TtA - licytacja kolejnosci

Nasze home-rules do różnych gier, a także PRZETESTOWANE i ciekawe home-rules znalezione w sieci.
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: TtA - licytacja kilejnosci

Post autor: mst »

Don Simon pisze:A jesli 1 karta na poczatku jest fajna, a potem sa kiepskie zolte?
Dlatego własnie Radek chce dać Ci możliwość walki o to, który będziesz wybierał z rekompensatą w postaci VP dla tego kto pozycję startową będzie miał najgorszą (chociaż w jego ocenie nie musi wcale taką być :) ).
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: TtA - licytacja kilejnosci

Post autor: ragozd »

Doswiadczenie - imho poczatkowy uklad nie zawsze musi byc wart koncowyej pozycji. Chocby bedac ostatni, mam swobode ksztaltowania parametrow do zagranych kart. Wiem ile wojska zwiekszyc, nauki - to daje nascie punktow :P
Tak czy owak - nie zdajesz sie na los, tylko sam walczysz o swoje, na tyle ile uwazasz za stosowne :P
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: TtA - licytacja kilejnosci

Post autor: Don Simon »

Doswiadczenie :-). Moj wynik nie zalezal od kolejnosci - juz predzej ma znaczenie za kim/przed kim siedzisz, ale to tez jest ksztaltowane przez przebieg partii i kolejnosc dochodzenia kart...
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Dominusmaris
Posty: 410
Rejestracja: 16 paź 2008, 12:05
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: TtA - licytacja kilejnosci

Post autor: Dominusmaris »

Wydaje mi się że losowość gry bardziej wynika z kart czarnych niż z białych więc już sama
modyfikacja startu wydawała mi się dziwna, tym bardziej dalsze zmiany kolejności są niepotrzebne.

Z drugiej strony licytacja akcjami, dawałaby szansę zagrać dwie kolejki pod rząd (jako ostatni i pierwszy)
więc miałoby to sensowne zastosowanie. Zgadzam się jednak że raczej rozwaliłoby to grę i nie przełożyłoby
się na poprawę jej jakości.

Przy okazji. Czy kolejność jest przechodnia? Tzn. karta gracza zaczynającego przechodzi
co kolejkę na następnego, czy leci się normalnym ciągiem a ta karta niczemu nie służy?

Ja grałem z przechodnią kolejką, więc gracz zaczynający musiał potem długo czekać, ale widzę
że na rozgrywanym PBM kolejność się nie zmienia, więc chyba źle grałem.
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: TtA - licytacja kolejnosci

Post autor: mst »

Źle grałeś - kolejność jest nieprzechodnia.
Ja tez myślę, że w kartach militarnych jest więcej losowości niż w cywilnych. :)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
ODPOWIEDZ