Ameritrash kooperacja z standalone scenariuszami

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Xoltro
Posty: 260
Rejestracja: 09 cze 2021, 12:50
Has thanked: 63 times
Been thanked: 70 times

Ameritrash kooperacja z standalone scenariuszami

Post autor: Xoltro »

Cześć, szukam czegoś takiego jak w tytule. Nie wiem czy użyłem poprawnie sformułowania standalone ale chcę gry trochę podobnej w mechanice jak cthulhu death may die ale wymagam żeby gra była bardziej oparta na przeliczeniu i taktyce a nie wesołym przerzucaniu kośćmi, więc trochę więcej euro i liczenia (w ogóle nie lubię gier Langa - grałem w kemet i cdmd).

Do tego następny wymóg to tryb gry że nie jest to kampania ale każdy scenariusz można grać osobno, nie ma rozwoju jak np. w szczękach lwa. Siadam z nową ekipa gram nowy scenariusz jaki chcę i jest fajnie i nic nie tracimy że gramy akurat ten a nie inny.

Klimat preferowany to fantasy/ dark fantasy ale nie musi taki być. Głównie dla mnie liczy się mechanika.

Najlepiej jakby gra była łatwo dostępna a nie jakieś KSy za 3 lata i za 500$.
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1222 times
Been thanked: 1429 times

Re: Ameritrash kooperacja z standalone scenariuszami

Post autor: Cyel »

Grałeś już w Aeon's End? Spełnia wszystkie wymagania.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Xoltro
Posty: 260
Rejestracja: 09 cze 2021, 12:50
Has thanked: 63 times
Been thanked: 70 times

Re: Ameritrash kooperacja z standalone scenariuszami

Post autor: Xoltro »

Cyel pisze: 17 gru 2021, 21:51 Grałeś już w Aeon's End? Spełnia wszystkie wymagania.
Tak, mam. Tak samo spirit island. Dla mnie jednak zbyt mało ameri. W sensie obie gry mam i lubię ale szukam czegoś trochę innego
jasiek66
Posty: 118
Rejestracja: 08 maja 2021, 17:34
Has thanked: 25 times
Been thanked: 31 times

Re: Ameritrash kooperacja z standalone scenariuszami

Post autor: jasiek66 »

Proste Cthulhu death my die powinna pasować.
Fojtu
Posty: 3379
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 557 times
Been thanked: 1263 times

Re: Ameritrash kooperacja z standalone scenariuszami

Post autor: Fojtu »

jasiek66 pisze: 21 gru 2021, 09:06 Proste Cthulhu death my die powinna pasować.
Mistrzowska porada biorąc pod uwagę pierwszy post...

Piszę nie patrząc na dostępność, powinno się raczej to dać znaleźć z drugiej ręki jeżeli nie ma w sklepach.
Mage Knight w trybie kooperacyjnym
Too Many Bones
City of Kings
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1381
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Ameritrash kooperacja z standalone scenariuszami

Post autor: Emil_1 »

może Machina Arcana? Ale tego jeszcze nie ma w PL i standalone so sop
Ostatnio zmieniony 23 gru 2021, 20:13 przez Emil_1, łącznie zmieniany 1 raz.
Miłego dnia! :)
jasiek66
Posty: 118
Rejestracja: 08 maja 2021, 17:34
Has thanked: 25 times
Been thanked: 31 times

Re: Ameritrash kooperacja z standalone scenariuszami

Post autor: jasiek66 »

Fojtu pisze: 21 gru 2021, 09:16
jasiek66 pisze: 21 gru 2021, 09:06 Proste Cthulhu death my die powinna pasować.
Mistrzowska porada biorąc pod uwagę pierwszy post...

Piszę nie patrząc na dostępność, powinno się raczej to dać znaleźć z drugiej ręki jeżeli nie ma w sklepach.
Mage Knight w trybie kooperacyjnym
Too Many Bones
City of Kings
Mój błąd nie doczytałem wzmianki o Langu, ale idąc twoją drogą zawsze można dopisać "Piszę nie patrząc na wzmiankę o Langu.."
Fojtu
Posty: 3379
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 557 times
Been thanked: 1263 times

Re: Ameritrash kooperacja z standalone scenariuszami

Post autor: Fojtu »

jasiek66 pisze: 21 gru 2021, 09:52
Fojtu pisze: 21 gru 2021, 09:16
jasiek66 pisze: 21 gru 2021, 09:06 Proste Cthulhu death my die powinna pasować.
Mistrzowska porada biorąc pod uwagę pierwszy post...

Piszę nie patrząc na dostępność, powinno się raczej to dać znaleźć z drugiej ręki jeżeli nie ma w sklepach.
Mage Knight w trybie kooperacyjnym
Too Many Bones
City of Kings
Mój błąd nie doczytałem wzmianki o Langu, ale idąc twoją drogą zawsze można dopisać "Piszę nie patrząc na wzmiankę o Langu.."
Autor nawet napisał, że w Twoją propozycję grał... Z dostępnością, nie będę mu sprawdzał po sklepach, wiem, że te gry są najczęściej dostępne z drugiej ręki nawet jak nie ma jej w sklepie. Poza tym napisał "najlepiej" więc nawet jak teraz mu się polecenie nie przyda, to może w przyszłości. Nie szukaj na mnie jakiegoś haka na siłę... :roll:
jasiek66
Posty: 118
Rejestracja: 08 maja 2021, 17:34
Has thanked: 25 times
Been thanked: 31 times

Re: Ameritrash kooperacja z standalone scenariuszami

Post autor: jasiek66 »

Fojtu pisze: 21 gru 2021, 09:57
jasiek66 pisze: 21 gru 2021, 09:52
Fojtu pisze: 21 gru 2021, 09:16

Mistrzowska porada biorąc pod uwagę pierwszy post...

Piszę nie patrząc na dostępność, powinno się raczej to dać znaleźć z drugiej ręki jeżeli nie ma w sklepach.
Mage Knight w trybie kooperacyjnym
Too Many Bones
City of Kings
Mój błąd nie doczytałem wzmianki o Langu, ale idąc twoją drogą zawsze można dopisać "Piszę nie patrząc na wzmiankę o Langu.."
Autor nawet napisał, że w Twoją propozycję grał... Z dostępnością, nie będę mu sprawdzał po sklepach, wiem, że te gry są najczęściej dostępne z drugiej ręki nawet jak nie ma jej w sklepie. Poza tym napisał "najlepiej" więc nawet jak teraz mu się polecenie nie przyda, to może w przyszłości. Nie szukaj na mnie jakiegoś haka na siłę... :roll:
Jak bym chciał coś na siłę szukać to bym napisał, że kupno too many bones za 500 zł to okazja i raczej ciężko trafić (choć nie mówię że niemożliwie) więc przedział cenowy przestrzelony. Żeby nie robić offtopu polecę Sword and sorcery. Wprawdzie jest kampania, ale w instrukcji jest tryb robienia misji pojedynczo i można je robić w rożnej kolejności rożnymi postaciami.
Fojtu
Posty: 3379
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 557 times
Been thanked: 1263 times

Re: Ameritrash kooperacja z standalone scenariuszami

Post autor: Fojtu »

jasiek66 pisze: 21 gru 2021, 10:27 Jak bym chciał coś na siłę szukać to bym napisał, że kupno too many bones za 500 zł to okazja i raczej ciężko trafić (choć nie mówię że niemożliwie) więc przedział cenowy przestrzelony. Żeby nie robić offtopu polecę Sword and sorcery. Wprawdzie jest kampania, ale w instrukcji jest tryb robienia misji pojedynczo i można je robić w rożnej kolejności rożnymi postaciami.
1. Nigdzie autor nie napisał o limicie 500zł...
2. Too many Bones jest nawet na forum dostępne za 500zł...
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 420
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 179 times
Been thanked: 144 times

Re: Ameritrash kooperacja z standalone scenariuszami

Post autor: aduko »

Cyel pisze: 17 gru 2021, 21:51 Grałeś już w Aeon's End? Spełnia wszystkie wymagania.
No wymagań to akurat nie spełnia.

Z twojego opisu i gier dostępnych w sklepach, to pasuje Mage Knight, ale tutaj przy 3-4 graczach czas rozgrywki może być przerażający :)

A może Bloodborne? Dark fantasy pełną parą, kafelki, bez rzucania kości, trzeba pomyśleć nad taktyką.

W styczniu dotrze jeszcze Machina Arcana 3ed PL - https://www.kickstarter.com/projects/45 ... escription
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1222 times
Been thanked: 1429 times

Re: Ameritrash kooperacja z standalone scenariuszami

Post autor: Cyel »

aduko pisze: 21 gru 2021, 10:45
Cyel pisze: 17 gru 2021, 21:51 Grałeś już w Aeon's End? Spełnia wszystkie wymagania.
No wymagań to akurat nie spełnia.
- bardziej oparta na przeliczeniu i taktyce a nie wesołym przerzucaniu kośćmi
- więcej euro i liczenia
- nie jest to kampania ale każdy scenariusz można grać osobno,
- nie ma rozwoju jak np. w szczękach lwa. Siadam z nową ekipa gram nowy scenariusz jaki chcę i jest fajnie i nic nie tracimy że gramy akurat ten a nie inny.
- Klimat preferowany to fantasy/ dark fantasy
- Najlepiej jakby gra była łatwo dostępna a nie jakieś KSy za 3 lata i za 500$.
Jak dla mnie to Aeon's End tę listę wypełnia co do punktu.

Machina Arcana ma super klimat i w ogóle jest bardzo fajną grą, ale przeliczania i taktyki to za bardzo tam się nie uświadczy w ogromnej większości wypadków. Przerzucanie kośćmi (i inna bardzo mocna losowość np przy otwieraniu skrzyń) za to na porządku dziennym.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
esubotowicz
Posty: 339
Rejestracja: 31 paź 2015, 10:59
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 441 times
Been thanked: 135 times

Re: Ameritrash kooperacja z standalone scenariuszami

Post autor: esubotowicz »

Nie wiem czy trafię, bo nie znam CDMD, ani Kemeta, ani innych podobnych.
Moja propozycja to klasyk - Robinson od Trzewiczka.
Jest optymalizacja, jest kooperacja. Ponadto jest mocno wyczuwalny klimat. Są pojedyncze scenariusze.
Gra ma sporo drobnych zasad, ale głównie dotyczą obsługi gry i nowych graczy nie jest trudno wprowadzić.
Jedynie losowość może być na minus, bo codziennie się ciągnie kartę (co dzień przyniesie), a także rzuca się kośćmi pogody. Padały zarzuty, ze przy niefortunnym układzie nie da się wygrać.
Gra daje mocno w kość. Ale może to nie jest tu problemem 🙂
Gra jest dostępna, a cena w porządku.
Ewa
morthi
Posty: 295
Rejestracja: 13 wrz 2009, 18:40
Has thanked: 42 times
Been thanked: 77 times

Re: Ameritrash kooperacja z standalone scenariuszami

Post autor: morthi »

Massive Darkness (a niedługo będzie wysyp Massive Darkness 2 na eBay/bgg).
Pojedynczy scenariusz to ok 3 h, jest trochę liczenia współczynników na kartach bohaterów, dużo rzucania kostkami i klimat fantasy.
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2019
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1494 times
Been thanked: 1142 times

Re: Ameritrash kooperacja z standalone scenariuszami

Post autor: Bruno »

O ile masz sporo czasu na rozgrywkę, to wymagania wydaje się świetnie spełniać Mage Knight w trybie kooperacji, jak już wyższej zasugerowano!
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Ameritrash kooperacja z standalone scenariuszami

Post autor: arian »

Jeśli nie jest jeszcze za późno, to może planszówka "Gears of War"? Jeśli to nie musi być pełna kooperacja, tylko gra przeciwko mistrzowi gry, to jest jeszcze planszowy Doom. Bloodborne to też wydaje się dobry kierunek, mimo tego, że to gra Langa i ma kampanie. Lang, bo mi C:DMD
i np. Rising Sun też nie podeszło, a scenariusze, bo tutaj są cztery minikampanie, więc pewnie na upartego można taką rozegrać na jednym posiedzeniu. Mnie się Bloodborne podoba bardzo, system zagrywania kart jest super. Do tego gra ma feeling podobny do Death May Die, ale jest on wiele bardziej skupiona na walce, która mozna fajnie optymalizować. Nie ma więc wrażenie, że wszystko zależy od losu.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Ameritrash kooperacja z standalone scenariuszami

Post autor: Yuri »

A ja na Twoim miejscu wypróbowałbym "Eldritch Horror", tam każdy Przedwieczny jest standalonem.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
rdbeni0
Posty: 402
Rejestracja: 19 sty 2020, 00:06
Has thanked: 65 times
Been thanked: 72 times

Re: Ameritrash kooperacja z standalone scenariuszami

Post autor: rdbeni0 »

Eldritch Horror + mini dodatek Zaginiona Wiedza : dla 3-4 os++, towarzystwo luźniejsze i rzadsze spotkania, bardziej casualowo.

Ale dla 2 os (lub solo: ale tak nie gram to nie wiem) które często ze sobą grają i mogą ogarnąć więcej mikrozasad (trzeba trochę zainwestować w naukę gry) to zdecydowanie preferujemy : horror w arkham 2 edycja + ewentualnie dokładać kolejne dodatki.

Gry nie mają standalone scenariuszy, ale mają różnych bossów (przedwiecznych) - i każdy z bossów jakby wymusza inne podejście do gry i inną strategię.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10922
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Ameritrash kooperacja z standalone scenariuszami

Post autor: japanczyk »

Zdecydowanie Bloodborne - mozna grac jako minikampanie lub pojedyncze scenariusze

Aeons End czy Robinson w ogole nie maja scenariuszy jako takich - przynajmniej nie w takim sensie jak w CDMD

Eldritch z Zaginiona Wiedzą na pewno buduje jakas historie, ale dla mnie jest to Talisman na sterydach, liczenia tutaj specjalnie nie uświadczysz

Moze Deep Madness? Tez ameri, troche bardziej taktyczne niz radosne kulanie kośćmi w CDMD
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2086
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Re: Ameritrash kooperacja z standalone scenariuszami

Post autor: tomp »

Deep Madness - jest kampania, ale po poznaniu misji można grać w wybrany ulubiony scenariusz. Każdy z nich czymś się wyróżnia na tle innych. Trzeba bardzo dobrze operacyjnie podejść do wykonywania akcji, mając z tyłu głowy jakiś ogólny plan.
Vagrantsong - śledzę tytuł, czekam, aż będzie do kupienia angielska wersja w polskich sklepach (jest demo na tabletop simulator, więcej o grze link)

Mniej lub mało eurasowe:
Seria Dungeons & Dragons => link (Ashardalon, Ravenloft, Drizzt, itp.)
Zombicide (bez wskazania na edycję/część)
Aliens: Another Glorious Day in the Corps (jest kampania, ale można grać w same misje Bug Hunt)
Dead Men Tell No Tales - wg mnie najfajniejsza turlanka. Im bardziej rzuty nie wychodzą, tym bardziej "gorąco" :)
Fortune and Glory - esencja ameri (może być problem z kupnem, nawet z drugiej ręki)
Spoiler:
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
ODPOWIEDZ