Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Probe9 »

Zmij pisze: 12 gru 2021, 13:36 Podejzewam ze srodki maja bo sporo resinow sprzedali na KS z Izanami (i innych zamowien np Tomoe) wiec mogli sobie na opoznienie kampani pozwolic
Ale zakładam, że to wciąż przedsiębiorstwo działające na zasadach kapitalistycznych. Mając x pracowników, którym trzeba co miesiąc wypłacać pensje i pewnie trochę rachunków do oplacenia, to chyba muszą też zwracać uwagę na tak przyziemne rzeczy jak pieniądze :) A mając możliwość skorzystania z darmowego finansowania ijednocześnie wysondować poziom zainteresowania grą (co jest bardzo istotne) nie za bardzo chce mi się wierzyć w to, że z tego rezygnują dla "dobra wspierających" :) Jak dla mnie projekt jest po prostu na tyle surowy, że nie da się go jeszcze pokazać nawet na KS, i pokażą go dopiero wtedy kiedy będzie na tyle atrakcyjny, że da im tyle $ ile by chcieli.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
Zmij
Posty: 561
Rejestracja: 29 gru 2016, 11:00
Has thanked: 109 times
Been thanked: 202 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Zmij »

Probe9 pisze: 12 gru 2021, 13:43
Zmij pisze: 12 gru 2021, 13:36 Podejzewam ze srodki maja bo sporo resinow sprzedali na KS z Izanami (i innych zamowien np Tomoe) wiec mogli sobie na opoznienie kampani pozwolic
Ale zakładam, że to wciąż przedsiębiorstwo działające na zasadach kapitalistycznych. Mając x pracowników, którym trzeba co miesiąc wypłacać pensje i pewnie trochę rachunków do oplacenia, to chyba muszą też zwracać uwagę na tak przyziemne rzeczy jak pieniądze :) A mając możliwość skorzystania z darmowego finansowania ijednocześnie wysondować poziom zainteresowania grą (co jest bardzo istotne) nie za bardzo chce mi się wierzyć w to, że z tego rezygnują dla "dobra wspierających" :) Jak dla mnie projekt jest po prostu na tyle surowy, że nie da się go jeszcze pokazać nawet na KS, i pokażą go dopiero wtedy kiedy będzie na tyle atrakcyjny, że da im tyle $ ile by chcieli.
Zgadza sie ale nie widze tez sprzecznosci w naszych wypowiedziach, finansuja tworzenie gry pobocznymi aktywnosciami. Mozna dyskutowac czy to stwierdzenie jest pustym marektingiem czy tez nie ale fakty wskazuja ze KS nie odpalili a materialu pokazali tak duzo ze niektore firmy to juz ze 2 kampanie na tej bazie by odpalilo:)moze tez czekali troche zeby sytuacja z transportem i produkcja w Chinach sie troche ustabilizowala zeby jakos sensownie koszty przedstawic...jak jest naprawde to i tak nie dojdziemy tak wiec czas pokaze, ja bym wsparl i tak czy to bylby poczatek aktualnego roku czy bedzie to poczatek przyszlego tak wiec dla mnie dobrze wyszlo bo przez rok nie zamrozilem srodkow:)
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Ardel12 »

Grahf pisze: 12 gru 2021, 11:23 Ktoś wie może kiedy będą wysyłać wersję 1.6? Zamówiłem tak z 2-3 miesiące temu.
Wg Clarka:
delivery estimates to ports:
EU CORES: Delivery est 12-18-2021 to Warehouse
Więc jakaś szansa, że w tym roku otrzymasz jest.

Najgorzej, że materiałów Poots pokazał już na prawdę wiele, a GCE jak nie było tak nie ma :P Na grupie discord odpalili bota do odliczania dni do momentu odłożenia długopisów względem GCE. Zobaczymy czy to stanie się faktem. Ja czekam na aktualizację styczniową na KS. Po pierwsze czy w ogóle się stanie, a jak tak, to ile pokażą.
Awatar użytkownika
Lossentur
Posty: 310
Rejestracja: 09 maja 2018, 14:49
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 146 times
Been thanked: 146 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Lossentur »

Grahf pisze: 12 gru 2021, 11:23 Ktoś wie może kiedy będą wysyłać wersję 1.6? Zamówiłem tak z 2-3 miesiące temu.
Info z Discorda:

EU WAREHOUSE UPDATE:
WE HAVE AN ARRIVAL AT PORT! Warehouse delivery estimated DEC 16th. Expect shipping to start in the days after.


Coraz większa szansa, że KDM 1.6 z BF2020 dojdzie przed końcem 2021 :lol:
chemik22
Posty: 77
Rejestracja: 13 sty 2020, 21:32
Has thanked: 9 times
Been thanked: 6 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: chemik22 »

Lossentur pisze: 13 gru 2021, 21:02
Coraz większa szansa, że KDM 1.6 z BF2020 dojdzie przed końcem 2021 :lol:

No byłoby miłe zaskoczenie ale pewnie jeszcze celnicy po drodze, jak zamawiałem to nawet w najśmielszych marzeniach nie zakładałem że osiągną takie tempo ;)
Awatar użytkownika
Lossentur
Posty: 310
Rejestracja: 09 maja 2018, 14:49
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 146 times
Been thanked: 146 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Lossentur »

chemik22 pisze: 14 gru 2021, 17:01
Lossentur pisze: 13 gru 2021, 21:02
Coraz większa szansa, że KDM 1.6 z BF2020 dojdzie przed końcem 2021 :lol:

No byłoby miłe zaskoczenie ale pewnie jeszcze celnicy po drodze, jak zamawiałem to nawet w najśmielszych marzeniach nie zakładałem że osiągną takie tempo ;)
Odprawa celna z głowy :D
Spoiler:
chemik22
Posty: 77
Rejestracja: 13 sty 2020, 21:32
Has thanked: 9 times
Been thanked: 6 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: chemik22 »

Lossentur pisze: 13 gru 2021, 21:02
Grahf pisze: 12 gru 2021, 11:23 Ktoś wie może kiedy będą wysyłać wersję 1.6? Zamówiłem tak z 2-3 miesiące temu.
Info z Discorda:

EU WAREHOUSE UPDATE:
WE HAVE AN ARRIVAL AT PORT! Warehouse delivery estimated DEC 16th. Expect shipping to start in the days after.


Coraz większa szansa, że KDM 1.6 z BF2020 dojdzie przed końcem 2021 :lol:

Jak można śledzić tego Discorda ? Jak na niego wchodzę to nic nie widzę. Też jakoś nie umiem go wyszukać. Sorki nie jestem biegły w tym medium.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Ardel12 »

chemik22 pisze: 14 gru 2021, 18:59
Lossentur pisze: 13 gru 2021, 21:02
Grahf pisze: 12 gru 2021, 11:23 Ktoś wie może kiedy będą wysyłać wersję 1.6? Zamówiłem tak z 2-3 miesiące temu.
Info z Discorda:

EU WAREHOUSE UPDATE:
WE HAVE AN ARRIVAL AT PORT! Warehouse delivery estimated DEC 16th. Expect shipping to start in the days after.


Coraz większa szansa, że KDM 1.6 z BF2020 dojdzie przed końcem 2021 :lol:

Jak można śledzić tego Discorda ? Jak na niego wchodzę to nic nie widzę. Też jakoś nie umiem go wyszukać. Sorki nie jestem biegły w tym medium.
Użyj tego linku:
https://discord.com/channels/2687430759 ... 0062272512
chemik22
Posty: 77
Rejestracja: 13 sty 2020, 21:32
Has thanked: 9 times
Been thanked: 6 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: chemik22 »

Ardel12 pisze: 14 gru 2021, 21:14 Użyj tego linku:
https://discord.com/channels/2687430759 ... 0062272512
Pewnie to jest Twój prywatny link do Discord bo u mnie się wyświetla że nie mam dostępu do tego kanału. No nic, chyba postęp w rozwoju komunikatorów trochę mnie już przerósł. Pozostaje śledzić info z drugiej ręki na forum.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Ardel12 »

chemik22 pisze: 15 gru 2021, 09:03
Ardel12 pisze: 14 gru 2021, 21:14 Użyj tego linku:
https://discord.com/channels/2687430759 ... 0062272512
Pewnie to jest Twój prywatny link do Discord bo u mnie się wyświetla że nie mam dostępu do tego kanału. No nic, chyba postęp w rozwoju komunikatorów trochę mnie już przerósł. Pozostaje śledzić info z drugiej ręki na forum.
Poszperałem dalej i znalazłem taki:
https://discord.gg/mTAUdC6
Niestety nie mogę odkopać posta z FB, który mi dał dostęp.

Wczoraj na szybko zrobiłem kosztorys zakupu podstawki 1.6 + wszystkich dodatków i o dziwo kupując na eBay, tutaj i FB udało mi się uzyskać kwotę zbliżoną(z 500zł różnicy przy czym biją najbardziej koszta wysyłki z kilku państw). Przyjąłem ceny MSRP na wszystko. Kurs 4.1 dla $. Dodałem 100$ za wysyłkę(co raczej jest minimum przy takiej ilości jak za samą podstawkę bodaj 50$ się już płaci w sklepie). Na to 23% VAT. Cła nie doliczałem, bo nie wiem jaką formułkę zastosować dokładnie. Wyszło 7136. Całkiem ładna kwota. A do tego to wszystko musi znaleźć się w sklepie, co obecnie jest mało realne i od paru lat ich nikt tam nie widział ;p

Dlatego jak ktoś chce wejść i ma kasę na to, to teraz podstawka jest dostępna od ręki. Dodatki udało mi się uzbierać w przeciągu kwartału(minus Flower Knight), więc nie jest tak koszmarnie źle jak to się rysuje. Ceny, które są kilkukrotnością sklepowych się zdarzają, ale mało kto finalnie tyle daje. Dlatego warto się nie zrażać dostępnością :) Co miesiąc na FB ktoś wyprzedaje swoją kolekcję i można dogadać się do naprawdę przystępnych cen.

Mi został FK i mam wszystko z gameplayem(no prócz mini dodatków). Teraz malowanie, wysortowanie i za jakiś czas na pełnym wypasie granie :D
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Probe9 »

Ja chciałem już brać 1.6 ze sklepu, z nową ceną, wysyłką i vatem wychodziło ok. 2400 PLN. Znalazłem za tyle używkę już z Flower Knightem, Slendermanem i Spidiculusem. Jedyny minus taki, że to wersja 1.0-->1.5-->1.6, więc pudełko i insert trochę słabsze. Teraz będę polował na Dragon Kinga. No i zastanawiam się nad GC, bo podobno mają wrzucić coś jeszcze na sklep na święta. Swoją drogą widzę, że cena GC już skoczyła do 400$, warto ? ;p
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
chemik22
Posty: 77
Rejestracja: 13 sty 2020, 21:32
Has thanked: 9 times
Been thanked: 6 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: chemik22 »

Ardel12 pisze: 15 gru 2021, 15:14

Poszperałem dalej i znalazłem taki:
https://discord.gg/mTAUdC6
Niestety nie mogę odkopać posta z FB, który mi dał dostęp.


Dzięki, teraz działa i już należę do grupy ;)
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Ardel12 »

Probe9 pisze: 15 gru 2021, 15:29 Ja chciałem już brać 1.6 ze sklepu, z nową ceną, wysyłką i vatem wychodziło ok. 2400 PLN. Znalazłem za tyle używkę już z Flower Knightem, Slendermanem i Spidiculusem. Jedyny minus taki, że to wersja 1.0-->1.5-->1.6, więc pudełko i insert trochę słabsze. Teraz będę polował na Dragon Kinga. No i zastanawiam się nad GC, bo podobno mają wrzucić coś jeszcze na sklep na święta. Swoją drogą widzę, że cena GC już skoczyła do 400$, warto ? ;p
Wypraska i tak jest do bani niezależnie od wersji. Jak pudło ma te same rozmiary, to kup jeden z insertów. Ja mam z FS i na razie chwalę :) No cena świetna w takim razie. Slenderman i Flower Knight obecnie są ciężkie do dostania. FK po 180-200 euro chodzą obecnie na ebay, więc jak dorwałeś za 2400 to świetna cena. Wiadomo, pewnie przechodzone trochę. U mnie najbardziej widoczne ślady są na pudle i planszy. Do przetrwania, ale niektóre świry kupują np 1.6 i sprzedają 1.5, by mieć ładniejsze komponenty. Nie dziwię się xD

Co do GCE, to popatrz na ten update z KS:
https://www.kickstarter.com/projects/po ... ts/3032653
No GCE jest jak nowa podstawka. Daje całkowicie nową kampanię i używa w niej samych wprowadzonych potworów. Dodatkowo tona systemów oraz dodatkowych modeli(te to wiadomo, można mieć w d). Samym przeciwników 6. To porównując nawet do cen sklepowych obecnych dodatków to mamy lepszą wartość vs zawartość. Cena GCE pójdzie jeszcze w górę przed wydaniem. Po wydaniu jak skończą się zapasy w sklepie, to ceny poszybują oj wysoko xD Dla mnie GCE jest wart swej ceny i raczej opłaca się go zamówić teraz. Z drugiej strony jest wiele głosów osób, które ogrywają KDM znacząco dłużej i z ich perspektywy zanim będziesz GCE potrzebował to minie na prawdę sporo czasu. Wszystko zależy jak bardzo wsiąkniesz w grę. Jak jeszcze nie grałeś to na pewno nie polecam zakupów. Gra jest cholernie droga i specyficzna. Z drugiej strony zawsze znajdziesz chętnego na kupno :D
chemik22 pisze: 15 gru 2021, 16:17 Dzięki, teraz działa i już należę do grupy ;)
Do usług :)
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Probe9 »

Ardel12 pisze: 15 gru 2021, 16:50
Wypraska i tak jest do bani niezależnie od wersji. Jak pudło ma te same rozmiary, to kup jeden z insertów. Ja mam z FS i na razie chwalę :) No cena świetna w takim razie. Slenderman i Flower Knight obecnie są ciężkie do dostania. FK po 180-200 euro chodzą obecnie na ebay, więc jak dorwałeś za 2400 to świetna cena. Wiadomo, pewnie przechodzone trochę. U mnie najbardziej widoczne ślady są na pudle i planszy. Do przetrwania, ale niektóre świry kupują np 1.6 i sprzedają 1.5, by mieć ładniejsze komponenty. Nie dziwię się xD
Ten z 1.5 / 1.6 ma wyższe pudełko niestety, więc te wszystkie standardowe inserty w moim pudeku powodowałyby, że by się nie domykało co wywołałoby u mnie nerwice, więc muszę znaleźć inne rozwiązanie :) Po samym pudle widać, że używane ale elementy w stanie idealnym, z dodatków karty w folii itp. No ale dla pudła nie będę wymieniać już na 1.6 :D
Ardel12 pisze: 15 gru 2021, 16:50 Co do GCE, to popatrz na ten update z KS:
https://www.kickstarter.com/projects/po ... ts/3032653
No GCE jest jak nowa podstawka. Daje całkowicie nową kampanię i używa w niej samych wprowadzonych potworów. Dodatkowo tona systemów oraz dodatkowych modeli(te to wiadomo, można mieć w d). Samym przeciwników 6. To porównując nawet do cen sklepowych obecnych dodatków to mamy lepszą wartość vs zawartość. Cena GCE pójdzie jeszcze w górę przed wydaniem. Po wydaniu jak skończą się zapasy w sklepie, to ceny poszybują oj wysoko xD Dla mnie GCE jest wart swej ceny i raczej opłaca się go zamówić teraz. Z drugiej strony jest wiele głosów osób, które ogrywają KDM znacząco dłużej i z ich perspektywy zanim będziesz GCE potrzebował to minie na prawdę sporo czasu. Wszystko zależy jak bardzo wsiąkniesz w grę. Jak jeszcze nie grałeś to na pewno nie polecam zakupów. Gra jest cholernie droga i specyficzna. Z drugiej strony zawsze znajdziesz chętnego na kupno :D
Tak mi właśnie to wyglądało na dodatek w klimacie podstawki. No to może się skusze, wiadomo, że nie ogram szybko, ale po pierwsze przeczuwam, że szybko to tego nie wyślą a dwa to lepiej mieć i potem z zyskiem (lub bez straty) sprzedać niż teraz nie kupować a potem płacić 150% wartości :) No poczekam co pokażą w okresie świątecznym (o ile będzie coś dorzucone do sklepu - ale podobno tak było też rok temu, że najpierw na BF i potem na święta można było zamawiać).
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Luko_b
Posty: 209
Rejestracja: 19 sty 2020, 10:14
Has thanked: 151 times
Been thanked: 63 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Luko_b »

Spoiler:
Ktore komponenty w 1.6 sa rozne od 1.5? Oprocz nowych rzeczy ktore dodaje Legendary Pack?

Best
L
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Ardel12 »

Luko_b pisze: 15 gru 2021, 18:18 Ktore komponenty w 1.6 sa rozne od 1.5? Oprocz nowych rzeczy ktore dodaje Legendary Pack?

Best
L
Łap link, w którym wszystko jest pokazane. Za dużo pierdółek by wymieniać, że w danej karcie jest dodatkowy keyword, dany przedmiot droższy itd.:
https://www.youtube.com/watch?v=ufNzfSE ... Offline%21

Ogólnie jak masz 1.5, to 1.6 nic ciekawego nie wnosi by się na to rzucać. Jednak przy dalszych aktualizacjach może być wymagany. Wg BGG nie poprawiono wszystkiego co wskazywała społeczność. No ale ja jestem za cieńki by robić analizę tych zmian.
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Probe9 »

Chyba się nie zrozumieliście :)

Luko_b chyba pytał jakie są różnice w komponentach poza zmianami w kartach, które "naprawia" Legendary Pack. Ale ja o zmianach w komponentach tak rozumianych (grubość żetonów itp.) nigdzie nie czytałem.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Luko_b
Posty: 209
Rejestracja: 19 sty 2020, 10:14
Has thanked: 151 times
Been thanked: 63 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Luko_b »

Ardel12 pisze: 15 gru 2021, 21:28
Luko_b pisze: 15 gru 2021, 18:18 Ktore komponenty w 1.6 sa rozne od 1.5? Oprocz nowych rzeczy ktore dodaje Legendary Pack?

Best
L
Łap link, w którym wszystko jest pokazane. Za dużo pierdółek by wymieniać, że w danej karcie jest dodatkowy keyword, dany przedmiot droższy itd.:
https://www.youtube.com/watch?v=ufNzfSE ... Offline%21

Ogólnie jak masz 1.5, to 1.6 nic ciekawego nie wnosi by się na to rzucać. Jednak przy dalszych aktualizacjach może być wymagany. Wg BGG nie poprawiono wszystkiego co wskazywała społeczność. No ale ja jestem za cieńki by robić analizę tych zmian.
Mam Legendary 1.6 i tak, sa tam zmiany na kartach i jakies nowe rzeczy ale zadnego nowego komponentu ktory bylby ladniejszy niz w 1.5
Ostatnio zmieniony 15 gru 2021, 22:00 przez Luko_b, łącznie zmieniany 1 raz.
Luko_b
Posty: 209
Rejestracja: 19 sty 2020, 10:14
Has thanked: 151 times
Been thanked: 63 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Luko_b »

Probe9 pisze: 15 gru 2021, 21:37 Chyba się nie zrozumieliście :)

Luko_b chyba pytał jakie są różnice w komponentach poza zmianami w kartach, które "naprawia" Legendary Pack. Ale ja o zmianach w komponentach tak rozumianych (grubość żetonów itp.) nigdzie nie czytałem.
Tak, dokladnie.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Ardel12 »

W takim wypadku odp brzmi: BRAK :)

To tylko card pack. Sama podstawka 1.6 po prostu ma te karty wbite(prócz tych dla dodatków, dla tych trzeba obecnie i tak kupić LCP), ale nie ma zmian względem wykonania. Czy to figurek czy tokenów.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1646
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 360 times
Kontakt:

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Sir_Yaro »

Ardel12 pisze: 15 gru 2021, 16:50 No GCE jest jak nowa podstawka. Daje całkowicie nową kampanię i używa w niej samych wprowadzonych potworów. Dodatkowo tona systemów oraz dodatkowych modeli(te to wiadomo, można mieć w d). Samym przeciwników 6. To porównując nawet do cen sklepowych obecnych dodatków to mamy lepszą wartość vs zawartość. Cena GCE pójdzie jeszcze w górę przed wydaniem. Po wydaniu jak skończą się zapasy w sklepie, to ceny poszybują oj wysoko xD Dla mnie GCE jest wart swej ceny i raczej opłaca się go zamówić teraz. Z drugiej strony jest wiele głosów osób, które ogrywają KDM znacząco dłużej i z ich perspektywy zanim będziesz GCE potrzebował to minie na prawdę sporo czasu.
I pomysleć, że na KS dałem 350$ za podstawkę i gamblera... :D
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 968
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: krecilapka »

A tak z innej beczki - próbował ktoś rozegrać scenariusz 7 szermierzy z podstawki? Bo mi to wygląda na taki ewidentnie skrojony na szybki koniec ;).
Nawet mi kiedyś chodziło po głowie, że chętnie bym poczytał jak to poszło innym / spróbował sam ile tak się da dograć, do którego roku. Nie na zasadzie jakiegoś challengu i rywalizacji, czy bicia rekordów w którym roku się zginie. Wszak w takiej kampanii to jakieś losowe wydarzenia typu morderstwo i zaraza mogą zakończyć całą kampanię ot tak pstryk :P. Ale no tak dla samego funu, bo taka kampania wygląda mi na oko na taką która powinna potrwać góra kilka lat. Bawił się ktoś w to albo ma przemyślenia / doświadczenia?
Awatar użytkownika
Lossentur
Posty: 310
Rejestracja: 09 maja 2018, 14:49
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 146 times
Been thanked: 146 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Lossentur »

Wesołych Świąt :D

Obrazek
chemik22
Posty: 77
Rejestracja: 13 sty 2020, 21:32
Has thanked: 9 times
Been thanked: 6 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: chemik22 »

Czy to oznacza że nie zapłacę vatu jak zamówienie puściłem rok temu i widnieje na backerkit ? Już nie pamiętam przez jaki formularz zamawiałem 1.6 core, czy to było na stronie kingdomdeath.com czy jakoś inaczej.

Ps. Chyba właśnie znalazłem starego maila z backerkit więc już sam sobie odpowiem że wygląda na to że nie zapłacę vatu skoro jest opisany jako preorder.

Pss. Tak generalnie to odkąd usłyszałem o możliwości zapłaty vatu to trochę w to wątpiłem bo przecież vat uiszcza się w momencie gdy paczki docierają do magazynu który jest w EU. Co innego jakby była wysyła z US. Oczywiście mogliby nadać paczkę z płatnością przy odbiorze albo poprosić aby dopłacić kasę do backerkit. Pewnie stwierdzili że nie chce się w to bawić. Ciekawe jak to będzie z GCE które wówczas też zamówiłem ale to pewnie za rok się przekonam.
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 112 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Pynio »

To może ja tutaj wrzucę takie info. Pewnie większość osób wie, ale może komuś się przyda:

Wchodzimy na:
https://store.steampowered.com/about/
Instalujemy STEAM. Darmowa rejestracja konta.

Potem szukamy tego i kupujemy:

https://store.steampowered.com/app/2861 ... Simulator/
Obecnie do 5 stycznia zniżka 50%. Cena w PL to 35,99 zł.

Następnie po zakupie i instalacji, klikamy na zakupiony tytuł w STEAM i tam pod ikoną GRAJ odnajdujemy w podmenu - WARSZTAT.

W warsztatowej przeszukiwarce wpisujemy KDM (w całości), odnajdujemy i instalujemy ZA DARMO - KDM by misterslack.

Cieszymy się KDM. Co w powyższej wersji?

Features:
* All 1.5 content and expansions
* Community Edition 2.02
* High-quality 3D models for survivors and monsters
* High-resolution and cleaned rescanned cards
* Custom game boards and sheets designed specifically for this mod
* Fully automated showdown and hunt setup
* Fully searchable rules database
* Fully campaign and expansion setup.
* Settlement timeline UI with searchable event database and links to event rules pages.
...and much more.

Poniżej link do autora, który na YT prezentuje jak to wszystko wygląda i jak się gra.

https://www.youtube.com/watch?v=aOv3Wgaie0s

W ten sposób stajemy się właścicielami KDM za 35,99 zł.

Pełen legal.
ps. są pełne instrukcje tam do wglądu.
ODPOWIEDZ