Re: Bloodborne: The Board Game - pytania i wątpliwości

Post autor: DDP »

Nie, działo (Canon - w wer. angielskiej) używasz ZAMIAST karty statystyki gdy atakujesz potwora. Innymi słowy jest to jakby darmowy atak, który jak każdy inny możesz wzmocnić kartami nagród (runami czy narzędziami).
Zawsze gram o zwycięstwo!
slain78
Posty: 31
Rejestracja: 19 gru 2016, 16:51
Been thanked: 4 times

Re: Bloodborne: The Board Game - pytania i wątpliwości

Post autor: slain78 »

mam pytanie odnośnie zdolności SKOWYT BESTII (Bestia Plagi):otóż jestem na kaflu otoczonym Bramami Mgły i besti udaje się "odpalić" tą zdolność(wylosowałem kartę ataku wroga ZDOLNOSC),ale jak widomo z instrukcji na kaflu otoczonym mgłą nie mogą sie pojawiać potwory niewymienione na karcie misji ,co teraz?
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Bloodborne: The Board Game - pytania i wątpliwości

Post autor: ghostdog »

Wg mnie masz szczęście i jedziesz dalej. Nie dokladalbym potworów
Ostatnio zmieniony 26 mar 2022, 15:13 przez ghostdog, łącznie zmieniany 1 raz.
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
slain78
Posty: 31
Rejestracja: 19 gru 2016, 16:51
Been thanked: 4 times

Re: Bloodborne: The Board Game - pytania i wątpliwości

Post autor: slain78 »

tzn bestia plagi nic nie robi??
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Bloodborne: The Board Game - pytania i wątpliwości

Post autor: ghostdog »

Ja bym dociągal następna karte
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3034
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 568 times
Been thanked: 239 times

Re: Bloodborne: The Board Game - pytania i wątpliwości

Post autor: DarkSide »

Ledwie zacząłem rozgrywkę i już zaczęło się wertowanie instrukcji i chyba trafiłem na 2 sprawy nie wyjaśnione jednoznacznie w instrukcji :roll:

1 Interakcja. Jest opisana interakcja z przedmiotami i kartami misji. A co z kaflem terenu? Teren: Archikatedra. Opis: "Interakcja na dowolnym polu: Ulecz 2". O ile samo działanie jest jasne o tyle, to czy odpalenie tej interakcji jest darmowe (przez samą obecność) czy trzeba odrzucić kartę z ręki?

2. Wszedłem postacią na nowoodkryty kafel terenu i zakończyłem ruch (była to moja ostatnia karta). Brak kart na ręce.
Na sąsiednim polu tego kafla pojawił się "Sługus Łowcy" (gość z cegłówką). No i w swojej fazie wykonał ruch o 1 pole i wlazł do mnie, więc zainicjował walkę. Ja nie mam kart więc go nie atakuję. Wyciągam kartę "Zdolność" a u niego to "Szarża Barkiem"
"Przed Atakiem Tropiciela Sługus Łowcy odsuwa się o 2 pola. Jeśli Tropiciel nie wykona Uniku, porusza się razem z nim i traci 3 życia oraz zostaje Ogłuszony."

- Skoro nie wykonuję Ataku to czy czy ta zdolność działa?
- Jeśli tak to w którą stronę mam poruszyć tym gościem o 2 pola? Mam sobie wybrać kierunek?
Ostatnio zmieniony 04 maja 2022, 22:10 przez DarkSide, łącznie zmieniany 1 raz.
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
Lossentur
Posty: 309
Rejestracja: 09 maja 2018, 14:49
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 146 times
Been thanked: 146 times

Re: Bloodborne: The Board Game - pytania i wątpliwości

Post autor: Lossentur »

DarkSide pisze: 04 maja 2022, 20:11 Ledwie zacząłem rozgrywkę i już zaczęło się wertowanie instrukcji i chyba trafiłem na 2 sprawy nie wyjaśnione jednoznacznie w instrukcji :roll:

1 Interakcja. Jest opisana interakcja z przedmiotami i kartami misji. A co z kaflem terenu? Teren: Archikatedra. Opis: "Interakcja na dowolnym polu: Ulecz 2". O ile samo działanie jest jasne o tyle, to czy odpalenie tej interakcji jest darmowe (przez samą obecność) czy trzeba odrzucić kartę z ręki?

2. Wszedłem postacią na nowoodkryty kafel terenu i zakończyłem ruch (była to moja ostatnia karta). Brak kart na ręce.
Na sąsiednim polu tego kafla pojawił się "Sługus Łowcy" (gość z cegłówką). No i w swojej fazie wykonał ruch o 1 pole i wlazł do mnie, więc zainicjował walkę. Ja nie mam kart więc go nie atakuję. Wyciągam kartę "Zdolność" a u niego to "Szarża Barkiem"
"Przed Atakiem Tropiciela Śługus Łowcy odsuwa się o 2 pola. Jeśli Tropiciel nie wykona Uniku, porusza się razem z nim i traci 3 życia oraz zostaje Ogłuszony."

- Skoro nie wykonuję Ataku to czy czy ta zdolność działa?
- Jeśli tak to w którą stronę mam poruszyć tym gościem o 2 pola? Mam sobie wybrać kierunek?
1. Interakcja zawsze wymaga odrzucenia jednej karty z ręki. Jednak odrzucając kartę można wykonać interakcję z kilkoma elementami jeżeli znajdują się na tym samym polu. Nie ma nic za darmo :P

2. Poprzez "przed atakiem" chodzi o określenie momentu w którym to się odbywa czyli zanim łowca by zaatakował gdyby mógł. Czyli nie ważne jak szybki wybrałbyś atak, potwór zawsze wykonałby swoją zdolność przed nim czyli:

- tak zdolność działa nawet jeżeli nie atakujesz bo nie masz już kart
- jeżeli się nie mylę to tak aby z każdym polem potwór oddalał się od oryginalnego położenia łowcy czyli jak skończy ruch to powinien być oddalony o dwa pola od miejsca w którym jest łowca zanim rozpatrzysz dalszą część zdolności czyli to co się dzieje jak nie wykonasz uniku.
slain78 pisze: 26 mar 2022, 13:36 mam pytanie odnośnie zdolności SKOWYT BESTII (Bestia Plagi):otóż jestem na kaflu otoczonym Bramami Mgły i besti udaje się "odpalić" tą zdolność(wylosowałem kartę ataku wroga ZDOLNOSC),ale jak widomo z instrukcji na kaflu otoczonym mgłą nie mogą sie pojawiać potwory niewymienione na karcie misji ,co teraz?
Jestem prawie pewny, że źle interpretujesz że nie mogą pojawić się potwory niewymienione na karcie misji. Tutaj chodzi o to, aby nie pojawiały się potwory przypisane do "spawn point" na danym terenie. Zdolność Bestii Plagi powinna być normalnie rozpatrzona.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3034
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 568 times
Been thanked: 239 times

Re: Bloodborne: The Board Game - pytania i wątpliwości

Post autor: DarkSide »

Zostały niuanse:

1. Wchodzę na nowy kafel. Odkrywam go. okazuje się ze są tam wrogowie. Opuszczam kafel na pole sąsiednie. Czy dobrze interpretuję że od razu Wrogowie ruszają w pogoń, aA ponadto jeśli to był mój ostatni ruch w turze, to de facto w fazie aktywacji wroga ruszają się drugi raz ku mnie.

2. Gwintowana laska + jej broń palna "Działo". O ile inne bronie palne są raczej wspomagającymi atak, to w przypadku działa jak rozumiem jest to dodatkowy atak z szybkością 1 i zadający 3 obrażenia. Zatem:

2.1 Czy działo jest samodzielnym atakiem i mogę je odpalić bez innej deklaracji ataku, a nawet gdy już nie mam kart na ręce (albo wolnych slotów)?
2.2 Jeśli odpowiedź na powyższe brzmi "tak", to czy muszę jego użycie deklarować w pierwszej fazie walki gdy zagrywam (bądź nie) karty, czy też mogę zadeklarować użycie działa gdy zobaczę jak się sytuacja rozwinie?
2.3 Jeśli natomiast działo mogę aktywować tylko z innym deklarowanym atakiem, to kiedy muszę/mogę deklarować jego użycie?
2.4 W nawiązaniu do poprzedniego pytania: czy musi być to atak też o szybkości 1 czy jednak dowolny, ale wtedy atak jest rozpatrywany na raty: najpierw normalny atak np.: o szybkości 3, potem np.: wróg atakuje z szybkością 2, a dopiero potem działo z szybkością 1?

3. Czy gracze mogą sobie przekazywać nawzajem przedmioty jednaorazowe? Jeśli tak to czy tylko wtedy gdy stoją na tym samym polu, czy może wystarczy jak jeden przechodzi przez pole na którym stoi drugi? (takie przekazanie "w biegu" :wink: )

4. Czy mi się wydaje czy to jednak pewna drobna nieścisłość w sformułowaniu? Najpierw jest napisane, że gniazda zdradliwej broni można opróżnić tylko z akcji "Transformacji" (str. 16 lewa kolumna u dołu), a potem cała ta procedura czyszczenia gniazd i transformacji jest również opisana podczas Snu Tropiciela (str. 23 prawa kolumna podpunkt drugi)...hmmm :roll: A wystarczyłby dopisek na stronie 16 w stylu "oraz podczas Snu Tropiciela".
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 419
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 177 times
Been thanked: 144 times

Re: Bloodborne: The Board Game - pytania i wątpliwości

Post autor: aduko »

DarkSide pisze: 07 maja 2022, 18:04 Zostały niuanse:

1. Wchodzę na nowy kafel. Odkrywam go. okazuje się ze są tam wrogowie. Opuszczam kafel na pole sąsiednie. Czy dobrze interpretuję że od razu Wrogowie ruszają w pogoń, aA ponadto jeśli to był mój ostatni ruch w turze, to de facto w fazie aktywacji wroga ruszają się drugi raz ku mnie.
Dobrze interpretujesz.
DarkSide pisze: 07 maja 2022, 18:04 2. Gwintowana laska + jej broń palna "Działo". O ile inne bronie palne są raczej wspomagającymi atak, to w przypadku działa jak rozumiem jest to dodatkowy atak z szybkością 1 i zadający 3 obrażenia. Zatem:

2.1 Czy działo jest samodzielnym atakiem i mogę je odpalić bez innej deklaracji ataku, a nawet gdy już nie mam kart na ręce (albo wolnych slotów)?
2.2 Jeśli odpowiedź na powyższe brzmi "tak", to czy muszę jego użycie deklarować w pierwszej fazie walki gdy zagrywam (bądź nie) karty, czy też mogę zadeklarować użycie działa gdy zobaczę jak się sytuacja rozwinie?
2.3 Jeśli natomiast działo mogę aktywować tylko z innym deklarowanym atakiem, to kiedy muszę/mogę deklarować jego użycie?
2.4 W nawiązaniu do poprzedniego pytania: czy musi być to atak też o szybkości 1 czy jednak dowolny, ale wtedy atak jest rozpatrywany na raty: najpierw normalny atak np.: o szybkości 3, potem np.: wróg atakuje z szybkością 2, a dopiero potem działo z szybkością 1?
Tak, działo działa (;)) jako dodatkowy atak, nie wymagający deklaracji kartą.

Sytuacja się rozwinie dopiero po deklaracji ataku, w tym przypadku odwróceniu broni.
DarkSide pisze: 07 maja 2022, 18:04 3. Czy gracze mogą sobie przekazywać nawzajem przedmioty jednaorazowe? Jeśli tak to czy tylko wtedy gdy stoją na tym samym polu, czy może wystarczy jak jeden przechodzi przez pole na którym stoi drugi? (takie przekazanie "w biegu" :wink: )
Przedmiotami można wymienić się pomiędzy rozdziałami, instrukcja str. 25.
DarkSide pisze: 07 maja 2022, 18:04 4. Czy mi się wydaje czy to jednak pewna drobna nieścisłość w sformułowaniu? Najpierw jest napisane, że gniazda zdradliwej broni można opróżnić tylko z akcji "Transformacji" (str. 16 lewa kolumna u dołu), a potem cała ta procedura czyszczenia gniazd i transformacji jest również opisana podczas Snu Tropiciela (str. 23 prawa kolumna podpunkt drugi)...hmmm :roll: A wystarczyłby dopisek na stronie 16 w stylu "oraz podczas Snu Tropiciela".
Teoretycznie nieścisłość, ale na stronie 16 jest dopiska, że inne efekty też mogą usuwać karty, a w tym przypadku jest to efekt Snu Tropiciela.
ODPOWIEDZ